Prześlij dalej:

Z czystym sumieniem mógłbym sobie napisać kolejny odcinek serii felietonowej pod tytułem „A nie mówiłem?!”. Gdy pisałem, że między bajki można włożyć deklaracje Dworczaka i Horbana, którzy krzyczeli, że będą szczepić po 3-4 miliony Polaków miesięcznie, w odpowiedzi słyszałem rutynowe zarzuty: „Jakie masz dowody?!”. Jakie? Ekipa propagandystów od Morawieckiego, koniec dowodów! O „szczepieniach” fantazje snuli ci sami, kompletnie skompromitowani przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i jeden za największych bajkopisarzy Michał Dworczyk. Wystarczyło przyjrzeć się krok po kroku, co ci nieudacznicy zrobili z projektem „szpital narodowy”, aby wiedzieć czym się skończy nowy projekt. Dodatkowo należało zastosować przelicznik skali, bo nie mówimy o jednym „szpitalu narodowym”, ale zadaniu logistycznym dla całej Polski. Wynik? Totalna katastrofa!

Dziś Dworczyk zweryfikował wszystkie propagandowe brednie i sprowadził do prostych liczb, które też są tylko i wyłącznie deklaracją. Z 3-4 milionów miesięcznie zrobiło się 2,9 miliona do końca marca, czyli ponad trzy miesiące. Oczywiście jest to kolejna bajeczka Dworczyka nie poparta żadnym realizmem. On nie ma pojęcia ile szczepionek do Polski dotrze i nie ma pojęcia ile chętnych się zgłosi. Każda taka pusta deklaracja prawie natychmiast jest brutalnie weryfikowana przez życie. W Polsce jest około 26 000 przychodni i 1000 szpitali. Na 27 000 placówek jedynie 6 000 okazało się zdolne do przeprowadzenia prostego, wręcz banalnego zabiegu, jakim jest szczepienie. Plany rządowe sięgały 8 500 punktów, czyli zostały zredukowane o ponad 25%. Przypomnę, że w tym samym MZ, ci sami „spece” wyliczyli wydolność tych punktów na 180 szczepień tygodniowo. Tymczasem po 8 dniach szczepień w 250 punktach i to wyłącznie w szpitalach, gdzie personel medyczny w swoim miejscu pracy szczepi sam siebie, osiągnięto „zawrotny” wynik 50 000 szczepień. Prosta matematyka mówi, że to 25 szczepień dziennie. Podkreślić wypada, że te 6000 punktów to głównie przychodnie, które w przeciwieństwie do szpitali w soboty pracują na 1/4 gwizdka, a w niedziele i święta w ogóle.

Gdyby następną propagandową fantazję Dworczyka traktować poważnie, to w Polsce do końca marca musi dotrzeć 6 000 000 dawek szczepionki. Skąd ten optymizm się wziął u jednego z naczelnych propagandystów? Na pewno nie z faktów, które są następujące: producent mówi, że ma poważne problemy z produkcją, UE mówi, że nie ma szczepionki w wystarczającej liczbie, całe kraje, jak Hiszpania, czy Francja wstrzymały szczepienia, czekając na rozwój wypadków. Prawda jest jedna, Dworczyk i reszta ekipy Morawieckiego wiedzą dokładnie tyle, co przeciętny Polak, reszta to ich polityczne bełkotanie. Pierwsza poważna weryfikacja przyjdzie już 15 stycznia, do tego czasu miał być „wyszczepiony” personel medyczny i „okołomedyczny”, zostało 11 dni i nikt przy zdrowych zmysłach nie powie, że ponad milion medyków oraz pomocy szpitalnej do tego czasu się zaszczepi. Po pierwsze nie będzie takiej ilości szczepionki, po drugie nie będzie tylu chętnych, po trzecie tempo szczepień musiałoby przekroczyć zakładane 180 000 na tydzień i to jakieś trzy razy. Za dwa tygodnie wyjdzie Dworczyk albo jakiś inny czarodziej i znów zweryfikuje plany, tłumacząc to jakimś nowym Bergamo, gdzie jest jeszcze gorzej.

Strony

Źródło foto: 
22155 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

34 (liczba komentarzy)

 1. Polacy uwielbiają załatwiać wszystko  na tzw. "krzywy ryj". Taka postkomunistyczna tradycja. Policzyłem, że będę mógł zaszczepić się w lutym przyszłego roku, o ile antyszczepiokowcy dotrzymają słowa i zrezygnują z wkręcenia się w szczepionkową kolejkę.

 2. Nie będzie Pan mógł się zaszczepić, ponieważ żadna szczepionka na COVID-a nie istnieje. Pojawiły się wyłącznie "szczepionki" - eksperymenty medyczne przeprowadzane na ludziach niedouczonych, bądź głupich.

 3. Brzmi bardzo optymistycznie. Nie to, co oczekiwanie kilkanaście lat na planowane zabiegi. Widać że się zmobilizowali i nawet mimo pewnych poślizgów, jest szansa na zaszczepienie się jeszcze w tej pięciolatce.

 4. Politycy PiS, podobnie jak piłsudczycy pod koniec lat 30 tych, żyją w świecie wykreowanym przez swoje media. Ironia, media kreowały ten świat dla wyborców, a pierwsza ofiarą padli politycy PiSu... 

 5. "Wybrańcy narodów na całym globie krzyczeli, że szczepionka zakończy „pandemię” "

  Sprostowania. To nie szczepionka, tylko "szczepionka", czyli eksperyment medyczny. Eksperyment medyczny nie zakończy żadnej pandemii, ani "pandemii". Nie zakończy i nigdy nie miał zakończyć. "Pandemię" medialną zakończy wyłącznie jej twórca i organizator, czyli Bestia. Nikt inny. Pandemię medyczną zakończy wycofanie "testów PCR", jako metody nienaukowej i dające w prawie 100% przypadków błędne wyniki. Trzeba zająć się sprawcami pandemii i "pandemii".  Także "testami PCR", jeżeli chcielibyśmy marzyć o zakończeniu tej katastrofalnej zabawy. Kto tym się zajmuje? Albo choćby taką tematykę omawia?

  "tylko zapomnieli, że najpierw trzeba tę szczepionkę mieć,"

  Sprosowanie - nie można mieć szczepionki na COVID-a, bo takie coś nie istnieje. Jest wyłącznie "szczepionka" , czyli eksperyment medyczny przeprowadzany na ludziach głupich. Ci, którzy coś na ten temat głoszą o niczym nie zapomnieli. Oni bredzą, bo po prostu niczego ze zjawiska o nazwie "COVID" nie rozumieją.

  "później trzeba mieć chętnych"

  Bogu dzięki, że chętnych nie ma. Gorzej by było, gdyby chętni się pojawili. Na razie wydaje się, że kretynów (typu Miller i Janda) w społeczeństwie nie ma zbyt wielu.

  "i na końcu zorganizować sprawne szczepienie."

  Bogu dzięki, że Morawiecki, Niedzielski i Dworczyk nie potrafią zorganizować sprawnych "szczepień". Sprawnych szczepień też by nie potrafili. To przecież nieudacznicy i durnie.

  "Żaden z podstawowych warunków nie został spełniony"

  Super!

  " co musi się składać na jedną wielką katastrofę."

  Rewelacja. Jest nadzieja. Szczególnie że mówiąc o katastrofie organizacyjnej mowa jest o "wyszczepianiu" oraz o trzech polskich debilach, z premierem włącznie. Bogu dzięki, że ta beznadziejna trójka przygłupów zmierza w stronę katastrofy.

 6. Rządzi nami Bestia? Z tak głupim określeniem może konkurować wyłącznie słowo "Naziści", użyte zamiast Niemców. Rządzą nami tacy sami ludzie jak my!

 7. Proszę nie udawać idioty.  Zdanie brzmiało - ""pandemię" medialną zakończy wyłącznie jej twórca i organizator, czyli Bestia."

  Mowa jest o globalnej, medialnej "pandemii". Czymś całkowicie poza zasięgiem Morawieckiego i kogokolwiek z Polski. Rządzi nami Morawiecki i cała grupka rozmaitych nieudaczników zgromadzonych wokół Morawieckiego, z Nowogrodzką włącznie. Tylko że Morawieckim rządzi Bestia, twór ponad narodowy. Książka na ten temat anonsowana jest na stronie:  https://newcivi...    Proszę się zapoznać i podjąć polemikę, o ile czuje się Pan na siłach.

 8. Nie, przecież to wybrana kasta jest. Z najlepszych genów. Jak zwykli ludzie mogą się sami rządzić?

 9. Tylko że oni myślą inaczej. Zawsze, przez stulecia byli tymi głupszymi od Polaków i jakby podrzędnymi. Stąd w nich tak mocny kompleks kraju nad Wisłą. Od 400 lat skoncentrowani są na zniszczeniu nas. Na gościnność i reguły fair, w stosunku do różnych narodowości, raz i religii, odpowiadają dzisiaj skrajnym, plemiennym rasizmem.  Być może Kaczyński z Morawieckim i całą tą "opozycją totalną" rozwalenie Polski w akcie ostatnim im umożliwią. Zobaczymy!

 10. Ja bym nie wykluczał, że być może dla Kaczyńskiego to jest "misja życia".

 11. "Żaden z podstawowych warunków nie został spełniony" oraz podważanie wiarygodności samej "szczepionki" - to da BESTII podstawy do kontynuowania światowego kryzysu na kolejne nieokreślone lata...  

  ...chyba, że ludzie się przebudzą

 12. Antyludzkie sk..wysyństwo przezywane pandemią może zakończyć a "bestię" wykończyć tylko D.Trump ,zostając prezydentem USA.

 13. Dzisiaj ogłoszono kolejny "spadek ilości zachorowań". Stanowi to bardzo dobry pretekst do przedłużenia lockdownu, pierwotnie planowanego do 17 stycznia. Może jeszcze wprowadzą jakieś ograniczenia w poruszaniu się po kraju i zmuszą wielkie grupy ludności do poddania się eksperymentowi medycznemu w postaci przeprowadzenia na nich trzeciej fazy badań klinicznych szczepionki mRNA.

  Ciekawe jak by na to zareagował nasz "bezobjawowy prezydent" (© Gadowski). O ile dobrze pamiętam to przysięgał stać na straży konstytucji.

 14. Jednak prezydentura Bidena nie jest przesądzona. Być może uda się zatrzymać komunistyczną globalizację ale może dojść do kinetycznych wojen. Chiny, Iran, USA, Izrael.
  W USA szykuje się 10 dniowe, od 6 stycznia przedstawianie w senacie dowodów na sfałszowane wybory prezydenckie. Jeżeli fałszerstwa zostaną udowodnione to Bestia może trafić do więzień a tym samym zakończy się pandemia. Ciekawym reakcji Prezydenta Dudy który jako jeden z pierwszych pogratulował Bidenowi zwycięstwa w wyborach. Wygląda na to że PiS dawno temu postawił na Bidena i wpisał się w ogólnoświatową próbę przebudowy systemu finansowego opartego na płacy podstawowej.

 15. > Ciekawym reakcji Prezydenta Dudy który jako jeden z pierwszych pogratulował Bidenowi zwycięstwa w wyborach.

  Chyba żyjemy w światach równoległych...

  W moim świecie media jechały po Dudzie, że ociąga sie ze złożeniem gratulacji Bidenowi. A jak już to zrobił to nie było to należycie czołobitne. 

  Ciekawy jestem relacji czytelników z innych światów ;)

 16. Antyglobalista,

  nie zwracaj uwagi na idiotyzmy wypisywane przez Mariana Konarskiego vel bezpartyjny - bo jasnym jest, że on trzyma z bolszewią związaną z Łukaszenką i Putinem...

 17. Ja o feriach dzieci. Trzeba być wyjątkową kanalią, żeby obecną przerwę w nauce szkolnej dzieci nazwać feriami. Ferie to owczem, czas przerwy w nauce. Ale i aktywny wypoczynek - zwłaszcza na świeżym powietrzu. Kiedyś to była najbliższa górka i sanki (albo opony lub kawałek dykty), dziś też sanki, ale i bardzo powszechnie narty. Rządowe kanalie.

 18. A propos, saneczkowi przestępcy:
  „Kilkadziesiąt osób zjeżdżało na sankach w Bytomiu. Interweniowała policja”
  https://wprawo.pl/katarzyna-ts-przestepcy-ad-2020/

 19. Te nieszczęsne testy PCR bedą wykazywały covida niezależnie czy ktoś zaszczepiony czy nie. To będzie dawało do myślenia.. chyba że zaszczepionym będą pisali grypę a niezaszczepionym covida.

 20. KTO SIĘ KOGO PRZESTRASZYŁ? - Temat na kolejny felieton...

  Policja nie wystawiła żadnego mandatu, ani wniosku o ukaranie do sądu, za złamanie godziny policyjnej w sylwestra – dowiedział się w Komendzie Głównej Policji reporter RMF FM. Link: https://www.rmf...

 21. Oni już też mają dosyć. Niedługo się dowiedzą, że lockdown potrwa do marca i trzeba będzie nadal zapieprzać w nadgodzinach.

 22. Trzeba im jakoś pomóc... Może darmowa dostawa kolejnych felietonów "Kontrowersje.net" na komendy...? Ilu byłoby subskrybentów? Ktoś by policzył?

 23. Zaprzyjaźniony policjant mówi, że u niego w komendzie na 30 zatrudnionych do szczepienia zgłosił sie 1 ochotnik

 24. No to się zdziwią gdy przyjdzie rozkaz dobrowolnego zaszczepienia się...

 25. DIAGNOZA z PROGNOZĄ Macieja Pawlickiego -  polecam...

  https://twitter...

 26. @MK: "...albo zaplanowany, żeby „pandemię” przedłużyć albo wynikający z „myślenia” polityków".

  Albo i jedno i drugie.

  Przedłużenie pandemii może sprawić, że ludzie wkurzą się do tego stopnia, że zarządają wymiany nieudolnych Elit, które wprawdzie dużo gadają, że owszem bardzo chcą i jeszcze bardziej dbają o Obywateli, ale jak przyjdzie co do czego to okazuje się się, że nic nie potrafią zrobić. To dobry moment na podsunięcie Światu "Nowych Elit", które szybko pandemię zakończą i zostaną "Ludźmi Roku 2021" oraz Bohaterami Ludzkości.

  Kwestia "myślenia" polityków, a zwłaszcza tych u władzy, sprowadza się chyba do tego, że wystarczy wydać polecednie/rozporządzenie/przepis czy coś tam, aby to natychmiast zmaterializowało się. Niejako samo.

  Tymczasem Big Pharma rozbudziła popyt do tego stopnia, że teraz nie daje rady go zaspokoić.

 27. avatar

  Maternie szczepionka należała się, bo on jest (w każdym razie był) służba zdrowia

  Mann też, ale się nie zgłosił.

 28. WAŻNA ARGUMENTACJA PRAWNA w WYROKU WSA w Opolu z dnia 27.10.2020 wraz ze szczegółowym UZASADNIENIEM,

  - w którym sąd uchylił karę pieniężną w kwocie 10 000 zł wydaną przez Sanepid w Prudniku wobec fryzjera w związku z prowadzoną przez niego działanością gospodarczą. Informacje ważne dla przedsiębiorców w związku z wieloaspektowymi ustaleniami zawartymi w uzasadnieniu wyroku:

  ROZPORZĄDZENIE Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r., wydane na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1-6 i 8-12 ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi NIE SPEŁNIA KONSTYTUCYJNEGO WARUNKU JEGO WYDANIA (..).

  Wprowadzone zostały czasowe ograniczenia prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców określonej w tych przepisach działalności sprowadzające się w istocie do zakazu tej działalności. Taką regulację zawiera rozporządzenie z dnia 19 kwietnia 2020 r. i zawierały także poprzedzające je rozporządzenia Rady Ministrów: z dnia 31 marca 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 566 z późn. zm.), i z dnia 10 kwietnia 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 658), którymi także WPROWADZONO OGRANICZENIA działalności gospodarczej, jednocześnie USTALAJĄC, że OGRANICZENIA POLEGAJĄ na CAŁKOWITYM ZAKAZIE prowadzenia określonej tam szczegółowo działalności gospodarczej.

  Rada Ministrów MOGŁA również na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 2 o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi WPROWADZIĆ CZASOWE OGRANICZENIE określonych zakresów działalności przedsiębiorców. Jednak (..) WYŁĄCZNIE CZASOWO (..), NIE POZWALAJĄ one natomiast NA PRZYJĘCIE zastosowanej w rozporządzeniach KONSTRUKCJI PRAWNEJ polegającej na ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej POPRZEZ jej ZAKAZANIE.

  OGRANICZENIE prowadzenia działalności gospodarczej (rozumiane jako stan kiedy działalność może być prowadzona po spełnieniu określonych warunków) NIE JEST RÓWNOZNACZNE Z ZAKAZEM jej prowadzenia (czyli stanem kiedy działalność gospodarcza danego rodzaju w ogóle nie może być prowadzona). ŻADEN PRZEPIS upoważnień ustawowych zawartych w art. 46 ust. 4 i art. 46b ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi NIE ZAWIERA UMOCOWANIA DO określania w rozporządzeniu ZAKAZÓW PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ.

  WARTO PRZECZTAĆ CAŁĄ TREŚĆ WYROKU WSA, gdyż wskazane są tam liczne naruszenia konstytucji oraz ustaw szczegółowych (ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, znowelizowana ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19; Kodeks Postępowania Administracyjnego, ustawa o policji i inne):

  Link: https://trybun....

   

 29. KGHM

  Obraz może zawierać: tekst „MC2 Legnica tel. 76/74 39 529 MCZ Głogów tel. 76/72 76 706 przypadku dodatkowych pytań proszę Marta Miller Pani Jolanta Polniak Zmianie ulega organizacja badań 28.02.2021r. dnia *badania wstępne kontrolne wykonywane będą tylko za okazaniem zaświadczenia o przeprowadzonym szczepieniu przeciw COVID-19 Pracownicy nie zaszczepieni nie zostaną dopuszczeni do badań, co w konsekwencji nie dopuszcza ich do pracy. pytań proszę Pani Lolanta”

 30. Czyli jednak dyskryminacja ze względu na stan wyszczepienia? 

  Czyli tak jak wczoraj w TVP INFO (przypadkiem trafiłem) powiedział Korwin Mikke - trzeba sobie załatwić (tak jak za komuny) lewe zaświadczenie o wyszczepieniu skoro rząd PiSofski będzie stosował REPRESJE wobec Polaków!

 31. Strony