Reklama

Najświętsza ze wszystkich organizacji biznesowo-charytatywnych autorytetem swojego lidera, Jerzego Owsiaka, zorganizowała konkurs. Od kilku tygodni na videoblogu prezes Owsiak składa przyrzeczenie publiczne, którego treść brzmi następująco: „każdy kto rozszyfruje skrót R.W.K.P.W.K otrzyma „koszulkie” od nas (WOŚP)”. Wszelkie tego typu deklaracje podlegają kodeksowi cywilnemu, a ściślej: „Art. 919. § 1. Kto przez ogłoszenie publiczne przyrzekł nagrodę za wykonanie oznaczonej czynności, obowiązany jest przyrzeczenia dotrzymać.” W przypadku działań prezesa Owsiaka często mamy jednak do czynienia nie z przestrzeganiem, ale z łamaniem kodeksu i to karnego. Czas powiedzieć sprawdzam!Swego czasu Polaków bulwersował głośny przypadek ukarania kibiców z Białegostoku za okrzyk: „Donald matole”. Kibice zostali skazani z komunistycznego artykułu: „Art. 226. § 3. Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.” W tym samym artykule kodeksu karnego mamy też inny zapis: „Art. 226. § 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.” Nadarza się niebywała okazja, żeby kolejny raz pokazać komu i co w Trzeciej Rzeczypospolitej wolno, a przy okazji można dostać od prezesa Owsiaka „koszulkie”, do czego publicznie się zobowiązał. Rzecz jest banalnie prosta do wykonania. W pierwszym rzędzie wysyłamy maila z poprawną odpowiedzią na pytanie konkursowe, ja na adres kreciola@kreciola.tv wysłałem poniższą odpowiedź:

Reklama

„Witam! Chyba wiem co oznacza R.W.K.P.W.K. Czy chodzi o Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos? Proszę o odpowiedź i liczę na koszulkę.

Pozdrawiam
Michał”

Minęło parę chwil i otrzymałem informację zwrotną od organizatora konkursu:

“Hej!

Dzięki za udział w tym pospolitym ruchu ludzi chcących zachować Krysię na planecie 🙂 Czymże bez niej byłby świat?!

W tym przypływie miłości postanowiliśmy rozdać Wam koszulki, ale przecież zawsze przychodzi taki czas, kiedy należy przejść do konkretów.
WARUNKIEM otrzymania koszulki jest wypełnienie poniższego formularza

https://docs.google.com/forms/d/176F0Ecxuw3V2xNMss7bHKbl3a9oIRdxuc0iqycAxbtE/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link

Tam zbieramy od Was informację przede wszystkim o tym, gdzie wysłać paczkę i jaką koszulkę (rozmiar, damska/ męska) do niej włożyć. Ważne, żebyście dokładnie i starannie wypełnili wszystkie tabelki, bo jak później paczka nie dojdzie, to Krysia zostanie gdzieś samotnie w tajemniczych przestrzeniach kosmicznych, a tego przecież nie chcemy.

Fajnie, że jesteście z nami!
Pamiętajcie, że miejsc, w których jesteśmy jest całkiem sporo i wszystkie czekają właśnie na Was.

Bo np. Kręciołę znajdziecie na Facebooku (https://www.facebook.com/kreciola), Instagramie (http://instagram.com/kreciolatv), Twitterze (https://twitter.com/Kreciolatv) i rzecz jasna na naszej stronie (http://kreciola.tv/), gdzie Jurek od czasu do czasu ogłasza takie szalone konkursy.
Ale, ale – jest przecież jeszcze SiemaShop! Oni też mają stronę internetową (http://siemashop.pl/), mało tego – mają także Facebooka (https://www.facebook.com/SiemaShop) i Instagram (http://instagram.com/siemashop)!

Pamiętajcie, że możecie być też na bieżąco o wszystkim informowani w newsletterach na naszych stronach.

Zatem – wypełniajcie formularz, czekajcie na paczkę i kochajcie Krysię tak mocno, jak się tylko da. Może pomoże.

Aaaaa! Jak już koszulkę dostaniecie, wyślijcie swoją fotę w niej na kontakt@siemashop.pl!

Pozdrawiamy!
Kręcioła i SiemaShop! 🙂

Pozdrawiam,
Marta Olech

Redaktor Kręcioła.TV / #goonline / dobrastronainternetu.pl
tel. kom.: 508 493 210
——————————————————————-
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul. Dominikańska 19c; 02-738 Warszawa
tel.: 022 8523214, 022 8523215; fax: 022 8520752
Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego”

Jak widać mamy tu całą litanię rozmaitych możliwości i dobrodziejstwa oferowanego przez świętą organizację prowadzoną przez świętego prezesa. Jednak warunkiem wygrania „koszulkie”, jest po pierwsze prawidłowa odpowiedź, po drugie wypełnienie formularza. Oczywiście wymogi formalne wypełniłem w całości i zaraz po tym na ekranie wyświetliło mi się potwierdzenie. Uważni Czytelnicy mogą zapytać, a skąd wiadomo, że udzieliłeś prawidłowej odpowiedzi. Prosto ze źródła wiadomo! Na stronie Kręcioła TV pod videoblogiem „Jurka” mam wyjaśnienie od samej Kręcioły, kiedy odpowiedź jest uznana za prawidłową:

“Karolina Huzar: Należy napisać co oznacza skrót R.W.KP.W.K

Kręciołatv: dokładnie jak pisze Karolina – wystarczy rozszyfrować skrót, ktory widnieje na koszulce i wysłać go do nas na kreciola@kreciola.tv 🙂

Karolina Huzar: Ja wysłałam < nawet kilka razy > ale nie wiem czy doszło . Jakieś komunikaty zwrotne mi przychodzą :/

Kręciołatv: Karolina Huzar jakie konkretnie? powinnaś dostać formularz do wypełnienia jeśli oczywiście Twoja odpowiedź była poprawna :)”

źródło: http://kreciola.tv/video/97131619

Wszystko jasne. Jeśli otrzymacie w informacji zwrotnej link do formularza, w którym podajecie dane do wysyłki “koszulkie”, to znaczy, że udzieliliście prawidłowej odpowiedzi. Mimo wszystko postanowiłem dmuchać na zimne i napisałem ponownie, prosząc o potwierdzenie wygranej, co też nastąpiło po paru godzinach:

“To znaczy, że wygrałem? Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos jest prawidłową odpowiedzią na pytanie konkursowe Jurka Owsiaka? Zgadłem?

Michał”

——————————-

“Witam,

No tak, wygrał Pan:) Ale tak jak jest to napisane poniżej, warunkiem otrzymania koszulki jest wypełnienie formularza.

Pozdrawiam,
Marta Olech

Redaktor Kręcioła.TV / #goonline / dobrastronainternetu.pl
tel. kom.: 508 493 210
——————————————————————-
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul. Dominikańska 19c; 02-738 Warszawa
tel.: 022 8523214, 022 8523215; fax: 022 8520752
Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego”

Teraz czuję się w pełni usatysfakcjonowany, ponieważ posiadam gruntowną wiedzę z samego źródła konkursowego. Zatem w „fajowskim” konkursie, pełnym miłości, poczucia humoru, tolerancji, kultury osobistej i „nie mania focha”, odpowiedź na konkursowe pytanie brzmi: „Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos”. Uderzające prawda? Pyszna zabawa, pokazująca, że można inaczej niż smutasy, czyli „jeb..i katolicy”. Prawdę mówiąc robi to na mnie takie samo wrażenie, jak “matoł”, politycy są od tego, żeby się liczyli z najgłupszą krytyką i mam serdecznie dość powszechnej małomiasteczkowej podniety, kto co i o kim powiedział. Niemniej powstaje pytanie, komu wolno „wypierdalać w kosmos” funkcjonariusza publicznego, a komu nie wolno powiedzieć, że osoba publiczna prowadząc działalność w ramach OPP czerpała korzyści finansowe pompując miliony złotych do swojej kieszeni i kieszeni swojej żony? Innym pytaniem jest rozbudowana kwestia „pierdol się” i „wypierdolić” w relacji do „matoła”. Skoro prokuratura zajęła się „matołem” i sąd wydał surowy wyrok to już wiem, że do „Jurka” i Donalda nie wolno mówić „matoł”. Nim popełnię kolejne „przestępstwo” podnosząc klawiaturę na świętego Jerzego ze świątyni WOŚP, chciałbym wiedzieć, czy mnie też wolno założyć: „R.W.J.O.W.K.”. W tym celu potrzebuję jak najwięcej dowodów na prawidłowość odpowiedzi konkursowej, co jednocześnie wiąże się z wypełnieniem przez „Jurka” przyrzeczenia publicznego, no i niestety z kolejnym zawiadomieniem do prokuratury, ale tę przykrość biorę na siebie. Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich zwolenników i przeciwników Jerzego Owsiaka, którym zależy na równym traktowaniu nas wszystkich o to by wzięli udział w konkursie, udzielili prawidłowej odpowiedzi, wypełnili formularz i przesłali na adres kontrowersje@kontrowersje.net potwierdzenie, że zostali laureatami. To bardzo ważna i nic nie kosztująca akcja społeczna, która z pomocą wymiaru sprawiedliwości da nam odpowiedź gdzie kończy się granica dopuszczalnej krytyki? Czy tę granicę stanowi czyn, czy też może święty podmiot działający w ramach świętej organizacji. A może fundator innego konkursu “Ludzie wolności”?

Ściąga dla zapracowanych.

Na adres kreciola@kreciola.tv wysyłamy wiadomość:

Temat: Konkurs „Krysiu nie odlatuj”

Siema!

R.W.K.P.W.K. to skrót od pełnej nazwy: “Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos”.

Pozdrawiam
Piotr Wielgucki (wpisać, imię i nazwisko lub pseudonim)

PS Do dziś nie otrzymałem odpowiedzi na moje publiczne oświadczenie, w którym zgodziłem się na wygłoszenie wykładu w ramach ASP. Panie “Juras”, finezją to pan nigdy nie grzeszyłeś, ale jaja też się skurczyły w czerwonych porciętach? Tata nie nauczył jak wybrnąć ze spieprzonej prowokacji?

Reklama

42 KOMENTARZE

 1. Kurka a to znasz?
  "Piętnaście lat temu pojechałem do Indii z przyjaciółmi i tam mnie wzięli do wróżbity. Usiadłem przed nim i pytam: Co będzie z Polską? (…) Powiedział wszystko, co w Polsce będzie się działo. Generalnie o paśmie sukcesów mówił, a mnie przepowiedział, że będzie ciężka praca, ale satysfakcjonująca"

  Do dupy ten ten wróżbita, bo nie przewidzidział Ciebie.

  Trzymaj się!

 2. Kurka a to znasz?
  "Piętnaście lat temu pojechałem do Indii z przyjaciółmi i tam mnie wzięli do wróżbity. Usiadłem przed nim i pytam: Co będzie z Polską? (…) Powiedział wszystko, co w Polsce będzie się działo. Generalnie o paśmie sukcesów mówił, a mnie przepowiedział, że będzie ciężka praca, ale satysfakcjonująca"

  Do dupy ten ten wróżbita, bo nie przewidzidział Ciebie.

  Trzymaj się!

  • Z zarządzeniem sądu z dnia 3
   Z zarządzeniami sądu z dnia 3 kwietnia, które zobowiązały Złotego Melona i WOŚP do ujawnienia przepływów finansowych z Mrówką Całą. Zarządzenia zostały "zrealizowane" dopiero 7 maja, o ile dobrze pamiętam, a do sądu dotarły rzeźbione w Excelu świstki. "Juras" z "Dzidzią" w panice robili jeszcze bardziej desperackie ruchy.

  • cala mrowke prezes oj wyslal w kosmos miedzy gwiazdy…
   a 'piniaszki' z konta firmowego, majatek trwaly i ruchomy gdzie? w czyim slloiku?
   chyba, ze wtedy, przed odstrzalem w kosmos, mc byla juz na minusie (plusie ujemnym)…
   pero-pero bilans musi wyjsc na zero

  • Z zarządzeniem sądu z dnia 3
   Z zarządzeniami sądu z dnia 3 kwietnia, które zobowiązały Złotego Melona i WOŚP do ujawnienia przepływów finansowych z Mrówką Całą. Zarządzenia zostały "zrealizowane" dopiero 7 maja, o ile dobrze pamiętam, a do sądu dotarły rzeźbione w Excelu świstki. "Juras" z "Dzidzią" w panice robili jeszcze bardziej desperackie ruchy.

  • cala mrowke prezes oj wyslal w kosmos miedzy gwiazdy…
   a 'piniaszki' z konta firmowego, majatek trwaly i ruchomy gdzie? w czyim slloiku?
   chyba, ze wtedy, przed odstrzalem w kosmos, mc byla juz na minusie (plusie ujemnym)…
   pero-pero bilans musi wyjsc na zero

 3. Witam,
   dziękuje Matko za wszystko co "TU" wyprawiasz. Tak na dobry początek zadeklaruje {a co mi tam}zebrać jak największą liczbę chętnych znajomych i nie, do udziału w darmowym konkursie gdzie nagrodą jest koszulka i goździk do osikowej trumny dla dziadzia w/na czerwonej gumeczce napiętej do samego kroku.

  p.s.
  owsik mu w oko

  Serdecznie Pozdrawiam
  D.O.G.

 4. Witam,
   dziękuje Matko za wszystko co "TU" wyprawiasz. Tak na dobry początek zadeklaruje {a co mi tam}zebrać jak największą liczbę chętnych znajomych i nie, do udziału w darmowym konkursie gdzie nagrodą jest koszulka i goździk do osikowej trumny dla dziadzia w/na czerwonej gumeczce napiętej do samego kroku.

  p.s.
  owsik mu w oko

  Serdecznie Pozdrawiam
  D.O.G.

 5. R.W.J.O.D.P
  Ty, Matka Kurka, już chyba założyłeś ruch jakiś czas temu, tyle że o nieco innej nazwie. Ruch Wsadzenia Jurasa O. Do Puchy za malwersacje finansowe. I trzymam kciuki by Ci się to kiedyś udało.
  Od siebie dodam, że jeden z laureatów "ludzi 25 lecia" po raz kolejny pokazuje swoją "klasę". Dziwię się tylko, jak temu jakże ograniczonemu intelektualnie prymitywowi, udało się zmanipulować aż tak wielu młodych ludzi :/

   • Też mnie się tak wydaje! Masz 105% racji!
    Pisałem jakiś czas temu, "saloon" nie może pozwolić na wyłamanie jednego z elementów, póki co doskonale działającego od 25 lat, mechanizmu. I dopóki nie zmieni się władza, a nie zmieni się, "guru Jurek" dalej będzie przewodniczył swojej sekcie czerpiąc z tego doskonałe profity i legitymizując istnienie III "fajnej" i częściowo wolnej RP!

    PS. Chętnie nabyłbym koszulkę z wizerunkiem "Jurasa" za kratami, w więziennym stroju i nazwami jego "spółek" – pijawek, lub też jego "popularnymi" i jakże błyskotliwymi powiedzonkami: "będziesz miał w d…", czy "p… się" np. świadczącymi niewątpliwie o geniuszu guru oraz jego głębokich przemyśleniach. Szkoda, że nikt nie produkuje tego typu gadżetów 🙁

 6. R.W.J.O.D.P
  Ty, Matka Kurka, już chyba założyłeś ruch jakiś czas temu, tyle że o nieco innej nazwie. Ruch Wsadzenia Jurasa O. Do Puchy za malwersacje finansowe. I trzymam kciuki by Ci się to kiedyś udało.
  Od siebie dodam, że jeden z laureatów "ludzi 25 lecia" po raz kolejny pokazuje swoją "klasę". Dziwię się tylko, jak temu jakże ograniczonemu intelektualnie prymitywowi, udało się zmanipulować aż tak wielu młodych ludzi :/

   • Też mnie się tak wydaje! Masz 105% racji!
    Pisałem jakiś czas temu, "saloon" nie może pozwolić na wyłamanie jednego z elementów, póki co doskonale działającego od 25 lat, mechanizmu. I dopóki nie zmieni się władza, a nie zmieni się, "guru Jurek" dalej będzie przewodniczył swojej sekcie czerpiąc z tego doskonałe profity i legitymizując istnienie III "fajnej" i częściowo wolnej RP!

    PS. Chętnie nabyłbym koszulkę z wizerunkiem "Jurasa" za kratami, w więziennym stroju i nazwami jego "spółek" – pijawek, lub też jego "popularnymi" i jakże błyskotliwymi powiedzonkami: "będziesz miał w d…", czy "p… się" np. świadczącymi niewątpliwie o geniuszu guru oraz jego głębokich przemyśleniach. Szkoda, że nikt nie produkuje tego typu gadżetów 🙁

 7. Niestety już po konkursie
  MatkoKurko – popsułaś całą zabawę, wprawdzie odpowiadają na emile i dają link do formularza, ale ten już nie działa.
  Szybko się "kapnęli", albo mieli tylko kilka koszulek 🙂
  A może skoro przerwali – już się boją?

 8. Niestety już po konkursie
  MatkoKurko – popsułaś całą zabawę, wprawdzie odpowiadają na emile i dają link do formularza, ale ten już nie działa.
  Szybko się "kapnęli", albo mieli tylko kilka koszulek 🙂
  A może skoro przerwali – już się boją?

 9. Dokładnie.
  Dokładnie.
  Mam nadzieję, że jednak nie skończy sie to po mysli pana Jerzego. Tylko obawiam się, że nie będzie tak łatwo. W filmie wyraźnie zaznaczył, że koszulkę wysyłał wszystkim, którzy "wzięli udział w zabawie".
  Rozbawił mnie tym wyjaśnianiem jakie to pomysły mieli internauci na rozszyfrowanie skrótu…

 10. Dokładnie.
  Dokładnie.
  Mam nadzieję, że jednak nie skończy sie to po mysli pana Jerzego. Tylko obawiam się, że nie będzie tak łatwo. W filmie wyraźnie zaznaczył, że koszulkę wysyłał wszystkim, którzy "wzięli udział w zabawie".
  Rozbawił mnie tym wyjaśnianiem jakie to pomysły mieli internauci na rozszyfrowanie skrótu…