Prześlij dalej:

Jest rzeczą naprawdę niepojętą, chociaż jak mawiał Bismarck, przewidywalną, że tak zwani prości ludzie mają więcej wyobraźni, niż zafiksowani na swoich specjalizacjach profesorowie. Dokładnie słowa Bismarcka brzmiały następująco: „Osiemdziesięciu ośmiu profesorów i Ojczyzno, jesteś zgubiona”. Uważam się za prostego człowieka, formalnie jestem równie prostym magistrem paranauki zwanej socjologią, ale to, co się dzieje w tej chwili w polskiej „służbie zdrowia” przewidziałem precyzyjnie tydzień temu i nie było to specjalnie trudne do przeprowadzenia „proroctwo”. Po ośmiu miesiącach doświadczeń z całego świata, nowy minister zdrowia Adam Niedzielski wybrał „strategię”, która w słynnym Bergamo doprowadziła do ludobójstwa.

We wspomnianym artykule nie zawarłem jednej istotnej zmiany, którą Ministerstwo Zdrowia wprowadziło dopiero po publikacji i tym samym dołożyło ostatni gwóźdź do trumny włoskiej tragedii. Otóż ekonomista i menadżer Niedzielski od samego początku dbający o to, aby zadowolić poszczególne wpływowe grupy, postanowił wdrożyć specjalną procedurę pozwalającą lekarzom rodzinnym, za dodatkową stawkę, przejąć „opiekę nad pacjentem covidowym”. Tym samym Niedzielski do wszystkich błędów, jakie popełnili Włosi, dołożył turbosprężarkę i ruszył z piskiem opon w kierunku pewnej tragedii. No, ale dość metafor i cytatów ze słynnych i prostych ludzi, czas na esencjonalne podsumowanie „strategii”. Na czym konkretnie polegało ludobójstwo w Bergamo, bo tak to dokładnie trzeba nazwać. Przede wszystkim w wyniku paniki zaczęto walczyć wyłącznie z jedną „chorobą”, każdy człowiek, obojętnie z jakimi objawami lub bez objawów trafiał do szpitala, jeśli przeszedł pozytywnie przez „test”. W krótkim czasie doprowadziło to do oczywistego zapchania systemu i to na trzech poziomach.

Po pierwsze zabrakło miejsca w szpitalach, a co za tym idzie szpitale stały się jednym z głównych źródeł zakażeń. Po drugie zabrakło sprzętu, co w mediach było obrazowane tymi wszystkimi dramatami osób starszych odłączanych od respiratorów, żeby ratować młodszych. Po trzecie zabrakło personelu i to też jest naturalną konsekwencją chaotycznych działań ukierunkowanych na walkę z wiatrakami. W Polsce skorygowano tylko jeden włoski błąd, tak zwani pacjenci bezobjawowi nie trafiają do szpitali, ale pozostają pod telefoniczną „opieką” lekarzy rodzinnych. Problem polega na tym, że ta korekta, słuszna co do zasady, została doposażona w taką procedurę, która podnosi do kwadratu albo nawet do sześcianu błędy z Bergamo. Podwyższone stawki za „opiekę nad pacjentem covidowym” oczywiście wywołały lawinę zleceń na wymazy. W efekcie zdecydowana większość POZ zajmuje się w tej chwili wysyłaniem pacjentów na wymazy, a nie leczeniem. Ponadto pacjenci sami się nie „wymażą”, do tego potrzebni są ludzie, sprzęt i laboratoria i znów większość jest ukierunkowana na jednego modnego wirusa.

Strony

Źródło foto: 
33634 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  ""chorych należy kłaść na oddziałach „zgodnych” ze schorzeniami, nie wymazami, to dojedzie do planowanego, choć nie zamierzonego ludobójstwa."" Mam coraz większe wątpliwości czy do niezamierzonego. Planowane = zamierzone. Państwo zbankrutowało razem ze służbą zdrowia.

 2. avatar

  Niech mi jakiś ekonomista wyjaśni jaki wpływ na finanse i gospodarkę będą miały setki miliardów euro wpompowane w walkę z  "pandemią" covid-19. Załóżmy że jestem ekonomicznym dyletantem z trudem zarządzającym domowymi finansami i nie mogę pojąć że drukowanie i wpuszczanie w obiego pieniędzy nie mających pokrycia w dostępnych na rynku towarach i usługach nie spowoduje gwałtownej inflacji w miarę kurczących się zasobów towarów. Chyba że te pieniądze trafią do Chin w zamian za import podstawowych towarów. 

 3. Na razie trafiają do Chin i Niemiec by kupować maski, testy i stroje ochronne. Ale to pikuś - mordowanie małych i średnich firm będzie nas tyle kosztować, co wojna.

 4. Dziennikarz Gazety Polskiej z bliska zobaczył, jak funkcjonuje państwo PiS - https://m.sport...

 5. Zanosi się na drugą Norymbergę dla tego całego towarzystwa. Mądra opozycja (o ile takowa występuje w Polsce) nie zmarnowałaby takiej okazji na wypalenie PiSu z korzeniami. Jak tak dalej pójdzie, to nawet będziemy jej kibicować.

 6. avatar

  Prawie cała "opozycja" oprócz Konfederacji WiN w tym uczestniczy dopingując rząd do jeszcze ostrzejszych restrykcji myśląc ze w ten sposób wykojei rząd PiS. Ale się myli. Wykolei się w raz z nim.

 7. Chyba około marca tego roku przeczytałem urywek wywiadu z dodą elektrodą w którym chwaliła się, że ona w obliczu lockdownu ma w domu wszystko czego potrzeba, a na pytanie jakiegoś usłużnie debilowatego typa przeprowadzającego tenże wywiad skąd o wszystkim wiedziała, odpowiedziała, że na jakimś tam festiwalu jeszcze w 2019 Madonna jej powiedziała. Do tego dodać należy to, co przed świętami Bożego Nar. rok temu powiedział Franciszek - że to moga być ostatnie święta (te z 2019).  Po takich przeciekach widać, że osoby odpowiednio umocowane miały cynk, że plandemia jest zaplanowana, a teraz przeprowadza się ją na zimno, nowym bożkiem czczonym zaś w kościołach zostal ustanowiony Covid 19 i biada każdemu, kto nie odda mu pokłonu. Sojusz ołtarza z tronem zawsze służył manipulacji masami by je utrzymywać w ciemnocie i by je bezwzględnie eksploatować dając w zamian nie tylko niemożliwe do spełnienia obietnice, ale i urągające prawom na jakich opiera się życie oraz będące bluźnierstwem wobec Istoty Najwyższej, zwanej Bogiem. 

  Mającemu nick Pan jest moim p... chciałbym tylko zwrócić uwagę, że pasterz całe życie chroni owce przed wilkami wyłącznie po to, by je później samemu zjeść bądź obedrzeć ze skóry. Bycie owieczką to bardzo kiepski interes, ale nam to tak wdrukowano do głowy od urodzenia, że wyjść z tej matni jest stokroć gorzej niż uznać, że PiS to zdrajcy i szmaciarze, a przecież nawet to jest dla niektórych nie do pojęcia, gdyż burzy cały ich światopogląd i nagle stają się dziećmi we mgle. Z własnego doświadczenia podpowiem (obydwie te przykre sprawy przerabiałem na własnej, bynajmniej nie grubej skórze) - nie bójcie się, dopiero od tego zaczyna się prawdziwy rozwój i prawdziwa duchowość. Wszystko co było dotychczas traktuję jako długotrwałą hipnozę, ale naprawdę można z tego wyjść i zacząć prawdziwą drogę wzwyż. Tak, PiS zdradził, Kościół wziął w tym ochoczo udział, wręcz stanął w awangardzie tej zdrady, nie pierwzy raz zresztą. Zdradził przy okrągłym stole żyrując tę podłość, przy wstąpieniu do Unii, teraz ustanawiając nowego bożka do wierzenia, a i jego martyrologia z PRL jest mocno naciągana, bo prawdziwi ideowcy kończyli jak Popiełuszko, niszczony psychicznie przez Glempa, który do końca żył jak pączek w maśle. Chuj wam w dupę, bałwochwalcy, współczucia dla tych, którzy zahipnotyzowani szukają jeszcze pod waszymi skrzydłami schronienia.

 8. Podsumowując autora, taktyka Niedzielskiego wygląda następująco:

  Zachęta finansowa do testów = masowe testowanie -> masowe zakażenia -> masowe kierowanie chorych do szpitali niewłaściwych dla ich choroby -> wysoka umieralność -> większe restrykcje -> nic nie dają, więc jeszcze większe restrykcje -.> nic nie dają więc jeszcze jeszcze większe restrykcje = zapaść kraju w ciągu pojedynczych miesięcy (stoi zarówno służba zdrowia jaki mi cały kraj)

 9. Dobre podsumowanie. Albo to ludzie nie potrafiący przewidzieć skutków swoich decyzji, albo potencjalni mordercy. Dlatego potrzebna będzie druga Norymberga by rozliczyć to towarzystwo, i to tak, by zniechęcić potencjalnych kontynuatorów.

 10. avatar

  Druga Norymberga ? Dla banksterów? Mało a raczej w ogóle nie realne. Media w banksterskich rękach mogą wszystko. 

 11. "Albo to ludzie nie potrafiący przewidzieć skutków swoich decyzji, albo potencjalni mordercy..." - Jest jeszcze trzecia możliwość: strach przed gniewem mocodawców jest większy, niż strach przed gniewem ludu / sądem / historią / piekłem (niepotrzebne skreślić).

 12. Heh też o tym pomyślałem :) im więcej ludzi ma wyjebane na ten cyrk z tym większym zapaleń niedzielski et consortes biją nas po głowach. I coraz więcej paniki i chaosu. Jak lud przestanie to kupować a jeszcze odpuści sobie maski dystans i zakaz zgromadzeń to jak się wladza swojej władzy wytłumaczy... Co zaraportuje? 

 13.     A moze by tak nie czekac na "swietlista" gdzies kiedys Norymberge a zaopatrzec sie w zdrowe kije baseballowe, umaic je kwiatami/rozami i wejsc na tresciwa rozmowez ta banda darmozjadow w Sejmie, juz, teraz w ilosci przynajmnie 3-ch na jedna oslice/osla ?? Jak Sie Wam Rodacy by to podobalo, moze by pomoglo ??

 14. Nie wymagajmy od rządzących zbyt wiele. Ich wyobraźnia ogranicza się do tego co udaje się zmieścić między kieliszkiem, a zakąską. Rządzący, zamiast współpracować ze społeczeństwem, ogłosili wczoraj, że zaczynają współpracę z policją, by to społeczeństwo, z całą stanowczością gnoić. Trzeba być kompletnym Idiotą , by sądzić, że Polakami można bezkarnie rządzić przy pomocy zakazów, nakazów i kar.

 15. avatar

  Można, wzorce ze stanu wojennego są nadal stosowane. 10 milonowy związek zszedł potulnie do podziemia. A historia lubi się powtarzać.

 16. P "gimbusik" jak wskazuja minione miesiace jednak mozna i to calkowicie bezkarnie przyjacielu !!!

 17. avatar

  To, co oni robią, jest jakimś matrixem. Przecież to musi walnąć. Najgorsze, że mają rzesze zwolenników. I to zwolenników mieniących się wykształceniem i pozycją.

 18. niestety, większość wyborców (wszystkich partii) to jednak ciemnogród

  jakoś nie widać na ulicach masowych protestów i demonstracji

 19. Walnie bo mialo walnac, to jest kontrolowane wyburzanie na poziomie globalnym. Gospodarki i finanse krajow rozwinietych opieraja sie na rozwiazaniach sprzed kilkudziesieciu lat, ktore nie maja prawa dzialac w dzisiejszej rzeczywistosci. Sprawdz co mowil M. Morawiecki u Sowy nt. Merkel, Holland'a, Sarkozy'ego, "management of expectations" itd.

  Troche jestem zawiedziony tym jak latwo spoleczenstwa daly sie wyj...c roznej masci szumowinom pelniacym obowiazki politykow,  pod nieobecnosc osob ktore wlasciwie maja rozum i jaja zeby sformulowac i realizowac interesy kraju ktory rzekomo reprezentuja...

  Maski maja znaczenie glownie rytualne, jako symbol slepego posluszenstwa i upokorzenia. Tutaj niestety punkt dla tworcow tej inzynierii spolecznej, ktorzy przewidzieli, ze spoleczenstwa sa wystarczajaco otepiale, znudzone,przezarte, pograzone w dekadencji i tchorzliwe zeby te, kretynska z pozoru, operacje dalo sie przeprowadzic tak sprawnie i na taka skale.

  Teorie takie jak ta, ze gwalt jest perwersyja fantazja wiekszosci kobiet ostatecznie moga miec jakies potwierdzenie w ludzkiej naturze...

  Juz na marginesie dodam, ze przewajchowanie w PiSie moze, moze ale musi, miec cos wspolnego z ryzykiem na gruncie ameryksnskim. Przez ostatnie lata PiS stawial wszystko na jedna karte i ten zwrot mozna tlumaczyc proba asekuracji na wypadek porazki Trumpa.

 20. avatar

  A masz już kandydata na Rudenkę?

 21. Dzisiaj lekarze nie leczą ale wypełniaja procedury. Związane jest z tym stosowanie leków o jakich decydują procedury, a nie objawy. Co do współczesnej medycyny to najogólniej należy stwierdzić, że najpierw firma produkuje lek, a potem wymyśla się na niego chorobę - przykładem ADHA. Sama ocena skuteczności leków jest dość ciekawa. Najpierw wdraża się lek tylko do leczenia jednej choroby, a potem na podstawie doświadczeń klinicznych rozszerza się jego stosowanie na inne przypadości. Pozwala to Beeg-Farma oszczędzić na badaniach. A co moga lekarze na dole. Jak się zbuntuje, to mu się zawieszą prawo wykonywania zawodu. Tych 88 na górze można łatwo spacyfikowac grantami - i po kłopocie. Na dodatek jest zakaz stosowania ziołolecznictwa wydany przez Naczelną Izbę Lekarską, bo leki ziołowe nie są standaryzowane - nie są czyste. Tyle tylko, że prawie wszystkie leki pochodzą z ziół. Ich standaryzacja - tj. wyodrebnienie jedynej czystej substsancji nie koniecznie musi zwiększyć działanie terapeutynczne. Wszystko to można wyczytac w FARMAKOGNOZJI. Tyle tylko, że ten dział nie jest wykładany lekarzom na studiach - przypadek?

 22. Zwracam Autorowi uwagę na dosyć istotną kwestię: słowa o "88 profesorach", przypisywane Bismarckowi, nie zostały nigdy przezeń wyartykułowane, natomiast żyją własnym życiem jako parafraza popularnego cytatu z prasy satyrycznej połowy XIX w., odnoszącego się do Parlamentu Frankfurckiego (1848-1849): "Dreimal 100 Advokaten – Vaterland, du bist verraten; dreimal 100 Professoren – Vaterland, du bist verloren!" http://nrdblog.... "...

  Tekst pochodzi z lat 1848-1849, czasu Wiosny Ludów i tych spraw. Egzaltacja typowa dla patriotyczno-nacjonalistycznych uniesień tamtych czasów. Chodziło tu o Parlament Frankfurcki, pierwszy wybrany w wolnych wyborach parlament krajów będących spadkobiercami Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Nie można napisać po prostu "parlament Niemiec", bo Niemiec jako takich jeszcze nie było, a spory dotyczące formy i sposobu zjednoczenia były jednym z głównych tematów obrad.

  No i ten parlament, teoretycznie mający reprezentować wszystkie warstwy społeczne, był bardzo mocno skrzywiony w stronę intelektualistów. 95% z 809 posłów miało maturę (połowa wieku XIX!), ponad 3/4 studia wyższe (!), z tego około 300 prawnicze. I tu mamy "Dreimal 100 Advokaten". Druga część była już cokolwiek manipulacją, bo nauczycieli akademickich wśród posłów było "tylko" 49. Tekst o adwokatach i profesorach jest oczywiście satyryczny.".

 23. jest jeszcz jedna ciekawa sytuacja 07.10.2020 było 75 zgonów tzw covid a 6 pod respiratorami było 263 osoby a 7 283 szt ( wg msz doszło 20 szt ) to skąd te 75 szt 

 24. Strony