Prześlij dalej:

Schematy medialne dostosowane do postaci, nie do faktów, to jest coś czym wszyscy są bombardowani na co dzień. Weźmy taki pierwszy z brzegu schemat, który precyzyjnie określa kiedy nie wolno mówić o bohaterze afery i o samej aferze, aż do prawomocnego wyroku, a kiedy wolno wydawać wyroki przed postawieniem zarzutów przez prokuraturę. Jedynym kryterium schematu jest nazwisko, no i od razu narzuca się nazwisko Banasia, prawda? Podejrzany, oskarżony, osądzony i skazany, przed niezawisłym i niezależnym sądem pierwszej instancji GW i prawomocnie przed sądem najwyższym TVN.

Dla przypomnienia, w sprawie Banasia do dziś prokuratura nie postawiła żadnych zarzutów, natomiast afera dotyczyła wyłącznie tego, że Banaś sprzedał kamienicę szemranym typom. Sprzedał, nie ukradł, nie wziął łapówki, nie podstawił słupa, po prostu sprzedał, dla porządku trzeba dodać, że wcześniej wynajął. No i drugie nazwisko wymienione w tytule, Jolanta „Beza” Kwaśniewska, małżonka Aleksandra „Alka” Kwaśniewskiego. Według schematu tych samych sądów, ofiary pomówień i „hejtu”, jak również teorii spiskowych kolportowanych przez prawicowych oszołomów. A jaki w tych dwóch sprawach był materiał dowodowy? Przez moment chciałem napisać, że identyczny, ale po pierwsze palnąłbym bzdurę, po drugie zrobiłbym krzywdę Kwaśniewskim. Materiały są skrajnie różne, w przypadku Banasia mamy do czynienia wyłącznie z grą świateł i dźwięku kamery TVN, wspieranej przez telefon gangstera, słowem w świetle prawa materiał o niemalże zerowej wartości procesowej.

W drugim przypadku mamy wieloletni dorobek rozmaitych służ, z CBA na czele, seria podsłuchów, dowodów materialnych, zeznań świadków i wszystko pozyskane w sposób legalny, podparte autorytetem państwowych instytucji, jakby tych instytucji nie oceniać. Waga materiału dowodowego w obu przypadkach jest odwrotnie proporcjonalna do wyroków i nic poza nazwiskiem nie ma wpływu na sentencje oraz uzasadnienie. Ktoś przytomny może zapytać, człowieku, ale po co ty nudzisz takimi frazesami, przecież głupi to widzi!? Naprawdę? Głupi widzi? No chyba jednak nie, skoro 50% społeczeństwa w ostatnich wyborach oddało głos na partie i partyjki postępujące dokładnie według wyżej opisanego schematu. Mówi się, że Banaś to właściciel burdelu, bo pani Jola to światowa dama, która poślubiła męża stanu Aleksandra i tłumy się pod tym podpisują.

Strony

Źródło foto: 
30451 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Duża stysfakcja, plebejskie mordki tej pary pchającej się na "salony" znalazły właściwą lokalizację --- w rynsztoku. Znamienne, że przerzucana wajcha potrafi nieźle walnąć w łeb przerzucającego. Wyciągnęli z cienia "agenta Tomka", no to teraz mają!

 2. Agent Tomek daje certyfikat przywoitosci Kwaśniewskim. Lepszego scenariusza bym nie przeczytał. 

  Dwie wieże to Władca Pierścieni czy Jarosław Kaczyński? 

 3. Wygląda na to, że Kwaśniewski przestał być już nietykalny. Tak "wielka geopolityka" pomaga Dudzie.

 4. Cóż, wyroki TVN są ważniejsze, niż ta cała robotą CBA - Banaś jest winny, A Kwaśniewski nie. Jest tak dlatego, że to TVN ma w Polsce realną władzę. Do takiej sytuacji PiS doprowadził i będzie musiał się z nią mierzyć przez lata. Tchórzostwo i zaniechania się mszczą.

  Innym problemem jest skuteczne sformatowanie mózgów prawie połowy naszych rodaków. Lata okupacji, komuny i państwa postmagalenkowego zrobiły swoje, a TVN i GW dobrze wykonały swoją robotę.

  Niestety jest to efekt nieodwracalny i trzeba będzie długo czekać na jego zanik. Jak w przypadku, gdy sformatowane społeczeństwo biblijnego Izraela musiało się błąkać po pustyni przez 40 lat.

 5. avatar

  z literatury około-żydowskiej wynika coś innego: otóż po obrabowaniu Egiptu, żydzi musieli uciekać na pustynię bo żadne z plemion 

  nie chciało ich na swoim terytorium itak łazili przez 40 lat, aż wymarły pokolenia które rabunku dokonały.

  wtedy "oczyszczeni" z pamięci, wpadli na pomysł no że jednak gdzieś na stałe muszą rozłożyc swoje namioty.

  taka ichniejsza TVN wymyśliła i podała do wierzenia że mają iść do "ziemi obiecanej"

  tylko nikt im nie powiedział, że muszą najpierw wymordować 90% ludzi w Kaanan,

  tak, że holokaust wtedy został dokonany, ale przez żydów na Kananejczykach.

   

  co do Kwaśniewskich, oni są z urodzenia niewinni i uczciwi, bo są żydami, Stolcman.

 6. avatar

  Beza też?

 7. avatar

  światowy badziew Beza? Nie wiem, patrząc na dokonania jej fundacji, być może,

  z pewnością bez żydowskiej pomocy coś takiego nie byłoby do zrobienia.

  Nazwiska zmienione dekretem Bermana na polskobrzmiące. to samo jest z sektą

  żydowską osiadłą w Polsce - Frankiści, temat może nie tabu, ale zamilczany

   

  ukrywanie żydowskiego pochodzenia jest normą ale wbrew żydowskiej propagandzie nie chodzi o "uniknięcie prześladowań"

  . czytam: globalny inwestor BlackRock,

  ot taka firemka obracająca funduszami w okolicy 6-10 bilionów dolców  (czyli więcej niż PKB połowy świata),

  zaglądam kto jest szefem. ot jakiś tam amerykanin Lary Fink. Ok.

  Synowi dał na imię Joshua, to chyba Chińczyk ;)

   

   

 8. Pozostanę jednak przy swojej wersji. Bardziej wierzę Pismu Świętemu niż literaturze około- żydowskiej.

 9. avatar

  oczywiście, rozumiem.

  około-żydowska literatura została napisana także przez żydów.

  czytam także Stary i Nowy Testament (wydanie 1951) leży stale pod ręką obok laptoka.

  coś o holokauście Kaananejczyków jest w Biblii? który rozdział?

 10. Jest to opisane, wraz z powodem tej akcji. Trzeba trochę poczytać leżącą Biblię. Wtedy nie byłoby pytania o rozdział w Biblii, bo każda księga ma swoje.

  Wyjaśnienie dlaczego to zrobili jest w Księdze Mądrości 12.

 11. Strony