Prześlij dalej:

Brzmi jak żart, prowokacja albo „fejk”?! Nie wiem jak dla kogo, dla mnie to żadna sensacja, wiedziałem od dawna, jakie są plany i to po pierwsze. Po drugie w tym wyborze bawi mnie tylko przewidywalna reakcja opozycyjnych „mediów” i całej reszty. Po trzecie tak to dokładnie powinno działać! W sytuacji, gdy „bohaterami” i obrońcami konstytucji są: Tuleya, Gersdorf, Stępień, Matczak i im podobni, nie widzę absolutnie żadnych powodów, aby całymi latami szczuci posłowie, nie mieli pełnić funkcji sędziów TK. No i wreszcie po czwarte, chociaż powinno być po pierwsze i najważniejsze! Na podobny pomysł mógł wpaść i takiego wyboru mógł dokonać jedynie Jarosław Kaczyński, ponieważ nikt inny nie ma takich jaj!

Jedyna smutna okoliczność jest taka, że zaraz zacznie się marudzenie „prawych”, jak to PiS skręca w prawo i gubi centrum, o czym będą pisać ci sami, którzy wcześniej pisali, że PiS oddał Konfederacji elektorat, przez zbyt łagodny kurs. Na szczęście takimi historiami nie należy się przejmować, a warto zająć się samymi kandydatami. Przede wszystkim najmocniej przepraszam Panią Elżbietę Chojnę-Duch za pominięcie Jej nazwiska w tytule felietonu i w treści też ograniczam się do tego jednego zdania, z bardzo prostego powodu. Kandydatura Pani Elżbiety Chojny-Duch nie budzi większych kontrowersji, nawet junak Matczak nie zgłaszał pretensji, całe odium „sensacji” i „upadku standardów” jak zwykle biorą na siebie najbardziej w ostatnim czasie zaszczuwani politycy PiS, nie licząc samego Jarosława Kaczyńskiego.

Powstaje zasadnicze pytanie? Niby dlaczego Krystyna Pawłowicz, profesor prawa, miałaby nie zasługiwać na stanowisko sędziego TK? Przez sałatkę, czy może z powodu wygranych procesów z Owsiakiem? Otóż prawda jest taka, że jedynym powodem w oczach ludzi małych lub słabych jest wyłącznie poniewieranie medialne i metki, które zostały Krystynie Pawłowicz przez TVN GW i inne szczekaczki przyklejone. W stosunku do Stanisława Piotrowicza działał i działa dokładnie ten sam mechanizm, został „prokuratorem PRL-u” i obrońcą księży pedofilów i powtarzali to namiętnie tacy towarzysze jak: Cimoszewicz, Borowski, Rosati. I ten bezczelny proceder działa na wszystkich poziomach III RP.

Pisałem już o tym wiele razy, ale powtórzę raz jeszcze. W III RP ofiarą „hejtu” i bojownikiem zwalczającym „mowę nienawiści” jest Jerzy Owsiak, recydywista procesowy z 7 wyrokoami na koncie. Z upolitycznieniem w sądach walczy kandydat na senatora PO Rzepiński i były dwukrotny senator PO Leon Kieres. Obrońcą praw człowieka i „zastraszanych” sędziów jest Marcin Matczak, który próbował straszyć moje dziecko. O obiektywizmie w TVP mówi Tomasz Lis, o „Misiewiczach” rozprawiał Gawłowski, Neumann i cała plejada polityków PO z zarzutami, łącznie z Arturem W. I tak dalej i tak w kółko! Cały ta zaplanowana bezczelność ma służyć jednemu, to jest po porostu pokaz siły. „Elity” III RP pokazują, że im wolno nie tylko więcej, ale wolno im wszystko. Dzieje się tak miedzy innymi dlatego, że po prawej stronie nieustannie obowiązuje syndrom sztokholmski łamany na kompleks niższości.

Strony

Źródło foto: 
38629 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

30 (liczba komentarzy)

 1. brakuje tylko Antoniego Macierewicza na Marszałka Seniora...

  będzie wycie - znakomicie

   

   

 2. nie na "marszałka seniora" -> tylko na-> vice Marszałka... -> "świetny" pomysł aby tracic wyborców

 3. Najlepszy pomysł na tracenie wyborców to promowanie dupków bez wyrazu, chowanie polityków z jajami po kątach, tańczenie tak, jak zagra Wyborcza i ciągłe przepraszanie za to że się żyje. W ten sposób, poszukując mitycznego centrum, PiS stracił ponad pół miliona głosów na rzecz Konfederacji.

 4. @Egon O. 

  "W ten sposób, poszukując mitycznego centrum, PiS stracił ponad pół miliona głosów na rzecz Konfederacji."

  PiS stracił na rzecz Konfederacji przede wszystkim przez Antoniego Macierewicza. To najbardziej post sowiecki, w sensie sposobu bycia i przyjętej metody politycznej, z polityków PiS-u. Nie do strawienia dla patriotycznego elektoratu, zwłaszcza po 10.04.2010! Fałszem od pana Antoniego bije na 100 tys. km. Powinniśmy się go wystrzegać, a na ulicy omijać możliwie najszerszym łukiem. Najlepszy dowód - @Bart i @ja polonus - dwóch ewidentnych kretynów udających polską prawicę i nieustannie powołujących się na Macierewicza.

   

   

   

 5. Trochę za dużo lektury Piątka w ostatnim czasie. Macierewicz to najbardziej prokonfederacyjny polityk w PiSie. Jest jak najbardziej strawny dla patriotycznego elektoratu, w przeciwieństwie do takiego Czaputowicza. Trochę nie rozumiem tych pańskich uprzedzeń wobec niego - widocznie Piątek pisze bardzo przekonywująco.

  Co do Smoleńska to sprawa się wyjaśni. Scena rozstawiona i aktorzy gotowi. Będzie Pan bardzo zdziwiony.

 6. "Co do Smoleńska, to sprawa się wyjaśni. Scena rozstawiona i aktorzy gotowi."

  Chciałoby się powiedzieć, nareszcie. Czekamy już 10 lat.

  "Będzie Pan bardzo zdziwiony."

  Przez 10 lat żyłem z absolutnym przekonaniem co do zamachu i to zamachu brutalnego. Będę bardzo zdziwiony tylko wówczas, gdyby okazało się, że zamachu nie było. Ale nie zakładam.

   

 7. @Egon O.

  "Macierewicz to najbardziej prokonfederacyjny polityk w PiSie."

  Gdyby tak było, byłaby to bardzo przyjemna niespodzianka. Być może mój obraz Pana Ministra zakłócają tzw. "fanatycy Macierewicza", skoncentrowani na rozwalaniu polskiej prawicy od środka, o których istnieniu Pan Antoni nie ma - załóżmy - najmniejszego pojęcia. Tzw. "ruskie onuce" do których zdaje się ma ochotę dołączyć @Septimus.

   

 8. avatar

  Towariszcz marektomasz to nie tyle ewidentny kretyn co kacapski buc, cham i simpleks jakich niemało na "sputniku" i za przeproszeniem "organach" KGB-owca Putina.

 9. Jesteś obok @Barta i @japolonusa kolejną ruską onucą? Kolejny działacz za kopiejki?

  Mam nadzieję, że nie wykreowali was wszystkich - @Barta, @japolnusa i @septimusa -  ruscy na swoich serwerach, bo wtedy możemy się nie doliczyć.

   

 10. Nie lzyj, ruska onuco, ze kiedykolwiek glosowales na "Prawo i Sprawiedliwosc"!

  UBecki synu tyyy...

 11. Strony