Prześlij dalej:

Od samego początku, praktycznie od pierwszej minuty, gdy ogłoszono światową paranoję, pojawił się cały pakiet szantaży emocjonalnych, klasycznych dla mowy propagandowej. Rzadko słyszało się argumenty stricte naukowe, przede wszystkim dlatego, że o modnym wirusie tak naprawdę naukowcy niewiele wiedzą. Rzeczową i racjonalną diagnozę zjawiska, które z pandemią ma tyle wspólnego, co piszący e słowa z 14-letnią anorektyczką, zastąpił bełkotliwy i sztubacki zbiór wymuszonych deklaracji: „jak mnie kochasz, to mi udowodnij”. Nagle obudziliśmy się nie tyle w nowej rzeczywistości, bo wszystkie te prymitywne narzędzia są doskonale znane od lat, ale skala przerosła wszystkie pesymistyczne przewidywania. W „szczycie” pandemii morderstwem było wyjście na spacer do lasu i takim samym ludobójstwem spędzenie Świąt z najbliższą rodziną.

Część tych idiotyzmów o charakterze zbrodniczym już jest lub powinno być wielkim wstydem i wyrzutem sumienia zarówno twórców, jak i wyznawców. Nie chodzi o tych ludzi, którzy w skrajnej panice, wręcz histerii, postradali rozum i powtarzali największe brednie po „ekspertach”. Mam na myśli tych zaangażowanych w „pandemiczną” rewolucję, rozwrzeszczanych strażników wirusa, zgłaszających sąsiadów, bliskich i przypadkowych ludzi na komendy policji i do oddziałów sanepidu. Bardzo często ci zagończycy robili to w imię wyższych wartości, wszak słyszało się i takie rzeczy, że pójście do kościoła łamie piąte przekazanie. Całe grupy zawodowe, z nielicznymi i chlubnymi wyjątkami, zachowywały się jak otępiała wataha ścigająca w amoku innowierców i nawet delikatnie wątpiących. W ciągu pół roku zbudowały się nowe kariery i fortuny na paliwie wirusowym. Łatwo wskazać takie osoby, które praktycznie nie znikały z okienek telewizorów, a za nimi armia ślepo wiernych fanatyków dzień w dzień urządzała nagonki.

Dyscyplinowanie i szantażowanie przebiegało w kilku kierunkach, naczelnym był egoizm. Ktokolwiek spacerował po lesie albo precyzyjnie nie zakładał maski na nos i usta, był egoistą i zagrażał zdrowej tkance narodu. W drugim rzędzie odsyłano do: Hiszpanii, Włoch, na OIOM i DPS–ów, aby tam „pokazać swoją odwagę”. Wreszcie trzeci kierunek zastarszania, zwykle pomijany, to eliminacja z życia zawodowego i publicznego, wszystkich kwestionujących niedorzeczną strategię „pandemiczną”. Linczowano tych ludzi, zgłaszano do instytucji i komisji dyscyplinujących, wykluczano intelektualnie, moralnie i cywilnie. Wszystko to razem nie było i nadal nie jest czarnym snem, ale rzeczywistym obrazem upadku człowieka, powtarzam, nie nowym, tylko w rzadko spotykanej skali. W związku z tym mam kilka pytań do was, którzy tę degrengoladę stworzyliście i nakręcacie. Pytania zadam w języku, jakim się posługiwano w stosunku do mnie i wielu zaszczuwanych, żeby odbiorcy zrozumieli o co pytam.

Strony

Źródło foto: 
23278 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

12 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Miarą prawdziwego przywódcy, prawdziwej elity, jest zachowanie w sytuacjach kryzysowych. Prawdziwy przywódca działa zawsze według zasady -  tylko spokój nas uratuje. Niestety, w/w zawiedli w sytuacji pseudo pandemii. Aż strach sobie wyobrazić, co by się działo w sytuacji rzeczywistego konfliktu zbrojnego !!! PIS miał być chociażby mniejszym złem, a okazał się takim samym złem. W zasadzie prawicowa nocna zmiana zmiotła ze sceny prawdziwy rząd PIS-u.

 2. Premier Norwegii zachowała się jak trzeba. Najpierw spanikowała jak wszyscy, a potem bardzo szybko wycofała się z ograniczeń i przeprosiła naród za błędy rządu. Morawieckiego nie stać na takie postępowanie i co gorsza nadal upiera się przy kontynuowaniu "zajoba". 

  Mylą się ci politycy, którzy myślą że ujdzie im to wszystko na sucho. Będą mieli wiele szczęścia, gdy dokona się to tylko za pomocą kartki wyborczej. Jak naród wpadnie w desperację z powodu bezrobocia, biedy i restrykcji, to nie da się wykluczyć bardziej radykalnej reakcji. Niestety nasi rządzący, zapatrzeni w potęgę przewagi 5 głosów nie dostrzegają tego niebezpieczeństwa.

   

 3. Błędy?

  Fani wyborczej BEZ WYROKU SĄDOWEGO, nie czekając na prawo do obrony, zliczowali "białych policjantów którzy zamordowali czarnoskórego bo był czarny". A teraz cisza. Wiecie czemu?

  Black Lives Matter - to przybudówka Partii Demokratycznej. Co solidnemu dziennikarzowi zajęłoby 5 minut.

  Czarnoskóry miał we krwi narkotyk Fentanyl z rodziny opium, podobno 100 razy mocniejszy od morfiny. Skutki uboczne - hamowanie pracy układu oddechowego i pracy serca, może prowadzić do śmierci przez uduszenie.

  Śmiertelne przedawkowanie fentanylu zwykle wynika z zapaści oddechowej, chociaż zdolność leku do obniżania aktywności ośrodkowego układu nerwowego może powodować inne niebezpieczne lub śmiertelne skutki uboczne, w tym uszkodzenie mózgu spowodowane brakiem tlenu, zawałem serca lub niewydolnością narządów

  Kiedy w wozie policyjnym krzyczał, że się dusi, wtedy narkotyk go dobijał. Co solidnemu dziennikarzowi zajęłoby 5 minut.

  Oczywiście łatwo na trupach wywołać zamieszki obalające rząd Prezydenta z wrogiej partii, prawda?

 4. avatar

  Od początku miałem wywalone na tą "pandemię". Chodziłem gdzie chciałem, chociaż coraz więcej miejsc było pozamykanych, a jak wprowadzili obowiązek noszenia kagańców, założyłem może wszystkiego kilkanaście razy. Teraz stwierdzam, że dopóki większość dla świętego spokoju czy aby nie dostać mandatu będzie posłusznie chodziła w maskach, to ten cyrk będzie trwał jeszcze bardzo długo. Wystarczy, że ludzie którzy wiedzą, że to wszystko ściema będą dla własnej wygody posłusznie spełniać polecenia. Pamiętaj nie nosząc maski przyczyniasz się do zakończenia zajoba.

  Muszę też oddać sprawiedliwość Matce Kurce bo czytanie Kontrowersji w tym zalewie kłamstw i manipulacji to była czysta przyjemność i oaza zdrowego rozsądku. Dzięki Piotrek.

   

 5. To wszystko zakończy się gigantyczną światową (kontrolowaną) katastrofą finansową i ekonomiczną. W planach (dość zaawansowanych) jest Plaza Accord II.  Dla niezorientowanych proszę sprawdzić co to było Plaza Accord z 1985 oraz podpisane 2 lata później Louvre Accord.

 6. Wzbudzenie masowej paranoi gdy się posiada niemal wszystkie media okazuje się bardzo proste, a przy sprzyjających rządach to już w ogóle pikuś. A kto te media posiada to dosyć łatwo sobie sprawdzić.

  Zwraca również uwagę, że doszło do niewątpliwego cudu i nagle cały POPiS mówił tym samym głosem, a TVN i TVP wzajemnie się wspierały w nakręcaniu histerii. Całkiem jakby dostali identyczne instrukcje. 
  Ta cudowna "jedność ponad podziałami" chyba weszła im w krew bo teraz ją widać w stosunku do próby obalenia Łukaszenki. Nawet Wyborcza i Michnik nadają to samo i wszystkie nasze "wiodące siły politycznie" stoją karnie w jednym szeregu.
  Prawdziwe cuda w tym Polin się dzieją, prosty lud aż otwiera buzie ze zdumienia.

 7. Nic tu się kupy nie trzyma, a logika z empirią są na antypodach!
  Czysta gebelsowska propaganda!!! 

  Sytuacja w aspektach politycznych jest tak napięta, że grupka cwaników z łatwością wykoleiła RP w maju z prawnych ram funkcjonowanie, wybory z maja przesunięto na potem, pod pretekstem, że zaraza zniszczy całą populację wyborców w lokalach wyborczych - pamiętacie B. Budkę, obrońcę świetego prawa do jeszcze świętszego życia obywateli w Najjaśniejszej RP. Samorządy wypowiedziały i wygrały wojnę partyzancką z państwem polskiem! 

  Pytanie jest takie, co by się działo w RP, gdyby przebieg pandemii w Polsce był taki jak we Włoszech, Hiszpanii, Brazylii? Oj, działo by się i to bardzo, PIS byłby dzisiaj opozycją ze wszystkimi tego skutkami, a nawet więcej! Najciekawsze jest to, że przebieg pandemii byłby taki jak teraz, lub zblizony. 

  PAD, Szumowski i Morawiecki powinni dostać nagrodę Nobla za super sprawną i wzorcową politykę w walce z zarazą, z medycyny, ostatecznie pokojową! 

 8. Raczej nagrodę Jobla.

 9. Onuce się odezwały!

  Smutne jest to, że zaraza zbierze swoje żniwo tam gdzie dotrze, chodzi tylko o wypłaszczenie krzywej umieralności!

 10. xx

 11. Beznadziejnie to wygląda, bo opozycja akurat kibicuje i ponagla władzę do walki z wirusem licząc na kompletną bankrucję i rozwałkę Polski.

 12. To prawda - jesteśmy znów jednym z baraków w obozie, ale jak się okazuje - czasem jednym z bardziej liberalnych. Na złonecie już piszą, że mamy zbyt liberalne podejście do edukacji. Pocieszające!

 13. Strony