Prześlij dalej:

Zachowam się całkowicie nieodpowiedzialnie i w dodatku głupio, bo to jest czas, gdy ludzie siedzą w domach, a branża internetowa odcina kupony. Cokolwiek pojawi się na wiadomy temat, natychmiast jest klikane i co za tym idzie reklamy nabijają portfele. Mógłbym się przemóc i wrzucić jakąś sensacyjną szczepionkę, tym bardziej, że takie pomysły same się rodzą, ale nie dam rady. Przyznaję mam dość i dlatego dziś robię sobie urlop od powszechnej histerii sztucznie wywołanej i tak samo podtrzymywanej, by zająć się czymś niepopularnym, chociaż jeszcze parę tygodni temu było to najważniejsza sprawa dla Polski i kampanii prezydenckiej.

Na wstępie przywołam kilka dat, 9 marca odbyło się wysłuchanie stron w TSUE, w związku z wnioskiem KE o zastosowanie środków tymczasowych wobec Polski, co ma skutkować zawieszeniem Izby Dyscyplinarnej. Mija tydzień od tego posiedzenia i zgodnie z zapowiedziami „ekspertów” dawno powinniśmy mieć wydane postanowienie, ale nic takiego się nie stało. Druga ważna data, która jest już nieaktualna, to 17 marca 2020 roku. Jutro miało się odbyć Zgromadzenie Sądu Najwyższego, które wybiera nowego Prezesa Sądu Najwyższego. Termin odwołano i przesunięto na 31 marca, co budzi moje wątpliwości związane z treścią ustawy wskazującą tryb wyboru Prezesa SN. Możliwości są dwie: nie później niż na 6 tygodni przed końcem kadencji obecnego prezesa, a Gersdorf kończy kadencję 30 kwietnia lub w ciągu 14 dni od przejścia w stan spoczynku, przeniesienia w stan spoczynku albo wygaśnięcia stosunku służbowego sędziego Sądu Najwyższego albo zrzeczenia się stanowiska Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.

31 marca nie wypełnia wymogu ustawowego odnoszącego się do 6 tygodni, natomiast w drugiej możliwości w grę wchodzi tylko i wyłącznie jeden wariat –31 marca Gersdorf ogłasza, że rezygnuje ze stanowiska i wtedy można przeprowadzić wybory. O ile po drodze nie będziemy mieli jakiejś nowej fantastycznej uchwały SN, która nam powie, że 6 tygodni to równie dobrze 6 dni, to w obecnym stanie prawnym pewne jest, że Gersdorf nie zostanie prezesem SN. Przesunięcie wyborów zostało wytłumaczone tym, o czym nie zamierzam pisać, no i w normalnych warunkach mielibyśmy całą serię teorii spiskowych. Moja interpretacja jest taka, że Gersdorf skorzystała z okazji i dała czas TSUE na wydanie postanowienia, w przeciwnym razie jutro musiałyby się odbyć wybory i to w pełnym składzie wszystkich Izb. Słabością tej interpretacji jest to, że Gersdorf wielokrotnie mówiła, a nawet wydawała oświadczenia, że Izba Dyscyplinarna i pozostałe nowe Izby mają prawo wziąć udział w wyborach.

Strony

Źródło foto: 
40957 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

16 (liczba komentarzy)

 1. dot: https://www.kon...

  79mln zakażonych hiv?! to jakiś żart! brakuje w tym jednej cyfry

  (ale ja wiozłem dane z bla bla)

  1. nie wierzysz ze brakuje jedenj cyfyry? to zobacz to(30sek.): https://youtu.b...

   

  ps. miałem coś napisać o najgłupszej na swiece telewizji albo o belkot"faktach" ale mi sie odechciało hehe ;-)

   

   

  2. a jak to(1) obejrzysz to przypomnij sobie film "handlarz smiercia(bronią) ->z nicolasem cage

  jak on mówi, bedąc w Afryce "tu sie łatwiej zarazic hiv niż .... połowa kobiet tu ma hiv" (czy jakoś tak) -> 20 lat temu!!!!

 2. avatar

  Brawo za tytuł! Podchwycony "styl" gjewu i tefauenu kapitalnie. A co do starej Gersdorfichy, to może niepotrzebnie podejrzewam ją o inteligencję, ale mogłaby kombinować na przyszłość, gdyby nowe Izby jakieś TSUE uznało za nielegalne, to możnaby podważyć wybór prezesa SN z ich udziałem.

 3. Ja bym dołożył jeszcze jedno. Polacy w tej chwili prowadzą wojnę z epidemia, gdyby TSUE w tym momencie uderzył w Polskę, to ludzie się wkurza. Nie tylko wyborcy PiS, ale dużo dużo więcej.. 

 4. avatar

  TSUE cwańsze od tych z gjewu co życzą Panu Prezydentowi "zostań w Pałacu" ... 

 5. A skoro może zawiesić dowolny sąd to i dowolny rząd... Dlatego wiele razy pisałem żeby walić prosto między oczy łamaniem traktatów.

  A tutaj wyjątkowo link dla PiS, bo ładnie napisane ale w niszowym portalu 

  https://www.spi...

 6. W obecnej sytuacji TSUE nie zrobi nic. Teraz się boją o swoje trybunalskie dupy, a po opanowaniu koronawirusa i związanej z tym paniki będą mieli na głowie rozwścieczonych Włochów, Hiszpanów, Francuzów i tak dalej. Nawet usunięcia siłą Gersdorf nie zauważą.

 7. Przeczytałem chociaż zciarkami na plecach :) Panie Piotrze! Nienawidzę Pana! :) 

 8. Jeszcze przytomny (w jakichś 70 procentach).

 9. Geszeftdorf

 10. avatar

  na marginesie: w Niemczech gwałtowny WZROST liczby zarażonych

  w dwie doby ponad 2000, razem mają (dane z 16.54) ponad 6600

  4  dni wstecz (12.marca) w Nieczech było ich TYLKO 1950

   

 11. avatar

  "Andrzej Duda wybierze nowego „pisowskiego” Prezesa Sądu Najwyższego wskazanego przez nowych sędziów nowych Izb"

  ?  :)^:)^:)  ?

 12. FIRMY KURIERSKIE podniosły od dzisiaj ceny przesyłek! masakra jakaś!

  w piątek robiłem (zlecenia) przesyłki i było wszystko normalnie, dzisiaj poniedziałek -> i wszyscy ceny podnieśli !!! no masakra

 13. Tak działa prawo popytu i podaży....

 14. Teraz ceny zaczną rosnąć w takim samym tempie, jak złotówka zacznie spadać. Bez importu nie byłoby podstawowych towarów sklepach.

 15. Chyba jednak MK nie docenił swoich czytelników. Tytuł jest tak porywający, że chyba nikt z nich nie poprzestał na nim. Co zaś do przypisywania Wielkiej Ropusze autorstwa jej zachowań, to uważam, że tak ważna dla antypolskiej zawieruchy organizowanej przez lewactwo tego świata, nie ma ona prawa do przedstawiania jakichkolwiek swoich idei czy wydumek. To co na mówi powstaje w wyniku żmudnych studiów jej demiurgów i zatrudnianych przez nich ekspertów od prania ludzkich mózgów. Obecne zaś wywnętrzenia MG świadczą, że cała ta kamaryla jest w kropce.

 16. Może być tak, że zawarto deal: ID zostaje a nowym 1 Prezesem zostaje ktoś z Kasty.

 17. Strony