Reklama

 

 W świecie gdzie 1% ludzi posiada 50% bogactwa planety, w świecie gdzie 34 tysięcy dzieci umiera każdego dnia z biedy i uleczalnych chorób i gdzie 50% światowej populacji żyje za mniej niż 2 dolary dziennie, nasuwa się jedna myśl – COŚ TU JEST NIE TAK!

 
Tak więc chcę dobrać się do Twoich pieniędzy. Ale spokojnie – nie tak jak robi to Twój rząd. Ja chcę, żebyś miał jak najwięcej, a nie jak najmniej. Zastanowisz się pewnie, co ja będę z tego miał? Pomijając fakt, że nie mogę patrzeć na syf, który dzieje się dookoła i muszę coś zrobić, żebyśmy wreszcie jako Polacy nie chodzili jak te osmarkańce, to przecież jeżeli Wy będziecie mieli jak najwięcej  to i dla mnie i dla moich najbliższych nastaną przyzwoite warunki do funkcjonowania w tym kraju. A co z pieniędzmi jest źle? WSZYSTKO!
 
 
Pieniądze jako dług
 
 
Wiecie, że Polska jest cholernie zadłużona? Pewnie, że wiecie bo przecież w wielu miejscach można spotkać „liczniki długu”. Pokazują one zahipnotyzowanym niewolnikom (czyt. obywatelom) ile pozostało IM i ich dzieciom do spłacenia. A niewolnicy butnie się droczą jeden z drugim, jaki ten rząd niezdarny i nic nie potrafiący, bo narobili takiego bigosu. Myślisz, że ich obchodzi jak wydają NIESWOJE pieniądze? Myślisz, że ONI spłacą dług, który narobili? Pozwól że powiem Ci jak będzie: wszystko zmierza do tego, że Ty i wnuki Twoich wnuków będziecie zapieprzać jak niewolnicy, w gównianych pracach, za gówniane pieniądze i gówniani przełożeni będą Wami pomiatać w imię spłacenia wirtualnego długu, chciwym, złym i sadystycznym PRZESTĘPCOM. Myślisz, że przesadzam?
 
 
Mardi Gras - wyprodukowano w Chinach
 
 
Rozbój w biały dzień
 
 
Jeszcze może nie pracujesz tak jak w AZJI, a ja też nie chcę Cię straszyć, ani wywoływać niepotrzebnej paniki. Zgodzisz się chyba jednak ze mną, że to nie jest tak, że „system finansowy” zbawił Azjatów, bo mają teraz 100 dolarów miesięcznie, a wcześniej mieli 10. Perspektywa jest inna: Obecny „system finansowy” sprawił, że Chińczycy pracują w warunkach jakich widać i za pieniądze, za które Ty byś nie wstał z łóżka. To nie jest dobrobyt kapitalizmu – to jakaś chora ILUZJA dobrobytu kapitalizmu. OBECNY „kapitalizm” nie zbawił też nawet Amerykanów, bo oni w kraju również mają spory syf – ale przynajmniej pożyli sobie jakiś czas, jak królowie – więc nie wierzmy w te bajki, że TAK JAK JEST MUSI BYĆ. Przecież tak na zdrowy rozum ewidentne jest, że możemy ten finansowy bajzel zmodyfikować, bo ten finansowy bajzel MUSI służyć NAM – NAM WSZYSTKIM! Nie ufajcie dużym sieciom i bezdusznym molochom, które dają Wam pracę. Nie całujcie ich po nogach za to, że możecie wykonywać dla nich mało rozwijającą pracę za psie pieniądze. Boisz się, że jak zażądasz godnej wypłaty, to stracisz pańszczyznę? Albo jeszcze „gorzej”: zażądamy finansowej godności i zamkną Nam jutro Biedronki i Kerfury! To by było "straszne", no nie?… To jest szansa na trafienie z plastikowego świata do normalnego świata, a zobaczycie, że jeśli ŻĄDANIE wystosujemy wspólnie to granice „systemu finansowego” nagle będą mogły stać się bardzo elastyczne. Nie ufajcie politykom, korporacjom i elitom intelektualnym, że chcą dla Was dobrze. Wiecie czego Oni chcą? JESZCZE WIĘCEJ WASZYCH PIENIĘDZY! MACIE CIERPIEĆ I JĘCZEĆ NA CIĄGŁY NIEDOSTATEK! Oni niczego więcej nie chcą.
 
 
Zaróbmy jeszcze więcej
 
 
Jak chcę wprowadzić ideę tego, żebyś zarabiał godnie? Na OtworzUmysl.com znajdziesz o co dokładnie chodzi i po co to wszystko. Postulaty w miarę rozwoju mogą być różne, więc jeśli masz jakiś naprawdę dobry pomysł to pisz. Chcemy zmienić system finansowy tak, że na pierwszym miejscu jest człowiek – obywatel – potem prawie na równi dobro społeczne, a na końcu politycy, urzędnicy i inne MNIEJSZE wydatki. Chcemy ZAŻĄDAĆ płacy minimalnej na godnym poziomie, pełnej płacy „do ręki” i największej z możliwych transparentności wydatków i dochodów państwowych/administracyjnych. Jednocześnie akcja nie wymaga prawie niczego do roboty od popierających. A po Co Ty? Jeśli nic nie chcesz zrobić to TYLKO PO TO ŻEBYŚ BYŁ. Dla poparcia w kluczowym momencie! My chcemy w efekcie utworzyć „jednorazową” partię, która BEZWZGLĘDNIE wprowadzi mądre postulaty, o które będziemy wspólnie zabiegać i która nie weźmie za to ŻADNYCH PIENIĘDZY. A możecie mi zaufać, że skoro piszę ŻADNYCH, to ŻADNYCH – nawet pięciu groszy! Możemy również w kulminacyjnym momencie dać oficjalne poparcie partii, która zdecyduje się wprowadzić Nasze postulaty. Z tym, że zrobimy to jak jakaś partia „własną krwią” podpisze dokument gwarantujący, że to zrobią – inaczej nie zaufamy „kiełbasie wyborczej”. Jeśli będą inne pomysły jak to zrobić to będziemy brali je pod uwagę. Zobaczymy jak to będzie, ale od czegoś musimy zacząć!
 
To jest jeden z niewielu wpisów jakie opublikuję tutaj, które AŻ TAK namawiają do przystąpienia do Naszej akcji, dlatego wybacz mi tak mocną stronniczość w wypowiedzi. Muszę spróbować Cię jakoś przekonać, żebym potem mógł sobie powiedzieć: PRÓBOWAŁEM WSZYSTKIEGO. Nie będę się z Wami jałowo kłócił. Nie będę przepraszał, za to że użyję czasami „kurwa” w swoim tekście i że czasami ktoś poczuje się „dotknięty”, bo nazwę go głośno, w przypływie wzburzenia, idiotą. Nie będę też Was błagał o przebaczenie za rozsyłanie spamu. Wiem, że jeśli będzie Nas dużo, to nie wszyscy będą mnie lubili, ale nie o nawiązywanie wielkich przyjaźni tutaj chodzi. Chcę jedynie, żebyś nie wierzył ślepo, że w finansowych procedurach wszystko jest czyste, przejrzyste i działa „tak jak powinno”. Fakt, że wielu Polaków, żyje na granicy nędzy świadczy o tym, że system finansowy NIE DZIAŁA tak, jak powinien. Nie może być tak, że jedni zarabiają krocie mając jedynie dużo pieniędzy, a inni zarabiają grosze za swoją ciężką pracę. To nie jest sprawiedliwe, a chyba chcesz, żeby w Twojej ojczyźnie obecna była czasami sprawiedliwość. Owszem, dobry i obrotny przedsiębiorca może obracać pieniędzmi i z tego „żyć”, ale doprowadźmy do stanu, w którym ten dobry przedsiębiorca będzie musiał i BĘDZIE MIAŁ MOŻLIWOŚĆ zapłacić swojemu pracownikowi  GODZIWĄ wypłatę. Zgadzam się również, że nie stać Nas na to, żebyśmy wszyscy zarabiali nie wiadomo ile i siedzieli na dupie. To oczywiste, że tak się nie da, bo Nas i przyszłe pokolenia czeka jeszcze harówka, żeby w Polsce stworzyć takie warunki, by każdy człowiek mógł pracować jedynie dla przyjemności. Uwierzcie mi jednak, że gdyby było tak, że WSZYSCY mogliby w tym kraju zarabiać GODNIE, ale opierdalaliby się niemiłosiernie, to akcja OtworzUmysl nawoływała by do pójścia do roboty. Jednak ja wiem, że my pracujemy. Może i niektórzy z Nas się opieprzają, ale wielu z Was pracuje naprawdę ciężko i wyniszczająco (czy to fizycznie, czy duchowo). Często jest jednak tak, że w zamian za tą pracę dostajemy śmieszne pieniądze, które nie wystarczają, żeby kupić sobie „lepszy krem do rąk”. Jako naród biedujemy! Wmówili Wam, że wystarczy nędzne MINIMUM i uwierzyliście! Za powód podali Wam: EKONOMIA! I też uwierzyliście, bo to takie mądre słowo. To ja Wam powiem prawdę: Powinniście za swoją pracę otrzymywać taką płacę, na jaką zasługujecie (minimum 2500PLN!) i powinno być Was stać na DUŻO! Na częste jedzenie na mieście, na wypad do kina, na nowy ciuch zrobiony MADE IN POLAND i na normalny papier toaletowy, a nie na „ten tańszy”! Mniejsza z tym, że nie zgadzam się z tępym konsumpcjonizmem i jestem za tym, żeby MYŚLEĆ nad tym, na co wydaje się pieniądze. Jednak na razie zróbmy tak, żebyśmy mieli te PRZYZWOITE pieniądze, a potem najwyżej ja, albo ktoś inny będzie Was dręczył, że nie potraficie dobrze nimi rozporządzać.
 
Etap pierwszy akcji OtwórzUmysł zawiera jedynie trzy postulaty, do których realizacji nie będziesz musiał przyłożyć ręki. W kluczowym momencie przyjdziesz „na gotowe”. Naprawdę proszę Was o minimum. Wystarczy, że wyślesz do mnie swój adres e-mail – możesz utworzyć nowy adres na potrzeby tej akcji. Jeśli wszystko się uda to w decydującym momencie dostaniesz wszelkie szczegóły i dam Ci znać „gdzie trzeba podpisać”, żeby było wreszcie NORMALNIE w tym kraju. Dołączając do akcji będziecie nadal mogli zajmować się swoimi sprawami i żyć tak jak żyjecie. CHCIEJCIE JEDYNIE GODNIE ZARABIAĆ! Będzie kilka(dziesiąt?) osób aktywnych i MY się postaramy zająć wszystkim, na tyle ile pozwolą Nam motywacja, siły i czas. Czy Nam się uda? Nie wiem. Wiem natomiast, że bez Ciebie nie będzie to miało takiego sensu, jaki mieć powinno. POWIEDZ DOŚĆ i DOŁĄCZ!
 
 
 
 
 
PS. Tak w wolnym czasie, dla przyjemności, warto zobaczyć co mówi PRAWDZIWY EKONOMISTA – nie taki z telewizora. Taki Z WIEDZĄ.
 
 
Dobra lekcja ekonomii

 

Reklama
Reklama

3 KOMENTARZE

 1. zdrowa ekonomia
  To są dosyć miłe postulaty.
  Ciekaw jestem ile byśmy zyskali po zabraniu bogaczom i daniu nam?
  Ile konkretnie na łeb.
  Może tego skoncentrowanego szmalu jest w sumie za mało?
  Co do konieczności rozgonienia szajki finansowej kradnącej nam pieniądze, to oczywiście pełna zgoda.
  Kradną nam w postaci rożnych podatków i obowiązkowych danin jakieś 80% pensji, więc moglibyśmy zarabiać aż dwa razy więcej niż teraz.
  Czyli to i tak nie będą żadne kokosy.
  Coś jest jeszcze potrzebne aby w dodatku ceny zaczęły spadać.

 2. zdrowa ekonomia
  To są dosyć miłe postulaty.
  Ciekaw jestem ile byśmy zyskali po zabraniu bogaczom i daniu nam?
  Ile konkretnie na łeb.
  Może tego skoncentrowanego szmalu jest w sumie za mało?
  Co do konieczności rozgonienia szajki finansowej kradnącej nam pieniądze, to oczywiście pełna zgoda.
  Kradną nam w postaci rożnych podatków i obowiązkowych danin jakieś 80% pensji, więc moglibyśmy zarabiać aż dwa razy więcej niż teraz.
  Czyli to i tak nie będą żadne kokosy.
  Coś jest jeszcze potrzebne aby w dodatku ceny zaczęły spadać.

 3. zdrowa ekonomia
  To są dosyć miłe postulaty.
  Ciekaw jestem ile byśmy zyskali po zabraniu bogaczom i daniu nam?
  Ile konkretnie na łeb.
  Może tego skoncentrowanego szmalu jest w sumie za mało?
  Co do konieczności rozgonienia szajki finansowej kradnącej nam pieniądze, to oczywiście pełna zgoda.
  Kradną nam w postaci rożnych podatków i obowiązkowych danin jakieś 80% pensji, więc moglibyśmy zarabiać aż dwa razy więcej niż teraz.
  Czyli to i tak nie będą żadne kokosy.
  Coś jest jeszcze potrzebne aby w dodatku ceny zaczęły spadać.