Prześlij dalej:

Samozwańczo ogłaszam się weteranem kampanii wyborczych, bo mi się należy jak psu zupa. Widziałem i opisywałem już tyle kampanii, że nie pamiętam dokładnej liczby i takie doświadczenie pozwala na zachowanie dużego spokoju, a także dystansu koniecznego do właściwej oceny. Gdy większość się bulwersuje, mnoży przymiotniki i siłuje się z porównaniami kto wyje i buczy bardziej, mnie przed oczami, cytując klasyka, „nie pierwszy raz staje” obraz z poprzednich kampanii. Nie ma najmniejszego znaczenia, czy wyborcy PiS buczą na Bartoszewskiego, czy Komorowski zaciska pięść i drze się wniebogłosy „nie ma zgody na brak zgody”, czy też obwoźna chuliganeria z KOD rzuca bluzgi w stronę Andrzeja Dudy. Wszystkie te przypadki łączy jedno – przegrana w wyborach.

Ludzie cierpią, jak rybka Dori, na zanik pamięci krótkotrwałej, tysiące stron zapisanych, miliony słów wypowiedzianych, ale następnego dnia wszystko od nowa. Wróćmy do 2011 roku i kampanii wyborczej PiS, który wtedy bardzo mocno żył Smoleńskiem, twarzą kampanii był Jarosław Kaczyński, TVN non stop pokazywał groźne miny Macierewicza i największy hit-spot „Oni pójdą na wybory” z psychopatą Hadaczem krzyczącym do kamery. Wówczas piano, że PiS jest „niewybieralny”, przez twarz Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza i nieustanne wracanie do Smoleńska. W tych wszystkich analizach było tylko pół prawdy, cała prawda nazywa się agresja. Nie można popełnić większego błędu, szczególnie w polskich kampaniach wyborczych, niż pokazanie agresji. Nie ma znaczenia czy w 2011 roku PiS był, czy nie był agresywny, liczy się tylko to, że metka agresji została PiS skutecznie i trwale przyklejona.

Teraz wspomnijmy dobre czasy i fantastyczny rok 2015 z podwójnym zwycięstwem PiS. Twarzami kampanii byli: Beata Szydło i Andrzej Duda, o Smoleńsku ani słowa, za to powstała zupełnie nowa jakość przekazu. PiS mówił prawie wyłącznie o tym, że dzięki programom społecznym Polakom będzie się żyć lepiej, Andrzej Duda z rodziną wyglądali jak „amerykańska kampania”. Uśmiechy, ładne obrazki, cienia agresji. I nieprawdą jest, że Jarosław Kaczyński z Antonim Macierewiczem nie istnieli, nie tylko istnieli, ale na drugim planie robili dużą robotę utrzymując kontakt z tą częścią elektoratu, która oczekiwała czegoś więcej niż uśmiechów i kolorowych obrazków. W tym samym roku fatalną kampanię zaliczył Komorowski i sama PO. Obie kampanie wyglądały dokładnie tak, jak start Kidawy-Błońskiej, dużo gadania o miłości i „łączeniu Polaków”, a potem zaciśnięta pieść na ulicznych wiecach i suflerka przyklejona do pleców, która podpowiada jak rozmawiać z „prostymi ludźmi”.

Strony

Źródło foto: 
30202 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

18 (liczba komentarzy)

 1. Agresja wobec Dudy to rezultat wieloletniej pobłażliwości wobec kodowskiego towarzystwa. Dla nich dotychczasowa bezkarność oznacza przyzwolenie na dalsze tego typu działania i ich eskalację. Chyba już nadszedł czas, aby to wreszcie ukrócić, zanim zaczną otwarcie i publicznie lżyć Prezydenta RP.

  Oczywiście PiS uważa że tych spraw nie da się wygrać w sądach. Ale można zadziałać inaczej, przez posterunkowych i sierżantów. Sine pręgi na kodowskich dupach zrobią większe wrażenie, niż jakiś śmieszny wyrok w zawieszeniu.

 2. avatar

  Ej palce świerzbią! A ten giewałt Pan sobie wyobraża?

 3. Tak, przynajmniej będzie jak we Francji...

  Powinniśmy z dumą brać za wzór wiodące demokracje europejskie. I taka też powinna być odpowiedź na wszelkie zapytania z Brukseli.

 4. Egon O.

  Zgadzam sie z Panem w 100%!

  Ale Ja i Pan wiemy, ze jest to, na obecne warunki, nierealne.

  Szkoda, ze wpadlismy z deszczu pod rynne!

  Ale takie czasy byli! ;))

  Pozdrawiam.

 5. Policyjną pałą po dupie nierealne? Jakich to czasów dożyliśmy.

 6. Jagoda Wątroba, sory, Kidawa-Błońska na prezydenta.

  Najlepiej rozumie potrzeby ludzi: https://www.you...

   

 7. Pełna zgoda z wymową błysotliwego felietonu za wyjątkiem zaledwie jednego zdnia:

  "Jarosław Kaczyński z Antonim Macierewiczem nie istnieli, nie tylko istnieli, ale na drugim planie robili dużą robotę ..."

  Otóż Kaczyński tak, pamiętam go z rozmaitych aktywności przed rokiej 2015 ale Macierewicz?

  Przecież Macierewicz, to Korwin Mikke PiS-u. Macierewicz i Korwin, to tylko dwóch starych, obleśnych, postsowieckich bałwanów,  na których wszyscy powinni wreszcie zwrocić uwagę, ale dokładnie w tym charakterze. Jako na dwóch nieestetycznych starców kontynuujących robotę wygodną dla Putina i paru innych hitlerków, równie antypolskich. Tylko dlatego zaprotestowałem. 

 8. Pajac Macierewicz - 3 sierpnia 1948

  Pajac Korwin Mikke - 27 października 1942.

  Mam nadzieję, że wylądują kiedyś w jednej celi. Oczywiście po odebraniu dowodów z Łubianki.

   

   

 9. avatar

  Kacapska onuca marektomasz -DD:MMMM:YYYY

  Pies z kulawą nogą się nim nie zainteresuje.

 10. Próbujesz bronić JKM, AM czy obydwu?

  JKM i AM są sławni, to prawda. Pies z kulawą nogą już dawno tymi dwoma pajacami się zainteresował. Nie za darmo.

   

   

 11. avatar

  Z obcymi nie jestem na ty, z pachołkami Putina --- tym bardziej.

 12. I jeszcze jedno - zacznijmy pozbywanie się antypolskiej i niepolskiej agentury od rosyjskiej.

  Od mega s...nów, którzy nie zostali przekazani w latach 80-tych służbom zachodnim. Na razie mamy takich dwóch - Korwina Mikke i Macierewicza.

   

   

 13. avatar

  Niektóre paranoje dają się leczyć, ta do takich nie należy. 

 14. @marektomasz: jesteś parszywą gnidą, a przede wszystkim gnidą zaprzedaną odwiecznemu wrogowi Polski, taką najgorszą z możliwych ludzkich łajz. Nazwać ciebie człowiekiem to obraza dla ludzi, troglodyto i konfidencie. Znam osobiście podobnie się wypowiadających o AM. To te same czerwone dynastie w kolejnych pokoleniach, po tatusiach i mamusiach towarzyszach i towarzyszkach z pzpr i ich służbach siłowych; ub, wsi, mo, ormo, obecna targowica. Twoich protoplastów, łachu, czekistów i bolszewików na ruskich tankach wwieziono do Polski i spolszczono. Na pewno nie jesteś Polakiem kacapie, bo głowa radziecka, ale rozum dziecka.  

 15. Poznać przeciwnika i wykorzystać to, to połowa zwycięstwa..

  Bo agresja nie ma na celu wygranie wyborów. Agresja ma bardziej strategiczne cele.

  Rozbawił mnie mecenas Giertych, którego zawód polega na uratowanie ludzi przed więzieniem za wszelką cenę. Nie zapłaci grzywny, ponieważ zależy mu, żeby trafić do więzienia. To chyba poważny odchył?

 16. avatar

  Popajacuje, popajacuje i jakoś pieniądz znajdzie w terminie na odpowiednim koncie. 

 17. żeby tylko ta agresja nie była zaplanowana z powodu wcześniejszego postawienia krzyżyka na Kidawie , a na zapleczu punkty po cichu zdobywa Kosiniak, albo Hołownia.Kidawa może w takim przypadku robić za tarczę strzelniczą. Założę się, że w nagrodę wystartuje do EP z biorącego miejsca.Tak jak to było z Kopacz

 18. tag: "Garaż Balaszak" -> allegro...

  zgadnijcie jakiej długości są "wkręty"

  https://allegro...

  sortowanie: "cena od najniższej"

  to tak odnośnie - bełkot"fakty"

 19. Strony