Prześlij dalej:

Zazwyczaj w takich przypadkach sięgam do przepisów prawa i cierpliwie wyjaśniam o co chodzi w konkretnym orzeczeniu i jakie artykuły stały się podstawą wyroku. W przypadku umorzenia postępowania wobec Frasyniuka, który naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy Policji, a szczególnie w przypadkach lżenia Nitek-Płażyńskiej i Krystyny Pawłowicz, które de facto zostały „skazane” w procesie cywilnym, nie ma to większego sensu. W tych sprawach wyroki nie zapadły w oparciu o przepisy prawa, ale wbrew prawu lub poza nim.

Z pełną odpowiedzialnością mogę napisać, że to co zrobiły sędzie: SO Warszawa Urszula Myśliwska, SA Gdańsk Małgorzata Zwierzyńska i SA Warszawa Marzanna Góral, to jest zwyczajny gwałt, nie tylko na prawie, stanie faktycznym, logice i doświadczeniu życiowym, czyli na wszystkim, czym się powinien kierować sędzia przy orzekaniu, ale po prostu na człowieku. Policjanci interweniujący przy chuligańskich wybrykach prymitywa Frasyniuka, zostali zgwałceni przez sędzię Urszulę Myśliwską, sędzia Małgorzata Zwierzyńska zgwałciła „wyrokiem” Nitek-Płażyńską, a sędzia Marzanna Góral Krystynę Pawłowicz. Użycie tak dosadnego określenia nie bierze się z ciągotek grafomańskich, ale jest odzwierciedleniem intencji sędziów stanowiących trzon patologii wymiaru sprawiedliwości, jak również modelu postępowania, który został zdefiniowany przez autorkę słynnego związku frazeologicznego „nadzwyczajna kasta”, sędzię NSA, Irenę Kamińską.

Nie kto inny, tylko ta sama Kamińska powiedziała też, że „chce zemsty” i cała seria wyroków koleżanek Kamińskiej to nic innego, jak właśnie zemsta. Sędziowie wydający wyroki z taką motywacją, która stoi w całkowitej sprzeczności z wszelkimi normami prawnymi i moralnymi, stoją na szpicy patologii wymiaru sprawiedliwości. Wszelkie próby analizowania artykułów z kodeksów nie mają żadnego znaczenia, ponieważ tutaj chodzi o pokaz siły i upokorzenie śmiertelnego wroga. Sędzia „orzekła”, że Jerzy Owsiak promocją internetowego ścieku „Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w kosmos” wyraził opinię o polityku i wręcz został „pokrzywdzony emocjonalnie” przez Krystynę Pawłowicz. A zatem „hejt” i „mowa nienawiści” stały się wyrażaniem opinii, podobnie jak bicie policjantów obroną konstytucji, natomiast nagranie bandziora nazisty, rzucającego rasistowskie hasła i pogróżki, to nadużycie zaufania koniecznego do budowania wspólnoty.

Strony

Źródło foto: 
35715 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

12 (liczba komentarzy)

 1. Dlatego na te wyroki NATYCHMIAST powinna być wnoszona kasacja (nie wiem, jak jest z kasacją wyroków "cywilnych"), a sędziowie, którzy tak "orzekli" powinni być NATYCHMIAST delegowani do najbardziej odległych i zapyziałych zakątków w kraju (albo do Wilanowa, żeby tam sądzili "swoich"). Tak, jak Macierewicz zrobił z wojskowymi "prokuratorami smoleńskimi". Widać zresztą dokładnie, dlaczego "kasta" tak wyje na Izbę Dyscyplinarną. O ile wiem, w sądownictwie II RP funkcjonowali tak zwani "sędziowie wizytatorzy", którzy weryfikowali personalną jakość orzecznictwa i tego rodzaju "sędziów" od razu wysyłali na zieloną trawkę. Podobno tych wizytatorów sędziowie panicznie się wtedy bali. Obecnie NIEZBĘDNE jest na wszystkich szczeblach przywrócenie PERSONALNEJ odpowiedzialności sędziów za jakośc wyroków, które wydają i za skutki materialno-prawne tych wyroków. Zwłaszcza w apelacji, bo tam dzieje się najwięcej patologii (ich wyroki są od razu prawomocne, więc można im "naskoczyć"). W mojej ocenie PiS za bardzo się cacka z tym problemem, a Duda chyba widzi, co narobil swoim wetem. Mam nadzieję, że teraz znowu nie próbuje naprawdę z telewizją, bo to byłaby prawdziwa katastrofa.

 2. Prezydent Duda łudził się, że opozycja go pokocha, a tymczasem naraził się swoim zwolennikom. 
  NIE MA kogoś takiego jak "prezydent WSZYSTKICH Polaków, Francuzów, Amerykanów...". 
  Miejmy nadzieję, że raz się sparzył i więcej nie będzie igrał z ogniem.
  A jeśli rzadzący nie zaprowadzą WRESZCIE porządku na ulicach i placach, tak jak to jest we Francji, USA, to za 4 lata...

 3. Na szczęście dla rządzących mamy tak głupią opozycję. Mądra od razu by wykorzystała taką sytuację. Odcięła by się od  popierania kasty i zaczęła by propagować tezę że obecna patologiczna sytuacja jest skutkiem nieudolnych rządów oraz nieodpowiedzialnego działania faceta, który stara się o powtórny wybór na stanowisko prezydenta.

 4. Sędziny, o których jest tutaj mowa, wydają wyroki także w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 5. avatar

  Bynajmniej - w imienu kasty powołanej przez kolejnych Jaruzelów, Bolków, Kwachów i Komuchów Ruskich, a wszystkich ich w prostej linii przez Józefa Wisarionowicza Stalina w latach "utrwalania władzy ludowej". Wszystkie trzy przodownice w togach wiedzą dobrze z czyjej ręki chleb dostały.

 6. No dobra, to z grubsza wiemy i czujemy. A jaka jest na to rada?

 7. Sąd orzekł, że wolno lżyć, pluć, popychać i kopać policjantów, więc tak samo wolno lżyć, pluć, popychać i kopać sędziów. Wszyscy są wobec prawa równi - art. 32. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. 
  Czekam na najbliższą manifę Nadzwyczajnej Kasty  "-))) 

  Jest jasny i twardy dowód że ta **** Zwierzyńska nie wydała wyroku tylko dokonała zemsty: nakazała wpłaty dokonać na konto... hejtera  Owsiaka, który sam hejtował ściekiem internetowym Krystynę Pawłowicz!
  Większej bezczelnosci nie można sobie wyobrazić. No, mogła jeszcze nakazać pocałowanie Szwaba w rękę w ramach przeprosić byłego szefa.

  Dziwi się jeszcze ktoś, że czy to Anglicy, Fancuzi czy Żydzi czy Niemcy nas nie szanują kiedy Polacy sami Polaków nie szanują?

 8. Ja nie nazwalbym ich "Polakami"!

  Nazwalbym ich inaczej...

  polskojezyczne scierwa raczej! 

  O! jak mi sie rymlo! ;)))

 9. Będą spisane ich słowa i czyny, Już są spisywane.

 10. Nie na temat .Ludzie wykupują nawet płatki owsiane ..to media a rzeczywistość. Market zawalony prawie pod sufit a kupujących mniej niż personelu. Coraz trudniej ogłupić ludzi i to jest to.

 11. Strony