Reklama

Metafora walki Dawida z Goliatem w zasadzie jest trafna, ale odwrócona i dotyczy narzędzi, jakimi dysponują strony. Owsiak ma armię i wszystkie propagandowe tuby, którymi może i nie musi sterować we właściwym kierunku. Media, politycy, wielkie firmy żyją z tej hucpy zwanej „Wielka zadyma w środku zimy” i nie mogą tak z dnia na dzień się wycofać, bo nawet nie chodzi o biznes, zrobi się nowy, ale trzeba ludzi wyprowadzić z szoku małymi krokami. Dlatego nie spodziewam się, że na miesiąc przed 23 Finałem tę imprezę ktokolwiek będzie w stanie zdetonować, ale spodziewam się, że będzie to przełomowe wydarzenie, które naiwnie zamierzam nagłośnić swoją „dawidową procą”. Mam tylko Internet, własny rozum i czas, jest też spora grupazapaleńców, którzy porywają się na czołgi i armaty medialno-biznesowe wraz ze mną albo samodzielnie. Optymistycznie uznaję ten arsenał za wystarczający, aby przebić się, nie z dnia na dzień, ale w najbliższych miesiącach do szerokiej opinii publicznej z najprostszą informacją na temat rzeczywistej i pełnej działalności fundacji WOŚP oraz jej prezesa Jerzego Owsiaka. Zadałem sobie trud i ze strony OPP WOŚP spisałem wszystkie adresy sztabów, nawiasem mówiąc jest ich 1467 (najniższy wynik od lat), a nie jak kłamie Owsiak 1800. Zdecydowana większość z tych „sztabów WOŚP” to organizacje pozarządowe lub podmioty publiczne, jak szkoły MDK-i, hufce harcerskie itd. Pozwoliłem sobie do wszystkich 1467 sztabów skierować list o następującej treści:
 

 

Reklama
Portal niereglamentowany – www.kontrowersje.net

Dzień dobry,

Zdaję sobie sprawę, że możecie Państwo potraktować ten list, jako „uprzejmy donos” albo kontynuację mojej „wojny” z fundacją WOŚP i Jerzym Owsiakiem, ale moje intencje są zupełnie inne. Nigdy, podkreślam, NIGDY nie uważałem, że wolontariusze i ludzie zaangażowani w zbiórkę pieniędzy dla WOŚP są nieuczciwi, czy też cyniczni. Przeciwnie mam głęboki szacunek dla bezinteresownych społeczników i dlatego właśnie zwracam się do Państwa z najważniejszym pytaniem. Czy Państwo macie pełną wiedzę na temat działalności WOŚP i Jerzego Owsiaka? Czy wiecie Państwo, że w Sądzie Rejonowym w Złotoryi zapadł wyrok, który jest miażdżący dla Jerzego Owsiaka i Fundacji WOŚP?

 1. Zastrzeżenia budziły, w świetle późniejszego zachowania Jerzego Owsiaka jako prezesa fundacji i spółki ,,Złoty Melon”, deklaracje o woli udostępnienia sądowi wszelkie żądanej przez sąd dokumentacji tych podmiotów (w zakresie punktu I zarządzeń z kart 769 i 770). Jest to szczególnie zadziwiające, gdy spojrzy się na oświadczenia Jerzego Owsiaka, w zakresie pytań o kwestie księgowe zasadniczo nie miał szczegółowej wiedzy (co do czego trudno mieć pretensje), ale odsyłał on do wiedzy księgowej (sąd przesłuchał Dorotę Pilarską), a z kolei główna księgowa odsyłała w zakresie szczegółowych pytań do dokumentacji, a tej ostatecznie sądowi odmówiono.
 2. Dokumentacja ta miała ogromne znaczenie dla oceny zasadniczego, w ocenie sądu, zarzutu Piotra Wielguckiego, sprowadzającego się do, pisząc w uproszeniu, twierdzenia, iż przy .wykorzystaniu firmy ,,Mrówka Cała” i ,,Złoty Melon”, przez transakcje tych podmiotów z fundacją, środki pieniężne pozyskiwane ze zbiórek publicznych trafiają w pewnej części do Jerzego Owsiaka.
 3. Piotr Wielgucki udowodnił samo istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”), a nawet ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu, a tym samym zasadności użytych przez oskarżonego w tym zakresie sformułowań, przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono.

 
Całość uzasadnienia znajdziecie Państwo tutaj: http://kontrowersje.net/uzasadnienie_wyroku_matka_kurka_pisa_o_faktach_zeznania_owsiaka_dobiesa_i_pilarskiej_niewiarygodne Te informacje są blokowane zarówno przez WOŚP, jak i media, dlatego piszę do Państwa, abyście mogli samodzielnie ocenić w czym bierzecie udział posiadając wiedzę potwierdzoną wyrokiem Sądu.
 
PS Od wyroku do dziś nie wpłynęła apelacja, termin minął 10 grudnia. 

***

Po kilku godzinach otrzymałem dziesiątki potwierdzeń (już setki) przeczytania widomości i sporo odpowiedzi, z których wybieram te najciekawsze, jednocześnie podkreślam, że zostały napisane przez podmioty i osoby publiczne, a ja działam w najlepiej pojętym interesie publicznym. Jak w interesie publicznym działają osoby i podmioty publiczne działające na rzecz WOŚP najczęściej za publiczne pieniądze, prezentuję poniżej:

 

I. Odpowiedź Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kleszczewie:
Dzień dobry.
Życzę Panu i pańskiej rodzinie zdrowia.
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Frąckowiak
Kierownik Ośrodka Kultury
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie

II. Odpowiedź Młodzieżowego Centrum Współpracy w Tuczynie:
Panie Piotrze dziękuję za maila.
Sytuacja, którą Pan opisuje – kompletnie mnie nie interesuje, to kropla w morzu. Ja widzę poprzez WOŚP pomoc, zaangażowanie ludzi i wskazywanie potrzeb, ba nawet w różnych stopniach ich rozwiązywanie. Ja Jurkowi życzę bogactwa – za to co robi co roku. Jak Pan zrobi kiedyś akcję, która zmobilizuje 100 000 wolontariuszy i przeznaczy corocznie ok. 40 mln złotych ze zbiórek na pomoc dzieciom i starszym, a do tego sprawi, że ludzie będą chcieli pomagać niech Pan napisze znowu. Złożę Panu wówczas gratulację i będę się cieszył, że ktoś tak jak Pan Owsiak widzi potrzeby i działa.
 
Pozdrawiam
Tomasz Chlebek
Szef Sztabu WOŚP w Tyczynie.

III. Odpowiedź Centrum Kultury w Słomnikach:
Szanowny Panie,
przeczytałam całe uzasadnienie wyroku w pdf. Sąd stanął w obronie wolności słowa i dobrze, że Pana uniewinnił. Przyznał tym samym, że miał Pan podstawy, aby wysunąć takie oskarżenia, zwłaszcza, że Internet daje większą swobodę wypowiedzi. Z sądem należy się zgodzić. Tyle i tylko tyle.
Nie wynika z uzasadnienia sądu, że WOŚP przeznacza pieniądze na osobiste potrzeby J. Owsiaka. Ten wątek nie był wątkiem procesowym.
Bardzo proszę, aby Pan nie wciągał naszej instytucji w Pana prywatny proces.
Z poważaniem
Alicja Biczysko
Dyrektor Centrum Kultury w Słomnikach

IV. Odpowiedź LO im. KEN w Siemiatyczach:
Witam, nie życzę sobie przysyłania do mnie emaili, chociaż dziękuję za wiadomość. Życzę powodzenia, lecz udział w Zbiórce jest moją prywatną sprawą, jak i sprawą prywatną naszego miasta. 
Pozdrawiam lub nie

V. Odpowiedź 22 SZCZEPU HARCERSKIEGO MEXYK:
…a skąd ma Pan wogóle moje e-maila ????
nie wysyłajcie do mnie czegoś takiego, rozumiemy się ???
Gówno mnie to obchodzi, co Pan myśli na temat WOŚP !!!!
z wyrazami "nie"szacunku
Łukasz Żukowski

VI. Odpowiedź PL-CB RADIO Koronowo:
najgorzej ze sie nudzicie

VII. Odpowiedź ZSP ŚWIECIE:
Życzymy miłego, przyjemnego, przyjaznego, niewietrznego, spokojnego, opanowanego, prawdziwego i dobrego dnia oraz wielu wyświetleń Pańskiego bloga.

VIII. Odpowiedź Samorządowego Przedszkola Polanka Wielka:
Witam,
nie życzę sobie takich listów!!!

IX. Odpowiedź Szamocińskiego Ośrodka Kultury
spadaj PAN nA drzewo!!!
Nie spamuj kurka !!!

X. Na koniec jedna charakterystyczna odpowiedź, ale tutaj danych nie ujawnię, z obawy o losy człowieka, który tej odpowiedzi udzielił.
prosimy   takie informacje wysyłać do władz Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów

Ciąg dalszy nastąpi, rzekłbym nawet, że ta akcja społeczne jest niewinnym wstępem.

PS A ja się Was nie boję panie Owsiak, Zagajewski i wszystkie dzieci prezesa w żółtych i czerwonych koszulkach, możecie posyłać po 100 pozwów dziennie, apelacji, nowych spraw, wszystko będzie systematycznie i metodycznie udowadniane w sądach, co jak widać działa najsilniej na ludzką wyobraźnię.

Reklama

116 KOMENTARZE

  • W jakich mediach? To przecież
   W jakich mediach? To przecież darmowa legnicka gazetka z Biedronki. Nigdzie indziej WOŚP nie odważyła się zamieścić informacji, która jest dla nich toporem wiszącym nad głową. Mówię o stanie, który potwierdziłem w Sądzie, a to co sobie Krzysio Diobies z Kanikowskim sms-ami ślą, to mało ważne. Prawdopodobnie apelację złożą, ale w sądzie do dziś jej nie było, co ciekawsze WOŚP kasuje na Facebooku pytania i Dobies też tego nikomu innemu nie potwierdził. Apelacja Owsiaka jest sztuką dla sztuki, Zagajewski doskonale o tym wie, oni sami też to wiedzą, usiłują z jednej strony zamieść temat z drugiej zaszczuwać. Tyle, że kolejne próby zaszczuwania kończą się kolejnymi kompromitacjami, dzieciak Radek już się przekonał jak działa Sąd i że to nie piaskownica.pl. Nie kiwnąłem palcem i Sąd we Wrocławiu wyśmiewając Radka “prawne złote myśli”, pozbawił go złudzeń, a to początek śmiechu, jaki się za nim pociągnie. Przed chwilą pan inspektor policji i szef sztabu WOŚP usiłował mnie “straszyć” “instytucjami” za ujawnienie wizerunku FUNKCJONARIUSZA PUBLICZNEGO i po takiej samej chwili podwinął ogon. To agonia, tego się nie da powstrzymać, w każdym razie mnie się nie da powstrzymać, doprowadzę tę sprawę do końca.

  • W jakich mediach? To przecież
   W jakich mediach? To przecież darmowa legnicka gazetka z Biedronki. Nigdzie indziej WOŚP nie odważyła się zamieścić informacji, która jest dla nich toporem wiszącym nad głową. Mówię o stanie, który potwierdziłem w Sądzie, a to co sobie Krzysio Diobies z Kanikowskim sms-ami ślą, to mało ważne. Prawdopodobnie apelację złożą, ale w sądzie do dziś jej nie było, co ciekawsze WOŚP kasuje na Facebooku pytania i Dobies też tego nikomu innemu nie potwierdził. Apelacja Owsiaka jest sztuką dla sztuki, Zagajewski doskonale o tym wie, oni sami też to wiedzą, usiłują z jednej strony zamieść temat z drugiej zaszczuwać. Tyle, że kolejne próby zaszczuwania kończą się kolejnymi kompromitacjami, dzieciak Radek już się przekonał jak działa Sąd i że to nie piaskownica.pl. Nie kiwnąłem palcem i Sąd we Wrocławiu wyśmiewając Radka “prawne złote myśli”, pozbawił go złudzeń, a to początek śmiechu, jaki się za nim pociągnie. Przed chwilą pan inspektor policji i szef sztabu WOŚP usiłował mnie “straszyć” “instytucjami” za ujawnienie wizerunku FUNKCJONARIUSZA PUBLICZNEGO i po takiej samej chwili podwinął ogon. To agonia, tego się nie da powstrzymać, w każdym razie mnie się nie da powstrzymać, doprowadzę tę sprawę do końca.

 1. Ja Pana czytam regularnie, a
  Ja Pana czytam regularnie, a opisy walk z Owsiakiem są najciekawszym dla mnie aspektem Pańskiego blogowania.  Ale moim zdaniem treść wysłanego e-mail'a nie bardzo mogła skłonić adresatów do przemyśleń, odebrali go tak, jak ja postrzegam zawalające moją skrzynkę pierdoły. To powinien być jak najkrótszy liścik informujący o procesie i konkluzjach.  Nie to, żebym potrafił takie pisać.

  Rozumiem, że zastosuje się Pan do rady z ostatniej odpowiedzi. Ciekawe, jaki tu będzie odzew.

  • Nieskromnie powiem, że wiem,
   Nieskromnie powiem, że wiem, co robię. Jakieś 90% tych “sztabów WOŚP”, to po prostu jednostki i podmioty publiczne, głównie z kasy samorządów. Dostały pełną informację na temat działalności WOŚP i muszą tę żabę przetrawić. Ich OBOWIĄZKIEM jest reagowanie na taki pasztet i działanie w interesie publicznym. To nie miał być liścik jak do dzieciaków, to musiał być solidny DOWÓD, że otrzymali pełną wiedzę i zareagowali/nie zareagowali odpowiednio.

 2. Ja Pana czytam regularnie, a
  Ja Pana czytam regularnie, a opisy walk z Owsiakiem są najciekawszym dla mnie aspektem Pańskiego blogowania.  Ale moim zdaniem treść wysłanego e-mail'a nie bardzo mogła skłonić adresatów do przemyśleń, odebrali go tak, jak ja postrzegam zawalające moją skrzynkę pierdoły. To powinien być jak najkrótszy liścik informujący o procesie i konkluzjach.  Nie to, żebym potrafił takie pisać.

  Rozumiem, że zastosuje się Pan do rady z ostatniej odpowiedzi. Ciekawe, jaki tu będzie odzew.

  • Nieskromnie powiem, że wiem,
   Nieskromnie powiem, że wiem, co robię. Jakieś 90% tych “sztabów WOŚP”, to po prostu jednostki i podmioty publiczne, głównie z kasy samorządów. Dostały pełną informację na temat działalności WOŚP i muszą tę żabę przetrawić. Ich OBOWIĄZKIEM jest reagowanie na taki pasztet i działanie w interesie publicznym. To nie miał być liścik jak do dzieciaków, to musiał być solidny DOWÓD, że otrzymali pełną wiedzę i zareagowali/nie zareagowali odpowiednio.

  • A co na to “Prawo harcerskie?
   “”””V. Odpowiedź 22 SZCZEPU HARCERSKIEGO MEXYK:
   …a skąd ma Pan wogóle moje e-maila ????
   nie wysyłajcie do mnie czegoś takiego, rozumiemy się ???
   Gówno mnie to obchodzi, co Pan myśli na temat WOŚP !!!!
   z wyrazami “nie”szacunku
   Łukasz Żukowski”””.
   Jak jeszcze dobrze pamiętam, to w prawie harcerskim stało coś takiego: Harcerz nie pije i nie pali, harcerz nie używa brzydkich wyrazów… Czy to już nie obowiązuje?

  • A co na to “Prawo harcerskie?
   “”””V. Odpowiedź 22 SZCZEPU HARCERSKIEGO MEXYK:
   …a skąd ma Pan wogóle moje e-maila ????
   nie wysyłajcie do mnie czegoś takiego, rozumiemy się ???
   Gówno mnie to obchodzi, co Pan myśli na temat WOŚP !!!!
   z wyrazami “nie”szacunku
   Łukasz Żukowski”””.
   Jak jeszcze dobrze pamiętam, to w prawie harcerskim stało coś takiego: Harcerz nie pije i nie pali, harcerz nie używa brzydkich wyrazów… Czy to już nie obowiązuje?

 3. Moim zdaniem warto by się zastanowić
  Moim zdaniem warto by się zastanowić nad wysłaniem bardzo grzecznych zapytań przez innych blogerów do tych samych podmiotów, czy wiedzą o istnieniu takiego wyroku, a jeśli wiedzą, czy przekazali tę wiedzę swoim podwładnym, którzy będą stali na mrozie i zbierali do puszek.

  W mojej ocenie również będzie to ostatnia Orkiestra w tym sensie, że zacznie się równia pochyła. Ostatnio rozmawiałem z grupą kilkunastu młodych ludzi i byłem zaskoczony, że wiedzą trochę o Owsiaku. Nie bardzo znali szczegóły, ale konkluzja była tak, że w tym roku nie dają, bo Owsiak wyciąga z tej puchy coś dla siebie.

  Pozdrawiam

 4. Moim zdaniem warto by się zastanowić
  Moim zdaniem warto by się zastanowić nad wysłaniem bardzo grzecznych zapytań przez innych blogerów do tych samych podmiotów, czy wiedzą o istnieniu takiego wyroku, a jeśli wiedzą, czy przekazali tę wiedzę swoim podwładnym, którzy będą stali na mrozie i zbierali do puszek.

  W mojej ocenie również będzie to ostatnia Orkiestra w tym sensie, że zacznie się równia pochyła. Ostatnio rozmawiałem z grupą kilkunastu młodych ludzi i byłem zaskoczony, że wiedzą trochę o Owsiaku. Nie bardzo znali szczegóły, ale konkluzja była tak, że w tym roku nie dają, bo Owsiak wyciąga z tej puchy coś dla siebie.

  Pozdrawiam

 5. Żal mi wolontariuszy.
  Znam kilka osób , robią zbiórkę bo chcą ale nie widać już tego zapału jaki był wcześniej. Za zgaszenie tego dobrego ducha w ludziach powinien Owsiak odpowiedzieć!!! Urząd Miejski miasta Zawiercie zrezygnowal z imprez, jedynie skromna lampka do nieba będzie , kto wie czy nie ostatnia…

  • Zawiercie
   Owsiakowa zbiórka w powiecie zawierciańskim w 2012 r. to 170 tys. zł, czyli ok. 1/20 tego co potem poszło na woodstock. Miejscowy szpital jest zadłużony na 50 mln, czyli tyle ile uzbiera Owsiak. A takich szpitali w Polsce jest wiele. To pokazuje jak skromne są te wyżebrane środki – kropla w morzu potrzeb.
   Kiedyś trafiłem na wpis wieloletniego wolontariusza, typowego leminga, który był święcie przekonany, że taka jednorazowa zbiórka, to kwota której Caritas nie uzbiera do końca świata. W rzeczywistości Caritas zbiera w ciągu roku 200 mln zł i robi to dyskretnie, bez medialnej pompy.

 6. Żal mi wolontariuszy.
  Znam kilka osób , robią zbiórkę bo chcą ale nie widać już tego zapału jaki był wcześniej. Za zgaszenie tego dobrego ducha w ludziach powinien Owsiak odpowiedzieć!!! Urząd Miejski miasta Zawiercie zrezygnowal z imprez, jedynie skromna lampka do nieba będzie , kto wie czy nie ostatnia…

  • Zawiercie
   Owsiakowa zbiórka w powiecie zawierciańskim w 2012 r. to 170 tys. zł, czyli ok. 1/20 tego co potem poszło na woodstock. Miejscowy szpital jest zadłużony na 50 mln, czyli tyle ile uzbiera Owsiak. A takich szpitali w Polsce jest wiele. To pokazuje jak skromne są te wyżebrane środki – kropla w morzu potrzeb.
   Kiedyś trafiłem na wpis wieloletniego wolontariusza, typowego leminga, który był święcie przekonany, że taka jednorazowa zbiórka, to kwota której Caritas nie uzbiera do końca świata. W rzeczywistości Caritas zbiera w ciągu roku 200 mln zł i robi to dyskretnie, bez medialnej pompy.

 7. Fizkultura w terenie
  Jak widać w terenie zawiadują fizkulturą tacy malutcy, ogłupiani poprzez swoich "guru" i tu zacytuję Pana: ",,i to w taki sposób, że maluczcy zadepczą każdego, kto będzie miał śmiałość otworzyć mu oczy" – koniec cytatu. Trzeba sie bronić i jedynie co to "z….ć" ich śmiechem. – tekst harcerskiego MEXYKU idealny na obrazek wystawiony na aukcji allegro jako wsparcie prezesa "słoika". Warto wysyłać e-maile z informacją i z zapytaniem do władz, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i miasteczek czy w świetle zaistniałych faktów z rozprawy z Sądu w Złotoryji są skłonni z publicznych pieniędzy pokrywać koszty tego "spędu", którego finał finałów kończy się w amoku pod szwabska granicą.

 8. Fizkultura w terenie
  Jak widać w terenie zawiadują fizkulturą tacy malutcy, ogłupiani poprzez swoich "guru" i tu zacytuję Pana: ",,i to w taki sposób, że maluczcy zadepczą każdego, kto będzie miał śmiałość otworzyć mu oczy" – koniec cytatu. Trzeba sie bronić i jedynie co to "z….ć" ich śmiechem. – tekst harcerskiego MEXYKU idealny na obrazek wystawiony na aukcji allegro jako wsparcie prezesa "słoika". Warto wysyłać e-maile z informacją i z zapytaniem do władz, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i miasteczek czy w świetle zaistniałych faktów z rozprawy z Sądu w Złotoryji są skłonni z publicznych pieniędzy pokrywać koszty tego "spędu", którego finał finałów kończy się w amoku pod szwabska granicą.

 9. ad vocem
  to genialny ruch…szczerze podziwiam…jesli odpowiedza tak jak niektorzy ktorych pan podal to jest to przyczynkiem do wniesienia pozwu…jesli ktos uprzedzony listownie;bierze udzial w masowym przekrecie…kazdego z nich mozna pozwac do sadu o wspoludzial i marnotrawienie pieniedzy publicznych…naprawde genialny ruch…szapoba……..

 10. ad vocem
  to genialny ruch…szczerze podziwiam…jesli odpowiedza tak jak niektorzy ktorych pan podal to jest to przyczynkiem do wniesienia pozwu…jesli ktos uprzedzony listownie;bierze udzial w masowym przekrecie…kazdego z nich mozna pozwac do sadu o wspoludzial i marnotrawienie pieniedzy publicznych…naprawde genialny ruch…szapoba……..

 11. 25 lat…
  25 lat trwała socjotechniczna praca nad tubylcami, by sprowadzić ich do roli bezkrytycznego, niezdolnego do samodzielnego myślenia, łykającego medialną papkę i zadowolonego z ciepłej wody w kranie bydła. To właśnie dzięki wielopoziomowemu ogłupieniu takie fenomeny jak WOŚP są w stanie w tym kraju funkcjonować. Dlatego MK jest skazany w tym boju na porażkę, bo nawet jakby wykazał na papierze że 2/3 kasy leci na prywatę dla "Jura", a sąd by to przyklepał, i tak nie wpłynie to znacząco na odbiór społeczny

  Nasza narodowa murzyńskość podsuwa takie argumenty jak:

  – "wszyscy kradną, a on przynajmniej robi coś pożytecznego"
  – "choćby na 100zł tylko 10 zł szło na leczenie dzieci, to i tak dobrze i będę na orkiestrę dawać"
  – "może i Jurek [w to miejsce można wpisać cokolwiek], ale nie masz prawa go krytykować, bo on przynajmniej "COŚ" robi, a ty nic."
  itd. itp.

  To jest mentalność plebsu, chłopa pańszczyźnianego, który chociaż zapieprza na pańszyźnie po 80 godzin na tydzień i PAN od czasu do czasu kopnie go jeszcze w dupę, to się cieczy że na gorzałę ma i do domu wrócić na noc może… A PAN nie taki zły, bo mógłby np. dla zabawy spalić chłopu chatę, a nie spalił. Innymi słowy – oczekiwania tubylców względem demokracji, moralności elit, uczciwości osób publicznych są żałośnie niskie, a ci,którzy starają się wyjrzeć choćby trochę ponad poziom dna, traktowani są jak niebezpieczni wariaci burzący porządek chłopskiego wrzechświata.

  Kolejny problem stanowi "współudział" tubylców w całym tym syfie, lata potakiwania przed medialnym gaunem i rezygnacji z elementarnej przyzwoitości i myślenia w imię nieodstawania od większości… Prostym językiem – po x latach nabijania się ze Smoleńska, Kaczora, dawania i wspierania WOŚP, głosowania na PO, choćby otrzymało się jednoznaczne i wiarygodne dowody własnego łajdactwa/głupoty, dla większości ludzi nie sposób zawrócić z raz obranego kursu, bo wymagałoby to przyznania się przed sobą i znajomymi że było się łajzą bądź durniem.

  Bycie ślepym na argumenty jest więc bardzo wygodne, zarówno ze względu na "samopoczucie", jak i wizerunek. I niestety, zmiana mentalności statystycznego Polaka, to zadanie na długie lata, związane z pracą u podstaw i wymagające zaanagżowania mediów, elit i ogromnego kapitału (żadnej z tych 3 rzeczy nie mamy). Dlatego tez uważam że obecne pokolena 30-40-50 latków są z punktu widzenia Polski w znacznej części stracone.

  25 lat "upupiania" i "upańszczyźniania" Polaków nie nadrobi się w rok, dwa ani pięć lat. To zadanie na pokolenie(a). mentalny niewolnik i zakompleksiony głupiec nie jest materiałem na obywatela. Jego dzieci, którym od małego będzie się wpajać wiedzę ścisłą, historię i chrześcijański system wartości – mogą takim materiałem się stać.

  Droga z południa Egiptu do Jerozolimy to ok 1000 km. Idziemy pieszo, 5km na godzinę. I tylko przez 2 godziny dziennie. W soboty i niedziele nie idziemy wcale… W ile dni dojdziemy z Egiptu do Jerozolimy? ok 140… A więc niecałe pół roku…
  40 lat maszeruje się po to, by pokolenia znające niewolę i w niewoli wychowane, zostały wyparte przez pokolenia, które niewoli nigdy nie zaznały i które gotowe są wziąć na siebie odpowiedzialność za swój los.

 12. 25 lat…
  25 lat trwała socjotechniczna praca nad tubylcami, by sprowadzić ich do roli bezkrytycznego, niezdolnego do samodzielnego myślenia, łykającego medialną papkę i zadowolonego z ciepłej wody w kranie bydła. To właśnie dzięki wielopoziomowemu ogłupieniu takie fenomeny jak WOŚP są w stanie w tym kraju funkcjonować. Dlatego MK jest skazany w tym boju na porażkę, bo nawet jakby wykazał na papierze że 2/3 kasy leci na prywatę dla "Jura", a sąd by to przyklepał, i tak nie wpłynie to znacząco na odbiór społeczny

  Nasza narodowa murzyńskość podsuwa takie argumenty jak:

  – "wszyscy kradną, a on przynajmniej robi coś pożytecznego"
  – "choćby na 100zł tylko 10 zł szło na leczenie dzieci, to i tak dobrze i będę na orkiestrę dawać"
  – "może i Jurek [w to miejsce można wpisać cokolwiek], ale nie masz prawa go krytykować, bo on przynajmniej "COŚ" robi, a ty nic."
  itd. itp.

  To jest mentalność plebsu, chłopa pańszczyźnianego, który chociaż zapieprza na pańszyźnie po 80 godzin na tydzień i PAN od czasu do czasu kopnie go jeszcze w dupę, to się cieczy że na gorzałę ma i do domu wrócić na noc może… A PAN nie taki zły, bo mógłby np. dla zabawy spalić chłopu chatę, a nie spalił. Innymi słowy – oczekiwania tubylców względem demokracji, moralności elit, uczciwości osób publicznych są żałośnie niskie, a ci,którzy starają się wyjrzeć choćby trochę ponad poziom dna, traktowani są jak niebezpieczni wariaci burzący porządek chłopskiego wrzechświata.

  Kolejny problem stanowi "współudział" tubylców w całym tym syfie, lata potakiwania przed medialnym gaunem i rezygnacji z elementarnej przyzwoitości i myślenia w imię nieodstawania od większości… Prostym językiem – po x latach nabijania się ze Smoleńska, Kaczora, dawania i wspierania WOŚP, głosowania na PO, choćby otrzymało się jednoznaczne i wiarygodne dowody własnego łajdactwa/głupoty, dla większości ludzi nie sposób zawrócić z raz obranego kursu, bo wymagałoby to przyznania się przed sobą i znajomymi że było się łajzą bądź durniem.

  Bycie ślepym na argumenty jest więc bardzo wygodne, zarówno ze względu na "samopoczucie", jak i wizerunek. I niestety, zmiana mentalności statystycznego Polaka, to zadanie na długie lata, związane z pracą u podstaw i wymagające zaanagżowania mediów, elit i ogromnego kapitału (żadnej z tych 3 rzeczy nie mamy). Dlatego tez uważam że obecne pokolena 30-40-50 latków są z punktu widzenia Polski w znacznej części stracone.

  25 lat "upupiania" i "upańszczyźniania" Polaków nie nadrobi się w rok, dwa ani pięć lat. To zadanie na pokolenie(a). mentalny niewolnik i zakompleksiony głupiec nie jest materiałem na obywatela. Jego dzieci, którym od małego będzie się wpajać wiedzę ścisłą, historię i chrześcijański system wartości – mogą takim materiałem się stać.

  Droga z południa Egiptu do Jerozolimy to ok 1000 km. Idziemy pieszo, 5km na godzinę. I tylko przez 2 godziny dziennie. W soboty i niedziele nie idziemy wcale… W ile dni dojdziemy z Egiptu do Jerozolimy? ok 140… A więc niecałe pół roku…
  40 lat maszeruje się po to, by pokolenia znające niewolę i w niewoli wychowane, zostały wyparte przez pokolenia, które niewoli nigdy nie zaznały i które gotowe są wziąć na siebie odpowiedzialność za swój los.

 13. A to prawdziwa “perełka” i
  A to prawdziwa “perełka” i jednocześnie przygnębiający obraz skali zniszczeń, którą wyrządził cwaniak w czerwonych gaciach. Zgadzam się w 1000%, że większość tych ludzi jest absolutnych przeciwieństwem Owsiaka, dlatego tym razem nie podaję danych szefa Sztabu, bo tacy ludzie kiedyś zrozumieją w czym uczestniczą:

  Szanowny Panie,

  Otóż w imieniu całego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kikole, wraz ze wszystkimi ludźmi, z którymi współpracujemy, ze wszystkimi sponsorami, partnerami, a przede wszystkim z Wolontariuszami proszę o zaniechanie wysyłania tego typu treści na ten adres mailowy. Jako Sztab podpisujemy się pod wszelkimi działaniami Fundacji WOŚP i CO NAJWAŻNIEJSZE JESTEŚMY Z TEGO DUMNI. Kolejne Finały to dla małych miejscowości coś więcej niż dzień, w którym dzieciaki zbierają pieniądze dla ratowania innych dzieciaków. Dla nas jest to najważniejsze wydarzenie kulturalne w roku w całej okolicy. Dokładamy wszelkich starań, by wraz z Fundacją cały czas się rozwijać. Pragnę jeszcze tylko nadmienić, że ten Sztab funkcjonuje siódmy raz, a ja w momencie, gdy pierwszy raz go zakładaliśmy byłem najmłodszym Szefem Sztabu w historii WOŚP. Przez te siedem lat dokonaliśmy skoku milowego w kwestii wydarzeń kulturalnych oraz wychowania młodzieży w naszej małej ojczyźnie.

  Życzę Panu podobnych sukcesów w życiu prywatnym, ale proszę pamiętać, że Jurek Owsiak oraz cała Fundacja WOŚP byli, są i będą dla nas świętością.

  Szef Sztabu WOŚP w Kikole.

   • to nie takie proste
    Jeśli ktoś decyzje podejmuje w oparciu o wiarę (robię tak i tak, bo wierzę że …) a ponadto jest to podparte samookreśleniem własnej osoby (jestem lekarzem/żołnierzem/"szefem sztabu", więc moim obowiązkiem jest to i to), to żadne racjonalne argumenty nie mają tu znaczenia.

    Jakbyś próbował odwieść żołnierza (takiego sprzed 70 lat…) od zamiaru bronienia straconej pozycji, argumenty o strategicznie znikomej roli okopu w którym siedzi, braku racjonalnosci obrony i o wartości jego życia trafiłyby w próżnię. On tam jest dlatego, bo jest Żołnierzem, dostał Rozkaz i walczy za Ojczyznę, a jeśli się okryje hańbą, Opatrzność go ukarze. Naprzeciwko racjonalnych argumentów stoi więc wiara, poczucie tożsamości i obowiązek który się z tą tożsamością wiąże – więc dopiero obalenie tych "filarów" skłoniło by żołnierza do opuszczenia pozycji – a nie żaden racjonalny argument.

    Tak samo jest z sektami – w tym tą, o której prawi artykuł. Dziecka nie wydostaniesz z sekty mówiąc o tym, jak kiepsko wygląda, jak jest wykorzystywane i o ile lepiej miałoby w domu. Dzecko z sekty wyciągniesz przypuszczając frontalny atak na GURU, niszcząc podstawy wiary, zrywając brutalnie zasłonę kłamstwa i kładąc łajdaka na kolana pokazując jego bezradność.

    To nie wyznawcę trzeba przekonać, to święte dęby należy ściąć.

    • podpiszę się pod tym
     co napisaleś rękami i nogami 😉 ale zauważ że trudno porównywać żołnierza sprzed 70 lat do mlodocianego dzisiaj. Jakby nie bylo ludzie dzisiaj a 70 lat wstecz to przepaść pod względem mentalnym. Sekta to dobry przykład , mechanizm manipulacji nie zmienił się od setek lat. Guru musi tylko znaleźć wyznawców a reszta to idzie z górki 😉 Przeraża mnie brak takiego otwartego i odważnego spojrzenia na rzeczywistość wśród mlodzieży. To jest plaga. Są wyjątki ale wśród mas niewidoczne.

     • Oczywiście że takie porównanie nie ma sensu
      Ale i nie to było moją intencją. Chciałem jedynie wykazac że przyjęcie racjonalnych argumentów w obu przypadkach wymagałoby zarówno podważenia podstaw wiary, jak i gruntownej redefinicji własnej osoby – człowiek taki we własnych oczach staje się oszukanym głupcem, który zmarnował ogrom swojego czasu na bzdury. Trzeba mieć jaja, by w imię prawdy dać się tak poniżyć. A im wiara i definicja własnego "ja" silniejsze, im więcej wysiłku włożyło się w ośmieszenie racjonalnych argumentów i im więcej ludzi "nawrócono" na własną drogę – tym poniżenie większe.

      Do tego jeszcze należy dodać presję grupy "współwyznawców", strach przed odtrąceniem, ośmieszeniem i izolacją, a otrzymamy pełen obraz struktury trzymającej "owieczki" za mordę.

      Z tej właśnie przyczyny lemingi wszelkiej maści są w zdecydowanej większości przypadkami nieuleczalnymi – choćby przedstawiono im setki niepodważalnych dowodów na to, że są w błędzie, będą tkwić w utkanej przez siebie (i przez podobnych sobie) sieci kłamstwa, łajdactwa i głupoty – bo brak im odwagi i godności, by wyprzeć się samych siebie.

     • wymagałoby zarówno podważenia podstaw wiary, jak i gruntow
      Nie, stanowczo nie. Wystarczy nauczyć (się) postępowania z.

  • Porywasz się z matematyka na religię
   Dlatego niczego nie ugrasz. Zauważ że osoba, która Ci odpisała nie odnosi się do argumentów merytorycznych. Ona opisuje swoje wyznanie i określa swoje miejsce we wszechświecie, i wreszcie w oparciu o to definiuje swoją tożsamość. Religii nie zniszczysz za pomocą księgowości, religia umiera wraz ze śmiercią ostatniego wyznawcy. Dlatego obawiam się że jedyne, co można zrobić, to powstrzymać napływ kasy i nowych wyznawców. A z fanatykami się nie dyskutuje – choćby sami osobiście nakryli guru z prostytutką, to i tak nie zaburzy to ich wiary – będą przymykać oczy na wszelkie bezeceństwa, a jedno serduszko na inkubatorze pokrzepi ich serca na długie lata.

   Jeszcze raz – porwałeś się na religię i jej wyznawców.

 14. A to prawdziwa “perełka” i
  A to prawdziwa “perełka” i jednocześnie przygnębiający obraz skali zniszczeń, którą wyrządził cwaniak w czerwonych gaciach. Zgadzam się w 1000%, że większość tych ludzi jest absolutnych przeciwieństwem Owsiaka, dlatego tym razem nie podaję danych szefa Sztabu, bo tacy ludzie kiedyś zrozumieją w czym uczestniczą:

  Szanowny Panie,

  Otóż w imieniu całego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kikole, wraz ze wszystkimi ludźmi, z którymi współpracujemy, ze wszystkimi sponsorami, partnerami, a przede wszystkim z Wolontariuszami proszę o zaniechanie wysyłania tego typu treści na ten adres mailowy. Jako Sztab podpisujemy się pod wszelkimi działaniami Fundacji WOŚP i CO NAJWAŻNIEJSZE JESTEŚMY Z TEGO DUMNI. Kolejne Finały to dla małych miejscowości coś więcej niż dzień, w którym dzieciaki zbierają pieniądze dla ratowania innych dzieciaków. Dla nas jest to najważniejsze wydarzenie kulturalne w roku w całej okolicy. Dokładamy wszelkich starań, by wraz z Fundacją cały czas się rozwijać. Pragnę jeszcze tylko nadmienić, że ten Sztab funkcjonuje siódmy raz, a ja w momencie, gdy pierwszy raz go zakładaliśmy byłem najmłodszym Szefem Sztabu w historii WOŚP. Przez te siedem lat dokonaliśmy skoku milowego w kwestii wydarzeń kulturalnych oraz wychowania młodzieży w naszej małej ojczyźnie.

  Życzę Panu podobnych sukcesów w życiu prywatnym, ale proszę pamiętać, że Jurek Owsiak oraz cała Fundacja WOŚP byli, są i będą dla nas świętością.

  Szef Sztabu WOŚP w Kikole.

   • to nie takie proste
    Jeśli ktoś decyzje podejmuje w oparciu o wiarę (robię tak i tak, bo wierzę że …) a ponadto jest to podparte samookreśleniem własnej osoby (jestem lekarzem/żołnierzem/"szefem sztabu", więc moim obowiązkiem jest to i to), to żadne racjonalne argumenty nie mają tu znaczenia.

    Jakbyś próbował odwieść żołnierza (takiego sprzed 70 lat…) od zamiaru bronienia straconej pozycji, argumenty o strategicznie znikomej roli okopu w którym siedzi, braku racjonalnosci obrony i o wartości jego życia trafiłyby w próżnię. On tam jest dlatego, bo jest Żołnierzem, dostał Rozkaz i walczy za Ojczyznę, a jeśli się okryje hańbą, Opatrzność go ukarze. Naprzeciwko racjonalnych argumentów stoi więc wiara, poczucie tożsamości i obowiązek który się z tą tożsamością wiąże – więc dopiero obalenie tych "filarów" skłoniło by żołnierza do opuszczenia pozycji – a nie żaden racjonalny argument.

    Tak samo jest z sektami – w tym tą, o której prawi artykuł. Dziecka nie wydostaniesz z sekty mówiąc o tym, jak kiepsko wygląda, jak jest wykorzystywane i o ile lepiej miałoby w domu. Dzecko z sekty wyciągniesz przypuszczając frontalny atak na GURU, niszcząc podstawy wiary, zrywając brutalnie zasłonę kłamstwa i kładąc łajdaka na kolana pokazując jego bezradność.

    To nie wyznawcę trzeba przekonać, to święte dęby należy ściąć.

    • podpiszę się pod tym
     co napisaleś rękami i nogami 😉 ale zauważ że trudno porównywać żołnierza sprzed 70 lat do mlodocianego dzisiaj. Jakby nie bylo ludzie dzisiaj a 70 lat wstecz to przepaść pod względem mentalnym. Sekta to dobry przykład , mechanizm manipulacji nie zmienił się od setek lat. Guru musi tylko znaleźć wyznawców a reszta to idzie z górki 😉 Przeraża mnie brak takiego otwartego i odważnego spojrzenia na rzeczywistość wśród mlodzieży. To jest plaga. Są wyjątki ale wśród mas niewidoczne.

     • Oczywiście że takie porównanie nie ma sensu
      Ale i nie to było moją intencją. Chciałem jedynie wykazac że przyjęcie racjonalnych argumentów w obu przypadkach wymagałoby zarówno podważenia podstaw wiary, jak i gruntownej redefinicji własnej osoby – człowiek taki we własnych oczach staje się oszukanym głupcem, który zmarnował ogrom swojego czasu na bzdury. Trzeba mieć jaja, by w imię prawdy dać się tak poniżyć. A im wiara i definicja własnego "ja" silniejsze, im więcej wysiłku włożyło się w ośmieszenie racjonalnych argumentów i im więcej ludzi "nawrócono" na własną drogę – tym poniżenie większe.

      Do tego jeszcze należy dodać presję grupy "współwyznawców", strach przed odtrąceniem, ośmieszeniem i izolacją, a otrzymamy pełen obraz struktury trzymającej "owieczki" za mordę.

      Z tej właśnie przyczyny lemingi wszelkiej maści są w zdecydowanej większości przypadkami nieuleczalnymi – choćby przedstawiono im setki niepodważalnych dowodów na to, że są w błędzie, będą tkwić w utkanej przez siebie (i przez podobnych sobie) sieci kłamstwa, łajdactwa i głupoty – bo brak im odwagi i godności, by wyprzeć się samych siebie.

     • wymagałoby zarówno podważenia podstaw wiary, jak i gruntow
      Nie, stanowczo nie. Wystarczy nauczyć (się) postępowania z.

  • Porywasz się z matematyka na religię
   Dlatego niczego nie ugrasz. Zauważ że osoba, która Ci odpisała nie odnosi się do argumentów merytorycznych. Ona opisuje swoje wyznanie i określa swoje miejsce we wszechświecie, i wreszcie w oparciu o to definiuje swoją tożsamość. Religii nie zniszczysz za pomocą księgowości, religia umiera wraz ze śmiercią ostatniego wyznawcy. Dlatego obawiam się że jedyne, co można zrobić, to powstrzymać napływ kasy i nowych wyznawców. A z fanatykami się nie dyskutuje – choćby sami osobiście nakryli guru z prostytutką, to i tak nie zaburzy to ich wiary – będą przymykać oczy na wszelkie bezeceństwa, a jedno serduszko na inkubatorze pokrzepi ich serca na długie lata.

   Jeszcze raz – porwałeś się na religię i jej wyznawców.

 15. Szefowi Sztabu
  w Kikole z dedykacją – "By żyło sie lepiej!"

  Mimo wszystko idziemy z duchem postępu, kiedyś wydarzeniem był przyjazd objazdowego kina z filmem "Lenin w październiku", dziś projekcję zastępuje syn milicjanta w styczniu, pozdrawiający z pudełka TV Sztab w Kikole..

 16. Szefowi Sztabu
  w Kikole z dedykacją – "By żyło sie lepiej!"

  Mimo wszystko idziemy z duchem postępu, kiedyś wydarzeniem był przyjazd objazdowego kina z filmem "Lenin w październiku", dziś projekcję zastępuje syn milicjanta w styczniu, pozdrawiający z pudełka TV Sztab w Kikole..

 17. Dobry wieczór Panu, dobry
  Dobry wieczór Panu, dobry wieczór Państwu,
  właśnie przed chwilą na naszym podwórku (zimno jak cholera i nie da się kombinować z browarami) popatrzyliśmy sobie z kolegą Czarnym na tego pana gorczycę z automobilklubu chełmskiego (chcą być najlepsi w całej Polsce, tak piszą) i tego pana harcerza żukowskiego z mexyku i kolega Czarny zauważył, że obaj są niestety bardzo brzydcy. Ja wiem, że nie powino się oceniać ludzi po wyglądzie twarzy oraz reszty ciała i powiedziałem to nawet koledze Czarnemu ale Czarny uparł się argumentując, że jak ktoś jest paprot intelektualny to powinien byc chociaż ładny, żeby ludzie nie odwracali głowy na sam widok, a brzydkiego mądralę każdy lubi. Czarnemu łatwo jest mówić ponieważ dobry Pan Bóg obdarował go sporą przystojnością, elastycznym rozumem i wcale sprytnym jęzorem a co ma powiedzieć taki pan gorczyca z czerwoną twarzą i widowiskową oponą wokół żołądka? Prawdopodobnie dlatego tylko wystękał z siebie proste okopowe zwroty, w bezpośredni sposób nawiązujące do intymnych czynności związanych z dostarczaniem przyjemności swojej własnej odbytnicy. Tak czy inaczej pozdrawiamy Pana serdecznie z zapewnieniem, że z satysfakcją chlapiemy na prawo i lewo o Pana wyczynach, doprowadzając do szału mniej obyte jednostki. 
  Pozostaję z szacunkiem.

  Ps. Czarny prosił, żebym Panu dał cynk, że ten pan ryneło z Bolesławca wyświetla mu się tak bardziej kulinarnie podczas oglądania zdjęć osoby a pierwsze skojarzenie lokuje się w okolicy naleśnika lub placka kartoflanego. I że nie warto tracić czasu na takie cuś. Na dobranoc, z pozdrowieniami dla naszej całej zachodniej ściany fragment thrashmetalowej piosenki zespołu Pitolek:

  'matka kurka
  połknął jurka 
  jak ogórka
  się połyyykaaaa!!!

  ze słoika
  gra muzyka
  wypłowiała
  mrówka caaałaaa…!!!'

   

 18. Dobry wieczór Panu, dobry
  Dobry wieczór Panu, dobry wieczór Państwu,
  właśnie przed chwilą na naszym podwórku (zimno jak cholera i nie da się kombinować z browarami) popatrzyliśmy sobie z kolegą Czarnym na tego pana gorczycę z automobilklubu chełmskiego (chcą być najlepsi w całej Polsce, tak piszą) i tego pana harcerza żukowskiego z mexyku i kolega Czarny zauważył, że obaj są niestety bardzo brzydcy. Ja wiem, że nie powino się oceniać ludzi po wyglądzie twarzy oraz reszty ciała i powiedziałem to nawet koledze Czarnemu ale Czarny uparł się argumentując, że jak ktoś jest paprot intelektualny to powinien byc chociaż ładny, żeby ludzie nie odwracali głowy na sam widok, a brzydkiego mądralę każdy lubi. Czarnemu łatwo jest mówić ponieważ dobry Pan Bóg obdarował go sporą przystojnością, elastycznym rozumem i wcale sprytnym jęzorem a co ma powiedzieć taki pan gorczyca z czerwoną twarzą i widowiskową oponą wokół żołądka? Prawdopodobnie dlatego tylko wystękał z siebie proste okopowe zwroty, w bezpośredni sposób nawiązujące do intymnych czynności związanych z dostarczaniem przyjemności swojej własnej odbytnicy. Tak czy inaczej pozdrawiamy Pana serdecznie z zapewnieniem, że z satysfakcją chlapiemy na prawo i lewo o Pana wyczynach, doprowadzając do szału mniej obyte jednostki. 
  Pozostaję z szacunkiem.

  Ps. Czarny prosił, żebym Panu dał cynk, że ten pan ryneło z Bolesławca wyświetla mu się tak bardziej kulinarnie podczas oglądania zdjęć osoby a pierwsze skojarzenie lokuje się w okolicy naleśnika lub placka kartoflanego. I że nie warto tracić czasu na takie cuś. Na dobranoc, z pozdrowieniami dla naszej całej zachodniej ściany fragment thrashmetalowej piosenki zespołu Pitolek:

  'matka kurka
  połknął jurka 
  jak ogórka
  się połyyykaaaa!!!

  ze słoika
  gra muzyka
  wypłowiała
  mrówka caaałaaa…!!!'

   

 19. Większość osób z tej listy
  Większość osób z tej listy stwierdzają, że orkiestra to dla nich najlepsze wydarzenie w okolicy. Oni naprawdę w życiu nie mają nic bardziej energicznego, budującego i pozytywnego. Nawet jeżeli jest to zjawisko obłudne i zakłamane to jest dla nich najlepsze ze wszystkich.
  Dlaczego nerwowo reagują na Pana inicjatywę? Ponieważ burzy Pan ich dobre samopoczucie. Ich nie interesuje czy jest coś dobre czy złe, tylko czy daje im satysfakcję. Tak się jakoś składa, że wszystko co złe potrafi się imponująco prezentować, jest atrakcyjne, wabi, zachęca. Dobro zmusza do wyrzeczeń, jest smutne, nudne i takie szare.
  Wspaniała robota socjologiczna, prawdziwy z Pana CBOS 🙂 Po odpowiedziach widać wyraźnie, w jakim stopniu wszelkie instytucje państwowe i społeczne ogarnięte są apatią, konformizmem, bezideowością. Całkiem jak za okupacji jakiejś a nie po 25 latach świetlnych 🙂

 20. Większość osób z tej listy
  Większość osób z tej listy stwierdzają, że orkiestra to dla nich najlepsze wydarzenie w okolicy. Oni naprawdę w życiu nie mają nic bardziej energicznego, budującego i pozytywnego. Nawet jeżeli jest to zjawisko obłudne i zakłamane to jest dla nich najlepsze ze wszystkich.
  Dlaczego nerwowo reagują na Pana inicjatywę? Ponieważ burzy Pan ich dobre samopoczucie. Ich nie interesuje czy jest coś dobre czy złe, tylko czy daje im satysfakcję. Tak się jakoś składa, że wszystko co złe potrafi się imponująco prezentować, jest atrakcyjne, wabi, zachęca. Dobro zmusza do wyrzeczeń, jest smutne, nudne i takie szare.
  Wspaniała robota socjologiczna, prawdziwy z Pana CBOS 🙂 Po odpowiedziach widać wyraźnie, w jakim stopniu wszelkie instytucje państwowe i społeczne ogarnięte są apatią, konformizmem, bezideowością. Całkiem jak za okupacji jakiejś a nie po 25 latach świetlnych 🙂

 21. ciekawa zmiana na wykopie
  http://www.wykop.pl/regulamin/25grudnia2014/

  dodano punkt 7 w postanowieniach koncowych, poklosie szczypawki z rineło?

  7 Prawem właściwym dla umowy pomiędzy Użytkownikiem a Spółką, której przedmiotem są usługi świadczone przez Spółkę w ramach Serwisu Wykop.pl na warunkach określonych w Regulaminie, jest prawo polskie. Wszelkie spory związane z usługami świadczonymi przez Spółkę w ramach Serwisu Wykop.pl będą rozstrzygane przez właściwe polskie sądy powszechne. Użytkownik będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Poznaniu. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów,  znajdują się pod następującym adresem: http://www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”. 
 22. ciekawa zmiana na wykopie
  http://www.wykop.pl/regulamin/25grudnia2014/

  dodano punkt 7 w postanowieniach koncowych, poklosie szczypawki z rineło?

  7 Prawem właściwym dla umowy pomiędzy Użytkownikiem a Spółką, której przedmiotem są usługi świadczone przez Spółkę w ramach Serwisu Wykop.pl na warunkach określonych w Regulaminie, jest prawo polskie. Wszelkie spory związane z usługami świadczonymi przez Spółkę w ramach Serwisu Wykop.pl będą rozstrzygane przez właściwe polskie sądy powszechne. Użytkownik będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Poznaniu. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów,  znajdują się pod następującym adresem: http://www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”. 
 23. gdyby wnioskodawcy jednak
  dostarczyli te 15 tysiecy kserokopii pozwow to obawiam sie ze prezes sadu moglby postradac zmysly i udusic sedziego pomyslodawce. adresowanie pozwow zlikwidowaloby sad.

  czy w wyborczej jest walka frakcji? najpierw medium zakowski, realizujac zachodnie standardy dziennikarstwo zazadal wiezienia dla opozycjonisty leszks millera, a potem skoczyl do gardla kwasniewskiemu. a potem blyskawiczny kontratak paradowskiej na te media, co opluwaja Polske.

 24. gdyby wnioskodawcy jednak
  dostarczyli te 15 tysiecy kserokopii pozwow to obawiam sie ze prezes sadu moglby postradac zmysly i udusic sedziego pomyslodawce. adresowanie pozwow zlikwidowaloby sad.

  czy w wyborczej jest walka frakcji? najpierw medium zakowski, realizujac zachodnie standardy dziennikarstwo zazadal wiezienia dla opozycjonisty leszks millera, a potem skoczyl do gardla kwasniewskiemu. a potem blyskawiczny kontratak paradowskiej na te media, co opluwaja Polske.

 25. Panie Piotrze!
  Po pierwsze- jestem noga komputerowa, a chciałabym przyłączyć się do akcji uświadamiającej 🙂 kiedy Pan napisał do 1487 podmiotów WOŚP to tak nie przemówiło do mnie jak skopiowanie tych wszystkich adresów 🙂 mam pisać do wszystkich, czy zabrać jakąś ilość adresów?
  Po drugie- przeczytanie tych odpowiedzi utwierdza mnie w poczuciu wściekłości na Owsiaka, który zmanipulował ludzką chęć pomocy innym. Wykorzystał do tego młodych (casus najmłodszego szefa WOŚP), z ich ideałami i zbrukał to swoim cwaniactwem i chciwością. Mam nadzieję, że mój mąż nie obrazi się, ale kocham Pana za to wszystko co Pan zrobił i robi 🙂 a czytając komentarze pociesza mnie fakt, że nie jesteśmy sami. Proszę o instrukcję obsługi na privie

 26. Panie Piotrze!
  Po pierwsze- jestem noga komputerowa, a chciałabym przyłączyć się do akcji uświadamiającej 🙂 kiedy Pan napisał do 1487 podmiotów WOŚP to tak nie przemówiło do mnie jak skopiowanie tych wszystkich adresów 🙂 mam pisać do wszystkich, czy zabrać jakąś ilość adresów?
  Po drugie- przeczytanie tych odpowiedzi utwierdza mnie w poczuciu wściekłości na Owsiaka, który zmanipulował ludzką chęć pomocy innym. Wykorzystał do tego młodych (casus najmłodszego szefa WOŚP), z ich ideałami i zbrukał to swoim cwaniactwem i chciwością. Mam nadzieję, że mój mąż nie obrazi się, ale kocham Pana za to wszystko co Pan zrobił i robi 🙂 a czytając komentarze pociesza mnie fakt, że nie jesteśmy sami. Proszę o instrukcję obsługi na privie

 27. Panie Piotrze,
  Panie Piotrze,

  Pomysł z napisaniem do instytucji publicznych b.dobry. Na obecną chwilę wiedza zebrana przez Pana przed procesem oraz powzięta przez Sąd w Złotryi w trakcie procesu oraz wyrok tegoż sądu wskazują, że Jerzy Owsiak nie działa transparentnie.
  Obowiązkiem instytucji publicznych czy pożytku publicznego w imię dbania o to dobro jest wyjaśniać wszelkie niejasności co do celu wydatkowania środków publicznych o ile są takowe wydatkowane.
  Jezeli szef instytucji lub osoba odpowiedzialna za finanse ma kręgosłup moralny, to działając w ten sposób stawia Pan wielu ludzi przed dylematem. Zasiewa Pan ziarno niepewności.
  Co do apelacji – musi być ona wniesiona skutecznie (muszą być spełnione wymogi formalne), a to że nie wpłynęła jeszcze do Sądu o niczym nie świadczy. Są jeszcze takie jak wybiegi jak: przywrócenie terminu i złożenie jej jeszcze później, wysyłka listem zwykłym (zasadą chyba jest, że sędziowie czekają na zwrotki 2-4 tygodni, więc tu też sędzia będzie czekał)

  Uwaga techniczna przy wysyłce mail. Radzę ostrożnie z tym. Serwery email mają limity miesięczne przypisane do kont/użytkowników (zabezpieczenie przed spamerami). Poza tym wysłkę można zorganizować w banalny sposób. Wykonać listę mailową w excelu dzieląc na arkusze i codziennie importować do czytnika 100-200 adresów. Zajmuje to minutę dziennie. Mogę pomóc w kwestiach techniczncyh.

  Co do wszystkich Państwa, czytelników i osób kryjących się za nickami i piszących tutaj – przyłączam się do prośby Matki_kurki, aby napisać swoimi słowami na przytoczone adresy email krótką informację o działalności Jerzego Owsiaka popartą przewodem sądowym i dobrze uzasadnić potrzebę wysłania maila.
  Powszechnośc tego zjawiska, a także niemożnośc zablokowania tego typu działań, mam nadzieję da do myślenia ludziom, czy aby na pewno u żródeł tego, w czym rokrocznie uczestniczą są szlachetne pobudki.
  Co do maili do włodarzy, BIP-owych "budżetowców" za radą STACH-a poczekałbym do rozliczenia w budżetach lokalnych styczniowej orkiestry i może ktoś z wiedzą prawną o szablon tekstu wspierający się na ustawie o dostępie do informacji publicznej. Zwracam przy tym uwagę na to, że nierzadko BIP-y sa tak zapętlone, iż z nich niewiele wynika konkretów, a gdzie właściwe kwoty są wpisane wiedzą tylko i wyłącznie szefowie odpowiednich komórek urzędowych.

  Za tym idzie jeszcze taka ogólna konstatacja wskazująca na nędzę organizacyjną budżetu Państwa i jego nietransparentność. Za sztabami WOŚP stoją często osoby powiązane z instytucjami publicznymi, co widać po ujawnionych mailach.
  Czy w jakikolwiek sposób rozdzielają czas przeznaczony na zbiórkę "prywatną" od obowiązków służbowych? Czy jest to gdziekolwiek ewidencjonowane?
  Często osobistej dobroci i wewnętrznych motywacji nie da się wymierzyć i pomimo, że sama idea pomagania jest szczytna, to trudno w całej akcji dopstrzec poza wymiernymi korzyściami dla kilku osób realny zysk społeczny. Nie mówiąc o transparentności.

 28. Panie Piotrze,
  Panie Piotrze,

  Pomysł z napisaniem do instytucji publicznych b.dobry. Na obecną chwilę wiedza zebrana przez Pana przed procesem oraz powzięta przez Sąd w Złotryi w trakcie procesu oraz wyrok tegoż sądu wskazują, że Jerzy Owsiak nie działa transparentnie.
  Obowiązkiem instytucji publicznych czy pożytku publicznego w imię dbania o to dobro jest wyjaśniać wszelkie niejasności co do celu wydatkowania środków publicznych o ile są takowe wydatkowane.
  Jezeli szef instytucji lub osoba odpowiedzialna za finanse ma kręgosłup moralny, to działając w ten sposób stawia Pan wielu ludzi przed dylematem. Zasiewa Pan ziarno niepewności.
  Co do apelacji – musi być ona wniesiona skutecznie (muszą być spełnione wymogi formalne), a to że nie wpłynęła jeszcze do Sądu o niczym nie świadczy. Są jeszcze takie jak wybiegi jak: przywrócenie terminu i złożenie jej jeszcze później, wysyłka listem zwykłym (zasadą chyba jest, że sędziowie czekają na zwrotki 2-4 tygodni, więc tu też sędzia będzie czekał)

  Uwaga techniczna przy wysyłce mail. Radzę ostrożnie z tym. Serwery email mają limity miesięczne przypisane do kont/użytkowników (zabezpieczenie przed spamerami). Poza tym wysłkę można zorganizować w banalny sposób. Wykonać listę mailową w excelu dzieląc na arkusze i codziennie importować do czytnika 100-200 adresów. Zajmuje to minutę dziennie. Mogę pomóc w kwestiach techniczncyh.

  Co do wszystkich Państwa, czytelników i osób kryjących się za nickami i piszących tutaj – przyłączam się do prośby Matki_kurki, aby napisać swoimi słowami na przytoczone adresy email krótką informację o działalności Jerzego Owsiaka popartą przewodem sądowym i dobrze uzasadnić potrzebę wysłania maila.
  Powszechnośc tego zjawiska, a także niemożnośc zablokowania tego typu działań, mam nadzieję da do myślenia ludziom, czy aby na pewno u żródeł tego, w czym rokrocznie uczestniczą są szlachetne pobudki.
  Co do maili do włodarzy, BIP-owych "budżetowców" za radą STACH-a poczekałbym do rozliczenia w budżetach lokalnych styczniowej orkiestry i może ktoś z wiedzą prawną o szablon tekstu wspierający się na ustawie o dostępie do informacji publicznej. Zwracam przy tym uwagę na to, że nierzadko BIP-y sa tak zapętlone, iż z nich niewiele wynika konkretów, a gdzie właściwe kwoty są wpisane wiedzą tylko i wyłącznie szefowie odpowiednich komórek urzędowych.

  Za tym idzie jeszcze taka ogólna konstatacja wskazująca na nędzę organizacyjną budżetu Państwa i jego nietransparentność. Za sztabami WOŚP stoją często osoby powiązane z instytucjami publicznymi, co widać po ujawnionych mailach.
  Czy w jakikolwiek sposób rozdzielają czas przeznaczony na zbiórkę "prywatną" od obowiązków służbowych? Czy jest to gdziekolwiek ewidencjonowane?
  Często osobistej dobroci i wewnętrznych motywacji nie da się wymierzyć i pomimo, że sama idea pomagania jest szczytna, to trudno w całej akcji dopstrzec poza wymiernymi korzyściami dla kilku osób realny zysk społeczny. Nie mówiąc o transparentności.

 29. Usunąłem wiadomość z Zespołu
  Usunąłem wiadomość z Zespołu Szkół. Nie walczę z dziećmi, one mają prawo do emocji, poza tym podpisały się pod swoimi racjami, jakie by nie były. Poza wszystkim jedna Uczennica wykazała się pełną odwagą cywilną i inteligencją, jakiej zabrakło dorosłym. Napisała do mnie wzięła całą odpowiedzialność na siebie, to w podłych czasach należy wyróżnić, co też czynię.

 30. Usunąłem wiadomość z Zespołu
  Usunąłem wiadomość z Zespołu Szkół. Nie walczę z dziećmi, one mają prawo do emocji, poza tym podpisały się pod swoimi racjami, jakie by nie były. Poza wszystkim jedna Uczennica wykazała się pełną odwagą cywilną i inteligencją, jakiej zabrakło dorosłym. Napisała do mnie wzięła całą odpowiedzialność na siebie, to w podłych czasach należy wyróżnić, co też czynię.

 31. Bezrefleksyjni niewolnicy, ale…
  Tak właśnie uważam – większość odpowiadających ma tak medialnie wyprane mózgi, że właściwie nie należy się dziwić brakowi jakiejkolwiek refleksji, że już o poprawnej polszczyżnie nie wspomnę.
     Ale…: no właśnie.
  Przynajmniej część z tych osób reprezentuje instytucje publiczne i jako takie powinny były odnieść się do pańskiego maila niezależnie od własnej głupoty i prostego "widzimisię".
  Być może standartem stało się lekceważenie przez wszystkie "organizacje społeczne" i podmioty życia publicznego opinii pochodzącej od zwykłego obywatela, ale jednak pogarda z jaką został potraktowany ważny przecież temat milionowych defraudacji, daje moim zdaniem wiele do myslenia.

  Ps. A gdyby tak zorganizować się i zalać sztaby lawiną prywatnych zapytań dotyczących działań podjętych, lub planowanych w związku  z publicznie dostępnymi danymi n/t panaowsiakowych przekrętów ?

 32. Bezrefleksyjni niewolnicy, ale…
  Tak właśnie uważam – większość odpowiadających ma tak medialnie wyprane mózgi, że właściwie nie należy się dziwić brakowi jakiejkolwiek refleksji, że już o poprawnej polszczyżnie nie wspomnę.
     Ale…: no właśnie.
  Przynajmniej część z tych osób reprezentuje instytucje publiczne i jako takie powinny były odnieść się do pańskiego maila niezależnie od własnej głupoty i prostego "widzimisię".
  Być może standartem stało się lekceważenie przez wszystkie "organizacje społeczne" i podmioty życia publicznego opinii pochodzącej od zwykłego obywatela, ale jednak pogarda z jaką został potraktowany ważny przecież temat milionowych defraudacji, daje moim zdaniem wiele do myslenia.

  Ps. A gdyby tak zorganizować się i zalać sztaby lawiną prywatnych zapytań dotyczących działań podjętych, lub planowanych w związku  z publicznie dostępnymi danymi n/t panaowsiakowych przekrętów ?

 33. Wyrok wysłać do firm sponsorujących
  Proponuję wysłac wyrok do firm sponsorujacych, bo to one będą narażone na medialną śmieszność i pytania od zagranicznych udziałowców (jeżeli tacy są) , w przypadku dalszej kompromitacji Owsiaka i WOŚP. I myślę, że po cichu się wycofają.

 34. Wyrok wysłać do firm sponsorujących
  Proponuję wysłac wyrok do firm sponsorujacych, bo to one będą narażone na medialną śmieszność i pytania od zagranicznych udziałowców (jeżeli tacy są) , w przypadku dalszej kompromitacji Owsiaka i WOŚP. I myślę, że po cichu się wycofają.