Reklama

Konfederacja nie ma już twarzy Janusza Korwina-Mikke i tym bardziej twarzy Grzegorza Brauna, którego partyjny marketing schował 100 razy głębiej, niż kiedyś schowano Kaczyńskiego. Konfederacja jest w tej chwili partią nie takich już młodych, ale na pewno bardzo głodnych wilczków. Mentzen i Bosak, a przypominam, że ten drugi był kandydatem na prezydenta i uzyskał niezły wynik, są teraz partyjnymi liderami. Tak się nieszczęśliwie składa, że Bosak dziś zaliczył wpadkę, czy nawet popełnił herezję, bo wstał i klaskał „Upaińcowi”, bądźmy jednak poważni przy wyciąganiu wniosków ze sprawy, która przeżyje do weekendu.

Podsumowując pierwszy akapit, zmiana w Konfederacji jest faktem, natomiast dwaj stosunkowo młodzi politycy czują głód władzy, bo ile można się podniecać liczbą lajków i wyświetleń na Tik Toku, czy Twitterze. Bosak w roli kandydata na prezydenta musiał nabrać politycznej ogłady i nabrał, zmył z siebie pieczątkę oszołoma i coraz mocniej aspiruje do jakiegoś stołka. Mentzen z kolei udowodnił, że nie tylko na prowadzeniu niemałego biznesu się zna, ale też potrafi być brutalnym politykiem, koszącym konkurencję bez litości. Taka mieszanka polityczna daje podstawy do postawienia tezy, że Konfederacja przestaje być partią kolorytu politycznego i staje się poważnym kandydatem na koalicjanta. Dodatkowo sprzyjają temu obecne okoliczności polityczne, konkretnie mam na myśli rozkład głosów i ostateczny wynik jesiennych wyborów.

Reklama

Przyjrzymy się temu z grubsza, przedstawiając wszelkie możliwe warianty. Najbardziej prawdopodobny jest taki wynik PiS i PO, który bez Konfederacji nie pozwoli stworzyć rządu żadnej z tych partii. Mniej prawdopodobna, ale w 50 procentach realna jest wygrana PiS na poziomie 230 mandatów albo blisko tego poziomu, co będzie się wiązać z kupieniem paru posłów. Trzeba też brać pod uwagę rząd mniejszościowy i tutaj znów PiS ma większe szanse z uwagi na fakt, że prezydentem przez dwa lata będzie Andrzej Duda. Marcin Palade przedstawił też swój „sensacyjny” wariat koalicji PiS z Hołownią i PSL, argumentując to presją Amerykanów. Ciekawe na tyle, że mogę to dorzucić, ale wiele bym na to nie postawił, raczej przewiduję tu wariant rozłamu i kupna posłów, jeśli już.

Gdy mamy wstępnie uporządkowane polityczne realia, pozostaje się zająć tytułową kwestią. Kto kupi Mentzena i Bosaka? Może to z powodzeniem zrobić i PiS i PO, z tym, że PO bardziej Mentzena, a PiS bardziej Bosaka. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba to obaj będą do kupienia, bo obaj do władzy się palą. Pytanie tylko komu te zakupy przyjdą łatwiej? Wystarczy policzyć głosy! Tusk w przeciwieństwie do Kaczyńskiego będzie musiał się dogadać nie z jedną Konfederacją, tylko de facto z trzema innymi partiami: Poslka 2050, PSL, Lewica. Taka koalicja oczywiście jest możliwa, jednak trzeba mieć sporą wyobraźnię i jeszcze więcej optymizmu, aby wierzyć w jej utworzenie i utrzymanie. PiS dla odmiany po Konfederację może sięgnąć bardzo prosto, daje Mentzenowi ministra finansów, a Bosakowi ministra sportu, czy rybołówstwa.

Naturalnie w powyższym wariancie musi być jakiś ochłap programowy dorzucony i na pewno nie będzie to likwidacja 500+ albo wyrzucenie ukraińskich sportowców z polskich lig. Mentzen dostanie zadanie uproszczenia przepisów VAT i będzie się tym bawił jak Gliński hollywoodzką produkcją. Bosak z kolei będzie mógł otworzyć jakąś halę sportową im. Romana Dmowskiego. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że Konfederacja po wejściu do koalicji z kimkolwiek jest skazana na los Kukiza, bo każda partia „anysytemowa” umiera w mękach po wejściu do systemu. Mentzen i Bosak na pewno o tym wiedzą, ale oni po zdobyciu władzy mogą zrobić to, co ich poprzednicy, czyli podczepić się po listy wyborcze koalicjanta, jako rozpoznawalni politycy. Jednym zdaniem, kupić Mentzena i Bosaka można bez problemu, tylko cena jest do negocjacji.

Reklama

21 KOMENTARZE

  • Komentarz wyssany z palca, bo historia uczy nas kompletnie odwrotnych wniosków. USA najbardziej rozwijały się właśnie za czasów wspomnianego kapitalizmu, natomiast wraz ze wzrostem znaczenia w polityce USA lewactwa USA znajduje się w permanentnej pozycja zjazdowej znaczenia politycznego i gospodarczego. Do tego wzrost znaczenia koncernów o poglądach lewackich i likwidacja ceł (strefa wolnego handlu) doprowadziły do niesamowitego rozwoju koncernów (Apple przewyższa zasobami USA) które karmią czerwonego potwora i przeciwnika jakim są Chiny. Proszę zauważyć, że Chiny dzisiaj są bardziej kapitalistyczne, jeśli chodzi o gospodarkę niż USA. Tak, że chyba pan wyciąga flaszowe wnioski. Zresztą jak można zauważyć żaden z tych ustrojów nie likwiduje nędzy, ale lewactwo ją produkuje!

 1. Bardzo dobrze pan ostatnio okreslil konfederatow czy ludzi ich popierajacych. To sa jaskiniowcy. Mimo iz w bardzo wielu obszarach z nimi moge sie zgadzac to ekstremizmu nie zaakcetuje nigdy. W ogole uwazam ze ekstremizm jest najwiekszym zlem a prawdziwa wolnosc to wolnosc od radykalow.
  Iinni uwazaja ze wolnosc od idiotow ale ten poglad odrzucilem gdy w chwili prawdy jego autor stanal po stronie ekstremizmu wyjasniajac mi czy ja czy on mielismy racje (wczesniej nie wykluczalem ze jego poglad jest lepszy – tropiciel idiotow sam okazal sie idiota).

  Oni sukaja glupszych od siebie. Zeby nie wchodzic w kwestie ekonomiczne gdzie twierdza ze cele socjalistyczne osiagnie sie skrajnie kapitalistycznymi srodkami przypomne na szybko ze ich wolnosciowa czesc twierdzi ze wszystko ma byc bez rececepty (np fentanyk) a szczepionka astra im przeszkadzala.

 2. Prawdziwym testem wiarygodności polityków była “pandemia”. Jak ten test zdali Mentzen z Bosakiem? Czy byli po stronie straszonego i okłamywanego społeczeństwa? Czy raczej wciskali mu ludobójcze preparaty?

  Warto by było aby nie powtórzyła się sytuacja z Grecji, kiedy to zgnojony naród niedawno dał władzę swoim covidowym oprawcom. Teraz grecka władza może się już bezkarnie posunąć do totalnego zniewolenia narodu. Właśnie do tego dostała legitymizację. I niedługo ją wykorzysta.

  Dlaczego my w Polsce mamy powtórzyć ten błąd? Czy za mało nam zniewolenia?

  • Niestety po konfie już niczego nie można się spodziewać. Od kiedy postawiła na bosego żelusia jako na kandydata na prezydenta, co załatwił dziamborek (ten, który uwiarygadniał ze szpitala pandemię popodłączany do rurek), Braun został zmarginalizowany, a tak naprawdę to on jeden był tam jeszcze coś wart (może i JKM jeszcze). Żelusia marzeniem jest brylować na salonach w mainstreamie i tokować monotonnym głosem banały, stwarzając pozory dla mniej rozgarniętych. To on mówił, że do maseczek można się przyzwyczaić? To on był pomagierem konia kilkanaście lat temu? To on zadawał szyku jako pajac w tańcu w pedałN? Kto mógłby mieć co do niego jakieś złudzenia? Mnie odpycha sama jego fizjonomia. A konfa ma teraz jego twarz. Po wyborach Braun pewnie zostanie usunięty albo zmuszony do odejścia gdy zostanie zawarta koalicja z PiS.

 3. Akcja szczepionkowej depopulacji trwa. Biorą się za dzieci.

  Szczepionki przeciwko HPV, czyli wirusowi brodawczaka ludzkiego, który powoduje RAKA MACICY
  – MAJĄ SZCZEPIĆ SIĘ RÓWNIEŻ CHŁOPCY,

  przecież nie wiadomo, jakiej mogą być płci  ;(

  Nikt nie ma prawa wymknąć się , przed zbrodniczymi planami globalistów.

  http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/aktualnosci/216-szczepionki-przeciwko-wirusowi-brodawczaka-ludzkiego-hpv-ktory-powoduje-raka-macicy-maja-brac-tez-chlopcy

 4. Akcja szczepionkowej depopulacji trwa. Biorą się za dzieci.

  Szczepionki przeciwko HPV, czyli wirusowi brodawczaka ludzkiego, który powoduje RAKA MACICY
  – MAJĄ SZCZEPIĆ SIĘ RÓWNIEŻ CHŁOPCY,

  przecież nie wiadomo, jakiej mogą być płci ;(

  Nikt nie ma prawa wymknąć się , przed zbrodniczymi planami globalistów.

  http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/aktualnosci/216-szczepionki-przeciwko-wirusowi-brodawczaka-ludzkiego-hpv-ktory-powoduje-raka-macicy-maja-brac-tez-chlopcy

  Więcej informacji po weekendzie.
  ————————————————————
  Szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV … jest prawdopodobnie najbardziej niebezpieczną spośród wszystkich szczepionek dostępnych obecnie na rynku.

  Opublikowano: 09.11.2015 !!!

  Ma ona rzekomo chronić przed [przenoszonym drogą płciową] zakażeniem wywołanym przez niektóre odmiany wirusa brodawczaka ludzkiego, którego następstwem mogą być brodawki narządów płciowych, zwane inaczej kłykcinami kończystymi, rak szyjki macicy i inne nowotwory. Zgodnie z danymi z września 2015 roku[1], pochodzącymi z amerykańskiego rządowego Systemu Raportowania Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych VAERS (Vaccine Adverse Event Reporting System)[2], po podaniu tej szczepionki odnotowano 41 236 reakcji ubocznych, w tym 1373 osób zostało trwale okaleczonych (stały się niepełnosprawne fizycznie), 233 zmarły, 705 znalazło się w stanie zagrażającym życiu, a 5575 doświadczyło innych niepożądanych odczynów poszczepiennych.

  Pomimo powyższych faktów szczepionka HPV nadal jest na rynku i w większości państw uznaje się ją za „bezpieczną”. Wyjątkiem jest Japonia, gdzie w 2013 roku zrezygnowano z rekomendowania tego preparatu i jak do tej pory, w związku z obawami opinii publicznej dotyczącymi skutków ubocznych, decyzji tej nie zmieniono.

  Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, gdzie i kiedy po raz pierwszy przetestowano szczepionkę HPV oraz co stało się z dziewczynami, którym ją podano?

  Niektórzy z was być może słyszeli o kantonie Santa Cruz (w prowincji Guanacaste)[7] w Kostaryce, państwie w Ameryce Środkowej. To właśnie tutaj przeprowadza się najwięcej tzw. testów klinicznych na całym świecie w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Innymi słowy, miejscową ludność traktuje się jak króliki doświadczalne. Większość wiedzy na temat szczepionki HPV pochodzi właśnie stąd. Przeprowadzanie testów w Kostaryce zaczęto w 1985 roku. W tym czasie kraj ten był najbiedniejszym miejscem w regionie.

  Być może nigdy nie dowiemy się, co się stało z nastolatkami, które brały udział w pierwotnym testowaniu szczepionki HPV. Trzeba mieć jednak nadzieję, że okaleczone przez HPV dziewczyny, które w chwili obecnej usiłują podzielić się z resztą świata wiedzą o tym, czego doświadczyły, będą mogły liczyć na jej pomoc.

  — *** —

  Szczepionkę przeciw HPV powiązano ze spadkiem płodności
  W toku badań naukowych powiązano szczepionkę przeciw HPV ze wzrostem niepłodności zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Jak donosi “Children Defence Health Defense”, niedawno opublikowane w “Journal of Toxicology and Environmental Health” badanie dotyczyło zdolności do zajścia w ciąże wśród kobiet, które otrzymały szczepionkę przeciwko wirusowi HPV. Szczepionka przeciwko HPV ma podobnież na celu ochronę przed ludzkim wirusem brodawczaka (HPV) i rzekomo pomaga zapobiegać rakowi szyjki macicy. Nutrition Survey (NHANES) w latach 2007-2014, DeLong odkrył, że kobiety w wieku od 25 do 29 lat, które otrzymały szczepionkę przeciw HPV, miały prawie pięćdziesiąt procent mniejsze prawdopodobieństwo urodzenia dziecka.

  — *** —

  Szczepionka przeciw HPV okaleczyła ogrom dziewcząt
  Opublikowano: 18.06.2015 Dziesiątki tysięcy nastolatek zapadały na ciężkie choroby, a niektóre z nich zostały wręcz przykute do wózków inwalidzkich po otrzymaniu rutynowo przepisywanej szczepionki przeciwko HPV (wirusowi brodawczaka ludzkiego).

  W Wielkiej Brytanii szczepionkę HPV zaleca się rutynowo 12- i 13-latkom od 2008 roku. Ma ona chronić przed przenoszonymi drogą płciową zakażeniem wirusami brodawczaka ludzkiego, którego następstwem może być rak szyjki macicy.

  Dodatkowo, uprzednio zdrowe nastolatki po podaniu tej szczepionki zaczynają uskarżać się na bóle w klatce piersiowej i jamie brzusznej, wyczerpanie, trudności w oddychaniu, fibromialgię [przewlekły ból mięśni i stawów] oraz zespół posturalnej tachykardii ortostatycznej [trudności w utrzymaniu pionowej postawy ciała wskutek kołatania serca, zawrotów głowy, uczucia lęku, zmęczenia, nadmiernej potliwości, utraty przytomności, co prowadzi do ograniczenia aktywności życiowej, a niekiedy grozi inwalidztwem różnego stopnia].

  W ponad jednej czwartej przypadków skutki uboczne zaaplikowanej szczepionki były tak drastyczne, że wymagały natychmiastowej hospitalizacji, bo uznano je za „zagrażające życiu”.

  Obawy związane ze szczepionką HPV to żadna nowość. Wcześniej przed jej stosowaniem ostrzegało już japońskie ministerstwo zdrowia, natomiast kraje europejskie nadal są na etapie ponownej oceny jej jakości. Jakiś czas temu dowiedziono również, że szczepionka HPV ma związek z pojawieniem się bezpłodności i przedwczesnej menopauzy.

  W Wielkiej Brytanii, pomimo rejestrowania na bieżąco powiązań pomiędzy zaaplikowaniem szczepionki i jego następstwami, do tej pory przyjęło ją ponad 8 milionów osób.

  W rzeczywistości całkowita liczba chorób powiązanych ze szczepionkami HPV przewyższa liczbę skutków ubocznych, jakie odnotowano w trakcie wszystkich rutynowych programów zdrowotnych razem wziętych. 1018

  — *** —

  Śmierć po szczepionce przeciwko HPV Opublikowano: 01.08.2021
  Emily Tarsell była zdruzgotana, gdy jej 21-letnia córka Christina zmarła w 18 dni po otrzymaniu trzeciej dawki szczepionki firmy Merck, reklamowanej jako szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV – Human PapillomaVirus). 2442.

  Tarsell początkowo nie powiązała śmierci swojej córki ze szczepionką przeciwko HPV, jednak z czasem dowiedziała się o innych zgonach po otrzymaniu szczepionki przeciw HPV i zwróciła się o poradę do lekarza. Ten polecił zgłoszenie raportu do systemu niepożądanych zdarzeń poszczepiennych (VAERS). Po prawidłowym zgłoszeniu zgonu, zrozpaczona matka spodziewała się wnikliwych badań, jednak długo czekała na odpowiedź.

  Stało się jasne, że Merck sfałszował wpisane do systemu VAERS zdarzenie o niepożądanych skutkach ubocznych swojego produktu.

  Doświadczenie to skłoniło Tarsell do rozpoczęcia swojego własnego dochodzenia dotyczącego funkcjonowania systemu VAERS. „Chciałam dowiedzieć się więcej o procesie raportowania i czy istnieją jakieś wzorce” – powiedziała. Przeszukała tysiące raportów VAERS i zaczęła zauważać pewien schemat.

  Na przykład CDC określało dolegliwości, takie jak rak szyjki macicy, toczeń, paraliż żołądka i zaburzenia autoimmunologiczne jako „reakcje lżejsze”. „Nie musisz nawet być lekarzem, aby zdać sobie sprawę, że są to poważne schorzenia.” – powiedziała Tarsell.

  Jej badania umożliwiły współautorstwo pracy opublikowanej w czasopiśmie „Science, Public Health Policy and the Law”. Badanie Tarsell ujawniło, że w raportach zdarzeń niepożądanych VAERS, znaczny odsetek poważnych reakcji na szczepionkę Gardasil HPV uznano za „lżejsze”, co wypacza profil bezpieczeństwa szczepionki.

  Tak jak z wieloma innymi produktami przemysłu farmaceutycznego, szczepionki przeciwko HPV są bardzo „kontrowersyjne”. Przede wszystkim są szeroko reklamowane, bardzo podstępnie promowane przez „fachową literaturę medyczną”, wbrew twierdzeniom zapobiegają znikomemu procentowi chorób, a przy tym cechują się wysokim wskaźnikiem niepożądanych odczynów – nawet biorąc pod uwagę oficjalne dane odpowiednio preparowane, jak w ww. przypadku.

  I rzeczywiście, natychmiast pojawiła się fala poszczepiennych skutków ubocznych szczepionki HPV, jednak – tak jak reszta NOP-ów – dotyczyła jedynie przypadków do 28 dni od zaszczepienia, gdyż systemy i procedury mające zbierać dane, zostały tak stworzone i są tak administrowane, aby niepożądane przypadki napływały w jak najmniejszej liczbie i żeby były klasyfikowane na korzyść firm farmaceutycznych.

  Dla przykładu, zaraz po masowym wyszczepianiu społeczeństwa amerykańskiego (szczepionka jest „zalecana” dla dziewcząt i kobiet od 9 do 45 lat oraz dla chłopców i mężczyzn w tym samym przedziale wiekowym), dwukrotnie wzrosły poronienia (25% wśród zaszczepionych kobiet, a dla pozostałych kobiet wynosi 12,5%); 11% kobiet w ciągu do pół roku po szczepionce miało stany chorobowe narządów rodnych bądź piersi (u kobiet niezaszczepionych – 1,2%); wskaźnik zgonów wynosi 8,5 na 10 tysięcy u kobiet zaszczepionych i jest dwukrotnie wyższy niż niezaszczepionych szczepionką JPV. Nawet podczas przyspieszonych badań klinicznych, gdy 5 dzieci przyszło na świat z wadami wrodzonymi (zero w kontrolnej grupie kobiet niezaszczepionych), nie stanowiło to problemu z zatwierdzeniem szczepionki. Więcej na ten temat np. w pozwie przeciwko firmie Merck i jej szczepionce.

  Cała propaganda proszczepienna wokół szczepionki przeciwko HPV – i wielu innych szczepionek – opiera się na wielu kłamstwach. Niestety, media zamiast informować rzetelnie, są tubą propagandową firm farmaceutycznych. Również środowiska lekarskie, z przykrością należy odnotować także i w Polsce, bezkrytycznie cytują literaturę producentów, albo cynicznie powielają kłamstwa tych, dla których biznes, kontrola nad populacją oraz zepsucie społeczeństw (wszak HPV należy do chorób wenerycznych, które są do uniknięcia przy prawidłowym stylu życia) są ważniejsze niż zdrowie pacjentów.

  … nie należy bezkrytycznie wierzyć zapewnieniom producentów, należy odrzucać przekazy reklamowe, należy być sceptycznym do „oficjalnych danych” przekazywanych przez rządowe organa regulacyjne, być podwójnie-potrójnie-poczwórnie ostrożnym co do lekarskich rekomendacji i po prostu należy zakładać, iż kluczem do zdrowia jest właśnie szeroko rozumiany zdrowy tryb życia oraz jak najmniej interwencji medycznych, głównie tych zalecanych jako „prewencyjne”.

  — *** —

  8 grudnia 2022 roku Prezydent Francji wyraził zaniepokojenie niskim wskaźnikiem wyszczepienia nastolatków przeciwko zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Powiedział, że chce działać szybko, zapowiedział kampanię informacyjną w szkołach i nie wykluczył wprowadzenia obowiązkowej szczepionki Gardasil. 1 marca podczas wizyty w jednej ze szkół w Charente wezwał do przeprowadzenia powszechnej kampanii szczepień dla uczniów klas piątych (11-13 lat). Pośpiech ten budzi wątpliwości, ponieważ w Stanach Zjednoczonych rusza właśnie proces przeciwko producentowi szczepionki – firmie Merck. Powodowie domagają się odszkodowania za poważne, a w niektórych przypadkach śmiertelne, skutki uboczne przypisywane szczepionce Gardasil 9, tej samej, którą zaleca prezydent Francji. Według nich działania niepożądane zostały umniejszone przez producenta, a korzyści ze szczepionki w zakresie ochrony przed różnymi nowotworami w następstwie STI (sexually transmitted infection) – wyolbrzymione.

  — *** —

  7 najbardziej niebezpiecznych szczepionek

  — *** —

  HPV przenosi się także z krwią?
  Badanie, którego wyniki ukazały się w piśmie „Emerging Microbes & Infections”, zainspirowała obserwacja, jakiej naukowcy dokonali w 2005 r. „Parę lat temu naukowcy przyglądali się próbkom krwi HIV-pozytywnych dzieci. Wtedy odkryto, że niektóre z nich są również HPV-pozytywne. Ze względu na młody wiek tych pacjentów [brak doświadczeń seksualnych] zrodziło się pytanie, czy wirus mógł pochodzić z transfuzji krwi [część tych dzieci to hemofilicy, którzy zarazili się HIV, przechodząc liczne transfuzje].”

  Fakty o raku szyjki macicy i szczepieniach przeciwko wirusom HP – zawiera informacje o przyczynach obecnej liczebności zachorowań i zgonów z powodu raka szyjki macicy w Polsce, skutkach ubocznych i skuteczności SILGARDU (Gardasil) na podstawie dokumentów źródłowych producenta firmy MSD, informacje o grupach ryzyka raka szyjki macicy i inne.

 5. a ja sadze ze warto postawic na Konfederacje… moze powstrzyma troche socjalizm Kaczynskiego? Tyle ile pIS popsuł to sie w głowie nie mieści….. covidioza… ukarinofilia…. wchodzenie do nie naszej wojny. embarga na tanie ruskie surowce….. i te brednie o zamachu smolenskim publicznie głoszone… Ja mam dosyc…

 6. Odnosnie szczepien. Dzis tworzy sie historia.
  Amerykanie moga sie poszczycic paradowaniem z golym ch… gdzie ich dominacji nikt nie podwaza i tak dlugo zostanie.
  Rosjanie pierwsi mieli szczepionki na covid (skutecznosc jak na grype), pierwsi byli w kosmosie, pierwsi maja bron hipersoniczną.
  Ostatnio tez jako pierwsi obalili klimatyczne bzdury, Ideologia klimatyczna kiedys upadnie ale tych co to promowali jak inne dziadostwa typu sanitaryzm nie wolno zapominac nigdy….

  Wszystkim skur nalezy przypominac ze sa skur.. do grobowej dechy
  Tak naprawde czy ruscy naukowcy maja racje czy ma racje zachod jest mniej istotne bo decyzje przymusowych transformacji przy roznych rachunkach prawdopodobienstwa i tak w skutkach beda niezauwazalne.
  Nawet przy wysokiej efektywnosci szczepien 70% skutecznosc koncowa na populacji wyjdzie marginalna (nie kazdy sie zaszczepi, nie kazdy sie doszczepi, nie kazdy sie doszczepi na czas) a gdzie porywanie sie z motyką na slonce z klimatem, na dodatek w pojedynke jako skrawek swiata
  https://oopstop.com/russian-academy-of-sciences-global-warming-not-caused-by-humans/

 7. Rosja, Sowiety, Cesarstwo zawsze przodowały. We wszystkich dziedzinach. Nie tylko w kosmicznych, czy zbrojeniowych. W spożyciu alkoholu czy dobrostanie ludności także. Na dowód przytaczam świadectwo z 1898 roku:

  Ludzie należący do rozmaitych narodów żyją niejednakowo długo. Tak na przykład przeciętna długość ludzkiego życia wynosi:
  W Norwegii ….. około lat 55
  W Szwecji 50
  W Szkocji 45
  W Anglii 43
  We Francji 43
  W Prusach 37
  W Hiszpanii 33
  We Włoszech 33
  W Galicji 30
  W Państwie Rosyjskim w guberniach
  Cesarstwa 27
  W Państwie Rosyjskim w guberniach
  Królestwa Polskiego 33
  B. Prus Kurier Codzienny nr 140 dn 22 maja 1898 r.
  Na uwagę zasługuje tu przedostatnia pozycja.

  Te badania uczonych rosyjskich na temat klimatu są na pewno prawidłowe, należy jednak pamiętać, że obecnie uczeni całego świata prezentują wyniki badań zgodne z oczekiwaniami sponsorów. A aktualnie Rosja kreuje się na obrońcę wartości konserwatywnych, na co nabierają się amerykańscy republikanie i, żeby tak daleko nie szukać, nasi młodzi konserwatyści.
  Zresztą jak by nie patrzeć, swoje wartości dają w pakiecie z innymi wartościami, nie do zaakceptowania dla Polaków.
  Do poczytania, lub posłuchania wykłady prof. A. Nowaka.

  • Ostatnio czytam totalnie odjechanych Norwegow. Jeden mieszka dlugo w Polsce choc polskiego nie zna.
   Zauwazylem ze oni podziwiaja Orbana i chyba maja racje. Rosja z mojego punktu widzenia ma swoje plusy ale nie oferuje nic ponadto co maja Wegry a w pakiecie wyglada to naprawde ciekawie.

   • Tak jak na Węgrzech nie będzie, bo Węgry są krajem małym i nie leżącym na głównym szlaku, tak jak Polska. Jak było za Sowietów ( nie mówię „za komuny”, bo się zaraz jakiś fundamentalista przyczepi, ze komunizmu w Polsce nie było), ja pamiętam. Pan pewnie nie.
    Po drugie Węgrzy nie są tak osamotnieni, tak jak my. Szczycą się mianowicie pochodzeniem od Atylli, który był protoplastą Arpadów, ze stepów Azji Środkowej. Więc Uzbecy, Kazachowie, Turkmeńcy, którzy raz są sojusznikami Rosji, a innym razem nie, stanowią cichego, ale nie pozbawionego siły sojusznika. Polska czegoś takiego nie ma. Jest za to zawalidrogę między Rosją a Niemcami (=Unią Europejską)
    Jest jeszcze po trzecie. Subiektywna ocena. Moja rodzina straciła na panowaniu Sowietów zarówno osobowo, jak i utraconych szans, stąd ja Ruskich nie lubię. Pana rodzina mogła w tym czasie zyskać, dlatego Pan ich wyczekuje z utęsknieniem

    • Lukrecja, to ze napisalem dobre slowo Wegrach to nie znaczy ze od razu popieram Rosje
     Moja rodzina ani nie zyskala ani nie stracila przez ruskich choc wokol mnie wielu co dobrze lub zle na tym wyszli (np odebrane majatki, czy zalatwione studia za pochodzenie)
     Rosja ma pewne plusy, Bialorus ma ich 10x tyle ale calosciowo Wegrom nie siegaja do pięt

  • @Roxanne
   Wielu moich bliższych i dalszych znajomych (nawet niektórzy z betonu pisowskiego) zaczęło się ostatnio podniecać ziobrystami. Ja niestety też się zgadzam z poglądem, że to nie jest prawdziwa opozycja (nie mylić z tzw. “opozycją” KO czy PO czy inne badziewie). Ziobryści zawsze dużo pyskowali ale kiedy dochodziło do głosowania to “ruki po szwam” i zawsze głosowali za idiotyzmami zMorawieckiego, mimo że oficjalnie Ziobro i Morawiecki są w konflikcie. To mi wygląda na typową ustawkę, dobry gliniarz i zły gliniarz a wszstko to jedno g…no. Oczywiście oprócz moczu…. 😉

 8. Czy to prawda?

  “Marek Bosak, brat Krzysztofa Bosaka, jedynki Konfederacji w Warszawie, jest dyrektorem w firmie rosyjskiego oligarchy Olega Wiktorowicza Bojko.

  Jak podaje portal Niezależna.pl, był informatorem KGB, działał między innymi z pomocą byłego oficera KGB, Walerija Polomarczuka. Bojko zajmuje się obecnie między innymi udzielaniem… chwilówek. W Polsce działają jego firmy Vivus i Zaplo …”