Prześlij dalej:

Instytucja Rzecznika Praw Obywatelskich to wynalazek schyłkowego komunizmu, który w polskim wydaniu nazywał się „Polska Ludowa”. W 1988 roku towarzysze z PZPR powołali na ten urząd towarzyszkę Ewę Łętowską, żonę towarzysza Janusza Łętowskiego, wieloletniego kapusia SB, pseudonim TW „Krytyk”. Wspominam o genezie i ludziach związanych z tym peerelowskim potworkiem instytucjonalnym, bo w tej materii nic się nie zmieniło.

Krwistych pupilów PZPR zastąpił produkt lewacki, w osobie Adama Bodnara. Gdyby to było politycznie korzystne, nie Bodnara, ale cały urząd należałoby usunąć, aby zachować powagę państwa. W państwie prawa, za prawo, w tym prawa obywateli, odpowiadają znane od wieków instytucje, a nie komunistyczne przybudówki. Z różnych względów likwidacja instytucji RPO byłaby politycznym błędem i wielkim zbiornikiem paliwa dla najgłupszej na świecie opozycji. Nie będę proponował też odwołania obecnego RPO, choćby z tego względu, że potrzeba do takiej operacji większości 3/5 głosów w sejmie.

Z panem Bodnarem trzeba będzie się przemęczyć do 2020 roku i pomimo bardzo przykrego widoku ma to swoje duże plusy. Kadencja Bodnara jest jednym wielkim pasmem ideologicznych batalii. Konia z rzędem temu, kto potrafi wymienić jedną jedyną sprawę, jaką Bodnar prowadził poza medialnym szumem i co przyniosło korzyść nie wszystkim, ale chociaż większości obywateli. Nikt takiej sprawy nie znajdzie z bardzo prostego powodu – nigdy takich działań Bodnar nie podjął.

Zamiast reprezentowania obywateli, ich praw, interesów, bezpieczeństwa, RPO jest reprezentantem jednej mniejszości, która w dodatku zajmuje się prześladowaniem większości. O tym po co i dlaczego Bodnar wszczyna kolejne zadymy przygotowane pod medialne i polityczne zamówienie powiedziano bardzo wiele i szkoda czasu na powtarzanie tych samych faktów. Warto natomiast jeszcze raz przywołać bardzo głośną sprawę mordercy dziesięcioletniej dziewczynki, ponieważ ta sprawa była przekroczeniem wszelkich barier, nawet jak na Bodnara.

RPO uznał, że bandyta został nieprawidłowo i wręcz niepotrzebnie zatrzymany przez policję. Głos zabrał parę dni po zatrzymaniu i co charakterystyczne, wcześniej podobnego „problemu” nie dostrzegali najwięksi obrońcy praw lewaków. Rzecz wydawała się oczywista, pozbawiona wątków politycznych, czysty kryminał i bandytyzm, wielka tragedia rodziny dziecka. I wtedy Bodnar zauważył, że bandziora aresztowano w majtkach, bez butów, tymczasem powinno mu się zaproponować kilka garniturów i par obuwia do wyboru, aby zachować jego konstytucyjne prawa. W tym samym czasie wyszły na jaw bandyckie wyczyny czternastoletniego syna Bodnara, który biegał z nożem za swoimi rówieśnikami i wymuszał na nich haracze.

Strony

Źródło foto: 
27637 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

6 (liczba komentarzy)

 1. Czy nasze państwo naprawdę musi utrzymywać te wszystkie dekoracyjne a nawet antypolskie instytucje? Czy nie można lepiej wydać pieniędzy przeznaczonych na ekipę Bodnara?
  Czy budżet takiego RPO nie powinien zostać powiązany z jego skutecznością w obronie praw wszystkich obywatel (a nie tylko hałaśliwych grup interesów)?

  Zarządzanie via budżety jest niezwykle skuteczne. Tylko jakoś odwagi brakuje by je stosować.

 2. Przynajmniej do wyborów musi a nawet więcej. Musi reagować i ustosunkowywać się do każdej durnoty podniesionej przez opozycję (szczególnie tę tzw. totalną) i udowadniać oraz przekonywać że jest dobrze a nawet jeszcze lepiej. Musi nawet wyrzucać w błoto pieniądze na pudrowanie złomu pod hasłem "modernizacja T-72M" (to "M" należy czytać jako "małpi" - osłabiona wersja eksportowa dla "bratnich narodów").

 3. avatar

  Do zlikwidowania niedorzecznika potrzebna jest większość konstytucyjna. 

 4. A do ścięcia mu budżetu o połowę - jeden podpis ministra finansów....

 5. „Zamiast reprezentowania obywateli, ich praw, interesów, bezpieczeństwa, RPO jest reprezentantem jednej mniejszości, która w dodatku zajmuje się prześladowaniem większości.” Bardzo ciekawe spostrzeżenie. Obecna sytuacja z LGTB powoduje u wielu ludzi poważny dyskomfort psychiczny. Może warto było by bardzo poważnie zastanowić się nad odpowiedzią co jest jego przyczyną. Bo na pewno nie te bzdury jakie na ten temat produkują jedynie słuszne media nurtu gównego.

  Wg mnie:

  1. Natrętna i nachalna seksualizacja wszystkiego i wszystkich w około – od dzieci po staruszków wszystko ma być seksem a seks wszystkim . . ..  smutne to i chore.
  2. Bezpodstawne domaganie się specjalnych praw i traktowania na zasadzie bo nam się należy. Cóż społeczeństwo z reguły udziela komuś specjalnych praw i przywilejów za specjalne dla niego zasługi.
  3. Kłamstwo – kłamstwo dyskryminacji, kłamstwo – braku stwarzania zagrożenia i problemów dla społeczeństwa, kłamstwo w sprawie lobby homoseksualnego i jego działań, kłamstwo w sprawie celu tych działań.
  4. Pogarda i lekceważenie okazywane wobec tradycji, patriotyzmu i systemu wartości konserwatywnej części społeczeństwa.

  Czy to mało?

 6. Z idiotami, z wyboru, ale przede wszystkim z zaprzedanymi zdrajcami Polski, działającymi za kasę Niemców skur***lami,  SIĘ NIE DYSKUTUJE. W żaden sposób. To daremne. Sprzedajnych zdrajców, udających debili i robiacych to świadomie, za niemieckie "srebrniki",  państwo polskie winno ZWALCZAĆ. Wszelkimi prawnymi metodami i sposobami bez pardonu, bezwzględnie i do końca świata. 

  To taki sam przypadek zdrajcy i antypolaka jak Dulkiewicz. To są zaprzedani folksdojcze. Idę o zakład, że mają niemieckie korzenie, takie jak wszyscy spolszczeni po II wś Niemcy z pomorza środkowego i zachodniego. Taki Tusk jest tego klinicznym przykładem.  

  To nie są Polacy, to są obywatele polscy, pochodzenia niemieckiego, sowicie opłacani za to, co robią przez epileptyczkę Makrelę.

  Polska od wieeelu wieków ma odwiecznych, do dnia dzisiejszego, wrogów. To Niemcy i Rosja. I od wieków nic się nie zmieniło.

    

   

 7. Strony