Tusk jest trupem, ale najważniejsze pytanie brzmi – kto z PiS-u jadł u „Sowy”?

Prześlij dalej:

Przepraszam bardzo, ale który idiota sądzi, że Latkowski ma oryginały nagrań? A przecież o to rzekomo bije się prokuratura. Tusk nie wie kto i czym go zabił. Czy ktoś zauważył tę podstawową rzecz? O czym przede wszystkim świadczy cyrk w redakcji „Wprost”? O tym, że Tusk nie ma bladego pojęcia kto mu to zrobił i kto tak naprawdę za całością stoi, reszta jest tylko oprawą artystyczną. Ktoś zrobił Donaldowi kuku i tutaj kandydatów nie brakuje od szeregowych funkcjonariusz BOR po wyższych oficerów WSI. Donald rozpaczliwe poszukuje odpowiedzi, w nadziei, że się dogada z przeciwnikiem albo odda z czystej zemsty, bo strat nie odrobi na pewno. Czysta ludzka ciekawość zżera Tuska i płonna nadzieja, a dla mnie nie jest ważne kto nagrał, ważne kto po nagraniach wydał wyrok. Chyba wszyscy zgodzimy się też z dwoma innymi faktami. Tusk dostał sygnał, że ma odejść, postanowił jednak walczyć. Zatem mamy trzy dane: Donald co najwyżej się domyśla z kim walczy, po drugie walczy, po trzecie pomimo serii ciosów nie chce się poddać. Powyższy pakiet oznacza polityczny zgon Tuska, mamy do czynienia z decyzją odgórną, z którą nic się nie da zrobić, poza jednym. W sporcie to się nazywa „honorowa bramka”, tudzież walka do końca. Premierem Tusk nie będzie, liderem wielkiej partii również, ale walczy do końca o przetrwanie w polityce, żeby nie skończyć jak Miller, Giertych, czy Buzek. Poszedł sygnał z pałacu Bronka, przez moment zdradziła się i spanikowała Monika Olejnik oświadczając, że wszyscy dziennikarze są przeciw premierowi. Od lat piszemy i komentujemy, że jeden tydzień medialnej nagonki na Donalda i jest po nim, bo cała jego siła to było medialne i polityczne zaplecze, które właśnie stracił. Piłkarz z Sopotu musi iść w zaparte, musi pokazywać, że jeszcze się do czegoś przyda. Mylą się, co bardziej wyrywni, którym się wydaje, że Tusk będzie sponiewierany i upokorzony na amen. Tak się nie stanie, zbyt wielu za Tuskiem stało i stoi, poza wszystkim następca zostanie wyłoniony z tego samego „środowiska” i nie może startować z poziomu „oni wszyscy są złodziejami”.

Strony

41729 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

42 (liczba komentarzy)

 1. 1. Czy generał posiadał własne archiwum? (trywialne)
  2. Kto odziedziczył je po jego śmierci?

 2. Spowiednik:-)

 3. wyłożył je dziś dość jasno poseł Mastalerek:
  Tusk - dymisja, techniczny premier i dopiero wybory. Uzasadnienie: nie chcemy wyborów organizowanych przez Tuska z Sienkiewiczem. 
  Taśmy PiS-u. Nawet jeżeli coś by się znalazło, to wyłącznie nadawanie na Kaczora przez niewykrytych zwolenników Ziobry czy Kluzicy. Ani pan Belka, ani Seremet, ani Rzecznik Praw Obywatelskich z PiS-em żadnych rozmów prowadzić nie mogli, a przynajmniej nie w imieniu Kaczora.
  Moim marzeniem jest: Tusk dymisja, premier techniczny, wybory, impiczment Gajowego, odwołanie Belki, Seremeta i RPO.
  Dla tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć wrzucam całą konferencję Tuska, jest tego godzina i sam nie wiem czy warto.

 4. avatar

  No właśnie w tym rzecz. Na PiS w zupełności wystarczy Agent Tomek, który tam komuś "przypi...i" albo przeleci żonę kolegi z CBA. Przecież siusiak Hofmana był większą aferą niż sprzedanie ministra i opozycji za 10 miliardów długu.

 5. premiera nie sądzę żeby byli w stanie odwrócić uwagę. 

 6. Konfy PDT słuchałem rano na żywo i jestem przerażony nieporadnością "naszych" dziennikarzy, którzy nie potrafili rozbroić "narracji" Tuska, czyli tego, że nie jest problemem "nielegalność" podsłuchów, tylko ich 1). zawartość, 2). miejsce powstania (nieodpowiednie dla omawiania takich spraw) 3). etc, etc. - a normalnie "nasi niepokorni" Tuskowi z ręki jedzą. Była jedyna okazja powiedzieć, "pan kłamie, nie o to chodzi", "zastosowane metody w redakcji Wprost są złamaniem prawa" (podać artykuły) i "zasad obowiązujących w cywilizowanym świecie" - (BTW http://www.osce... - jest zasadne w tej sytuacji prosić o monitoring wyborów - OSCE to po polsku OBWE). Po takim stwierdzeniu powinni wszyscy wyjść i zostawić Tuska z głupią miną i poczuciem, że ma się w dupie jego kolejne kłamstwa.

  Wkurza mnie też PiS i jego kunktatorstwo - po ujawnieniu nagrania rozmowy Belka-Sienkiewicz powinien od razu trafić wniosek o Trybunał Stanu dla obu do odpowiedniej komisji sejmowej (p. Halicki "kompielowy" jest jej przewodniczącym) - wydarzenia w redakcji "Wprost" dodatkowo obciążają SIenkiewicza "i mu się dokłada do TS". Władzy pali się grunt pod nogami i zaczynają ostro wierzgać i jak się ich w porę nie przystopuje, to moga być ofiary i jeszcze wykręcą się z tego.

 7. Walizkę zostawioną "przypadkowo"przez ABW w redakcji "Wprost" należało postawić przed T. na stole a nie oddawać poza kamerą. Błąd. Film "Tusk zbiera zabawki po agentach ABW" byłby szlagierem. A jego postać schowana za walizką lub premier mocujący się aby ją przesunąć lub zdjąć ze stołu, byłaby sugestywnym obrazem, który zapamiętaliby wszyscy.
  Puszcza się parę razy tu i ówdzie i można do skojarzeń wrócić nawet w następnym pokoleniu!
  Tusk? Aaa -to ten co walczył z walizką! 15 sekund nagrania kasuje wszyskie gładkie słowa wypowiedziane przez godzinę.

 8. Zobaczcie to a zrozumiecie z czym mamy do czynienia
  http://www.live...
  Proszę cierpliwie obejrzeć ten materiał.

 9. Absolutnie nie wygląda to na robotę WSIoków od Bronka Komoruskiego. To już prędzej ktoś wprowadził Bronka w galimatias co tam na taśmach jest na niego samego, Tuska, innych. Na razie Bronek oberwał DWA RAZY: Belka to człowiek nominowany przez niego po "katastrofie smoleńskiej". Dwa: Nowak robił przez prawie dwa lata w kancelarii Komora jako jeden z najważniejszych sekretarzy. Czyli na 5 ujawnionych (Belka, Sienkiewicz, Parafianowicz, Nowak i najmniej ważny były tajny współpracownik Cytrycki) dwóch to ludzie albo współpracujący albo nominowani przez Bronka. Nie widać żadnego zysku Bronka z tej dotychczasowej akcji.
  Oczywiście PiS jeszcze nie atakuje za mocno Bronka jego dwoma "wpadniętymi ludźmi", bo jesteśmy na etapie pisania listów i namawiania do orędzia przed sejmem, ale póki co Kaczor ma dobry timing i zacznie walić aferą w Bronka, gdy zrobi się gęściej.
  Seremet zapewne żałuje, że całkowicie uwikłał się w Smoleńsk i jego dzisiejsza kompromitacja to potwierdza. Zwróćcie uwagę jak umawia się Tusk z Seremetem nawet co do terminu wystąpień - obydwaj wystąpili w poniedziałek oraz dzisiaj - Prokuratura Generalna robi w Boże Ciało? :)
  Z PiS lub byłych ludzi powiązanych z PiS u Sowy widziałbym kolesi pokroju Kozieja, J. Kaczmarka, PJonków. Oprócz tego na PiS może być coś z obyczajówki - Hofman czy cuś.

  PS. Gdzie jest Leszek Miller? Negocjuje z "rozgrywającym" cenę za brak ujawnienia taśm na SLD? Zresztą premier Belka obciąża zarówno SLD jak i Bronka.

 10. Strony