Reklama

Kolejny Wielki Reset kierowany jest tym razem nie z Moskwy (międzynarodowy Komintern), ale z Davos. To następna wielka rewolucja, która tym razem ma skutecznie zmienić świat i wreszcie jest wdrażana zgodnie z planem ojców założycieli (Marks, Engels), czyli w krajach wysoko uprzemysłowionych. Konstytucją Wielkiego Resetu dalej pozostaje londyński “Manifest Komunistyczny” z 1848 r.  Właśnie obserwujemy kolejny etap jej wdrażania przy pomocy kreowanych kryzysów (wojny, pandemie) i ofiarowanych nam prób ratowania pokoju, a ostatnio nawet  naszego zdrowia. Jedno jest pewne, że każda taka próba wychodzenia z kolejnych kryzysów przesuwa wskazówkę zegara ograniczającego nasze obywatelskie prawa i wolności w kierunku wartości 0, jednocześnie zbliżając nas do projektowanej epoki cyfrowego niewolnictwa. Powstaje podejrzenie, że kilka lat temu globalistyczne elity świata zawarły pokój, tymczasowo rezygnując z poważnej wojny i używając siatki finansowych powiązań z lokalnymi rządami narodowymi  zdecydowały się na użycie broni biologicznej przeciwko własnym obywatelom. Celem jak zwykle jest Wielki Reset nawet przy użyciu bezpośrednich spersonalizowanych bombardowań…

https://www.insidehook.com/wp-content/uploads/2022/12/w0bsxkphyph3ybzkamoc.png?fit=10

Reklama

Żyjemy w czasach w których zauważamy, że światowi liderzy popełniają błędy w swoich kalkulacjach. Choć czasem wydaje się, że tylko oglądamy platońskie cienie w medialnej jaskini, a cel tych programowanych ponad nimi błędów jest całkiem inny. Można przyjąć, że prawdziwym celem I wojny światowej było zniszczenie chrześcijańskich monarchii i podzielenie świata na narodowe części. Jednocześnie towarzyszył jej projekt Wielkiego Resetu z rewolucją mającą ogarnąć całą Europę, projekt zatrzymany pod Warszawą w 1920 r.  Okazało się dalej, że Stalin zdradził światową rewolucję, pech chciał, że rewolucja marksistowska (a właściwie leninowska), której celem było wyzwolenie z kapitalistycznego wyzysku klasy robotniczej, rozegrała się w społeczeństwie rolniczym.  II wojna światowa  pozwoliła komunizmowi objąć większe obszary Europy i Azji, jednocześnie zamieniając zachodniego hegemona (z Anglii na USA). 

Od czasów Nixona/Kissingera obawiając się zjednoczenia wielkiego bloku komunistycznego (Rosja, Chiny), USA wspierały kapitałowo i technologicznie Chiny, aby oddzielić je od Rosji, wówczas głównego pretendenta do roli supermocarstwa (w sferze militarnej, nie ekonomicznej). Zachód oczekiwał, że bogacący się Chińczycy porzucą komunizm i dołączą do klubu zachodnich elit. Przez ostatnie ćwierć wieku USA kompletnie zdominowały świat, pozostając na placu boju jako hegemon. Jednak okazało się, że gwałtownie rosnące w potęgę Chiny, które są polem doświadczalnym globalistów w zakresie absolutnej kontroli elit nad społeczeństwem, również zdradziły ideały światowej rewolucji przyjmując strukturę narodowego państwa faszystowskiego z domieszką leninizmu. 

Chiny w strukturze władzy przypominają sowiecką Rosję z jej politbiurem i silną władzą sekretarza/prezydenta, jednak z NEP-owską ekonomiczną wolnością i dużą rolą wielkich koncernów kontrolowanych przez państwo, co jest charakterystyczne dla państw faszystowskich. Obecnie Chiny są największym światowym producentem dóbr głównie na zachodnich technologiach i największym eksporterem, niestety w tym i  produktu Wielkiego Resetu jakim stał się COVID.

W USA ośrodkiem centralnym jest grupa trzymająca władzę (Deep State), a formalnie na jej czele stoi medialnie wybieralny prezydent, nieco kontrolowany przez Kongres wybierany przez lobbystów ponadnarodowych korporacji i kontrolowane przez nich media. Wielką rolę odgrywają  tu interesy przemysłu zbrojeniowego (Pentagon) i wpływowe środowisko neoconów (wcześniejszych trockistów). Wojna na Ukrainie ma też na celu odepchnięcie realizacji niebezpiecznego scenariusza wypchnięcia USA z Europy przez przyszły sojusz Mitteleuropy z Rosją. Przypomnijmy, że USA już dwukrotnie interweniowała w Europie, aby zmienić projektowany przez innych porządek rzeczy. 

Dziś to Chiny stanowią największe zagrożenie dla światowej pozycji USA, które widzą konieczność odwrócenia kalki Nixona, czyli prewencyjne oddzielenie Rosji od Chin. Putin choć uczestniczy w tej międzynarodowej grze kierując się własnymi imperialnymi interesami, ma być wciągnięty w walec wyniszczania, aby go testować i osłabić, a następnie możliwie oswoić. W oczach Waszyngtonu osłabienie Rosji (jako potencjalnej głębi strategicznej Chin) jest konieczne na wypadek konfliktu na Dalekim Wschodzie. Wydawałoby się, że to ryzykowna gra, jednak jej uczestnicy wiedzą, że prawdziwym strategicznym przeciwnikiem Rosji są sąsiednie rosnące w siłę Chiny (historyczny spór terytorialny). Dlatego jesteśmy świadkami proxy war na Ukrainie. 

Kierownictwo Państwa Polskiego wierzy, że powinno wykorzystać ten historyczny moment i hojnie i wielorako wspomagając zaatakowaną Ukrainę w koncercie głównie z USA i Wielką Brytanią, odsunąć wizję historycznego imperialnego zagrożenia ze strony Rosji. Kalkulacja polskich elit o patriotycznym odcieniu opiera się również na zagrożeniu płynącym od strony odgrzewanych niemieckich apetytów stworzenia Mitteleuropy, w którym miałaby roztopić się Polska jako zaplecze dla niemieckiego mocarstwa. Takie mocarstwo Niemcy projektowali opierając się na rosyjskim zrozumieniu i korzystnych dostawach rosyjskiego gazu i ropy, oraz otwarciu rosyjskiego rynku bogactw naturalnych do wspólnej eksploracji. Z powyższego wynikałoby, że Polska znalazłaby się w niemieckiej, a nie rosyjskiej strefie wpływów. 

Pomyłki w założeniach strategicznych zdarzają się często. Wojnę łatwo rozpocząć, ale trudniej skończyć, bo zawsze ster przejmuje Bóg wojny, który niejednego figla w historii spłatał krzyżując plany strategom. Putin był pewien, że wcześniej zabezpieczył kierunek Unii Europejskiej (kontrakty gaz, ropa, NS I i II). Następnie korzystając ze swoich “ukraińskich” doświadczeń z 2014 r. siłą 180,000 żołnierzy uderzył z 3 stron na Ukrainę zamierzając utrącić jej zachodnie sympatie w kierunku wejścia do UE i NATO. Sztabowcy Putina zapomnieli jednak o tym, że przez ostatnich 8 lat ukraińskie siły zbrojne były intensywnie szkolone i wyposażane przez USA, WB i Polskę. Putin też nie docenił stopnia korupcji i niekompetencji we własnych szeregach. W konsekwencji tego musiał wycofać się z kierunku kijowskiego i ostatnio z Chersonia, ale dalej jest w grze… 

Wydaje się, że monitorujemy spóźnioną wojnę domową w obrębie byłego sowieckiego imperium. Jednak nie wiadomo ile jeszcze miliardów będzie trafiać do dziurawego ukraińskiego worka, świat łatwo nudzi się powtarzaną ludzką tragedią. Kto wie jak wojna się zakończy, Rosja posiada ogromną przewagę w głębi strategicznej, ludnościowej i zasobach. Poza tym ma też w UE zastępy niecierpliwych sojuszników, oczekujących “szczęśliwego” i w miarę szybkiego zakończenia wojny.

Cóż, nie przedłużając chciałbym przypomnieć, że najmniejszą i najczęściej prześladowaną na świecie mniejszością jest jednostka, której prawa i wolności depcze właśnie postępowa globalistyczna komuna kiedyś z Moskwy, dziś z Davos.

Jacek K. Matysiak                                                                                                               Kalifornia, 2022/12/06

Reklama

32 KOMENTARZE

 1. Za wielkim resetem stoją Żydzi, którzy faktycznie zmonopolizowali bankowość tzw. zachodu. Napisałem tzw. zachodu, ponieważ kraje typu III RP, także są do tego obszaru zaliczane.
  Nad Wisłą już miejscowi kolaboranci wyjaśniają, jak, w szczegółach, spadnie nam poziom życia:
  https://marucha.wordpress.com/2022/12/03/samochody-dla-wybranych/
  Linkuję przedruk blogowy, zamiast tekstu źródłowego, ponieważ pisowska cenzura blokuje dostęp do strony “Myśli Polskiej”.
  (Zdaje się ostatniej, liczącej się, autentycznie polskiej gazety na rynku.)
  Wpis samochodowy dedykuję zwłaszcza tym, którzy, podobnie jak MK, odrzucają istnienie planu wielkiego resetu. Tymczasem ten plan nie tylko powstał, lecz jest konsekwentnie realizowany, niestety w błyskawicznym tempie. Kolejne posunięcia globalistów praktycznie nie napotykają na opór, bowiem społeczeństwa zostały wzorowo wytresowane latami wtłaczania do łbów odbiorców mediów głównego ścieku, politycznej poprawności.
  Na zakończenie ośmielę się na głos polemiczny wobec Pana Jacka, którego, swoją drogą, uważam za człowieka niezmiernie inteligentnego.
  Szanowny Panie;
  Czasy dawnej polityki, czyt. koncertu mocarstw, na razie odeszły i nie wiadomo, kiedy powrócą. Obecnie, nad większością polityków, stoją banksterzy. To właśnie z tego powodu nastąpiła fikcyjna pandemia srowida dziewiętnastego. Wszelkich wyśmiewaczy teorii spiskowych upraszam o lepsze objaśnienie tego fenomenu.
  Jak to się według was stało. Jeżeli my, “oszołomy”, nie mamy racji, to powiedzcie, wy w naukę wierzący, czemu nagle, na całym świecie, wprowadzono równocześnie te same, kompletne idiotyzmy?

  • @Ufol
   Komuniści też marzyli o takim reżimie, ale jednak chęć posiadania jest stałym elementem ludzkiej natury. I będzie on silniejszy od jakichkolwiek postanowień trupy prawie stuletnich chazarskich dziadków.

   Oni są silni tylko tym, że w zdominowanych przez nich społeczeństwach znaleźli dostateczną ilość posłusznych wykonawców. Niestety (dla nich) w projektowanym przez nich raju wykonawcy będą podlegać temu samemu reżimowi co reszta. Należy przypomnieć, że w Polsce milicja także musiała nosić na twarzach rozsadniki bakterii i podlegać przymusowym szczepieniom, które później nieco przerzedziły jej szeregi.

   Dlatego ten kolejny wariant komunizmu polegnie, jak wszystkie poprzednie, dlatego że coraz więcej osób potrafi odczytać ich grę.

   • Egon. Rezim sanitarny zaczal sie wczesniej od walki z paleniem tytoniu.
    Wiekszosc z nas nie pali wiec teoretycznie co nas do dotyczy, zwlaszcza ze nikt nie lubi tego wąchac. Ale to bylo na zasadzie ucinania palca w kolejce po reke.
    Jezeli wlasciciel lokalu nie moze wyznaczyc samemu norm to jest cos nie tak.
    Przy okazji oczywiscie podaje sie setki zaklamanych danych ile idzie na leczenie palaczy ktorzy w Polsce nierzadko nie dożyją emerytury (srednia zycia mezczyzn w Polsce to byla 74 lata, dzis pewnie mniej ale slychac o trylionach wydawanych przez palaczy).

    Palacze w rodzinie kosztowali panstwo malo. O niepalacych lepiej nie pytac (polowa od lat zjada torby refundowanych lekow).

 2. PIS w nic nie wierzy, to posluszni wykonywacze polecen z obydwu stron. Z Niemiec i USA. Globalizacja i reset jest wrowadzana do Polski tylnymi drzwiami, kopaln zamkneli najwiecej, ostatnio Warzecha wnikliwie pokazal w swoim wideoblogu jak PIS za pomoca niewinnej wstawki w ustawie, ktora ostatnio przeglosowali doprowadzil do tego, ze gminy, miasta, a moze nawet cale wojewodztwa beda nas zmuszac do zmiany samochodow na elektryczne, albo do placenia za jezdzenie spalinowym. Wprowadzili ten przepis, ale ich lze media dalej wrzeszcza, ze Krakow “sam przeglosowal”, a oni sami staoja w opozycji. To sa oczywisci klamcy i zboje. najlepszym przykladem jacy to zboje bylo to, ze w Polsce najdluzej i najdotkliwiej zamykano opieke zdrowotna w czasie tzw pandemii, w zadnym chyba innym panstwie tak zle az nie bylo. Co spowodowalo najwieksza ilosc ponadnormatywnych zgonow Polakow. Takze to sa zboje i zadnej swietlanej wizji Polski nie maja, nie mieli i miec nie beda.

  • Maja do dyspozycji cala rzesze karierowiczow, ktorzy nie mogli zarobic za PO, wiec podpisali sie pod PIS i uwazaja sie za wielich patriotow, ale w praktyce, to tacy sami karierowicze jakimi poslugiwalo sie PO, komuna itd. Placa swoim propagansdzistom w telewizji iprasie KROCIE, to sa setki tysiezy zlotych, i dlatego te mendia staly sie nieogladalnym sciekiem klamstw propagandowych, nawet za PO tak az zle nie bylo. Jednoczenie sa to calkowici amatorzy i debile, wiec jesli w interesie amerykanskim, rosyjskim , albo czyimkoliwek bedzie wplatanie Polski do wojny, to PIS dopusci do tego swoja nieudolnoscia i brakami umiejetnosci rzeczywistego rzadzenia, brakiem sluzb specjalnych, a w zasadzie nepotyzmem w tych sluzbach, co skutkuje totalna niewydolnoscia. Istnieje wiec niebezpieczenstwo, ze za jakis czas zrobia z nas kolejna Serbie, Afganistan albo Syrie. Papierkiem lakmusowym nieudolnosci tych ludzi jest fakt, ze ci sami ludzie, ktorzy dopuscili do calkowicie skandalicznego napakowania samolotu do Smolenska dwoma Prezydentami i 9ma generalami, sa teraz na glownych stanowiskach w kraju. Ten kraj jest w tej chwili jednym , wielkim samolotem do Smolenska….

 3. Nie wiem ile PIS usmiercil ludzi ale na ICH szczescie mega represje na Slowacji zabily jeszcze wiecej. Rumunii niewiele zaszkodzil niski poziom szczepien.
  Dane bialoruskie (wykradzione przez hakerow wrogich Łukaszence) ucinaja sie w polowie marca 2021 ale wiadomym jest ze Polsce wtedy szlo w gore a Bialorusi fala lekko opadala.
  Łukaszenka moze wiele sfalszowac ale sam fakt istnienia lub nieistnienia fal.
  https://ourworldindata.org/grapher/cumulative-excess-mortality-p-scores-projected-baseline?tab=chart&country=SVK~POL~ROU~BLR
  Dalej sa juz tylko szacunki ale pewnym jest ze przy niskim PKB i niezbyt zdrowej populacji Bialorus, jak na wlasne mozliwosci i warunki kulturowe pokonała całą Europe.

  PiSiory po prostu lubią pakowac nas w niepotrzebne wojny i mowilem o tym zanim na horyzoncie pojawil sie Putin, Juz wczesniej sie zastanawialem w co nas za jakis czas wpakują glownie po to by pouprawiac swoją tepą propagande sukcesu

 4. Plandemia, plandemią i wojna wojną a pragmatyczna jak zwykle Szwajcaria ze względu na możliwe braki w dostawie energii elektrycznej, planuje znaczne ograniczenia. Będą skracać godziny otwarcia sklepów, obniżać temperaturę w mieszkaniach i – uwaga, wymagać od właścicieli samochodów elektrycznych, używania tych cacek tylko do “absolutnie koniecznych podróży”. Znając trochę Szwajcarów, jestem pewien, że już mają opracowane sposoby sprawdzania, zresztą ich społeczeństwo jest dość mocno zrobotyzowane – nakazy i zakazy są święte. Ciekaw jestem czy pinokio dalej forsuje “milion samochdów elektrycznych” w Polsce…

 5. Lenin i bolszewizm został zaszczepiony Rosji przez Zachód. Niemcy widziały w Leninie wywrotowca który da radę rozwalić Rosję od środka. Przyszły wódz rewolucji został przewieziony pociągiem z Zachodu w miejsce akcji i rozwalił co trzeba. Więc można powiedzieć że 1 komuna przyszła z Zachodu. I teraz znów idzie stamtąd. Są w tej całej historii wątki żydowskie. Rosja nie chciała wpuścić bankierów spod czerwonego znaku, no to się zemścili. Padł carat, padł cały system i został przekształcony po myśli bankierów, którzy później finansowali obie strony kolejnych wojen.

 6. @Iwonn
  Chyba nie wszystko w Rosji przebiegło zgodnie z planami czerwonych bankierów, gdyby tak było to nie mielibyśmy teraz tej szalonej nagonki na Rosję. Może Putin do pewnego czasu współpracował z banksterami, większość jego oligarchicznych wspólników jest wyznania handlowego, jakkolwiek ostatnio te szeregi zostały trochę przerzedzone przez seryjnego samobójcę, sam Putin nawet odgrażał się zburzeniem City of London (nie mylić z miastem Londyn). Może więc hipoteza o zerwaniu się Putina ze smyczy banksterów nie jest taka nieprawdopodobna…?

  • @Adam66
   To jest właśnie zagadka. Niektóre symptomy świadczą o tym, że Putin się zerwał ze smyczy – np. wykluczenie w 2022 z obrad Forum z Davos. Inne jego ruchy wydają się współgrać z celami globalistów. Choćby wejście w projekt pandemiczny. Ale zawsze na własnych warunkach. Podobno rosyjskie szczepionki to berbelucha w rodzaju wody z cukrem 😉 A więc zdaje się tańczyć do wspólnej melodii ale wykonując swoje oryginalne ruchy.

 7. https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2001/K_080_01.PDF
  Polacy o wyznawcach innych religii w 2000. Muzulamanie na ostatnim miejscu ale roznice akceptacji do judaizmu wcale nie oszalamiajace.
  Z biegiem lat akceptacja rosła wszystkim poza muzulmanami (efekt 11 wrzesnia).
  Od jakiego czasu nie rosnie juz nikomu, zmniejsza sie akceptacja i przewazaja neutralne opinie o wszelkich religiach, poza rzecz jasna krytycznie odbieranym islamem.

  Grubo sie mylą ci co sadza ze Polacy sami z siebie sa nader chlodni do islamu i przesadnej niekontrolowanej imigracji..
  Poglad moze sluszny ale w duzej mierze to jest skutek wrzasku medialnego jak z covidem, Ukrainią (tu niekontrolowana imigracja zdaniem ludzi wrecz wskazana), dopalaczami, kibolami, niekastrowanymi pedofilami, pijanymi kierowcami itd
  Pisze o tym bo to ewenement gdy paranoja w Polsce przyniosla choc raz cos dobrego

 8. https://wiadomosci.wp.pl/czy-kurski-zdjal-spodnie-afera-rozporkowa-w-sejmie-6036743478436481a
  Jaroslaw Kurski zdemaskowal zydowskie pochodzenie brata. Pochodzenie jak pochodzenie ale sposob zaprzeczenia i klamania wiecej niz nienormalny.
  Niedawno tez sie dowiedzialem (co nie bylo tajemnicą ale po prostu sie nie interesowalem) ze najbardziej znana mnie zajadla krytyczka glownego epidemiologa Szwecji i ich strategii, czlonkini “grupy 22” Lena Einhorn to polska żydówka.

  Teraz sie zastanawiam jak to jest naprawde z tą Odessą?

 9. Nadmierna smiertelnosc wsrod rodowitych Szwedow na padziernik 2022 nadal wynosi zero.
  Umowna nadmierna smiertelnosc po 1 fali (wtedy nie bylo wiedzy ze to wyrowania za poprzednie bezgrypowe sezony) wynosila 10% czyli na nasze 20 tys.

  Niektorzy sie tlumacza ze nie wiedzieli ze to tyle potrwa (co jest klamstwem) ale niechby tak bylo.
  To co? Rozpierdolnie totalnie wszystkiego by “uratowac” 20 tys osob bylo normalne? Pierwsza blokada dla calego swiata byla najbardziej dotkliwa w skutkach

  Zabijanie za papierosa nie jest najjdziwniejsza rzecza jaka mozna sobie wyobrazic.
  Chciano zabijac za samo wyjscie do pracy czy wrecz z domu

 10. W tv trwa juz oficjalnie kampania przeciwko kotom
  Organizuje to „czysta polska”.
  Zaleca sie w reklamie to i tamto, np niezbyt czeste koszenie trwanikow a dla kotow doradzany najbrutalniejszy lockdown bo mordują „setki milioniow ptakow”

  Czy koty beda kolejną ofiarą skur..ynow zwanych naukowcami?
  Kot domowy co zyje w naszych domach z pokolenia na pokolenie jest mniej drapiezny i nadaje sie glownie do lapania motyli. Mojego kota na starosc ptaki niemal chcialy zadziobac
  Bardziej rozsadni montuja kotom dzwonki a gnoje pewnie beda zwierzaki więzic bo tak powiedzieli pożal sie k.. boże “eksperci”

 11. co do “ekspertow” Fialek na tvnie wystapil w programie o wojsku
  Ciekawe komentarze na tt

  Pan jest teraz ekspertem wojskowym:) mam takie pytanko czy jeszcze tej zimy zdobedziemy Smolensk i odzyskay Tupolewa czy lepiej poczekac do wiosny ? moim zdaniem powinnismy zaatakowac zima Baltykiem przez zatoke Ryska, a pozniej z gorki bo na Dzwinie bedzie gruba pokrywa lodu

  Panie Bartoszu rozrysowalem Panu plan tajnej operacji odbicia tupolewa z rak rosjan🍿w drodze powrotnej z tupolewem 69 dywizja pancerna musi sie rozdzielic w Minsku… zaskoczymy od tyłu bialorusinow szturnujacych mur Hadriana 🍿

  Skończył się jeden temat, to zaczął się Bartuś wypowiadać na inny bez żadnej wiedzy i przygotowania haha ja pierdole ale wy tworzycie cyrk…

  WINCYJ LOCKDOWNOW EMBARGOW I FIALKOW

 12. @Siloe
  Poczytaj trochę innych źródeł a nie tylko politycznie poprawną papkę propagandową z lewej i prawej strony mediów głównego ścieku.
  https://www.ndtv.com/world-news/covid-was-man-made-virus-says-wuhan-lab-scientist-in-new-book-3578625
  Z polskich źródeł, Gadowski prawie w każdym komentarzu podaje nowe fakty albo rozwija poprzednio poruszone wątki świadczące o tym, że kanalia Fauci i Daszak finansowali badania i manipulace genetyczne nad srowidem.

 13. „Rząd Australii powinien pilnie zbadać „niewiarygodnie wysoki” 13-procentowy nadmiar śmiertelności w 2022 r., mówi najwyższy organ aktuarialny w kraju”
  https://www.news.com.au/lifestyle/health/health-problems/excess-deaths-in-2022-incredibly-high-at-13-per-cent/news-story/2a33dfeeb7476765da4e237c59f59bf7

  Wczoraj po przeczytaniu tego brzuch bolal mnie ze smiechu. I nie dlatego ze cos mnie cieszy tylko że wiem jakie w sieci beda stawiane diagnozy.

  W kazdym razie padł sztandarowy bastion zamordyzmu

 14. gracz, na szczepionkofobie jest skuteczne lekarstwo

  w USA zdecydowana wiekszosc szczepiona
  Demokraci zadowoloni, Republikanie nie, Niezalezni nie
  Udowodnione naukowo jest ze jesli chcemy przekonac sie do szczepiokni badz wzmocnic jej dzialanie to nalezy zmienic preferencje wyborcze
  https://substackcdn.com/image/fetch/w_1456,c_limit,f_webp,q_auto:good,fl_progressive:steep/https%3A%2F%2Fbucketeer-e05bbc84-baa3-437e-9518-adb32be77984.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2Fc8378b19-5218-4ccb-a662-b92e0bfb8695_1275x660.png