Reklama

Swoim starym topornym zwyczajem, mecenas Jacek Zagajewski przeciągając wszelkie terminy przewidziane prawem do maksymalnej odległości w czasie i przestrzeni, złożył w końcu apelację. Treść tego pożal się Boże elaboratu dla mnie była nie do pokonania, rzuciłem okiem na kilka punktów, pośmiałem się i wróciłem do pożytecznych zajęć. Przez media najsłuszniejsze na świecie zostało ukute takie powiedzenie: „wszystko będzie jak zawsze, bo na pewno prezes zaraz coś chlapnie”. No i prezes „Złotego Melona” jest niezawodny. Biedny mecenas Zagajewski wydziobał 38 stron pisma cedzonego stylem carskiego urzędnika, a prezes Owsiak, cały Zarząd i rzecznik WOŚP przekreślili ramotę mecenasa jednym dowodem koronnym, który pojawi się w dwóch rozprawach. Poniżej publikuję odpowiedź do sztabów, na mój list, który zawierał tylko i wyłącznie rzeczowe argumenty wsparte treścią zaczerpniętą z wyroku Sadu. Proszę Państwa, proszę uważnie przeczytać to „dzieło” i samemu ocenić, czy WOŚP wraz z Jerzym Owsiakiem wnosząc prywatny akt oskarżenia z art. 212 kk (zniesławienie) i 216 kk (znieważenie) są tylko bezczelni, czy po prostu takie są symptomy agonii konglomeratu biznesowego kończącego swój żywot. Treść paszkwilu oczywiście trafi do Sądu Okręgowego w Legnicy, jako część odpowiedzi na apelację oraz jako dowód w prywatnym akcie oskarżenia skierowanym przeciw Jerzemu Owsiakowi i najpewniej fundacji WOŚP. Nie odpuszczę tym ludziom, którzy sami sobie nadali status nietykalnych. Z dumą noszę szkarłatne litery: wariat, furiat, pełen nienawiści nieudacznik, bo to są komplementy, które odróżniają mnie od „miłości, przyjaźni i muzyki” Jerzego Owsiaka oraz całej WOŚP.

—– wiadomość oryginalna —–
od: “Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”
do: “akchelmski@hoga.pl”
temat: Fundacja WOŚP do szefów sztabów
data: 2014-12-11 19:06:35

Drodzy Przyjaciele,

Wiemy już, że bloger Matka Kurka, z którym od ponad roku jesteśmy w sporze sądowym, a który w swoich publikacjach dopuścił się wielokrotnego zniesławienia i znieważenia tak Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak i Jurka Owsiaka, zasypuje Wasze skrzynki mailowe szkalującymi Orkiestrę wiadomościami. Nie mamy na to wpływu, ale jest nam przykro, że fakt Waszego zaangażowania w działania WOŚP staje się powodem, dla którego stajecie się obiektem ataków nienawidzącego ludzi, chorego z nienawiści, sfrustrowanego furiata.

W historii Orkiestry niejednokrotnie spotykaliśmy już na swojej drodze ludzi, którzy zaślepieni nienawiścią próbowali dyskredytować nasze działania. Nie raz już zmagaliśmy się z pieniaczami, wariatami, awanturnikami i ludźmi szukającymi sławy w atakowaniu symbolu jednoczącego wszystkich Polaków.

Tym razem mamy do czynienia z człowiekiem wręcz niebezpiecznym. Cyniczny, pełen jadu, przepełniony złem, a jednocześnie przebiegły, sprytny, wyrachowany. Na co dzień bezrobotny, bez sukcesów w życiu, z trudną przeszłością, całą swoją energię wkłada w tworzenie bloga, gdzie publikuje treści tak skrajnie szowinistyczne i napastliwe, że nie raz już zaprowadziły go one przed oblicze sądu. Obiektami jego ataków są osoby publiczne, urzędnicy, działacze społeczni, politycy, publicyści. Skala nienawiści, z jaką rzuca się na kolejne ofiary, wykracza poza wszelkie normy moralności, etyki, człowiek ten nie uznaje kompromisów w dążeniu do celu jakim jest dzieło zniszczenia. Tym razem zniszczyć chce Fundację WOŚP i Jurka Owsiaka.

Z dziełem zniszczenia będziemy walczyli z pełną determinacją. Nie mamy względem siebie żadnych zastrzeżeń, nie łamiemy prawa ani zasad uczciwości, od 23 lat pomagamy ratować życie i zdrowie dzieci w polskich szpitalach. Nie uznajemy prawa kogokolwiek do propagowania czystego zła, do prowadzenia bezprecedensowej kampanii nienawiści, walczymy o poszanowanie naszej godności.

Na początku tego roku, po kompletnie dla nas niezrozumiałym ataku niektórych polityków na działalność Fundacji, Jurek w swoim blogu (http://kreciola.tv/video/86115378) wyraźnie powiedział, że Fundacja poddawana jest takiej totalnej dyskredytacji, ale nie podda się w swoich działaniach. Efekty naszej pracy są widoczne w każdym szpitalu, w ogromnych zakupach sprzętu medycznego realizowanych regularnie od 23 lat. Nawet dzisiaj, dosłownie kilka godzin temu, podpisaliśmy kontrakt na zakup niezwykle drogiego, ale ważnego, ratującego życie urządzenia dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, w którym prof. Janusz Skalski ze swoją fantastyczną ekipą uratował życie 2-letniego Adasia. Uratował, bo szpital wyposażony jest w doskonały sprzęt, m.in. kupiony przez Fundację. Jedno z tych urządzeń jest dzisiaj zepsute. Nie zastanawialiśmy się nawet minuty, błyskawicznie podjęliśmy decyzję o zakupie urządzenia wartości kilkuset tysięcy złotych.

To nie jest okazjonalny zakup. Takich zakupów dokonaliśmy już kilkadziesiąt tysięcy.

Za Wasze zaangażowanie, pracę, ogrom serducha w naszą stronę bardzo dziękujemy i raz jeszcze po ludzku przepraszamy, że zostaliście wciągnięci w sprawę, która nie ma nic wspólnego z wartościami jakim hołduje Orkiestra.

Prof. Bohdan Maruszewski – Prezes Fundacji WOŚP
Prof. Piotr Burczyński – V-ce Prezes Zarządu Fundacji WOŚP
Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – Członek Zarządu Fundacji WOŚP
Pracownicy i współpracownicy Biura Fundacji WOŚP

===========================

Kochani,

Byłem ostatnią osobą, która chciała, aby tłumaczyć się wobec tego obrzydliwego listu, który do Was przyszedł. Doskonale wiem, co robi Fundacja, pod wszystkimi zakupami osobiście muszę się podpisać i robię to w przeświadczeniu fantastycznie wykonanej roboty. Nie pierwszy raz ludzie, którzy nienawidzą tych, którzy coś robią, próbują zdyskredytować, zohydzić, wymyśleć każdy paszkwil i męczyć innych, aby zbudować zły obraz Polski.

Fundacja to jedyna taka organizacja na świecie. Zawsze podkreślam – made in Poland. Jestem dumny z niej i widzę, jak ludzie na świecie z wielkimi oczami słuchają o naszych dokonaniach. Dalej będę robił swoje, dalej Fundacja będzie robiła swoje. Wam dziękuję za wpisy, jakie zostały wysłane do blogera, które pokazują, z jakim zapałem i jak profesjonalnie jesteśmy przygotowani do kolejnego, wspaniałego Finału.

Tak jak Zarząd – przepraszam Was, że jesteście nękani przez tego oszołoma. Już dzisiaj czekam na 11-go stycznia, aby znowu pokazać, jak potrafimy fantastycznie się zjednoczyć i zagrać dla innych.

Czy wiecie, że wszystkie nam zabrakło? Identyfikatorów, skarbonek, hologramów? Tak dużo ludzi chce z nami grać! Dbajmy o siebie, o swoje bezpieczeństwo, dbajmy o to, aby ludzie podczas Finału odbierali nas jak najbardziej kolorowo i wesoło.

Już teraz dziękuję Wam bardzo.

Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Sie ma!
Jurek Owsiak

Reklama
Poprzedni artykułDo 1467 sztabów WOŚP dotarł wyrok Sądu w Złotroryi. 10 wybranych odpowiedzi!
Następny artykułPacierz niewierzącego
Matka Kurka
Młody, wysportowany, inteligentny, przystojny, czuły mąż i ojciec. Geniusz i wirtuoz klawiatury, błyskotliwy analityk rzeczywistości wszelakiej. Kochany i rozchwytywany, bezkompromisowy, skromny, wyrozumiały. 1. Ulubiona potrawa: żur na zakwasie. 2. Ulubiona kapela: muzyka z tamtych lat. 3. Ulubiony kolor: brak danych. 4. Ulubione słowo: ja. Wolny, żonaty, pijący daltonista.

102 KOMENTARZE

 1. Ożesz k….
  Przyznają, że jesteś człowiekiem wręcz niebezpiecznym czyli traktują serio i pojadą wszystkie rąsie Owsiaka na pokład, no i te uniki Mrówki w coś jasnego, co powyżej komentator opisał. Szkoda, że nie jestem szychą adwokacką, póki co, wspieram mentalnie i jeśli mogę,  szeptanie w realu.

 2. Ożesz k….
  Przyznają, że jesteś człowiekiem wręcz niebezpiecznym czyli traktują serio i pojadą wszystkie rąsie Owsiaka na pokład, no i te uniki Mrówki w coś jasnego, co powyżej komentator opisał. Szkoda, że nie jestem szychą adwokacką, póki co, wspieram mentalnie i jeśli mogę,  szeptanie w realu.

 3. o dzizas…
  zakup niezwykle drogiego, ale ważnego, ratującego życie urządzenia dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, w którym prof. Janusz Skalski ze swoją fantastyczną ekipą uratował życie 2-letniego Adasia. Uratował, bo szpital wyposażony jest w doskonały sprzęt, m.in. kupiony przez Fundację.

  Hiena cmentarna w akcji.

 4. o dzizas…
  zakup niezwykle drogiego, ale ważnego, ratującego życie urządzenia dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, w którym prof. Janusz Skalski ze swoją fantastyczną ekipą uratował życie 2-letniego Adasia. Uratował, bo szpital wyposażony jest w doskonały sprzęt, m.in. kupiony przez Fundację.

  Hiena cmentarna w akcji.

 5. Jerzy Owsiak, Zarząd WOŚP i rzecznik Dobies paszkwilem odpowiada
  Motto:  Panie Owsiak, pan tu gadu-gadu a lont w d…ie już się dopala!

  Swoją drogą – niezłą orkę sobie zafundowałeś, Kurka. Przecież to robota dla dobrze zorganizowanej kancelarii adwokackiej. Szacunek! W tym, co tu pisze Owsiak i jego  kamanda – widać przede wszystkim strach a  z niego wypływa potrzeba magii i zaklinania rzeczywistości, której już żadną miarą zakląć się nie da. Poza tym – po swojemu "docenił"  Ciebie i Twoją robotę:
  A sąd-jak sąd: Dostanie materiał, pogłówkuje i zdecyduje.
  Nie wiem, ale w procedurze odwoławczej chyba jest zasada, że gdy Sąd Okręgowy zwraca sprawę do ponownego rozpatrzenia – z urzędu rozpatruje ją i orzeka inny skład. Oby co najmniej nie gorszy od dotychczasowego.
  Tego Ci życzę z serca!
  Cytuję zaklinacza faktów:
  "Tym razem mamy do czynienia z człowiekiem wręcz niebezpiecznym. Cyniczny, pełen jadu, przepełniony złem, a jednocześnie przebiegły, sprytny, wyrachowany. Na co dzień bezrobotny, bez sukcesów w życiu, z trudną przeszłością, całą swoją energię wkłada w tworzenie bloga, gdzie publikuje treści tak skrajnie szowinistyczne i napastliwe, że nie raz już zaprowadziły go one przed oblicze sądu."

  Toż to jakby żywcem wyjęte słowa z ust klasyka, tow. Wiesława, który w 68r tak jakoś się darł z trybuny plenum  KC m.in. na temat "Szpotańskiego i reszty"…No miodzio! 🙂
  Ciekawe, kto "Jurkowi" to podsunął?…  Postawiłbym mu kolejkę! 😉

 6. Jerzy Owsiak, Zarząd WOŚP i rzecznik Dobies paszkwilem odpowiada
  Motto:  Panie Owsiak, pan tu gadu-gadu a lont w d…ie już się dopala!

  Swoją drogą – niezłą orkę sobie zafundowałeś, Kurka. Przecież to robota dla dobrze zorganizowanej kancelarii adwokackiej. Szacunek! W tym, co tu pisze Owsiak i jego  kamanda – widać przede wszystkim strach a  z niego wypływa potrzeba magii i zaklinania rzeczywistości, której już żadną miarą zakląć się nie da. Poza tym – po swojemu "docenił"  Ciebie i Twoją robotę:
  A sąd-jak sąd: Dostanie materiał, pogłówkuje i zdecyduje.
  Nie wiem, ale w procedurze odwoławczej chyba jest zasada, że gdy Sąd Okręgowy zwraca sprawę do ponownego rozpatrzenia – z urzędu rozpatruje ją i orzeka inny skład. Oby co najmniej nie gorszy od dotychczasowego.
  Tego Ci życzę z serca!
  Cytuję zaklinacza faktów:
  "Tym razem mamy do czynienia z człowiekiem wręcz niebezpiecznym. Cyniczny, pełen jadu, przepełniony złem, a jednocześnie przebiegły, sprytny, wyrachowany. Na co dzień bezrobotny, bez sukcesów w życiu, z trudną przeszłością, całą swoją energię wkłada w tworzenie bloga, gdzie publikuje treści tak skrajnie szowinistyczne i napastliwe, że nie raz już zaprowadziły go one przed oblicze sądu."

  Toż to jakby żywcem wyjęte słowa z ust klasyka, tow. Wiesława, który w 68r tak jakoś się darł z trybuny plenum  KC m.in. na temat "Szpotańskiego i reszty"…No miodzio! 🙂
  Ciekawe, kto "Jurkowi" to podsunął?…  Postawiłbym mu kolejkę! 😉

 7. Nie będę oryginalny
  Nie będę oryginalny i napiszę, że większość chce być oszukiwana. Tak jak przy kupnie używanego auta – aby się błyszczał. Tak nieważne, że "Jurek" przytula melony, ważne, że jest "kolorowo i wesoło", mrugająco oraz głośno i jesteśmy aniołkami. Lalalala, hop siup, hop siup 😉

 8. Nie będę oryginalny
  Nie będę oryginalny i napiszę, że większość chce być oszukiwana. Tak jak przy kupnie używanego auta – aby się błyszczał. Tak nieważne, że "Jurek" przytula melony, ważne, że jest "kolorowo i wesoło", mrugająco oraz głośno i jesteśmy aniołkami. Lalalala, hop siup, hop siup 😉

 9. Co do apelacji Zagajewskiego,
  Co do apelacji Zagajewskiego, to jest naprawdę komedia, przejrzałem skrupulatnie każdy punkt i KAŻDY to bujda, którą da się podważyć wieloma dowodami, ale mnie wystarczą dwa. Przykład pierwszy z brzegu

  “b. oczywistym było, że oskarżony wiedział jedynie o powiązaniu Złotego Melona z Fundacją W.O.Ś.P. i nie wskazał na ani jeden przypadek „dojenia” i żądał dalszego postępowania w celu doprowadzenia do wykazania jego twierdzeń za prawdziwe, podczas gdy już w chwili pisania
  artykułów powinien mieć wiedzę w tym zakresie.”

  Oskarżony wskazał szereg przykładów na dojenie:
  – korzystanie z nieruchomości WOŚP przez “Złotego Melona”
  – organizowanie komercyjnych szkoleń przez “Złotego Melona” w obiektach należęcych i OPŁACANYCH PRZEZ WOŚP.
  – próba doprowadzenia do zawarcia kontraktu na szkolenia ratowników przez “Złotego Melona” na podstawie oferty przygotowanej dla ministerstwa zdrowia przez WOŚP.

  itd, itp.

  Nie wspomnę, że apelacja zawiera prymitywne kłamstwa lub niechlujstwa przypisujące Sądowi w Złotoryi treści i wnioski, które nigdy nie padły:

  “5. naruszenie przepisów prawa procesowego (438 pkt 2 K.p.k. ) tj. treści art. 7 K.p.k. w zw. z
  art. 410 K.p.k. poprzez uznanie wyjaśnień Piotra Wielguckiego za zgodne z prawdą w
  całości a to ze względu na cyt.: „szczerość: jego wypowiedzi ( str. 15 uzasadnienia )”

  Na stronie 15 uzasadnienia, Sędzia Misiak jak najbardziej pisze o szczerości, ale nie “wypowiedzi”, tylko “odpowiedzi” na konkretne pytanie. Co więcej Sędzia odrzuca moją szczerość odpowiedzi i uznaje, że nie jestem blogerem, tylko działam jak prasa:

  “Tym samym osobę taką obowiązuje staranność W dokumentowaniu podawanych faktów na poziomie dziennikarza. Nie można jednak pominąć stanowiska oskarżonego, w ocenie sądu W pełni wiarygodnego i wynikającego ze szczerej odpowiedzi na pytanie przewodniczącego składu
  orzekającego, iż nie uważał on ‘swoich publikacji za rodzaj prasy (z powodu braku
  świadomości takiego stanu rzeczy nie sposób wyciągać z tego wobec oskarżonego
  negatywne konsekwencje). Z uwagi jednak na wykształcenie socjologiczne
  oskarżonego, jego zaangażowanie W komentowanie życia społecznego i politycznego,
  wysoką częstotliwość publikacji, sąd kryteria staranności wobec jego osoby usytuował
  na poziomie zbliżonym do dziennikarskiego, a z pewnością znacznie przekraczającym
  poziom zwykłego, przeciętnego obywatela.”

  Kompromitacja, panie mecenasie i szczere wyrazy politowania. Ale z drugiej strony obaj wiemy, że to sztuka dla sztuki. W każdym razie gratuluję, że znów pan mecenas “zmasakrował Matkę Kurkę” w darmowej gazetce z Biedronki, mnie znów wystarczy “Owsiak wygrał, ale przegrał”. Fajnie, że pan mecenas podjął temat zniewagi wzajemnej. Proszę sobie wyobrazić, że dziś odbyło się posiedzenie Sądu w Legnicy, w sprawie przywrócenia terminu zawitego. Chodzi o mój prywatny akt oskarżenia wniesiony przeciw guru. Zna pan treść postanowienia?

  PS Jak się panu mecenasowi podoba list zarządu i prezesa wysłany do 1467 podmiotów, z czego 90% to podmioty publiczne. Mnie się bardzo podoba, czasami to się zastanawiam, czy prezes nie jest moim fanem.

  • Pan Zagajewski nie pracuje
   Pan Zagajewski nie pracuje charytatywnie – więc…. musi wykazać się czymś….

   DO PRZEDYSKUTOWANIA:

   Proponuję wydrukować tekst, kilka zdań informujących o poczynaniach Pana Jurka. Następnie rozdawanie go wszystkim z puszkami podczas imprezy  WOŚP. Mam już kilku chętnych do takiej akcji 🙂

   A jeśli zostaną jakieś kartki, to można je przekazać młodzieży podczas taplania się w błocie.

   W ten sposób zniesiemy embargo 😉 na sprawę MK? Na pewno więcej osób dowie się jak MRÓWKA CAŁA piszczy i pęka ZŁOTY MELON 😉

   Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości.

 10. Co do apelacji Zagajewskiego,
  Co do apelacji Zagajewskiego, to jest naprawdę komedia, przejrzałem skrupulatnie każdy punkt i KAŻDY to bujda, którą da się podważyć wieloma dowodami, ale mnie wystarczą dwa. Przykład pierwszy z brzegu

  “b. oczywistym było, że oskarżony wiedział jedynie o powiązaniu Złotego Melona z Fundacją W.O.Ś.P. i nie wskazał na ani jeden przypadek „dojenia” i żądał dalszego postępowania w celu doprowadzenia do wykazania jego twierdzeń za prawdziwe, podczas gdy już w chwili pisania
  artykułów powinien mieć wiedzę w tym zakresie.”

  Oskarżony wskazał szereg przykładów na dojenie:
  – korzystanie z nieruchomości WOŚP przez “Złotego Melona”
  – organizowanie komercyjnych szkoleń przez “Złotego Melona” w obiektach należęcych i OPŁACANYCH PRZEZ WOŚP.
  – próba doprowadzenia do zawarcia kontraktu na szkolenia ratowników przez “Złotego Melona” na podstawie oferty przygotowanej dla ministerstwa zdrowia przez WOŚP.

  itd, itp.

  Nie wspomnę, że apelacja zawiera prymitywne kłamstwa lub niechlujstwa przypisujące Sądowi w Złotoryi treści i wnioski, które nigdy nie padły:

  “5. naruszenie przepisów prawa procesowego (438 pkt 2 K.p.k. ) tj. treści art. 7 K.p.k. w zw. z
  art. 410 K.p.k. poprzez uznanie wyjaśnień Piotra Wielguckiego za zgodne z prawdą w
  całości a to ze względu na cyt.: „szczerość: jego wypowiedzi ( str. 15 uzasadnienia )”

  Na stronie 15 uzasadnienia, Sędzia Misiak jak najbardziej pisze o szczerości, ale nie “wypowiedzi”, tylko “odpowiedzi” na konkretne pytanie. Co więcej Sędzia odrzuca moją szczerość odpowiedzi i uznaje, że nie jestem blogerem, tylko działam jak prasa:

  “Tym samym osobę taką obowiązuje staranność W dokumentowaniu podawanych faktów na poziomie dziennikarza. Nie można jednak pominąć stanowiska oskarżonego, w ocenie sądu W pełni wiarygodnego i wynikającego ze szczerej odpowiedzi na pytanie przewodniczącego składu
  orzekającego, iż nie uważał on ‘swoich publikacji za rodzaj prasy (z powodu braku
  świadomości takiego stanu rzeczy nie sposób wyciągać z tego wobec oskarżonego
  negatywne konsekwencje). Z uwagi jednak na wykształcenie socjologiczne
  oskarżonego, jego zaangażowanie W komentowanie życia społecznego i politycznego,
  wysoką częstotliwość publikacji, sąd kryteria staranności wobec jego osoby usytuował
  na poziomie zbliżonym do dziennikarskiego, a z pewnością znacznie przekraczającym
  poziom zwykłego, przeciętnego obywatela.”

  Kompromitacja, panie mecenasie i szczere wyrazy politowania. Ale z drugiej strony obaj wiemy, że to sztuka dla sztuki. W każdym razie gratuluję, że znów pan mecenas “zmasakrował Matkę Kurkę” w darmowej gazetce z Biedronki, mnie znów wystarczy “Owsiak wygrał, ale przegrał”. Fajnie, że pan mecenas podjął temat zniewagi wzajemnej. Proszę sobie wyobrazić, że dziś odbyło się posiedzenie Sądu w Legnicy, w sprawie przywrócenia terminu zawitego. Chodzi o mój prywatny akt oskarżenia wniesiony przeciw guru. Zna pan treść postanowienia?

  PS Jak się panu mecenasowi podoba list zarządu i prezesa wysłany do 1467 podmiotów, z czego 90% to podmioty publiczne. Mnie się bardzo podoba, czasami to się zastanawiam, czy prezes nie jest moim fanem.

  • Pan Zagajewski nie pracuje
   Pan Zagajewski nie pracuje charytatywnie – więc…. musi wykazać się czymś….

   DO PRZEDYSKUTOWANIA:

   Proponuję wydrukować tekst, kilka zdań informujących o poczynaniach Pana Jurka. Następnie rozdawanie go wszystkim z puszkami podczas imprezy  WOŚP. Mam już kilku chętnych do takiej akcji 🙂

   A jeśli zostaną jakieś kartki, to można je przekazać młodzieży podczas taplania się w błocie.

   W ten sposób zniesiemy embargo 😉 na sprawę MK? Na pewno więcej osób dowie się jak MRÓWKA CAŁA piszczy i pęka ZŁOTY MELON 😉

   Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości.

  • Napisał własny paszkwil. Ale
   Napisał własny paszkwil. Ale i tak paszkwil zarządu ma kolosalne znaczenie, bo oskarżycielami w procesie byli i WOŚP i guru. Oni zrobili tę apelację dla fanatyków, dla zwarcia szeregów, tych najwierniejszych bojowników, którzy jeszcze zostali. Prawnie to jest gniot i kto wie, czy nie celowy, bo oczywiście zwrot do I instancji skończyłby się dla nich ponowieniem wniosków o przekazanie ksiąg rachunkowych.

  • Napisał własny paszkwil. Ale
   Napisał własny paszkwil. Ale i tak paszkwil zarządu ma kolosalne znaczenie, bo oskarżycielami w procesie byli i WOŚP i guru. Oni zrobili tę apelację dla fanatyków, dla zwarcia szeregów, tych najwierniejszych bojowników, którzy jeszcze zostali. Prawnie to jest gniot i kto wie, czy nie celowy, bo oczywiście zwrot do I instancji skończyłby się dla nich ponowieniem wniosków o przekazanie ksiąg rachunkowych.

 11. Tekst apelacji w sprawie

  Tekst apelacji w sprawie blogera 
  2014-12-12 09:23:44 

  Do Sądu Okręgowego w Legnicy trafiła apelacja od wyroku Sądu Rejonowego w Złotoryi w sprawie oskarżonego blogera „Matka Kurka”. Człowiek ten stanął na ławie oskarżony za to, że w swoich publikacjach wielokrotnie znieważył i zniesławił Fundację WOŚP i Jurka Owsiaka. Sąd w Złotoryi uznał, iż wpisy blogera, mimo iż są napisane ostrym językiem i mimo, że można je uznać za stronnicze, niesprawiedliwe, niewłaściwe  a nawet za obraźliwe, to jednak należy traktować je jako „dozwolone prawem oceny”, które mieszczą się w granicach wolności słowa.
   
  Wyrok uznaliśmy za krzywdzący i niesprawiedliwy. Ponadto stał się on narzędziem do prowadzenia bezpardonowej kampanii nienawiści wobec Jurka Owsiaka i Fundacji WOŚP. Niniejszym więc publikujemy złożoną przed Sądem Okręgowym apelację, w której szczegółowo wyszczególniamy wszystkie zarzuty, jakie postawiliśmy Sądowi w Złotoryi i wyrokowi, jaki zapadł.

  Na stronie WOŚP jest taki oto manifest , zapomnieli niestetety napisać, że  sąd wielokrotnie powtórzył, że bloger oparł się na faktach. Może oni tam w WOSP w ogóle nie czytali tego orzeczenia sądu ???

 12. Tekst apelacji w sprawie

  Tekst apelacji w sprawie blogera 
  2014-12-12 09:23:44 

  Do Sądu Okręgowego w Legnicy trafiła apelacja od wyroku Sądu Rejonowego w Złotoryi w sprawie oskarżonego blogera „Matka Kurka”. Człowiek ten stanął na ławie oskarżony za to, że w swoich publikacjach wielokrotnie znieważył i zniesławił Fundację WOŚP i Jurka Owsiaka. Sąd w Złotoryi uznał, iż wpisy blogera, mimo iż są napisane ostrym językiem i mimo, że można je uznać za stronnicze, niesprawiedliwe, niewłaściwe  a nawet za obraźliwe, to jednak należy traktować je jako „dozwolone prawem oceny”, które mieszczą się w granicach wolności słowa.
   
  Wyrok uznaliśmy za krzywdzący i niesprawiedliwy. Ponadto stał się on narzędziem do prowadzenia bezpardonowej kampanii nienawiści wobec Jurka Owsiaka i Fundacji WOŚP. Niniejszym więc publikujemy złożoną przed Sądem Okręgowym apelację, w której szczegółowo wyszczególniamy wszystkie zarzuty, jakie postawiliśmy Sądowi w Złotoryi i wyrokowi, jaki zapadł.

  Na stronie WOŚP jest taki oto manifest , zapomnieli niestetety napisać, że  sąd wielokrotnie powtórzył, że bloger oparł się na faktach. Może oni tam w WOSP w ogóle nie czytali tego orzeczenia sądu ???

 13. Zrób inaczej
  Treść poprzedniego artykułu postaraj się przekazać do ludzi w USA, tych którzy organizują.
  Bo to są pieniądze, a oni tam na zachodzie to jeśli chodzi o kasę, to na żartach się nie znają.
  Cios, który by mógł przyjśc z tamtej strony będzie tym dotkliwszy, że jeśli do nich dotrze całość Twojej przepychanki z "prezesem", to po prostu nikt tam nie da ani grosza, bo nie będzie chciał firmować hochsztaplerki.
  A te profesory, co są w prezesem i v-ce prezesem to skąd są?

 14. Zrób inaczej
  Treść poprzedniego artykułu postaraj się przekazać do ludzi w USA, tych którzy organizują.
  Bo to są pieniądze, a oni tam na zachodzie to jeśli chodzi o kasę, to na żartach się nie znają.
  Cios, który by mógł przyjśc z tamtej strony będzie tym dotkliwszy, że jeśli do nich dotrze całość Twojej przepychanki z "prezesem", to po prostu nikt tam nie da ani grosza, bo nie będzie chciał firmować hochsztaplerki.
  A te profesory, co są w prezesem i v-ce prezesem to skąd są?

 15. Bardzo ciekawe wyjaśnienia
  Bardzo ciekawe wyjaśnienia tej hućpy wośp. Wydali kilkaset tysięcy złotych na zepsuty sprzęt i zrobili to kilkadziesiąt tysięcy razy. Delikatnie szacując na ten sprzęt wydali 100 tysięcy złotych i zrobili to 20 tysięcy razy. Czyli na same reklamacje wydali minimum 2 MILIARDY ZŁOTYCH. To jakiś absurd, bo w ciągu 22 lat nie zabrali takiej kwoty!!!

 16. Bardzo ciekawe wyjaśnienia
  Bardzo ciekawe wyjaśnienia tej hućpy wośp. Wydali kilkaset tysięcy złotych na zepsuty sprzęt i zrobili to kilkadziesiąt tysięcy razy. Delikatnie szacując na ten sprzęt wydali 100 tysięcy złotych i zrobili to 20 tysięcy razy. Czyli na same reklamacje wydali minimum 2 MILIARDY ZŁOTYCH. To jakiś absurd, bo w ciągu 22 lat nie zabrali takiej kwoty!!!

 17. Jak zaczęłam się śmiać
  na  zwrocie  "Drodzy  przyjaciele"  to  na  "sie  ma"  skończyłam 😀

  Dawno  nie  czytałam  tak   kuriozalnej  rzeczy. Nie  wiem, kto  pisał  ten  pierwszy  list, ale  ma  talent  satyryka  jak  diabli ! Owsiakowi  też  nic  nie  brakuje 🙂

  Z  obu  tekstów  wrzeszczy  jeden  wielki  strach. I  obydwa  mają  za  zadanie  zdyscyplinować  owieczki  co  by  im  czasem  głupie  myśli  nie  przyszły  do  głowy.
   

  • Przypuścili atak jak nasze
   Przypuścili atak jak nasze wiodące media na ‘pisiorów’ lub słuchaczy radia maryja.
   Te dwa listy to typowe „zarządzanie” członkami sekty przez guru. Świat zewnętrzny jest zły, ciągle nas atakują, trzymajmy się razem, tylko u nas w grupie znajdziesz przyjaźń i osiągniesz sukces.
   Przypuszczam, że gdyby Amway nadal działał, to ci wszyscy sztabowcy WOŚP byliby jego akwizytorami.

 18. Jak zaczęłam się śmiać
  na  zwrocie  "Drodzy  przyjaciele"  to  na  "sie  ma"  skończyłam 😀

  Dawno  nie  czytałam  tak   kuriozalnej  rzeczy. Nie  wiem, kto  pisał  ten  pierwszy  list, ale  ma  talent  satyryka  jak  diabli ! Owsiakowi  też  nic  nie  brakuje 🙂

  Z  obu  tekstów  wrzeszczy  jeden  wielki  strach. I  obydwa  mają  za  zadanie  zdyscyplinować  owieczki  co  by  im  czasem  głupie  myśli  nie  przyszły  do  głowy.
   

  • Przypuścili atak jak nasze
   Przypuścili atak jak nasze wiodące media na ‘pisiorów’ lub słuchaczy radia maryja.
   Te dwa listy to typowe „zarządzanie” członkami sekty przez guru. Świat zewnętrzny jest zły, ciągle nas atakują, trzymajmy się razem, tylko u nas w grupie znajdziesz przyjaźń i osiągniesz sukces.
   Przypuszczam, że gdyby Amway nadal działał, to ci wszyscy sztabowcy WOŚP byliby jego akwizytorami.

  • @Tanvi Bose!
   @Tanvi Bose!
   Interpretujesz to pismo wg. własnych kryteriów i dlatego popełniasz błąd. Czuć się jak idiota może człowiek, który cokolwiek rozumie, a jego inteligencja jest na odpowiednim poziomie. Przeceniasz inteligencję adresatów tego listu. Ogólny odbiór jest zupełnie inny, gdyż grunt jest inny; mniej inteligentny. Gdyby było inaczej to adresaci tego pisma dawno już sami doszli by do wniosków zbliżonych do MK.

  • @Tanvi Bose!
   @Tanvi Bose!
   Interpretujesz to pismo wg. własnych kryteriów i dlatego popełniasz błąd. Czuć się jak idiota może człowiek, który cokolwiek rozumie, a jego inteligencja jest na odpowiednim poziomie. Przeceniasz inteligencję adresatów tego listu. Ogólny odbiór jest zupełnie inny, gdyż grunt jest inny; mniej inteligentny. Gdyby było inaczej to adresaci tego pisma dawno już sami doszli by do wniosków zbliżonych do MK.

 19. Kilka cytatów
  Towarzysz Cyrankiewicz o WOŚP
  Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw Wielkiej Orkiestrze, niech będzie pewny, że mu tę rękę Jerzy Owsiak odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny.

  Towarzysz Gomułka o mailu MatkiKurki wysłanym do sztabów
  Towarzysze! Obywatele! Ludu pracujący stolicy!
  (…) Mail ten zawiera pornograficzne obrzydliwości, na jakie może zdobyć się tylko człowiek tkwiący w zgniliźnie rynsztoku, człowiek o moralności alfonsa (…).

  Wstępniak, który ukaże się w „Wyborczej” w styczniu 2015
  Ostatnie ataki MatkiKurki na naszego wybitnego, światowej klasy działacza charytatywnego Jurka Owsiaka, swoją poetyką donosu i bezpodstawnego oskarżenia przypominają najgorsze czasy stanu wojennego. Zionie z nich jaskiniowa nienawiść. A jak wiemy nienawiść niesie zło. Nienawiść potrafi zabijać. Nienawiść prowadzi do faszyzmu. I ja też się tego boję.

  Ataki te są sublimacją, wykwitem i paskudną pozostałością po dusznym okresie rządów braci Kaczyńskich i ich koalicjantów. Ich autor – co tu ukrywać – pała freudowską nienawiścią do trzeciej rzeczypospolitej, rządu Platformy Obywatelskiej, Wielkiej Orkiestry i Jerzego Owsiaka osobiście. W ten sposób ujawniają się jego kompleksy oraz intelektualna (i zapewne nie tylko) impotencja.

  Czemu służy ta cała jątrząca nagonka znowu dzieląca Polaków? Po co to wyciąganie kwitów z szamba IPNu? To niepotrzebna kampania oszczerstw i polowanie na czarownice. Te steki kłamstw i obrzydliwości, wzorowane na publicystyce czołowego antysemity Radia Maryja Stanisława Michalkiewicza, próbują wmówić nam spiskową teorię, że z WOŚP są wyprowadzane jakieś pieniądze w słoikach i to zapewne z udziałem wiadomych służb. Brakuje tylko by ten zawistnik bez serca, któremu obojętny jest los chorych dzieciaczków, oskarżył Owsiaka o brak autostrad, bezrobocie czy o wojnę na Ukrainie. Chociaż kto go tam wie.

  Szkoda mi takich ludzi jak MatkaKurka. Sumienie ma czyste, bo nieużywane. Naprawdę wielki żal mnie ogarnia, że swoimi plugawymi tekstami na blogu sprowadza się do poziomu rynsztoka. Pozostaje nam tylko modlitwa do św. Blidy i nadzieja, że kiedyś odbije się od dna.

  Dla mnie Jurek Owsiak jest, podobnie jak Wojciech Jaruzelski czy Czesław Kiszczak, prawdziwym człowiekiem honoru. W całej pełni zgodziłby się z tym – gdyby żył – sam Jacek Kuroń, człowiek wielkiej odwagi i niezwykłej wręcz miłości do bliźniego.

  Dlatego MatceKurce i ludziom jemu podobnym mogę powiedzieć tylko jedno: weźcie i o-o-o-odpier***cie się od Owsiaka!

  (am)

  • Bardzo chętnie, jest tyle
   Bardzo chętnie, jest tyle spraw do naprawienia. Czekam tylko na "grę z otwartymi kartami" przez Orkiestrę. Mataczenie i brak zastosowania się do zalecenia Sądu przez p. Jurka – każdego powinny zastanowić lub zainteresować jak gra WOŚP. TRIO (MC, ZM i WOŚP) chyba potrzebują widowni, która nie myśli i biegnie tak jak ONI zagrają???

 20. Kilka cytatów
  Towarzysz Cyrankiewicz o WOŚP
  Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw Wielkiej Orkiestrze, niech będzie pewny, że mu tę rękę Jerzy Owsiak odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny.

  Towarzysz Gomułka o mailu MatkiKurki wysłanym do sztabów
  Towarzysze! Obywatele! Ludu pracujący stolicy!
  (…) Mail ten zawiera pornograficzne obrzydliwości, na jakie może zdobyć się tylko człowiek tkwiący w zgniliźnie rynsztoku, człowiek o moralności alfonsa (…).

  Wstępniak, który ukaże się w „Wyborczej” w styczniu 2015
  Ostatnie ataki MatkiKurki na naszego wybitnego, światowej klasy działacza charytatywnego Jurka Owsiaka, swoją poetyką donosu i bezpodstawnego oskarżenia przypominają najgorsze czasy stanu wojennego. Zionie z nich jaskiniowa nienawiść. A jak wiemy nienawiść niesie zło. Nienawiść potrafi zabijać. Nienawiść prowadzi do faszyzmu. I ja też się tego boję.

  Ataki te są sublimacją, wykwitem i paskudną pozostałością po dusznym okresie rządów braci Kaczyńskich i ich koalicjantów. Ich autor – co tu ukrywać – pała freudowską nienawiścią do trzeciej rzeczypospolitej, rządu Platformy Obywatelskiej, Wielkiej Orkiestry i Jerzego Owsiaka osobiście. W ten sposób ujawniają się jego kompleksy oraz intelektualna (i zapewne nie tylko) impotencja.

  Czemu służy ta cała jątrząca nagonka znowu dzieląca Polaków? Po co to wyciąganie kwitów z szamba IPNu? To niepotrzebna kampania oszczerstw i polowanie na czarownice. Te steki kłamstw i obrzydliwości, wzorowane na publicystyce czołowego antysemity Radia Maryja Stanisława Michalkiewicza, próbują wmówić nam spiskową teorię, że z WOŚP są wyprowadzane jakieś pieniądze w słoikach i to zapewne z udziałem wiadomych służb. Brakuje tylko by ten zawistnik bez serca, któremu obojętny jest los chorych dzieciaczków, oskarżył Owsiaka o brak autostrad, bezrobocie czy o wojnę na Ukrainie. Chociaż kto go tam wie.

  Szkoda mi takich ludzi jak MatkaKurka. Sumienie ma czyste, bo nieużywane. Naprawdę wielki żal mnie ogarnia, że swoimi plugawymi tekstami na blogu sprowadza się do poziomu rynsztoka. Pozostaje nam tylko modlitwa do św. Blidy i nadzieja, że kiedyś odbije się od dna.

  Dla mnie Jurek Owsiak jest, podobnie jak Wojciech Jaruzelski czy Czesław Kiszczak, prawdziwym człowiekiem honoru. W całej pełni zgodziłby się z tym – gdyby żył – sam Jacek Kuroń, człowiek wielkiej odwagi i niezwykłej wręcz miłości do bliźniego.

  Dlatego MatceKurce i ludziom jemu podobnym mogę powiedzieć tylko jedno: weźcie i o-o-o-odpier***cie się od Owsiaka!

  (am)

  • Bardzo chętnie, jest tyle
   Bardzo chętnie, jest tyle spraw do naprawienia. Czekam tylko na "grę z otwartymi kartami" przez Orkiestrę. Mataczenie i brak zastosowania się do zalecenia Sądu przez p. Jurka – każdego powinny zastanowić lub zainteresować jak gra WOŚP. TRIO (MC, ZM i WOŚP) chyba potrzebują widowni, która nie myśli i biegnie tak jak ONI zagrają???

 21. Elbląg chyba się wyłamał z tej narodowej głupawki
  http://www.elblag.net/artykuly/w-elblagu-wosp-nie-zagra-nie-bedzie-ani-finalu-ani,15835.htm

  To zaczyna być już chore, kiedy miasta, z naszych podatków, promują Owsiaka.
  Na Allegro aukcje służą jedynie nabijaniu stanu kont bankowych "ofiarodowców".
  Ci "darczyńcy" wystawiają na aukcjach zniszczone, uszkodzone, nic nie warte przedmioty, za 1zł, a koszty wysyłki, 15-20zł ,  wpływaja na ich konta. WOŚP otrzymuje 1zł, koszty wysyłki pomniejszone o faktyczne koszty wysyłki np 5-7zł, są niczym innym jak przychodem.
  Coż wiecej można wymagać od tych "darczyńców", biorą przykład z ojca prowadzacego tę kwestę, róbta co chceta

 22. Elbląg chyba się wyłamał z tej narodowej głupawki
  http://www.elblag.net/artykuly/w-elblagu-wosp-nie-zagra-nie-bedzie-ani-finalu-ani,15835.htm

  To zaczyna być już chore, kiedy miasta, z naszych podatków, promują Owsiaka.
  Na Allegro aukcje służą jedynie nabijaniu stanu kont bankowych "ofiarodowców".
  Ci "darczyńcy" wystawiają na aukcjach zniszczone, uszkodzone, nic nie warte przedmioty, za 1zł, a koszty wysyłki, 15-20zł ,  wpływaja na ich konta. WOŚP otrzymuje 1zł, koszty wysyłki pomniejszone o faktyczne koszty wysyłki np 5-7zł, są niczym innym jak przychodem.
  Coż wiecej można wymagać od tych "darczyńców", biorą przykład z ojca prowadzacego tę kwestę, róbta co chceta

 23. Życzę dużo wytrwałości Panie Piotrze, niech Pan się nie poddaje.
  Zarejestrowałem się tylko po to, aby przekazać Panu moje wyrazy poparcia. W Polsce potrzebni są tacy ludzie, jak Pan. O wiele bardziej niż tacy pokroju Owsika. Niech Pan się nie zniechęca, niech Pan się nie zastraszyć, wielu ludzi naprawdę dobrze o Panu myśli i Pana wspiera.

  Pozdrawiam i życzę udanej walki w demaskowaniu wszelkich owsików 😉

  Leon

 24. Życzę dużo wytrwałości Panie Piotrze, niech Pan się nie poddaje.
  Zarejestrowałem się tylko po to, aby przekazać Panu moje wyrazy poparcia. W Polsce potrzebni są tacy ludzie, jak Pan. O wiele bardziej niż tacy pokroju Owsika. Niech Pan się nie zniechęca, niech Pan się nie zastraszyć, wielu ludzi naprawdę dobrze o Panu myśli i Pana wspiera.

  Pozdrawiam i życzę udanej walki w demaskowaniu wszelkich owsików 😉

  Leon

 25. Skoro duma rozpiera należy to propagować
  Cytat z wypowiedzi autora:
  "Z dumą noszę szkarłatne litery: wariat, furiat, pełen nienawiści nieudacznik, bo to są komplementy,…"
  I mam pytanie – skoro jesteś dumny z takich epitetów pod Twoim kierunkiem czy zamierzasz np. wytatuować sobie na czole "Wariat i furiat" lub zamówić koszulkę z zaproszeniem, aby tymi słowy zwracać się do Ciebie – "Mów mi furiat"? Czy może na spotkaniach uprzejmie prosisz o nie zwracanie się do Ciebie per Pan czy też Panie Piotrze, lecz zwrotem, który napawa Ciebie dumą, czyli "wariacie"?
  Pytam z ciekawości, bo takie określenia w stosunku do mnie samego nie są powodem do mej dumy. Bardzo proszę nie gniewać się na mnie za ten brak zrozumienia, jestem prostym człowiekiem, dopiero się uczę co jest obelgą a co powodem do dumy.

 26. Skoro duma rozpiera należy to propagować
  Cytat z wypowiedzi autora:
  "Z dumą noszę szkarłatne litery: wariat, furiat, pełen nienawiści nieudacznik, bo to są komplementy,…"
  I mam pytanie – skoro jesteś dumny z takich epitetów pod Twoim kierunkiem czy zamierzasz np. wytatuować sobie na czole "Wariat i furiat" lub zamówić koszulkę z zaproszeniem, aby tymi słowy zwracać się do Ciebie – "Mów mi furiat"? Czy może na spotkaniach uprzejmie prosisz o nie zwracanie się do Ciebie per Pan czy też Panie Piotrze, lecz zwrotem, który napawa Ciebie dumą, czyli "wariacie"?
  Pytam z ciekawości, bo takie określenia w stosunku do mnie samego nie są powodem do mej dumy. Bardzo proszę nie gniewać się na mnie za ten brak zrozumienia, jestem prostym człowiekiem, dopiero się uczę co jest obelgą a co powodem do dumy.