Prześlij dalej:

Człowiek ma wredną naturę, do dobrego szybko się przyzwyczaja i zaczyna marudzić, przy tym udaje, że nie pamięta jak było kiedyś. W ostatnim odcinku genialnego serialu „Alternatywy 4” jest taka scena, w której widzimy jak mieszkańcy bloku odreagowują rządy Stanisława Anioła i znęcają się nad nowym gospodarzem domu, niejakim Cichockim. Nie wiedzieli niewdzięczni, jak wyglądał ostatni kadr odcinka, na którym reżyser Bareja uwiecznił tego samego Stanisława Anioła, ale już nie w roli gospodarza domu, tylko kierownika całego osiedla. Narzekanie na nowe, potrafi szybko i ze zdwojoną siłą przywrócić stare.

Dopóki się naród zmagał z ośmioma latami rządów złodziei i oszustów, wysprzedających Polskę kawałek po kawałku, to była w narodzie solidarność wymierzona przeciw wspólnemu wrogowi. Teraz coraz częściej widzę i słyszę, że ptasie mleczko nie smakuje, że za dużo pól trzeba wypełnić, aby dostać marne 500+ i tak dalej i tak dalej. Moja Babcia mawia w takich razach, nie obrażaj Boga, jeszcze będziesz szukał tego, na co narzekasz, no i zwykle Babcia ma rację. Do całej listy marudzenia trzeba jeszcze dopisać wieczne utyskiwanie nad tym, że „nikt nie poszedł siedzieć”. Co ciekawe lub raczej irytujące, to marudzenie działa w bardzo dziwny sposób. Najczęściej jest tak, że jak człowiek na coś czeka z utęsknieniem, to w chwili spełnienia marzeń z radości wyrzuca ręce w górę, krzyczy hura, albo chociaż uśmiecha się pod nosem. Nic podobnego w przypadku nowych zarzutów i aktów oskarżenia się nie dzieje i nie ma komu się cieszyć.

W ciągu trzech lat prokuratura i sądy postawiły zarzuty takim nazwiskom, że chociaż przez chwilę marudy powinny się zatrzymać i przyjrzeć, jak bardzo marudzą. Skazaną jest Hanna Zdanowska, wyrok karny usłyszał sam Jerzy O., a trzy kolejne procesy czekają w kolejce. Przed sądem został postawiony: Tomasz Arabski, były szef kancelarii Tuska, Krzysztof Kwiatkowski, szef NIK i były minister sprawiedliwości w rządzie Tuska, Stanisław Gawłowski, były sekretarz PO, Sławomir Numann, obecny szef klubu PO, Jan Bury, były szef klubu PSL, Józef Pinior, była „legenda Solidarności” i Władysław Frasyniuk, też była „legenda Solidarności”. Naprawdę można bez grzechu powiedzieć, że „nic się nie zmieniło”? Na argument, że do wyroków sądu jeszcze daleko, jestem w stanie się zgodzić, ale w małej części.

Bądźmy poważni i uczciwi, pięć lat temu żadne z tych nazwisk nigdy nie usłyszałoby jakichkolwiek zarzutów, a o wyrokach w ogóle nie byłoby mowy. Oznacza to tyle, że „nic się nie zmieniło” jest zwyczajnym kłamstwem, które trzeba odróżnić od marudzenia. Zmieniło się bardzo wiele, tylko mało kogo tak naprawdę to interesuje. Jestem głęboko przekonany, że wielu dopiero po przeczytaniu felietonu, przypomni sobie lub dowie się, że te wszystkie grube ryby mają bardzo poważne problemy z prawem i to nie są żarty. Kto nie miał do czynienia z aktem oskarżenia, temu się wydaje, że na niektórych oskarżonych nie robi to najmniejszego wrażenia. Zapewniam, że robi duże wrażenie i to na wszystkich powyżej spisanych. Jeśli chodzi o ostateczne posadzenie oskarżonych, warto pamiętać, że tutaj mamy do czynienia z sądami, które są takie, jakie są i nic więcej w tej kadencji z sądami zrobić się nie da.

Strony

Źródło foto: 
12747 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

13 (liczba komentarzy)

 1. Do mnie przemawia jeden argument:

  TEN RZĄD JEST NASZ - POLSKI!

 2. Schetyna to gej!

  PiS zostanie wybrany na następcą kadencję, a polska gospodarka będzie coraz bardziej przyśpieszać, szczególnie po rozpadzie unii europejskiej.

 3. Numann nie miał dziś głupawego uśmieszku ,coraz bardziej realne jest jego odosobnienie .Dzisiaj to doszło do niego .
  Dla nich to czekanie ,to też jakaś KARA .

 4. Rosja nigdy niczego nie zajmowała. Tak dziś powiedział minister Rosji, ja nie mam aż tak mocnego poczucia humoru.

 5. do wczorajszego MK (Co się dzieje we Francji...): może to nie Putin a NWO i isis?

 6. Putin jest zainteresowany zbliżeniem z Niemcami i niemiecko-francuską UE, bo tylko na tym, zachodnim kierunku współpracy Rosja może rosnąć w siłę, dlatego Putinowi nie zależy na destabilizacji krajów twarsego jądra UE.

  Tak było, gdy po okresie "smuty Jelcynowskiej" z lat 90-tych XX wieku, Zachód rozpoczął politykę "przyciągania Rosji do Zachodu" z okresem szczytowym tej polityki za prezydenta Obamy(polityka resetu USA-Rosja). Wtedy to polityka Zachodu rosnących cen ropy(i gazu) jako "marchewka" pozwalała Putinowi na modernizację armii.

  "Kijem" w tej polityce były gwatowne zniżki cen wtedy, gdy Rosją Putina stawała się "niegrzeczna"(wojna z Gruzją w 2008 roku- sierpień-grudzień 2008) czy zajęcie Krymu i wojna na wschodzie Ukrainy(2014 rok - czerwiec 2014 sankcje)

  https://www.ban...

  Po klęsce polityki resetu(sprawa Bliskiego Wschodu, Syrii) USA postanowiły utworzyć strefę buforową pomiedzy Niemcami i Rosją (Trójmorze) i są zainteresowane osłabianiem UE.

  Brexit to wynik amerykańsko brytyjskiej polityki osłabiania UE. Destabilizacja Francji Macrona, to też  ich interes, gdyż niemiecko rosyjski sojusz i wypychanie USA z Europy, do czego dąży zwłaszcza Francja(bo jak na razie Niemcy są trzymane za twarz przez USA i do tego nie mają broni atomowej), zagraża pozycji USA jako globalnego supermocarstwa.

  Wielka Brytania od wieków prowadziła politykę rónowagi sił w Europie kontynentalnej, bo tylko w takim układzie jej głos się liczył. Zdominowanie Eurazji przez niemiecko- francuską UE i Rosję, jest wbrew interesom UK i USA.

  MK napisał, że to co się dzieje we Francji , przypomina Majdan i to jest właśnie to, jeśli przywołamy to czyje było "know-how" Majdanu kosztujące 5 mld$ jak to publicznie przyznała Nuland z DS USA za administracji Obamy.

 7. avatar

  A dzisiaj Putin modernizuje armię przy pomocy merkelowskiego tajnego "Planu Marshala" pod nazwą Nord Stream i Nord Stream II

 8. Na to, co zrobili naszemu krajowi, to jeszcze za mało siedzą. PiS będzie musiał kiedyś ich wszystkich rozliczyć - tego oczekuje jego elektorat i chyba nie odpuści.

 9. Po wysłuchaniu rozmowy Sikorskiego z Kulczykiem już wiem skąd się bierze poparcie kobiet dla PO i tak liczna obecność członkiń w tej partii.

  /edit/  Kiedy PO rozpoczyna kampanijny objazd kraju?  Jak mi się wydaje, to ważna informacja dla emerytek.

 10. avatar

  A choćby postawili zarzuty samemu Judaszowi  i jakby go nie powiesili a poszedłby sam się powiesić to guano z takiego sądzenia.Wszyscy osądzeni mają się lepiej niż ja nieosadzony, mam to w d...e. Nie idę już na żadne wybory.

 11. Strony