Prześlij dalej:

Schematy medialne dostosowane do postaci, nie do faktów, to jest coś czym wszyscy są bombardowani na co dzień. Weźmy taki pierwszy z brzegu schemat, który precyzyjnie określa kiedy nie wolno mówić o bohaterze afery i o samej aferze, aż do prawomocnego wyroku, a kiedy wolno wydawać wyroki przed postawieniem zarzutów przez prokuraturę. Jedynym kryterium schematu jest nazwisko, no i od razu narzuca się nazwisko Banasia, prawda? Podejrzany, oskarżony, osądzony i skazany, przed niezawisłym i niezależnym sądem pierwszej instancji GW i prawomocnie przed sądem najwyższym TVN.

Dla przypomnienia, w sprawie Banasia do dziś prokuratura nie postawiła żadnych zarzutów, natomiast afera dotyczyła wyłącznie tego, że Banaś sprzedał kamienicę szemranym typom. Sprzedał, nie ukradł, nie wziął łapówki, nie podstawił słupa, po prostu sprzedał, dla porządku trzeba dodać, że wcześniej wynajął. No i drugie nazwisko wymienione w tytule, Jolanta „Beza” Kwaśniewska, małżonka Aleksandra „Alka” Kwaśniewskiego. Według schematu tych samych sądów, ofiary pomówień i „hejtu”, jak również teorii spiskowych kolportowanych przez prawicowych oszołomów. A jaki w tych dwóch sprawach był materiał dowodowy? Przez moment chciałem napisać, że identyczny, ale po pierwsze palnąłbym bzdurę, po drugie zrobiłbym krzywdę Kwaśniewskim. Materiały są skrajnie różne, w przypadku Banasia mamy do czynienia wyłącznie z grą świateł i dźwięku kamery TVN, wspieranej przez telefon gangstera, słowem w świetle prawa materiał o niemalże zerowej wartości procesowej.

W drugim przypadku mamy wieloletni dorobek rozmaitych służ, z CBA na czele, seria podsłuchów, dowodów materialnych, zeznań świadków i wszystko pozyskane w sposób legalny, podparte autorytetem państwowych instytucji, jakby tych instytucji nie oceniać. Waga materiału dowodowego w obu przypadkach jest odwrotnie proporcjonalna do wyroków i nic poza nazwiskiem nie ma wpływu na sentencje oraz uzasadnienie. Ktoś przytomny może zapytać, człowieku, ale po co ty nudzisz takimi frazesami, przecież głupi to widzi!? Naprawdę? Głupi widzi? No chyba jednak nie, skoro 50% społeczeństwa w ostatnich wyborach oddało głos na partie i partyjki postępujące dokładnie według wyżej opisanego schematu. Mówi się, że Banaś to właściciel burdelu, bo pani Jola to światowa dama, która poślubiła męża stanu Aleksandra i tłumy się pod tym podpisują.

Strony

Źródło foto: 
31621 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Duża stysfakcja, plebejskie mordki tej pary pchającej się na "salony" znalazły właściwą lokalizację --- w rynsztoku. Znamienne, że przerzucana wajcha potrafi nieźle walnąć w łeb przerzucającego. Wyciągnęli z cienia "agenta Tomka", no to teraz mają!

 2. Agent Tomek daje certyfikat przywoitosci Kwaśniewskim. Lepszego scenariusza bym nie przeczytał. 

  Dwie wieże to Władca Pierścieni czy Jarosław Kaczyński? 

 3. Wygląda na to, że Kwaśniewski przestał być już nietykalny. Tak "wielka geopolityka" pomaga Dudzie.

 4. Cóż, wyroki TVN są ważniejsze, niż ta cała robotą CBA - Banaś jest winny, A Kwaśniewski nie. Jest tak dlatego, że to TVN ma w Polsce realną władzę. Do takiej sytuacji PiS doprowadził i będzie musiał się z nią mierzyć przez lata. Tchórzostwo i zaniechania się mszczą.

  Innym problemem jest skuteczne sformatowanie mózgów prawie połowy naszych rodaków. Lata okupacji, komuny i państwa postmagalenkowego zrobiły swoje, a TVN i GW dobrze wykonały swoją robotę.

  Niestety jest to efekt nieodwracalny i trzeba będzie długo czekać na jego zanik. Jak w przypadku, gdy sformatowane społeczeństwo biblijnego Izraela musiało się błąkać po pustyni przez 40 lat.

 5. avatar

  z literatury około-żydowskiej wynika coś innego: otóż po obrabowaniu Egiptu, żydzi musieli uciekać na pustynię bo żadne z plemion 

  nie chciało ich na swoim terytorium itak łazili przez 40 lat, aż wymarły pokolenia które rabunku dokonały.

  wtedy "oczyszczeni" z pamięci, wpadli na pomysł no że jednak gdzieś na stałe muszą rozłożyc swoje namioty.

  taka ichniejsza TVN wymyśliła i podała do wierzenia że mają iść do "ziemi obiecanej"

  tylko nikt im nie powiedział, że muszą najpierw wymordować 90% ludzi w Kaanan,

  tak, że holokaust wtedy został dokonany, ale przez żydów na Kananejczykach.

   

  co do Kwaśniewskich, oni są z urodzenia niewinni i uczciwi, bo są żydami, Stolcman.

 6. avatar

  Beza też?

 7. avatar

  światowy badziew Beza? Nie wiem, patrząc na dokonania jej fundacji, być może,

  z pewnością bez żydowskiej pomocy coś takiego nie byłoby do zrobienia.

  Nazwiska zmienione dekretem Bermana na polskobrzmiące. to samo jest z sektą

  żydowską osiadłą w Polsce - Frankiści, temat może nie tabu, ale zamilczany

   

  ukrywanie żydowskiego pochodzenia jest normą ale wbrew żydowskiej propagandzie nie chodzi o "uniknięcie prześladowań"

  . czytam: globalny inwestor BlackRock,

  ot taka firemka obracająca funduszami w okolicy 6-10 bilionów dolców  (czyli więcej niż PKB połowy świata),

  zaglądam kto jest szefem. ot jakiś tam amerykanin Lary Fink. Ok.

  Synowi dał na imię Joshua, to chyba Chińczyk ;)

   

   

 8. Pozostanę jednak przy swojej wersji. Bardziej wierzę Pismu Świętemu niż literaturze około- żydowskiej.

 9. avatar

  oczywiście, rozumiem.

  około-żydowska literatura została napisana także przez żydów.

  czytam także Stary i Nowy Testament (wydanie 1951) leży stale pod ręką obok laptoka.

  coś o holokauście Kaananejczyków jest w Biblii? który rozdział?

 10. Jest to opisane, wraz z powodem tej akcji. Trzeba trochę poczytać leżącą Biblię. Wtedy nie byłoby pytania o rozdział w Biblii, bo każda księga ma swoje.

  Wyjaśnienie dlaczego to zrobili jest w Księdze Mądrości 12.

 11. avatar

  znalazłem, rozumiem, że można było wymordować 90% Kaananejczyków, przeklęte [KM12] wg żydów plemię,

  i to powoli mordować by mieli czas się na nową wiarę nawrócić, ale byli głupi i nie chcieli,

  gdyż nie wierzyli w żydowskiego Pana, wytłukliśmy ich, Bóg tak chciał, więc jesteśmy usprawiedliwieni

 12. Teraz wystarczy doczytać dlaczego ludność biblijnego Izraela dostała taki nakaz. BTW biblijny Izrael to zupełnie coś innego, niż obecne państwo izraelskie.

   

 13. avatar

  chętnie doczytam, jaki nakaz? wymordowania wszystkich sąsiadów co do nogi? chyba w księdze liczb jest taki fragment: zdobędziesz wszystkie miasta (bo plemiona Izraela jako pasterze mieszkali w namiotach, nie umieli budować) które ci Pan daje w posiadanie. i podejdziesz pod mury i zaproponujesz im pokój, a jak się nie poddadzą bez walki to masz ich wymordować. czyli normalnie jak wszędzie. już gdzieś to widziałem, że bóg szedł z tymi co mordowali

 14. avatar

  Powtórzonego prawa 3:6

  I spustoszyliśmy je, jakośmy uczynili Sehonowi, królowi Hesebońskiemu, wytraciwszy wszystkie miasta, męże, niewiasty i dzieci.

  Jozuego 7.8 rozdz. VIII.2. A uczynisz Hajowi i królowi jego, jakoś uczynił Jerychu i królowi jego, (...) uczyńcie zasadzkę na miasto z tyłu jego. 8. a wziąwszy miasto, zapalcie je ogniem. 22. i porazili je tak, iż z nich żaden nie został, ani uszedł. 25. od męża aż do niewiasty, dwanaście tysięcy (zamordowanych podstępnie)

  Powtórzonego prawa 3:3

  Dał tedy Pan, Bóg nasz, w ręce nasze i Oga, króla Basańskiego, i wszystek lud jego, i poraziliśmy go, tak że nie zostało po nim nikogo. 

 15. Postać (raczej nie za bardzo ludzka) Oga jest tu kluczem. Cierpiał na podobną przypadłość, co jego lud.

 16. avatar

  król OG nie Oga, jest kluczem? do czego? chyba że do współczenych roszczeń żydów do terytoriów arabskich (pastwisk-bo to pasterze) po wymordowanych sąsiadach

   

  5Mojż "Bydło zaś i łupy z miast zagarnęliśmy dla siebie"

   

  chętnie doczytam, jaką przypadłość miał lud króla Og? akromegalizm, gigantyzm?

  czy tylko głupotę, bo jako jedyny nie poddał się atakowi bandytów?

 17. Życzę dalszych studiów. Gigantyzm to tak do 2.50. Ten był dużo wyższy. Władca Baszanu miał na imię Og, co się odmienia na Oga w dopełniaczu.

 18. avatar

  że niby po potopie się odnalazł? podobno nikt nie przeżył oprócz rodziny Noego, a tam nie było gigantów.

  skoro tak, to byłby dowód na już starożytną żydowską propagandę, co się odmienia w dopełniaczu.

  niby uciśnione plemię z namiotu ale holokaustowało kogo się da naokoło.

  nawet wynaleźli sposób (święto Purim) żeby cieszyć się z podstępnego (propagandowa Ester) zabicia 100.000 Persów,

  kazali im się obrzezać a gdy leżeli w malignie wymordowali ich.

  współczesny Israel? jest powtórką z historii, fałszują swoją historię

  próbuję zrozumieć, dlaczego tak bardzo ich nienawidzą na całym świecie?

  tak, lubię studiować historię żydostwa. Flawiusza kiedyś znałem na pamięć, ale ktoś mi .... księgę

   

  życzę mniej nadęcia, bo ta żyłka może kiedyś pier

 19. avatar

  Wiesław Dymny

 20. To iest temat. Choć odgrzany, ale w pewnym sensie nowy, bo odgrzanie świadczy (chyba się nie mylę) o tym, że zamiecenie pod dywan się nie udało i w przeciwieństwie do tego, co nam tłoczy do głowy propaganda niby nasza, rzecz jest warta zainteresowani.

  Co się zaś tyczy propagandy 'niby naszej' to jest ona jakoś dziwnie prymitywna i przypomina dyskusję w piaskownicy sterowaną przez tatusiów i mamusie jekiegoś ciemnego półświatka. Ciemny półświatek wrzuca prymitywne zaczepki, a 'nasi' biorą to za temat poważnej dyskusji. Żenujące. Doszliśmy w ten sposób już do Ministerstwa Klimatu, zapraszającego wagarowiczkę ze Szwecji na katowickie sympozjum - obciach większy niż te, które wpierają nam hiperobciachowe (za to dobrze futrowane przez lewacki Zachód) postępaki.

  Kto tam odpowiada za tę supersiermiężną propagandę, raczącą nas co raz to nowymi rewelacjami o tym, co powiedzieli tacy tytani itelektu jak Rzepliński, Nitras, czy inne sokiZBuraka, że się ograniczę to tych, którzy mi przyszli ad hoc do głowy. Czy normalnego człowieka interesują wynurzenia tych, którzy liczą na to, że znajdą się tacy, którzy za darmo ich powielą (vide 'pudła rezonansowe Volkoffa') i potraktują jako temat do dyskusji (nie wiadomo jak dyskutować nad  bajdurzeniami osób psychicznie chorych lub będących pod kontrolą wrogich Polsce lewaków). Taką propagandą niczego sensownego się nie dokona.

 21. Sadząc po zdjęciu były Prezydent kompletnie się nie nadaje na twarz połączonej kampanii opozycji.

 22. Strony