Prześlij dalej:

Która to już kampania wyborcza przeprowadzona w tym samym schemacie? Policzmy, wybory samorządowe, wybory europejskie, wybory parlamentarne i najnowsze wybory prezydenckie. Co łączy wszystkie kampanie? Nieprawdopodobny poziom histerii rozpętywanej przez wszystkie partie opozycyjne, ale liderem histerii zawsze jest POKO. Nawet człowiek, który dzień w dzień śledzi polską politykę nie jest w stanie bez internetowej wyszukiwarki dokładnie przytoczyć, jakie konkretne tematy wywoływały histerię. Spróbuję jednak sobie z tym poradzić i głownie po to się męczę, aby potwierdzić tezę, którą przedstawię za chwilę.

Przede wszystkim dlatego tak trudno zdać tę kartkówkę, że zawsze na topie były tematy bieżące, wręcz przypadkowo wprowadzane do kampanii. O ile pamięć mnie nie zawodzi to w wyborach samorządowych królował „polexit”, czyli bredzenie o wyjściu/wyrzuceniu Polski z UE, z powodu reformy sądownictwa naruszającej „wartości europejskie”. Wybory europejskie były próbą odgrzania tego samego kotleta i dodatkowo doszedł strajk nauczycieli. Przy wyborach parlamentarnych mieliśmy „aferę hejterską” i prawdę powiedziawszy więcej ognisk zapalnych nie jestem sobie w stanie przypomnieć, chociaż jestem więcej niż pewien, że było tego mnóstwo. Po drodze mieliśmy jeszcze cały pakiet rozmaitych sensacji medialnych, które regularnie przywoływano przy kilku kampaniach: „Misiewicze”, „nam się te pieniądze należały”, „dwie wieże” i tak dalej. Tak to mniej więcej wyglądało, ale jak zaznaczyłem wcześniej, podsumowanie jest bardzo skrócone i przez to dalekie od prawdziwej skali histerii rozpętywanej przed wyborami.

Kto ma ochotę może sobie przejrzeć archiwa pod kątem tematów kampanii wyborczych i z pewnością wyłowi znacznie dłuższą listę. Nie pokusiłem się o taką dogłębną analizę, ponieważ moja teza brzmi następująco: „przesycenie histerii przynosi odwrotne do zamierzonych skutki”. Nieustannie słyszy się, że PO zabiły ośmiorniczki i to jest prawda, ale fałszywie pojmowana. Ośmiorniczki były kropką nad „i” podsumowującą osiem lat afer PO, ale przede wszystkim nieudolności. Gdyby po ośmiu latach Polacy widzieli na swoich kontach 500+, 13 emeryturę, obniżony wiek emerytalny i budżet bez deficytu, PO mogłaby jeść homary na śniadanie, obiad i kolację, a dla zabawy kąpać się w szampanie i kawiorze. Jednak ważne dla Polaków sprawy przedstawiały się dokładnie odwrotnie i to zabiło PO, nie ośmiorniczki, które stały się symbolem upadku. Tymczasem najdurniejsza na świecie opozycja z uporem maniaka wmawia sobie i społeczeństwu, że kolejne głupoty rozdmuchiwane medialnie to są „ośmiorniczki PiS”.

Strony

Źródło foto: 
28358 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

10 (liczba komentarzy)

 1. Nie posądzał bym tak zwanej opozycji o durnowatość. Reżim Merkel, Soros czy TVN nie zatrudniają głupich ludzi. Jeszcze coś wymyślą, by PiSowi dowalić. Na szczęście lokalnych frontmanów mają kiepskich i w tym cała nadzieja, że ci znowu coś zepsują.

 2. to "towarzystwo" powinno sie okreśić -także- jako "najduszniejsze"

                                                            /i pisząć "towarzystwo" mam na myśli wiecej niż "świat polityki"

  czyli -wstawiam:

  "Ze spokojem patrzę na "histerię"(działania) najduszniejsze j (go) na świecie ....

 3.  

  zadziwiajaco przyjemna jest dla lemingów masturbacja polskojęzycznych trzepomózgów palcem Pani Lichockiej

  prawdopodobnie będą ciągnęli temat aż do maja...

 4. widzieliście to:

  https://www.you...

  a po co mi to pokazujesz ?!

  dlatego ze  zrobili  -jakiś-[1]  filmik i.... i od 1'szego (filmiku) ma tysiące "kliknięć"

  [1[nie znajduje innego określnia niz "jakiś"]

  ja to obejrzałem z ciekawości - na zasadzie - "co tam jest że ludzie to oglądają?!"

  CZY TO klikanie jest jakoś... hmnn " nakręcane"...? [pytam] chodzi mi o to ze trzeba mieć określoną dużą "klikalność" aby filmik sie wyświetlał kolejnej puli osób  w tzw "podpowiedziach" // czy można sobie kupić "klikanie" ?// a może sobie mozna wykupić "pozycjonowanie" wie ktoś ?

  chodzi mi o to ze jak użyje  "poland" to rozumiem ze znadę różne info, przykład: "truth about Poland: "https://www.you...

  i to jest zrozumiałe

  a tu  WPISUJE W  youtube "mówi o polsce" ITP Itd jezyk PL 

  a tam mi wyskakają kolejne i kolejne filmiki które mają naprawde niezłe ilości kliknięć!

  rozumiem ze jak ktoś ma dobrą "klikalność  to to wynik jest: przykład https://www.you...

 5. Wyborcy PISu są hartowani od kilkunastu lat i mają tylko jedno do powiedzenia......wypad pajace ze swoimi rewelacjami.Sama chętnie pokazałabym gest Kozakiewicza albo Lichockiej.

 6. Uwalanie przeciwników w wyborach jest stare jak świat. Ponieważ w Polsce prawdziwe wybory są od niedawna, więc sprawdzają się jeszcze w kampanii i komisjach wyborczych stare numery, które w innych krajach już są znane i spalone. Po co wymyślać nowe? Wystarczy posłuchać fachowców, którzy znają historię przekrętów wyborczych w innych krajach i zastosować je w Polsce. To samo przecież jest z różnymi aferami, piramidami finansowymi itp., prawie wszystkie są kopią wcześniejszych afer zagranicznych. Nasi przestępcy prochu nie muszą wymyślać.

 7. Polexit?

  władze Francji i Holandii próbują się pozbyć Polaków ze swoich krajów, bo są zbyt pracowici. Także jest szansa że w końcu się uda...ale nie rękami PiS.

 8. Oby. A jak nie, to następny... też będzie nie najmądrzejszy?

 9. Lichocka padła ofiarą małpowania zachodnich wzorców. Nie lepiej było zostać przy starym, wypróbowanym geście Kozakiewicza?

 10. wszyscy umrzemy ...na raka,  

  bo Lichocka pokazała faka.

 11. Strony