Prześlij dalej:

Przykro mi, ale nie mogę odpuścić, będę monotematyczny przez jakiś czas, bo w tej chwili chodzi o życie, czyli najbardziej monotematyczną wartość. Dziś od rana w TVN24 pokazują samochody policyjne na wzór niesławnych szczekaczek z czasów komunistycznych. Najwyraźniej ta dramaturgią trochę się zużyła dlatego dodano patrol złożony z trzech policjantów w kamizelkach kuloodpornych, pałką bojową i owczarkiem niemieckim na smyczy. Naturalnie łatwizną byłoby porównać obie sceny do największych reżimów, nie bądźmy Gazetą Wyborczą, ale nikt mi nie powie, że taki widok nie uruchamia naturalnych skojarzeń. Potęgowanie grozy, ma jeden cel, ludzie muszą być przekonani, że jest wojna, tym razem z wirusem, ale tak naprawdę ze zdrowym rozsądkiem, nauką i przede wszystkim z ludźmi.

Pisałem już o tym, że pierwszą ofiarą pandemii histerii padli Włosi, nie podejmę się rozstrzygnięcia, czy ich działania były świadome, czy chaotyczne, ale jedno jest pewne. Wiemy wszystko o błędach włoskich, które w skrócie polegały na fiksacji, skupili się na jednej jedynej „chorobie” i podporządkowali jej wszystkie instytucje poczynając od służby zdrowia, kończąc na wspomnianej policji. Jaki był efekt? Z tygodnia na tydzień liczba zakażonych i zgonów rosła, bo nie było innej możliwości. Doprowadzenie do paraliżu szpitali, plus permanentne straszenie społeczeństwa, to jedna potężna samo nakręcająca się spirala śmierci. Fiksacja polega na tym, że człowiek skupia się na jednym punkcie i zapomina o całym świecie, tak też się stało we Włoszech, zapomnieli o DPS–ach, gdzie podopieczni umierali z powodu odleżyn przechodzących w otwarte rany i zakażania, a także z głodu i pragnienia. Zapomnieli o chorych na ciężkie i znane od lat choroby, zapomnieli, że pacjenci pozostawieni w miejscach, które przestały przypominać szpitale, umierali z przerażanie, w każdym razie przyspieszali swoją śmierć.

Polskie Ministerstwo Zdrowia zna te obrazki i tragiczne błędy na pamięć, głównie dlatego, że dzień w dzień straszyli Polaków Bergamo. Minęło ponad pół roku i menadżer Niedzielski krok po kroku powtarza scenariusz włoski. Zafiksowanie na jednej „chorobie”, przerabianie normalnych i wyspecjalizowanych oddziałów szpitalnych na „łóżka covidowe”. Szaleństwo z testowaniem hipochondryków, którzy patrząc na medialne przekazy grozy masowo dzwonią do przychodni i dziennie otrzymują 10 tysięcy zleceń. Przerzucanie całego ciężaru odpowiedzialności na społeczeństwo i szczucie człowieka spacerującego po pustym chodniku, teraz już dosłownie, z pomocą owczarków niemieckich,. I cały ten mechanizm na włoskiej licencji nie potrzebuje żadnego innego paliwa, to się samo będzie napędzać, dopóki nie zostanie wysadzone w powietrze. Istnieje jednak zasadnicza różnica pomiędzy Włochami i Polską, mianowicie taka, że Włosi byli pierwsi, oni mieli prawo zgłupieć, zafiksować się, spanikować. Polska ma do dyspozycji milion danych i dwa zasadnicze porównania.

Strony

Źródło foto: 
25393 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. Coraz większa ilość osób nabiera przekonania, że wrogi reżim wydał wojnę własnemu narodowi. Skojarzenia ze stanem wojennym narzucają się same. Milicja z owczarkami niemieckimi zostanie na długo w pamięci. Czyżby niedługo mieli nas powsadzać do obozów koncentracyjnych, oczywiście dla naszego bezpieczeństwa i dobra?

  W ten sposób PiS odchodzi w niebyt. W percepcji ludzi to Kaczyński wysyła na ulice zomowców z psami. Tego obrazu już się nie da zapomnieć. Niedługo pisowcy stracą władzę, a opozycja urządzi im Norymbergę. Chyba nikt już nie stanie w ich obronie.

 2. > Coraz większa ilość osób nabiera przekonania, że wrogi reżim wydał wojnę własnemu narodowi.

   

  Cały czas to jest mniejszość i tak juz pozostanie. Większość wierzy massmedią i stanie w obronie "władzy która o nich dba" przeciwko "debilom, płaskoziemcom i antyszczepionkowcom". Breaking news, ludzie w swojej masie są idiotami i nic nie poradzisz przeciwko galopującym w szale lemingom.

  > Czyżby niedługo mieli nas powsadzać do obozów koncentracyjnych, oczywiście dla naszego bezpieczeństwa i dobra?

   

  Oczywiście. Szczegóły mogą sie zmienić ale generalny mechanizm pozostanie. Wrogowie systemy mogą być pierwsi ale znajdzie sie tam dużo więcej ludzi.

  > W ten sposób PiS odchodzi w niebyt.

   

  PiS się nigdzie nie wybiera. Ma poparcie większości i zagranicy. Nie ma siły która by go ruszyła. Poza tym, co to jest PiS? Najwyżej zwinie sie ten szyld a ci sami ludzie będą aktywni w innych partiach. Ten system jest pomyślany jak internet, ma przetrwać uderzenie atomowe.

  > Niedługo pisowcy stracą władzę, a opozycja urządzi im Norymbergę.

  He he he, niezły odlot. Taką samą Norymbergę ja PiS urządził opozycji. "My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych".

  > Chyba nikt już nie stanie w ich obronie.

  Myślenie życzeniowe. To nasza strona nie ma siły.

 3. Co do Norymbergi, to rewolucja zawsze pożera własne dzieci, czyli wykonawców zleconej roboty. Chodzi o to, by nie wydawać jej inspiratorów i faktycznych przywódców. Historyk Morawiecki chyba o tym zapomniał.

  Co do jednego masz rację w swoich wpisach. Wojna toczy się w percepcji i o percepcję. 

 4. avatar

  W Polsce nie ma już podziałów na zwolenników PO, PiS, Lewactwa, PSL i Konfederację. Istnieją tylko covidianie przeciw rozsądnym ludziom wiedzącymi czym grożą rządy światowych banksterów finansowych wykorzystujących covidian do realizacji swoich celów, wprowadzenia niewolnictwa. 

  PiS jest w komfortowej sytuacji. Nie ma już podziału na PO, PiS, lewactwo. Są tylko covidianie i wolni ludzie. Covidian jest min. 70 % społeczeństwa. PiS,owi nic nie zagraża. Nawet jak covidianie nie będą mieli co do gara włożyć.

   

 5. Ilość covidian gwałtownie spadnie, gdy nastąpi dysonans poznawczy pomiędzy propagandą grozy a tym, co się dzieje w realnym życiu. Każdy przypadek jednodniowej kwarantanny, jak u Szumowskiego czy Dworczyka czy każdy przypadek "ciężkiej choroby" celebryty (Gardias, Brzęczek) powoduje narastanie tego dysonansu. Niedługo, by podtrzymać wiarygodność propagandy strachu, będą musieli pokazać śmierć pod respiratorem jakiegoś znanego i potężnego polityka. Stawiam na Kaczyńskiego. W sumie teraz nikomu nie jest już potrzebny.

 6. avatar

  Obejrzałem kilka relacji internetowych z marszów przeciw nielegalnym rygorom "pandemii covid-19". Cieszy mnie że są jeszcze ludzie myślący. Bardzo smuci że tak mało. Analogia do reakcji Polaków na wprowadzenie stanu wojennego w 1981 r. Z 10 milionowego związku SOLIDARNOŚĆ sprzeciwiły się mu ?. Miliony ? Setki tysięcy ? Tysiące ? Setki !

 7. > Ilość covidian gwałtownie spadnie, gdy nastąpi dysonans poznawczy pomiędzy propagandą grozy a tym, co się dzieje w realnym życiu. 

   

  Czas wyjść z bańki. Ci ludzie wierzą w to czym są karmieni. Część nie przestanie w to wierzyć nawet w kolejce do utylizacji. Wiedza o i narzędzia do kontroli były doskonalone przez cały czas istnienia ludzkości. Rebelianci mają najczęście tylko wiedzę gromadzoną w ciagu swojego życia. To bardzo nierówny pojedynek. Oszukiwanie sie że ONI przegrywają jest kuszące ale prowadzi do podejmowania decyzji które mogą być bardzo kosztowne.

 8. Absolutnie nie podzielam Twojego pesymizmu. Wydaje się, że jest naiwnością wiara w niewzruszoną potęgę władzy opierającej się na przewadze 5 głosów w Sejmie, demiurgicznych zdolnościach Kurskiego oraz wierze że wszyscy policjanci dali się przecwelić i będą chętnie umierać za komendanta Szymczyka. Dodatkowo wszystkie obostrzenia biją najbardziej w elektorat pisowski i za kilka miesięcy czara goryczy zostanie przelana. By się o tym przekonać wystarczy tylko poczekać na długoterminowe skutki restrykcji.

 9. avatar

  Jestem dobrze poinformowanym pesymistą. 

  Demokracja sterowana rozłazi się. Rząd ocalenia narodowego ? PiS+PO+Lewactwo+PSL ? Tylko Konfederacja WiN w opozycji ? Z jakim poparciem ? https://youtu.be/1L4-ZegweRA przez

  @YouTube

  91. Demokracja sterowana rozłazi się.

  System opłaca nadal aparat i korumpuje nowych liderów. Ale pieniądze się kończą. Warto już zainwestować wysiłek i ryzyko w nowy ład.

  youtube.com

 10. Marian Konarski zna się na politykierstwie, a nie na polityce, jest propagandystą i agitatorem, który swoimi fałszywymi informacjami wprowadza ludzi w błąd

  w watku z 10.10.2020 7:12  stwierdził, że "Chiny są w posiadadaniu 10 BILIONÓW dolarów w obligacjach USA"  co jest nieprawdą  - bo jest to kwota 1,1 biliona $

  do tej pory nie sprostował swojego kłamstwa

  >>> wątek 10.10.2020 7:12

 11. Tyle, że ja nie mówiłem o PiSie tylko o ludziach którzy zlecili wykonanie globalnej zmiany. PiS jest tylko wykonawcą i jest przeznaczony najprawdopodobniej do odstrzelenia. Jeżeli jego ludzie są tak zuchwali to musieli dostać albo na tyle silne gwarancje że nie boja sie konsekwencji albo kara miała być dotkliwsza niż to co spotkałoby ich od wyborców.

   

  > Dodatkowo wszystkie obostrzenia biją najbardziej w elektorat pisowski 

  Być może w Polsce celem jest utrącenie partii pronarodowych na długi, dług czas. Zaraz się pojawi narracia że wszystkiemy winny szowinistyczny, obskurancki rząd i że trzeba sie trzymać z daleka od każdej pertii reprezentującej te wartości. Najwyraźniej większość w PiSie pomaga w realizacji tego planu.

 12. dopóki  notowania PiS są na poziomie około 40% toputy będzie zabawa w #zajoba

  niewygodni "płaskoziemcy" są cenzurowani i pacyfikowani

  nie ma masowych protestów i ulicznych manifestacji, widocznie suweren stwierdził, że wszystko jest OK...

 13. Zawsze myślałem, że tacy ludzie jak jaruzeski,wałęsa,kwaśniewski,komorowski czy tusk,to najgorsze co mogło spotkać Polaków.Niestety,widząc poczynania kaczyńskiego i morawieckiego bardzo się myliłem.Przypominam, że nazwiska płatnych łajdaków i zdrajców piszemy małą literą.

 14. Do wszystkiego, co powyżej napisał MK dodał bym na końcu "Amen". Ode mnie także zrozumienia i wybaczenia nie będzie. Nigdy. A Kaczyński przejdzie do historii jako polityk, który w najgłupszy z możliwych sposobów w ciągu pół roku zmarnował wszystko, na co całe środowiska popierające go pracowało wiele lat. Tak. Ode mnie zrozumienia i wybaczenia nie będzie. Amen.

 15. Gospodarz i większość tu piszących odnosi się tylko do Polski . A co jak zobaczymy takie obrazki policjantów z psami w Niemczech,Francji, Szwecji, Belgii i innych? To też wina Niedzielskiego?

 16. To oznacza, że zleceniodawcy są ci sami.

 17. Piotrusiu Ciebie czyta się od kilku miesięcy jak Gazetę Wyskokową - dzięki Tobie wiem co piszą w GW!!! Brawo ty!!!!  Brawo Adam!!!

 18. Dzisiaj Covid zabija ludzi. Łączenie pandemii z polityką jest idiotyzmem skutkującym komentarzami typu naszego Pizdowatego Macho.

 19. Nie tylko Covid zabija ludzi, nie jest nawet wiodący, pozycja odległa.

 20. > Dzisiaj Covid zabija ludzi.

   

  Liczy sie skala. Po pierwsze nie wiadomo ilu tych ludzi faktycznie umarło na tego virusa a ile tylko go miało. bo nie robi sie sekcji. Sekcje robione w innych krajach w 9 przypadkach na dziesięć nie podawały wirusa jako przyczyny śmierci. Nawet jeżeli te proporcje nie są wszędzie takie same to pokazuje jak można manipulować statystyką. Jeżeli się weźmie pod uwagę nawet te aktualne wymasowane statystyki to wirus cały czas nie jest główną przyczyną śmierci, Za to przez masowe odkładanie terapii w tym operacji ratujących życie o wiele więcej osób zmarło z powodu "walki" z wirusem. Ty też jesteś odpowiedzialny za te śmierci bo wspierasz polityków prowadzących politykę ludobójstwa.

 21. Dziś odbyłem interesującą rozmowę z panią sprzedawczynią w pewnym sklepie. Panią znam z widzenia od dawna, wydaje mi się w miarę mądra. Okazało się, że o:

  - likwidacji polskiego górnictwa i energetyki w ogóle nie słyszała;

  - 5 dla LGBT w ogóle nie słyszała;

  - 5 dla zwierząt "coś słyszała";

  - o bezprawności przymusu kagańcowego i fałszywych testach też "coś słyszała".

  Pani mieszka na wsi; wie tylko, że są problemy z zakupem węgla.

  Wnioski wyciągnijcie sami.

 22. I kto tu dostał "zajoba"? Kolejny dzień z rzędu o zarazie. Może pora na urlop?

 23. Była ulica i zagranica, teraz jest C-19 metodą na obalenie rządu RP, albo będą działania za słabe, albo za silne, im więcej ludzi lekceważących wirusa, tym lepiej (dla FR+NRD-RFN). Trwa wojna hybrydowa, czołgi i samoloty za dużo kosztuję, nomenomen! 
  Aha, gratuluję Szumowskiem siły perswazji, wszędzie na świecie ludziska korzystają z maseczek, oglądam teraz finał tenisa w Paryżu, o dziwo, tam ludzie na trybunach mają maseczki na twarzy!  Popatrzcie, taki sobie gość, a jaki geniusz, zagonić cały świat do noszenia maseczek, to niesamowite!

 24. Tłumy ludzi, którzy wysiedali z wagonów bydlęcych i potulnie szli do łaźni też pewnie widziałeś na filmach czy słyszałeś z opowieści? My już jesteśmy na etapie dojeżdżania składu pociągu do stacji docelowej. Łaźnie są w końcowym stadium badań na ochotnikach.

 25. Ci powyżej albo dostają za to pieniadze albo są za bardzo "zainwestowani" emocjonalnie w zajoba żeby przyznać Ci rację. Czas sie pogodzić, że zawsze będą ludzie któych nie przekonasz. Kapo i pożyteczni idioci istnieli zawsze, ludzkości nie zmienisz.

 26. avatar

   ludzie muszą być przekonani, że jest wojna,”

  No właśnie. Błędem chyba było zaprzeczanie chorobie. Cała propaganda szła na obalenie tego, sypano przykładami, jak ten z tym nieborakiem, któremu przeszczepiono płuca, no zgroza kompletna, (a tymczasem jego żona i dziecko nie zachorowały). Dodatkowo przeciwko antycovidowcom obracała się własna rodzina, sąsiedzi, znajomi i nieznajomi, bo propaganda sprytnie obarczała ich odpowiedzialnością nie za własną chorobę, tylko za cudzą – maseczki przecież miały chronić nie mnie, tylko innych przede mną.

  No to jak wojna, to wojna. Może należy rozgłaszać, ze wirus, to broń biologiczna wysłana przeciw nam wszystkim przez Chińczyków i domagać się od rządu stanowczych kroków?

   

 27. Nie wiem czy akurat tak, ale niewątpliwie oprócz zaprzeczania dobrze byłoby też znaleźć jakiś sposób aby obrócić ich propagandę przeciwko nim samym.

 28. Jeśli robimy coś w warsztacie i wiemy, że w trakcie tej pracy bedziemy np. szlifowali coś czy spawać, to nosimy okulary ochronne i zasłaniamy oczy maską spawalniczą cały czas podczas pracy w warsztacie czy tylko na krótki czas, gdy bedą sypać sie iskry lub oslepiać nas będzie błysk podczas spawania?

  Po co zatem ktoś będący np. sędzią na finale Rolanda Garrosa dusi się przez cały mecz w masce, lub kibice siedzący na trybunach obok swoich najbliższych? Albo po co polityk odpowiadający na pytania dziennikarzy, stojący sam przed mikrofonem cały czas pajacuje w kagańcu? 

  Bo to jest DYSCYPLINOWANIE maluczkich. Mają słuchać terrorystów, który mówią im co jest dla nich groźne a nie co maluczkim się wydaje za groźne. Nie boję się żadnego modnego wirusa i nikt nie będzie mi mówił czego ja mam się bać! 

 29. avatar

  Łapka w górę. Szkoda że nie ma takiej możliwości wyrażenia swojego poparcia.

 30. Strony