Prześlij dalej:

Mamy nowe otwarcie, z którego tak do końca śmiać się nie będę, chociaż już sam tytuł sugeruje, że poważnie nie jest. Kidawa-Błońska, kobieta w słusznym wieku i niegrzecznie wypomnę te 62 lata, bo to istotna informacja, ma nagle stać się zupełnie inną osobą. Dotychczasowe nawyki, talenty i wiedza, zostaną zastąpione spontanicznością wyuczoną na blachę. Pierwsze wprawki Polacy mogli zobaczyć w sobotę, kiedy to rzeczywiście Małgorzata Kidawa-Błońska wyrecytowała, dość poprawnie, swój pomysł na „łączenie Polaków”. Powiedziała też coś o zaduchu i przewietrzeniu „naszego domu” i to zabrzmiało nieco dziwnie, jak na wyuczoną spontaniczność, ale nie bądźmy pedantami.

Tak czy inaczej, należy odnotować, że do zmiany formy „narracji” doszło, treść jest mniej istotna, bo tutaj niewiele się zmieniło. Czy na tej zmianie formy wypowiedzi Kidawa-Błońska zyskuje? Polityczny przeciwnik, za jakiego się uważam, powinien napisać, że to nic nie zmienia lub jest jeszcze gorzej. Napiszę coś innego i prawdziwego jednocześnie. Zawsze i wszędzie odbiorca komunikatu ocenia wiarygodność nadawcy komunikatu, a mówienie z tak zwanej głowy to podstawa wiarygodności. Jeśli człowiek chce powiedzieć to, co myśli, nie ma potrzeby spisywania wypowiedzi na kartkach, czy innych urządzeniach elektronicznych. Oczywiście wykluczamy sytuacje szczególne, jak wykłady naukowe i tym podobne, gdzie swobodna myśl ma mniejsze znaczenie niż dowody i fakty naukowe. Jednak politycy mają inne zadania niż naukowcy i dlatego wyborcy patrzą im na ręce i usta. Kidawa-Błońska na mówieniu z głowy na pewno zyskuje, ale ten zysk jest dość złożony i ewentualny.

Przede wszystkim pamiętajmy, że to był absolutny debiut, w tej skali. Pierwszy raz kandydatka PO na „prezydentkę” wyrecytowała tak długą wypowiedź. Na jej nieszczęście kampania wyborcza trwa 90 dni, co oznacza, że dzień w dzień musiałaby kuć na pamięć kolejne prelekcje i pogadanki. Nie koniec na tym. Gros czasu kandydaci na prezydenta będą spędzali w interakcjach z wyborcami, mówiąc po ludzku, trzeba będzie znaleźć kontakt z panią sprzedającą kalafiory, ze studentem poszukującym pracy, młodym małżeństwem rozglądającym się za mieszkaniem i emerytem, któremu brakuje na leki. Teoretycznie tego wszystkiego też się można nauczyć, przynajmniej podstaw i gotowych odpowiedzi na każdy temat, przecież nie inaczej wyglądają debaty kandydatów w telewizyjnych studiach. Gorzej, że życie jest nieprzewidywalne i jeden „pan paprykarz” potrafi doprowadzić polityka do pełnej konsternacji, choćby to był wyszczekany Tusk.

Strony

Źródło foto: 
26722 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. Od pewnego czasu widać jak się ta biedna kobieta męczy w roli, która jej zupełnie nie odpowiada. Trudno, rozkaz jest rozkazem, a to ją właśnie agencja PR wyznaczyła do tej roli. Lemingom i antypisowi i tak to nie przeszkodzi i może tak się stać, że biedna Kidawa będzie musiała się dalej pomęczyć, ale jako zwierzchnik sił zbrojnych. W wojsku już chyba zaczynają pić z rozpaczy na taką okoliczność.

  Na szczęście dla nas, wielka geopolityka ma coś jeszcze do powiedzenia.

 2. avatar

  Kidawa niejest w stanie niczegi się nauczyć i 62 lata nie mają tu nic do rzeczy

 3. Ostrożnie!!! Patryk Jaki też był lepszy od tej wydmuszki co została prezydentem Warszawy i co?

 4. W Warszawie to ktokolwiek byle nie z Pisu dostaje ze 100%. W Polsce dostaje ok 50%.

 5. I odtąd symbolem "elity kulturalnej i politycznej" Warszawy,została rzeka gówna wylewającego się na Polskę.

 6. Gdzieś przeczytałam że jakiś "uczony" z KUL chce kandydować na prezydenta. Mam rozumieć że startuje bo mu jest bliska Polska? W życiu w to nie uwierzę ta uczelnia już od dawna zawładnięta przez lewaków i chcą po prostu odebrać głosy z prawej strony .
  I jak ma być w Polsce dobrze?
  Dostają kasę z tacy zbieranej w niedzielę niech się zastanowią czy maja uczyć młodzież czy robić złą robotę obecnemu Prezydentowi?

 7. Ów  uczony z KUL już dwa razy zrobił w konia PiS, wchodząc na plecach tej partii do PE, po czym (także dwukrotnie) ogłaszał swoją autonomię biorąc z PiS rozbrat. Ponoć był też najmniej aktywnym polskim europalamentarzystą - co może i nie jest najgorsze, bo po co tracić siły na prostowanie czy zakrzywianie ogórków. Trzeci raz widać nie przeszło. Sam też 'nie dał rady'. Co zaś do KUL, to po występie na falach RM innego tamtejszego uczonego, księdza i profesora zarazem, przedstawiającego zagadnienia związane z LGBT, który kilka razy wypowiedział formułkę: "z nimi (aktywistami LGBT) trudno jest dyskutować, bo oni są tacy wykształceni", postanowiłem na tę uczelnię więcej nie dać ani grosza - i jak dotąd postanowienia dotrzymuję. Jak musi być niedouczony KULowski ks. profesor, skoro dla niego podobni do sowieckich politruków aktywiści LGBT są za bardzo wykształceni?

 8. Oczywiście, to nie dotyczy naszej orlicy, ale czy można nauczyć pewne zwierzę latać? Tak tylko pytam, nie, żebym coś sugerował.

 9. ja trochę z innej beczki - dlaczego sztab wyborczy Dudy nie wykorzystuje faktu doprowadzenia wreszcie do ruchu bezwizowego z USA? Przecież to prawie nie funkcjonuje w przestrzeni medialnej. Gdyby to zrobił Komorowski, to przez pół roku w Wyborczej by trąbili o tym na 1 stronie

 10. Andrzej Sebastian Duda ma za sobą 5 lat praktyki we wciskaniu ludziom ciemnoty. Do tego ta praktyka bez dwóch zdań była poprzedzona intensywnym treningiem osobowości a' la Tusk oraz resocjalizacją w duchu europejskim, co sobie możmy uzmysłowić oglądając poniższy filmik. W zderzeniu z takim pociągiem biedna Kidawa będzie bez szans. Prezentuje ona to samo niereformowalne polityczne pokolenie, co Kaczyński.

  Jednak już na autentycznego i merytorycznego Krzysztofa Bosaka to nie wystarczy. wkradająca się w poczynania Dudy panika, wyrażona miotaniem się od pseudo prawicowej retoryki po ukłony w stronę środowisk gender, jeszcze bardziej obnaża jego niewiarygodność.

  https://www.pch...

  https://twitter...

 11. Strony