Prześlij dalej:

Nie popełniłem błędu stylistycznego w tytule, to taki zabieg łączący smutne zjawiska. Cyrk odstawiony przez Iwonę Hartwich, popularną „Chorwację”, trwał znacznie dłużej niż wygłupy ciała pedagogicznego. Jednak obie te akcje łączy jedno, po jakimś czasie ludziom się zaczyna przelewać do tego stopnia, że zapominają o Bożym świecie. Pewnie nie jest to powód do dumy, ale inaczej niż szczerze pisać nie potrafię i muszę się do czegoś przyznać. W pewnym momencie nie widziałem w Kubuniu i Adrianie „bez butów”, niepełnosprawnych, zagubionych chłopców, ale dwóch cynicznych cwaniaków, na obraz i podobieństwo swoich matek.

Przyznam się do jeszcze czegoś gorszego, otóż po siedmiu tygodniach obrzydliwego spektaklu zacząłem alergicznie reagować na wszelkie uwagi dotyczące skądinąd bardzo ciężkiego losu dorosłych niepełnosprawnych i ich opiekunów. Tak było, bo taka jest psychika człowieka, nie da się przez 40 dni grać na empatii, a na pewno nie da się utrzymać wysokiego poziomu empatii, co najwyżej można utrzymać wspólny interes i na tym Hartwich z TVN grali bardzo długo. Skutkiem podobnych działań zawsze jest znudzenie, w następnym etapie odrzucenie, w końcu agresja, jeśli uciążliwe wyciskanie łez trwa w nieskończoność. Naturalnie zawsze można powiedzieć, że powyższe zwierzenia są własnością psychopaty z Biskupina, czy innego wariata, ale to jest bardzo duże uproszczenie, które niczego nie wyjaśnia.

Jakieś tam aberracje i inne odchyły zapewne posiadam, jedną z nich jest szczerość i w kontekście opisanych faktów tylko to mnie wyróżnia, że przyznaję się do wstydliwych emocji, podczas gdy większość ludzi takie emocje ukrywa. Pytanie tylko, czy ukryte emocje przestają być emocjami, czy raczej w takim przypadku jeszcze mocniej trzęsie człowiekiem? Zdecydowanie ta druga wersja jest bardziej dynamiczna i rozwija się w najmniej pożądanym kierunku, o czym mówi każdy psycholog i podręcznik psychologii. Nie byłem osamotniony w swojej reakcji, miliony Polaków zamęczanych przez Hartwich i całą resztę, czuły dokładnie to samo, aż po reakcje alergiczne. Takie same zmęczenie ludzkiego materiału nastąpi po tygodniach pałowania opinii publicznej pedofilią? Ponad wszelką wątpliwość i przede wszystkim dlatego, że to nie jest walka z pedofilią jako taką, ale konkretną upolitycznioną i zideologizowaną.

Postawię ostatnie pieniądze na to, że jeszcze tydzień, jeszcze dwa i powtórzy się to, co miało miejsce przy proteście niepełnosprawnych w sejmie albo przy proteście nauczycieli. Początkowe zrozumienie dla problemu wyrażane w charakterystyczny sposób: „no co by nie mówić, mają ciężko”, kończy się radykalnym: „ku..a ile można?!”. Niestety ta emocjonalna rewolucja zostawia po sobie zgliszcza. Bardzo ważne problemy społeczne jak opieka nad niepełnosprawnymi i system oświaty zostały zajechane na śmierć. Gdy tylko pada jakiekolwiek słowo związane z tymi problemami, następuje masowe odwracanie głów.

Strony

Źródło foto: 
28524 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

8 (liczba komentarzy)

 1. PiS ma teraz okazję oduczenia tęczowych od wywoływania wojenek.  Owi aktywiści chcieli zniszczyć kościół oskarżeniami o pedofilię. Czas teraz na akcję antypedofilską w kręgach celebryckich i innych, stanowiących ich matecznik. Narzędzia już są - teraz wystarczy łapać.

 2. avatar

  A co się dzieje z proceszem tzw "dealerem cwelebrytów" --- ciągnie się jeszcze?

 3. Cisza. Wygląda na to że rozeszło się po kościach. A można było sporo ugrać na tej sprawie, podobnie jak na siatce pedofilii z Dworca Centralnego.

  Wydaje się że obecnie też jest sprzyjająca atmosfera by Episkopat wyczyścić że wszystkich TW.

 4. Mam pytanie. Pedofile niewątpliwie są mniejszością seksualną. Dlaczego nie dołączą do znanego ruchu mniejszości, przecież by tam świetnie pasowali? Byłoby wtedy LGBTP, czy jakoś tak.

 5. A kto mówi, że nie dołaczą? To się stanie lada moment : https://stopped...

  Kto im zabroni? Zwłaszcza jeśli w sukurs przyjdą im tacy bardziej opaleni co moga nas ubogacić: http://www.pris....

  Ciekawe jak teraz wygląda sprawa Euroweek: https://nczas.c...

  Ale to nie katole  . . .

 6. Ja mam tak samo z żałobami narodowymi i zamachami czy katastrofami. Bo po każdym małym czy większym zamachu, pożarze czy innym incydencie - telewizja potrafi wstrzymać wszystkie zaplanowane programy, nadawać non stop zapętlane obrazy z pożaru/katastrofy/zamachu i puszczać po kilka razy to samo ględzenie ekspertów; i tak kilkanaście godzin bez przerwy a nawet późno w nocy! Dostaję wtedy odruchu omijania kanałów z takimi transmisjami. A jak prezydent jeszcze dowali nam żałobę to już strach włączać radio czy telewizor.

 7. Jestem świeckim PISowcem co nie znaczy ,że nie mam szacunku dla kościoła jako instytucji. W końcu mocarstwa padały a on trwa.Kapłani  nie wzieli się z kosmosu tylko są czyimś dziećmi ani lepszymi ani gorszymi od innych.Zwykła średnia i  a zwód jak każdy inny..Mówi się o mafii  homoseksualnej w kościele ..........no to są awangardą  od setek lat wg. dzisiejszych kryteriów LBGT i powinni być na sztandarach postępu.. ..A teraz o pedofili ........w kogo walnie nowe prawo? W  dotychczasowe święte krowy a w kościół najmniej {statystyki) i stąd furiackie wystąpienia w sejmie .Czekam na następne .......artystom  wolno więcej wypowiadane przez tych sk.........synów zakłamanych. do szpiku kości. Na miejscu PISu przejrzałabym archiwa ale nie kościelne a  te  psudoelitowskie schowane pod dywan. Niech poznają troskę państwa o dzieci na własnej skórze .Obejrzałam oczywiście film Sekielskich .......jakoś mnie nie zszokował.  Nie mogę sobie wyobrazić ,że pozwalam dziecku jechać z kimkolwiek  nawet jakby to był duch święty w trzech postaciach . Gdzie byli rodzice. .Beczałam na irlandzkim filmie o sierocińcu dla chłopców lata temu .Groza w czystej postaci.

 8. No cóż, ta panika w szeregach "postępowej" lewicy, Platformy i LGBT po prostu mówi sama za siebie.
  To uderzenie w Kościół było z ich strony o tyle głupie, że zgodnie ze statystykami w Kościele ukrywa się ledwo 2-3% pedofilów i bolszewikom nie przyszło do ich rozpalonych głów, że ktoś może zapytać gdzie ukrywa się pozostałe 97%.
  Jeśli PiS choć raz będzie konsekwentny to w Polsce powinno być po nich posprzątane na długie lata.

 9. Strony