Prześlij dalej:

Pierwsze symptomy normalności, Kaczyński znów jest na topie w TVN i GW. Słynna już szarża na Powązkach, ale też na Placu Piłsudskiego przed Pomnikiem Lecha Kaczyńskiego, nie schodzi z medialnego topu od pięciu dni. Interpretacja zachowania Kaczyńskiego jest jednoznaczna, nawet po stronie „prawych” podniósł się lament i bezlitosne karcenie szefa PiS razem ze swoimi przybocznymi. Jak można tak nieodpowiedzialnie się zachowywać w czasie „pomoru”, gdy cały naród walczy na balkonach, a z powodu 100 dodatkowych pacjentów pod respiratorami, dzielni medycy harują 24/h i ledwie co znajdują czas na nagrywanie wzruszających filmików na Facebooku. Mniej więcej coś podobnego niesie się po Internecie od lewa do prawa.

W złorzeczeniach i wyrazach oburzenia pojawia się też dyżurna plemienna bezmyślność. Część najbardziej ślepych żołnierzy PiS powołuje się na przepisy „pandemiczne”, gdzie rzeczywiście stoi jak byk, że wybranym politykom wolno więcej. Jednocześnie ci fanatycy nie zauważają, że te same przepisy pozwalają uczestniczyć w obrzędach religijnych jak również pozwalają odwiedzać bliskich w ramach wsparcia psychologicznego, czyli krótko mówiąc każdy w świetle prawa mógł pojechać do rodziny na Święta. Większość rzecz jasna nie pojechała, bo przekaz medialny i społeczny szedł całkowicie przeciwnym kierunku do obowiązującego prawa. Wszystkich którzy chcieli spędzać Święta z rodziną zwyczajnie linczowano. W efekcie musiało powstać wrażenie, że Kaczyńskiemu wolno więcej, natomiast szary Kowalski ma siedzieć na czterech literach i oglądać archiwalne wydania „Sylwestrów marzeń”. W normalnych warunkach z miejsca usłyszelibyśmy i PiS stracił w sondażach i jak bardzo Jarosław Kaczyński rozłożył kampanię Andrzejowi Dudzie.

Dziś nie słyszymy nic poza tanim uniesieniem i właściwą dla ostatniego czasu histerią napędzaną hasłem: „zostań w domu”. Jest to jeden z wielu obrazów wskazujący na głębokość paranoi, która ogarnęła cały świat, ale i z tej atmosfery da się wyłowić dość prosty polityczny przekaz. Od samego początku pisałem o swoim przekonaniu, że Jarosław Kaczyński w żadną pandemię nie wierzy i co więcej sobie z tego kpi. Podobne sygnały najważniejszy polityk PiS wysyłał od samego początku. Gdy reszta krzyczała, że nie wolno chodzić do kościoła, on nie tylko chodził, ale w wywiadzie mówił, że jak ktoś do kościoła pójdzie to nic się nie stanie. W sejmie nie widziano Kaczyńskiego w rękawiczkach, tym bardziej w maseczce, raz popryskał sobie ręce antyseptykiem, ale trudno się dziwić, skoro Nitras non stop pluł w jego stronę coraz głupszymi zaczepkami. Zaledwie dzień po ogłoszeniu przez Szumowskiego, że wszyscy mają zachowywać „dystans społeczny” i nosić maski, Kaczyński z całą ekipą, noga w nogę i bez masek przeszli przez Plac Piłsudskiego i Powązki.

Strony

Źródło foto: 
37500 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. Opisywane zajście to tylko próba biernego oporu ze strony przegrywającego polityka. Kaczyński jeszcze walczy i będzie walczyć jak długo się da, i chwała mu za to. Robi to, co wielu ze strachu nie chce zrobić.

  Zdumiewające jak łatwo udało się w Polsce wprowadzić totalitarny reżim i jak łatwo pozbyliśmy się naszych konstytucyjnych praw dla ochłapów wolności rzucanych nam łaskawie przez władzę. Ciekawe gdzie są ci wszyscy, co kiedyś nie chcieli by to kasta zawłaszczyła w Polsce kwestię praworządności, a teraz ją oddają w ręce jakiegoś posterunkowego. Na co nam nasze prawa, skoro jakiś urzędniczyna może zrobić z nimi co tylko chce.

  Mam nadzieję, że kiedyś nasz naród wystawi puczystom rachunek za to wszystko, a PiS będzie miał odwagę publicznie skopać im dupy. W innym przypadku odejdzie z nimi w niebyt.

   

   

 2. avatar

  Wierzę, że Opatrzność czuwa i to Gowin odejdzie w niebyt.

 3. Opatrzność czuwa i niedługo da nam kilka "mocnych" znaków dla pokrzepienia serc. Niestety lista "niebytowców" jest znacznie dłuższa i obejmuje przynajmniej kilkanaście osób, tych co próbują nam teraz odebrać wolność i wiarę.

 4. avatar

  Amen.

 5. Czy rząd da mocny znak i otworzy granicę z Czechami, Słowacją i Litwą?

 6. Jeśli są tacy, co chcą sprawdzić, czy w drewnianym kościele spadają na głowę cegły, to może dajmy im szansę? Oprócz wymienionych są to jeszcze Dania, Norwegia, w mniejszym zakresie Włochy. U nas zresztą też od 16.04 ćwierkają wróble, że jakieś poluzowania mają być (pomijam "poluzowanie" w postaci obowiązku maseczek).

 7. W dniu, w którym Prezez zostanie nagrany w masce i rękawiczkach zacznie się totalniacki jazgot: "Kaczyński schowany za maskę i rękawiczki wysyła społeczeństwo po śmierć na wyborach".

 8. Dokładnie tak.  Nic dodać, nic ująć. Kurtka, jak mówi MK!   

 9. Opozycja wchodzi do Sejmu gdzie na małej przestrzeni przewija sie 1000 osób, ale do salki wyborczej gdzie będzie kilka osób w maseczkach nie wejdzie. Chyba że na jesieni, chociaż "epidemia" ma być do końca przyszłego roku...

  Nie jest tak że nie ma, jest bardzo duży problem w przypadku osób starszych i z ograniczoną odpornościa.

 10. Prezes Kaczyński prawdopodobnie umie czytać liczby. Dzisiaj zarażonych jest 0,0186% Polaków znad Wisły, zaś śmierć poniosło 0,0006% Polaków.   Liczby już znamy, także relacje z Włoch, Hiszpanii czy USA. W Hiszpanii zarażonych jest 0,36% populacji, a śmierć poniosło już 0,0374%. Też w sumie niewiele, jednak wystarczyło, żeby szpitale się zapełniły. Prawdopodobnie dopiero przy  1% zarażonych i potwierdzonych testem, obecny system ochrony zdrowia w Hiszpanii się załamie.

  Nie wiemy, przy jakiej ilości zarażonych i ofiar śmiertelnych dziennie załamie się polski system ochrony zdrowia. Do 1% zarażonych jest nam jeszcze daleko, a pozostałe dane minister Szumowski z pewnością posiada. Na tej podstawie powinna zapaść decyzja o stopniowym zwalnianiu lockoutu.

  Problem jest z dziennikarzami, którzy nie wiedzą, o co ministra Szumowskiego pytać. Nie wiedząc nic na temat możliwości i potencjału polskiej służby zdrowia oraz charakteru wirusa SARS - CoV-2 lepiej nie zajmować stanowiska. Ponieważ każde może być obarczone gigantycznym błędem.

 11. Strony