Prześlij dalej:

Tym razem muszę zacząć w sposób wyjątkowy i dawno niespotykany, słowa krytyki i to surowej należą się Jarosławowi Kaczyńskiemu. Lider partii jest ostatnią osobą, która w dniu sukcesu powinna na sukces marudzić. Jakie są tego skutki widzimy na forach internetowych. Ludzie zaczęli marudzić za Prezesem i przejmować emocje podawane przez TVN i GW. Zawsze i wszędzie trzeba sobie stawiać cele ambitne, czasami zbyt ambitne, ale brak pokory i szacunku dla zwycięstwa osiągniętego po morderczej walce, to jest grzech ciężki. Naturalnie, że wynik blisko 45% może nie satysfakcjonować w pełni, też chciałbym 60%, ale to nie jest czas i miejsce na takie żale.

Prezes PiS wyniósł na forum publiczne „tajemnicę szatni” i tego się nigdy nie robi. W pierwszych słowach powinny paść entuzjastyczne podziękowania dla 45% głosujących Polaków i to należało uczynić sednem zwycięskiego przemówienia. Prawdę mówiąc nie pamiętam, czy podziękowania z ust Prezesa PiS w ogóle padły, nie mówię, że nie padły, po prostu nie pamiętam i to jest cały ambaras. Jeśli zwycięska drużyna dowiaduje się, że kiepsko wygrała, to brakuje miejsca na jakikolwiek inne emocje, wszystko pożera, w moim przekonaniu, głęboko nieuzasadniona krytyka.

Co to znaczy, że zasługujemy na więcej? Zasłużyliśmy na tyle, na ile zasłużyliśmy, tak Polacy oceniają cztery lata rządów PiS i wypada to przyjąć z pełną pokorą oraz wdzięcznością. Przypomnę, że PiS poprawił wynik z pierwszej kadencji do rekordowych 45% i uzyskał samodzielną większość w sejmie. Dla mnie to nie tylko sukces, ale cud, prawdziwy cud, biorąc pod uwagę w jak toksycznej krajowej i międzynarodowej atmosferze przyszło nam przez ostatnie cztery lata żyć. A przy tym mamy jeszcze beznadziejną, topornie propagandową TVP Kurskiego, której nie kto innym, tylko Jarosław Kaczyński nie chce zmieniać.

Nie słynę ze skromności i satysfakcji z byle czego, tym bardziej chce podkreślić, jako wyborca PiS, który poświęcił sporo czasu, aby cieszyć się ze zwycięstwa, że tej chwili nie popsuje mi nikt, nawet sam Jarosław Kaczyński. Bardzo dobry wynik, wręcz genialny, jeśli się wyłączy emocje i przeanalizuje polityczne realia. Bredzenie o 60% poparcia, co się po prostu nie zdarza w demokratycznych państwach, jest tylko bredzeniem i jak się okazuje wyjątkowo szkodliwym. Podobnie zresztą wygląda histeryczna mobilizacja, biegajcie po sąsiadach, dzwońcie do kuzynów i znajomych z klasy. Takie akcje w 99% przynoszą odwrotny sukces, nikt nie lubi akwizycji i agresywnie uprzejmego: „w czym mogę pomóc”.

Strony

Źródło foto: 
31422 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

19 (liczba komentarzy)

 1. Nie podzielam entuzjazmu Gospodarza. Wiele wskazuje na to, że PiS ledwo prześlizgnął się nad poprzeczką. Robiąc bardzo dużo zasłużył na znacznie lepszy wynik. O tym też świadczyła cała niewerbalna komunikacja Kaczyńskiego po ogłoszeniu wyników wyborów.

  Następnym razem PiS nie musi mieć tyle szczęścia i dlatego powinien podjąć radykalne działania. Po pierwsze musi zneutralizować TVN - w tej chwili to medium w dużej mierze decyduje o wynikach wyborów w Polsce. Po drugie musiałby usunąć kretów, nieudaczników i Jonaszy z własnych szeregów. Brudziński nie może być szefem następnej kampanii. Po trzecie należałoby wreszcie uruchomić program Cela+ dla grubych ryb, a nie tylko dla pionków. Nawet gdy "rozgrzani sędziowie" ich uwolnią, to przynajmniej wyborcy zobaczą, że coś się w tej materii dzieje. Należy też rozpocząć odnowę moralną narodu. Zbyt wielu obywateli Polski nie czuje się dumnymi Polakami, tylko jakimś podrzędnym gatunkiem Europejczyków.

 2. Cóż, we Wrocławiu bezbarwna i niewidoczna kandydatka PiS rozłożyła Schetynę na łopatki.

  Jeśli te wyniki się potwierdza, PiS będzie miał w Sejmie opcje jawnie proniemiecką i opcje jawnie prorosyjską, których głównym zadaniem będzie rozpierdalanie Państwa Polskiego oraz jego paraliżowanie i ośmieszanie w Sejmie. Jeśli PiS nie zmieni regulaminu i nie zrobi prowadzenia dyskusji z siedzenia na sali, to będzie taki burdel ze żal będzie patrzeć. 

 3. po 4 latach i wynikach, PiS rzeczywiście zasługuje na więcej. Ale jest jeszcze Geopolityka i inżynieria społeczna -- wszystko w jednych rękach.

  Wyniki wyborów, w mandatach, dokładnie takie same jak w 2015. Wtedy Dudzie dołożono trochę, a w Sejmie dano dokładnie tyle ile było trzeba, nie więcej. Trochę więcej było wtedy w Senacie.

  Oprócz tego, że zawsze te parę procent można przesunąć (ci co zliczają) w tę lub w tamtą, to kluczem jest socjotechnika. Polsce brakuje prawdziwych autrorytetów. Zamiast nich funkcjonują  dobrze opłacani pożyteczni idioci, jacyś celebryci, aktorzy, itp. przeważnie antypolscy, albo pojmujący polskość na swój wypaczony sposób.

  Polska ma być stabilnym krajem z rządem popierającym w pełni USA i silną armią zabezpieczającą interesy geopolityczne USA. W zamian dostaniemy więcej niepodległości i rozwój gospodarki. Ale nie za darmo, jak się to wkrótce okaże, zgodnie z cytuję : "- to jest czas, by pokazać solidarność - Myślę, że jednym z krajów, który zostanie poddany pewnej presji, jest pański – powiedział McCain zwracając się do prezydenta Dudy"

 4. Piotr powiedział, i zgadzam się z nim, że PIERWSZĄ rzeczą jaką miał zrobić PiS, to z entuzjazmem podziękować ludziom którzy poszli do wyborów. 

  Czy jest szansa, że Radek Fogiel będzie szefem MONu? 

 5. Jaka polityka, taki wynik wyborczy. 
  Polityka w wersji „soft“ nie sprawdza się.
  Polacy oczekują radykalnych działań. 
  Skończmy wreszcie z poprawnością polityczną!

 6. Szerze powiedziawszy, ja też miałam nadzieje na większość konstytucyjną. Ale ja szaraczek to mogłam mieć takie marzenia.Może za 4 lata się spełnią?

 7. A mnie jest szkoda Senatu. Choć jest nadzieja, gdyż Lidia Staroń z Olsztyna jako niezależna kandydatka była popierana przez PIS (który nie wystawił swojego kandydata w tym okręgu). Na pozostałych „niezależnych” bym nie liczył (Gawłowski, Kwiatkowski), gdyż razem z Brejzą uciekli do Senatu licząc na immunitet i ewentualne przedawnienia. To dlatego Brejza nie startował do Sejmu, gdyż tam uchylenie jego immunitetu byłoby pewniejsze. A tak to prawdopodobnie najmłodszy senator w tej kadencji. Tu o immunitety, które chronią przed postawieniem przed sądem chodzi . O nic więcej. Mobilizacja senatorów PIS i innych uczciwych może jednak pokrzyżować te plany. Choć z tym „krzyżowaniem” w poprzedniej kadencji w sprawie senatora Koguta (b. członek PIS) było różnie. Na szczęście ten człowiek nie dostał się do Senatu.

 8. Sorki, ale ten trzeci niezalezny to Wadim Tyszkiewicz z Nowej Soli (ale z Nowoczesnej). Senator Gawlowski byl z oficjalnym poparciem POKO (przynajmniej wg PKW)

 9. Zuckerberg zbudował potęgę Facebooka, kopiujac rozwiązania prezesa Kaczyńskiego:  

  https://busines...

 10. avatar

    Zmarnowali potencjalne  duży elektorat nauczycieli. Nie doceniają tej grupy zawodowej , i te kilkadziesiąt tysięcy głosów poszło na ... tfuu ... SLD.  Nie z sympatii dla Czarzastego i Jaskierni , Środy czy Labudy.  Po prostu tylko po to , żeby nie oddać głosu  na PO-PiS.  I tak określiła się wyborczo większość grona pedagogicznego.  
   

  Przy czym pragnę podkreślić , ze PiS w moich oczach jest jedyną szansą na przywrócenie normalności w Polsce.  Ale z oświatą zupełnie im nie wyszło.  To są te brakujące mandaty do utworzenia większości konstytucyjnej. 

 11. Strony