WOŚP organizuje konkurs: „Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos”

Prześlij dalej:

Najświętsza ze wszystkich organizacji biznesowo-charytatywnych autorytetem swojego lidera, Jerzego Owsiaka, zorganizowała konkurs. Od kilku tygodni na videoblogu prezes Owsiak składa przyrzeczenie publiczne, którego treść brzmi następująco: „każdy kto rozszyfruje skrót R.W.K.P.W.K otrzyma „koszulkie” od nas (WOŚP)”. Wszelkie tego typu deklaracje podlegają kodeksowi cywilnemu, a ściślej: „Art. 919. § 1. Kto przez ogłoszenie publiczne przyrzekł nagrodę za wykonanie oznaczonej czynności, obowiązany jest przyrzeczenia dotrzymać.” W przypadku działań prezesa Owsiaka często mamy jednak do czynienia nie z przestrzeganiem, ale z łamaniem kodeksu i to karnego. Czas powiedzieć sprawdzam!Swego czasu Polaków bulwersował głośny przypadek ukarania kibiców z Białegostoku za okrzyk: „Donald matole”. Kibice zostali skazani z komunistycznego artykułu: „Art. 226. § 3. Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.” W tym samym artykule kodeksu karnego mamy też inny zapis: „Art. 226. § 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.” Nadarza się niebywała okazja, żeby kolejny raz pokazać komu i co w Trzeciej Rzeczypospolitej wolno, a przy okazji można dostać od prezesa Owsiaka „koszulkie”, do czego publicznie się zobowiązał. Rzecz jest banalnie prosta do wykonania. W pierwszym rzędzie wysyłamy maila z poprawną odpowiedzią na pytanie konkursowe, ja na adres kreciola@krecio... wysłałem poniższą odpowiedź:

„Witam! Chyba wiem co oznacza R.W.K.P.W.K. Czy chodzi o Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos? Proszę o odpowiedź i liczę na koszulkę.

Pozdrawiam
Michał”

Minęło parę chwil i otrzymałem informację zwrotną od organizatora konkursu:

"Hej!

Dzięki za udział w tym pospolitym ruchu ludzi chcących zachować Krysię na planecie :) Czymże bez niej byłby świat?!

W tym przypływie miłości postanowiliśmy rozdać Wam koszulki, ale przecież zawsze przychodzi taki czas, kiedy należy przejść do konkretów.
WARUNKIEM otrzymania koszulki jest wypełnienie poniższego formularza

https://docs.go...

Tam zbieramy od Was informację przede wszystkim o tym, gdzie wysłać paczkę i jaką koszulkę (rozmiar, damska/ męska) do niej włożyć. Ważne, żebyście dokładnie i starannie wypełnili wszystkie tabelki, bo jak później paczka nie dojdzie, to Krysia zostanie gdzieś samotnie w tajemniczych przestrzeniach kosmicznych, a tego przecież nie chcemy.

Fajnie, że jesteście z nami!
Pamiętajcie, że miejsc, w których jesteśmy jest całkiem sporo i wszystkie czekają właśnie na Was.

Strony

44399 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

21 (liczba komentarzy)

 1. "Piętnaście lat temu pojechałem do Indii z przyjaciółmi i tam mnie wzięli do wróżbity. Usiadłem przed nim i pytam: Co będzie z Polską? (…) Powiedział wszystko, co w Polsce będzie się działo. Generalnie o paśmie sukcesów mówił, a mnie przepowiedział, że będzie ciężka praca, ale satysfakcjonująca"

  Do dupy ten ten wróżbita, bo nie przewidzidział Ciebie.

  Trzymaj się!

 2. a owszem, tylko na razie za bardzo chce mi się rzygać na ten widok.

 3. Przy okazji. Z czym Pan łączy fakt zawieszenia działalności firmy Mrówka Cała w kwietniu tego roku?

  https://prod.ce...

 4. avatar

  Z zarządzeniami sądu z dnia 3 kwietnia, które zobowiązały Złotego Melona i WOŚP do ujawnienia przepływów finansowych z Mrówką Całą. Zarządzenia zostały "zrealizowane" dopiero 7 maja, o ile dobrze pamiętam, a do sądu dotarły rzeźbione w Excelu świstki. "Juras" z "Dzidzią" w panice robili jeszcze bardziej desperackie ruchy.

 5. a 'piniaszki' z konta firmowego, majatek trwaly i ruchomy gdzie? w czyim slloiku?
  chyba, ze wtedy, przed odstrzalem w kosmos, mc byla juz na minusie (plusie ujemnym)...
  pero-pero bilans musi wyjsc na zero

 6. Nie wiem czy źle szukam, bo jestem jakiś inny, ale na wskazanej stronie stronie czytam informację: "Brak aktywnych konkursów"
  http://kreciola.tv/konkursy

  Mam pytanie: czy ja źle szukam?

 7. też tak mam (?)

 8. avatar

  Nie zważać na jakość strony, jak widać powyżej konkurs działa i ma się świetnie.

 9. To coś dziwnego, trochę potropiłem. No i na podstronie http://kreciola... (ale paskudztwo) stoi jak byk: "W dalszym ciągu możecie rozszyfrowywać skrót R.W.K.P.W.K. i odpowiedź wysyłać pod adres konkurs@kreciol..." z dzisiejszą datą. 
  Może to konkurs prywatny? Tylko dla wtajemniczonych?


 10. avatar

   dziękuje Matko za wszystko co "TU" wyprawiasz. Tak na dobry początek zadeklaruje {a co mi tam}zebrać jak największą liczbę chętnych znajomych i nie, do udziału w darmowym konkursie gdzie nagrodą jest koszulka i goździk do osikowej trumny dla dziadzia w/na czerwonej gumeczce napiętej do samego kroku.

  p.s.
  owsik mu w oko

  Serdecznie Pozdrawiam
  D.O.G.

 11. avatar

  Ty, Matka Kurka, już chyba założyłeś ruch jakiś czas temu, tyle że o nieco innej nazwie. Ruch Wsadzenia Jurasa O. Do Puchy za malwersacje finansowe. I trzymam kciuki by Ci się to kiedyś udało.
  Od siebie dodam, że jeden z laureatów "ludzi 25 lecia" po raz kolejny pokazuje swoją "klasę". Dziwię się tylko, jak temu jakże ograniczonemu intelektualnie prymitywowi, udało się zmanipulować aż tak wielu młodych ludzi :/

 12. moze byc znakiem, ze ma 105% poparcie resortu, a to powinno byc brane pod uwage - oni chca go dalej holubic... bez wzgledu na sytuacje? duze ryzyko! bardzo duze

 13. avatar

  Pisałem jakiś czas temu, "saloon" nie może pozwolić na wyłamanie jednego z elementów, póki co doskonale działającego od 25 lat, mechanizmu. I dopóki nie zmieni się władza, a nie zmieni się, "guru Jurek" dalej będzie przewodniczył swojej sekcie czerpiąc z tego doskonałe profity i legitymizując istnienie III "fajnej" i częściowo wolnej RP!

  PS. Chętnie nabyłbym koszulkę z wizerunkiem "Jurasa" za kratami, w więziennym stroju i nazwami jego "spółek" - pijawek, lub też jego "popularnymi" i jakże błyskotliwymi powiedzonkami: "będziesz miał w d...", czy "p... się" np. świadczącymi niewątpliwie o geniuszu guru oraz jego głębokich przemyśleniach. Szkoda, że nikt nie produkuje tego typu gadżetów :(

 14. avatar

 15. MatkoKurko - popsułaś całą zabawę, wprawdzie odpowiadają na emile i dają link do formularza, ale ten już nie działa.
  Szybko się "kapnęli", albo mieli tylko kilka koszulek :)
  A może skoro przerwali - już się boją?

 16. pani Pawłowicz robi dobrą robotę,  a owsiak jak to owsiak, czego można oczekiwać od człowieka, 
  który nosi spodnie w kolorze ideologii,  którą wyznaje.

 17. avatar

  pierwsze wici rozpuszczone, laureaci dnia dzisiejszego:
  Ruda
  Górny
  Brzoza
  Vladek

  Suma: 4 
  (na razie tylko odp. czekamy na zwrotkę)
  p.s.
  wszystko ma spłynąć z czasem do mnie, a ja podeśle Matce każdy goździk.

  Pozdrawiam
  D.O.G.

 18. avatar

  Zero odzewu.

  Owsiki kapneły się że z konkursem są w dupie.

  A taka ładna koszulka z goździkiem.

  Mam nadzieje, że to co zebrałeś wystarczy żeby Owsik wziął w dupe po raz kolejny.

  Pozdrawiam

  D.O.G.

 19. Prezes niestety wymiękł: http://kreciola...
  Mało tego, Jurek okazał się czujny i zauważył, że założyłeś Ruch Dziesięciu Pisanych Jedną Ręką Odpowiedzi. Tym razem nie jesteś już "blogierem", awansowałeś na "gamonia".

 20. avatar

  Prezes robi dokładnie to, o co mi chodzi. A najzabawniejsze jest, że sami wyznawcy WOŚP go ośmieszają, przyznając, że wygrali "koszulkie" za "wypierdolenie" Krystyny Pawłowicz w kosmos.

 21. Dokładnie.
  Mam nadzieję, że jednak nie skończy sie to po mysli pana Jerzego. Tylko obawiam się, że nie będzie tak łatwo. W filmie wyraźnie zaznaczył, że koszulkę wysyłał wszystkim, którzy "wzięli udział w zabawie".
  Rozbawił mnie tym wyjaśnianiem jakie to pomysły mieli internauci na rozszyfrowanie skrótu...

 22. Strony