Prześlij dalej:

Schematy medialne dostosowane do postaci, nie do faktów, to jest coś czym wszyscy są bombardowani na co dzień. Weźmy taki pierwszy z brzegu schemat, który precyzyjnie określa kiedy nie wolno mówić o bohaterze afery i o samej aferze, aż do prawomocnego wyroku, a kiedy wolno wydawać wyroki przed postawieniem zarzutów przez prokuraturę. Jedynym kryterium schematu jest nazwisko, no i od razu narzuca się nazwisko Banasia, prawda? Podejrzany, oskarżony, osądzony i skazany, przed niezawisłym i niezależnym sądem pierwszej instancji GW i prawomocnie przed sądem najwyższym TVN.

Dla przypomnienia, w sprawie Banasia do dziś prokuratura nie postawiła żadnych zarzutów, natomiast afera dotyczyła wyłącznie tego, że Banaś sprzedał kamienicę szemranym typom. Sprzedał, nie ukradł, nie wziął łapówki, nie podstawił słupa, po prostu sprzedał, dla porządku trzeba dodać, że wcześniej wynajął. No i drugie nazwisko wymienione w tytule, Jolanta „Beza” Kwaśniewska, małżonka Aleksandra „Alka” Kwaśniewskiego. Według schematu tych samych sądów, ofiary pomówień i „hejtu”, jak również teorii spiskowych kolportowanych przez prawicowych oszołomów. A jaki w tych dwóch sprawach był materiał dowodowy? Przez moment chciałem napisać, że identyczny, ale po pierwsze palnąłbym bzdurę, po drugie zrobiłbym krzywdę Kwaśniewskim. Materiały są skrajnie różne, w przypadku Banasia mamy do czynienia wyłącznie z grą świateł i dźwięku kamery TVN, wspieranej przez telefon gangstera, słowem w świetle prawa materiał o niemalże zerowej wartości procesowej.

W drugim przypadku mamy wieloletni dorobek rozmaitych służ, z CBA na czele, seria podsłuchów, dowodów materialnych, zeznań świadków i wszystko pozyskane w sposób legalny, podparte autorytetem państwowych instytucji, jakby tych instytucji nie oceniać. Waga materiału dowodowego w obu przypadkach jest odwrotnie proporcjonalna do wyroków i nic poza nazwiskiem nie ma wpływu na sentencje oraz uzasadnienie. Ktoś przytomny może zapytać, człowieku, ale po co ty nudzisz takimi frazesami, przecież głupi to widzi!? Naprawdę? Głupi widzi? No chyba jednak nie, skoro 50% społeczeństwa w ostatnich wyborach oddało głos na partie i partyjki postępujące dokładnie według wyżej opisanego schematu. Mówi się, że Banaś to właściciel burdelu, bo pani Jola to światowa dama, która poślubiła męża stanu Aleksandra i tłumy się pod tym podpisują.

Strony

Źródło foto: 
30031 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Duża stysfakcja, plebejskie mordki tej pary pchającej się na "salony" znalazły właściwą lokalizację --- w rynsztoku. Znamienne, że przerzucana wajcha potrafi nieźle walnąć w łeb przerzucającego. Wyciągnęli z cienia "agenta Tomka", no to teraz mają!

 2. Agent Tomek daje certyfikat przywoitosci Kwaśniewskim. Lepszego scenariusza bym nie przeczytał. 

  Dwie wieże to Władca Pierścieni czy Jarosław Kaczyński? 

 3. Wygląda na to, że Kwaśniewski przestał być już nietykalny. Tak "wielka geopolityka" pomaga Dudzie.

 4. W sumie, mimo zabiegów wizerunkowych jest to wyjatkowo odrażająca para. Syn stalinowskiej mendy Stolzmana i resortowa córka 

 5. Jeszcze zanim został Prezydentem, jako minister sportu "zaopiekował się" 100-ma milionami złotych.

 6. Potem była sprawa wyższego wykształcenia kandydata na prezydenta. Kwaśniewska, kłamliwa ...... twierdziła, że siedziała pod salą, w której "Oluś" bronił pracę magisterską.

 7. Fundacja Kwaśniewskiej, która konsekwentnie odmawiała podawania danych donatorów, to nic innego jak gangsterska pralnia pieniędzy towarzystwa z 'Bezpiecznej Służby" - BS, czyli anagram SB. Po skończonej kadencji przestała już kochać dzieci. 

 8. To na tyle, czyli nic, jeśli idzie o działalność tej nikczemnej pary. Rozbiłem to celowo na parę ramek, żeby "wypchnąć" przynajmniej z pierwszej strony, te zupełnie nie związane z tematem felietonu MK, zapewne też ciekawe, dywagacje biblijne MOLASA i Egona.

 9. avatar

  nie ma problemu @Miki04 daję się wypchnąć; dla mnie jednak rozważania są związane z tematem, czyli działalnością żydów

  NIC się w ich mentalności nie zmieniło od 5000 lat! jak żyd kraść kozę to gitesteges, jak goj ukraść cień trawy dla kozy, to ajwaj, rwetes na cały świat i holokaust jako najbezczelniejszy argument: nam wolno bo ...itd

 10. Pełna zgoda, ale czemu im to ułatwiamy?

 11. Strony