Prześlij dalej:

Mam naprawdę solidny ubaw patrząc na ogólną podnietę z naczelnym hasłem: „Czegoś takiego jeszcze w Ameryce nie było”. Jeden z głupszych „dziennikarzy” RM FM pokazał biura na Kapitolu z rozrzuconymi papierami, wyglądało to mniej więcej jak przeciętny pokój dziecka, ale pod wpisem fala oburzenia i porównania do nalotów dywanowych. Parę miesięcy wcześniej dzicz Black Lives Matter demolowała sklepy i paliła samochody, a w „obronie życia i praworządności” zginęło więcej ludzi niż wczoraj na Kapitolu i to uznano za pokojową rewolucję, nie „wstyd Ameryki”. I to nawet nie jest wstęp do tego, w jaki sposób w USA wygląda legendarna „demokracja”.

Na początek krótka powtórka z historii na tle cyrku, który się wydarzył wczoraj, głównie mam na myśli to, że mocarstwo atomowe posiadające najnowocześniejsze systemy obronne i atakujące „nie poradziło” sobie z grupą łachmaniarzy szturmujących Kapitol. Coś to przypomina? Tuż po innych wyborach w USA, w których o wyborze zdecydowało 537 głosów dla Busha na Florydzie, było to przerabiane na gigantyczną skalę. USA kolejno atakowały samoloty, rzekomo prowadzone przez muzułmanów szkolonych na kursach szybowcowych. Cały świat patrzył jak bezsilna Ameryka pozwalała kolejno atakować amerykańskie symbole: WTC i Pentagon. Nie wystrzelono jednej rakiety, F16 jak na filmach nie poderwał się nie zrobił porządku w amerykańskiej przestrzeni powietrznej, po prostu Ameryka biernie przyglądała się wydarzeniom i modliła się za ofiary. Po tej akcji tak zwana trzecia wieża WTC zawaliła się ze strachu albo ze wstydu, dla porządku dodam, że znajdowała się tam siedziba i CIA i US Army. Wydarzenia można podsumować jednym zadaniem: „Kto chce to może sobie zaatakować Amerykę, bo Ameryka nic mu nie zrobi” i to jest bajka dla potłuczonych.

Co o całej historii sądzą lub powinni sądzić ludzie myślący, o ile nie boją się wyrażania myśli. Ano to, że na ten tragiczny spektakl ktoś dał pozwolenie. Po co? Dziś wiemy, że po WTC 2001 świat ruszył na wojnę z terroryzmem, zaczynając od bezsensownej wojny z Irakiem i obalenia Husajna, po czym narodziła się ISIS i wstęp do „nowej normalności”. Przy okazji Bush załatwił sobie drugą kadencję, giełdy skasowały swoje, cenę ropy załatwiły resztę. Nastąpił „nowy porządek na świecie”, w którym na lotniskach mogą każdemu zaglądnąć w dowolną dziurę, powstało mnóstwo przepisów pozwalających na inwigilację. Jeśli mamy w pamięci WTC 2001 i choćby zamach na Kennedyego zorganizowany na oczach świata i później odstrzelenie rzekomego zamachowca w jeszcze bardziej spektakularnych okolicznościach, to z wczorajszego „ataku” na Kapitol można się tylko śmiać. Dlaczego do tego doszło? Parafrazując klasyka, skoro doszło, to widać musiało dojść. Ktoś na to pozwolił, bo ktoś tego spektaklu chciał . Patrząc na skutki tragifarsy moja interpretacja wydarzeń jest następująca.

Strony

Źródło foto: 
27785 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

49 (liczba komentarzy)

 1. W sumie to mnie Piotrze pocieszyłeś ,tylko niesmak pozostał ,że tak łatwo można ludzi wyciulać na "oczach " kamer.
  Amerykanie kupują i kupują tą broń i amunicje i teraz się zastanawiam ..po kiego chuja ?

 2. Amerykanie kupują broń, żeby ją mieć już w tym roku skonfiskowaną.

 3. Oddazą ją bez oporu ? Również w Teksasie ?

 4. Mniej więcej po postawieniu sobie pytania "jak to było możliwe, że ludzie tak sobie po prostu weszli na Kapitol" natychmiast pojawia się oczywisty wniosek, ze ten cały rzekomy "pucz" to była zwyczajna ustawka Demokratów. Wystarczy wykonac (podobny jak u MK) bilans strat i zysków tej historii. Niestety rok 2021 zaczyna sie bardzo źle, również i dla nas. Trudno. Szkoda

   

 5. Wygląda na to że USA które znamy odeszło do historii. Ameryka którą budowali pionierzy zdobywający Dziki Zachód, zakładający farmy, przedsiębiorstwa lokalne, biznesy stanowe, kultywująca wolność osobistą i swoje przekonania religijne. Trump przegrał wybory już w momencie w którym ogłosił swoje credo > America First stawiając na reaktywację średniego i małego biznesu nie podlegającego korporacjom. Los Trumpa został ostatecznie przesądzony w momencie wprowadzenia przez niego ceł na większość chińskich produktów aby dać szansę rodzimym producentom. Ale rozwój rodzimej przedsiębiorczości, poza kontrolą korporacji które przeniosły produkcję do Chin w gonitwie za zyskiem już nie był możliwy gdyż socjalistyczne rządy, przed Trumpem spowodowały rozleniwienie amerykanów którzy woleli żyć z socjalu, jedząć podłe żarcie z fast food,ów za bony otrzymywane od rządu, siedząc przed telewizorami i oglądając lewackie produkcje Hoolywood,u czy NETFIXA okraszone „patriotyzmem”. Globaliści, ręka w rękę z Chinami opanowali USA bez jednego wystrzału.

 6.  

 7. To nie takie proste. Biden być może będzie tylko przedmiotem polityki międzynarodowej, Trump stojąc z boku jako prawdziwy przywódca amerykańskiego narodu może mieć większy posłuch u Amerykanów. 

  To nie tajemnica, pierwszymi przywódcami black lives matter byli działacze partii demokratycznej. 

 8. Proszę nie łapać się brzytwy. Partia Republikańska nie istnieje, już dawno została skorumpowana przez Deep State.

 9. Realnie Trump nigdy żadnej krzywdy lewactwu nie zrobił więc efekt jest jaki jest, bo takie zaniechania prędzej czy później mszczą się paskudnie.
  To trochę podobnie jak u nas za PiSu sprzed Nocnej Zmiany - trochę bo dzisiaj widać, że Polsce pilnował tego sam Prezes.

 10. Druga sprawa to ciekawe jak to wpłynie na Polskę jeśli gorliwość Nocnej Zmiany nie zostanie doceniona - przedterminowe wybory czy drugi Smoleńsk.
   

 11. Polityka USA wobec Polski się nie zmieni. Polska to kraj o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa USA, w tym także dla Deep State. Mają tu swoich ludzi pilnujących ich interesów. Poza tym będą mieli niedługo dużo własnych problemów.

 12. "Polityka USA wobec Polski się nie zmieni" - te słowa będziemy teraz słyszeć jak mantrę. Za Obamy było tak samo, a zaraz potem przyszedł Reset i Smoleńsk.
  W naszej części świata zmieni się choćby pozycja Niemiec i zapewne zostaną wyciszone tarcia na linii z UE, a w miarę zgodna współpraca głównych graczy dla nas zawsze rokuje jak najgorzej.

 13. A co to praktycznie oznacza, że dla US jesteśmy kluczowym krajem pod względem bezpieczeństwa? Jakie będą tego skutki? 

 14. Blokujemy powstanie rosyjsko-niemieckiego kolosa. Takie coś było, jak dotąd, zmorą Amerykanów. Ale Chińczycy i tak ich przechytrzyli...

 15. Na tej blokadzie zyskaliśmy tylko to że NS powstał gdyż "polskie" rządy odmówiły prowadzenia gazociągu przez Polskę a my musimy płacić za amerykański gaz łupkowy, który niebawem się skończy. 

 16. Gdyby Ameryka kierowała się amerykańskim interesem to Polska, z racji naszego położenia, powinna zupełnie inaczej dzisiaj wyglądać.
  Sęk w tym, że w polityce Waszyngtonu wobec naszego regionu różne interesy są realizowane i niekoniecznie amerykański jest na pierwszym miejscu.

 17. Macherzy od NWO postanowili światu zafundować swój Wielki Reset i realizują, jak na razie, to bez przeszkód.

  Zapomnieli że Bóg też ma swoje plany i będzie chciał też zrobić swój własny reset, a właściwie przywrócić porządek. Wydaje się, że pierwszym etapem jest podważenie wszelkiej wiary w mądrość, potęgę i wszechmoc ludzkich przywódców, po to by Jego uznać za jedynego przywódcę. Teraz zaczyna się  autokompromitowanie tych autorytecików i pokazywanie ludziom ich małości. Jeszcze wiele takich rzeczy zobaczymy i wiele się dowiemy. 

  To Bóg jest szefem, a nie żaden Rotstchild, Biden, Trump, Soros czy Kaczyński. Niedługo to zrozumiemy.

 18. Pan Bóg pomaga tym którzy tej pomocy oczekują. Jego samozwańczy przedstawiciele na Ziemi tego nie chcą. I w tym kierunku prowdzą swoje owieczki. 

 19. Pan Bóg najchętniej pomaga tym, którzy dobrze sobie radzą sami. Zatem, w niczym nie umniejszając przywódczej roli Pana Boga, może najpierw spróbujmy GO nieco odciążyć i sami powywozić na taczkach tych, którzy na to zasłużyli po stokroć? Ja się zgłąszam na "taczkowego". Kto ze mną?

 20. Jestem. Ilu nas ? raz, dwa.

 21. Nie będziecie mieli czasu taczki załadować. NIE ZDĄŻYCIE ;)

 22. Groźba ? 

 23. Nie, realia. Porównaj przykładowo reakcje milicji na "Strajk Kobiet" i Marsz Niepodległości.

 24. Ty będziesz w szeregach milicji czy może zostaniesz w domu ?

 25. A Ty będziesz w szeregach OMON-u, czy Mosadu? Bo w domu na pewno nie.

 26. Ja na pewno na przeciwko, a ty w szeregach. To pewne.

 27. kalmar, z całym szacunkiem

  z motyką na słońce???

  masz może jakiś plan lub chociażby pomysł???

 28. też tak uważam. Ale istotny jest ich Cel i środki do niego. Wirus, depopulacja, deindustrializacja, no i odwieczny Cel to zniszczenie Kościoła i Cywilizacji Łacińskiej.

 29. Poleje się krew... dużo krwi. Nic już nie będzie tak, jak było jeszcze wczoraj.

 30. Czyja krew ?

 31. Strony