Reklama

Intro:

Niejaki Kroński, ksywa "Tygrys", stwierdził  był z temperamentem: "My sowieckimi kolbami nauczymy ludzi w tym kraju myśleć racjonalnie bez alienacji."  Przydał się był Miłoszowi jako model.

Reklama

Gdzieś u Faulknera(?)  jest podobno historia o polskich górnikach co to ich zatrudniono, kopali gdzieś w Pensylwanii(?), nikt im nie płacił a brak im było świadomości cudzej  nieuczciwości, stąd, ze względu na ów brak, solidne zadziwienie autora nad cudakami.

Chodzi o: 'uświadomić sobie nieuczciwość' czyli 'zdolność do oszustwa'.   Hucpa,  o toto chodzi precyzując. Znaczy, o świadomość zdarzenia chodzi, a i  Krońskiemu też(?) o świadomość.

Case:

Licealistka, Maria Sokołowska, 17 lat, rzekła do premiera: – Panie premierze, dlaczego udaje pan patriotę a jest pan zdrajcą Polski – ?   Pan premier Donald Tusk stwierdził: – Widzę, że macie duże poczucie humoru  – i oddalił się z godnością w kierunku restauracji.

 Z oczywistej oczywistości dyskusja nie o Premierze – choć są i tacy co twierdzą, że 'Polityk przecież w ogóle nie zna słowa "zdrada"' –  zawiązała się, ale dla dalszego to nieistotne. 

Istotnym jest to, że  "pojawiło się ryzyko, iż nasz dzielny Premier zacznie się obawiać spotkania z każdym młodym człowiekiem – choćby był wykształcony i z dużego ośrodka – bo ten może się okazać Marysią! Czy można do tego dopuścić żeby się zaczął jąkać jak nie przymierzając Michnik?!" 

 Ostatnie pytanie retoryczne było, pewna T**sa,  znaczy konkretna bardzo (googlem:  T**a site:kontrowersje.net ) przetrząsnęła  była fora małolatów, znalazła była, zeskanowała była i, gdy jak znalazł, opublikowała: 

No i  te po 'Gancwajchach' szczują już na potęgę,  pattern 'szanowny panie gistapo'  w DNA  przechowany, swoją drogą które to już pokolenie po ? 

Forum Żydów Polskich  zaczyna aj-waj dydaktykę:   'znalazło się stwierdzenie, że Żydzi: "sami siebie ładowali do pieców w obozach koncentracyjnych".'  […] 'skąd u tej uczennicy tak szokujący pogląd'

Dalej 400 komentarzy pierwszego dnia a 60 drugiego

Patrząc 'z lotu ptaka' widać 'trend' a raczej próbę podpowiedzi prawidłowego, poprawnie  politycznego myślenia. Dla przykładu ACCEPTED73 :

Myślimy racjonalnie bez alienacji

Fragment: "sami siebie ładowali do pieców w obozach koncentracyjnych"
 
Żydzi, ci co w krematorium pracowali, członkowie sonderkommanda, byli najprawdopodobniej obywatelami Polski, znaczy Polakami, znaczy inkryminowany fragment winien mieć postać: 

Polacy ładowali Żydów do pieców w  obozach koncentracyjnych.

Coda:

Czemu te cudaczne Irokezy nie chcą zrozumieć? Za mało sowieckich kolb? Kroński przewraca się w grobie. Jak racjonalnie bez alienacji to racjonalnie bez alienacji.

W Rosji nie było Żydów jeno sowieci, bolszewicy czy komuniści.  Nie Niemcy jeno naziści. Nie "sami siebie ładowali' jeno 'Polacy ładowali Żydów'.  

Reklama