Prześlij dalej:

Wczoraj na jednym z portali opublikowałem krótkie i oczywiste zdanie, że PO bez TVN i „Gazety Wyborczej” byłaby politycznym trupem i to od dawna. Tylko wyżej wymienione polskojęzyczne „media”, wspierane przez pomniejsze ośrodki propagandowe, utrzymują tę polityczną kompromitację przy życiu. Postawionej tezy w zasadzie nie trzeba argumentować, wystarczy mieć oczy, uszy i kawałek mózgu, a wszystko samo się wykłada na tacy, jednak dla porządku przywołam chociaż dwa argumenty, przede wszystkim dlatego, że są wyjątkowo zabawne.

Zacznę od politycznego trolla Tuska, który właśnie odniósł spektakularne zwycięstwo nad demokracją, z 93% poparciem i jako jedyny kandydat, został szefem EPL. Tak się wybiera szefa największej partii w parlamencie Unii Europejskiej hołdującej „liberalnej demokracji” i „wartościom europejskim”, ale to nie koniec komedii. Polityczny troll Tusk jeszcze miesiąc temu galopował na archiwalnej okładce „Newsweeka” na białym koniu i miał w wyborach prezydenckich „rozjechać” nie tylko Andrzeja Dudę, ale zmieść cały PiS z polskiej sceny politycznej. I w tym miejscu znów trzeba wrócić do mediów, bo Tusk jest jak PO, gdyby nie TVN i „Wyborcza” byłby politycznym trupem albo politycznym trollem nazywanym tak oficjalnie we wszystkich głównych serwisach informacyjnych.

Kolejne kompromitacje Tuska, podkreślające jak marny i tchórzliwy jest to polityk, podawana są w „mediach” jako sukcesy i „światowa klasa”. Farsa zastępuje rzeczywistość i w tych gęstych oparach absurdalnej propagandy z byle osła robi się rycerza. Przy okazji wypada wspomnieć, że takie same wybory na szefa PiS, co akurat w partyjnych wyborach nie jest niczym nadzwyczajnym, zostały podsumowane Białorusią i dyktaturą, co więcej, podkreślono, że w „standardzie europejskim” jest to nie do pomyślenia. Jak widać Tusk dostał nową fuchę i odegrał teatrzyk niczym Łukaszenka, ale w eter poszły te same puste frazesy o „mężu stanu” i „zwycięstwie demokracji”. Wszelkie zarzuty stawiane Kurskiem z TVP, słuszne zresztą, wyglądają blado, przy propagandzie Kurskiego z „Wyborczej” i reszty towarzyszy z TVN.

W drugim przypadku, czyli przesłaniu w kopercie tajnego kandydata PO na Prezydenta RP, trudno dobrać jakiekolwiek słowa oddające poziom tragifarsy. O skali kompromitacji świadczy to, że nawet „Wyborcza” nie dała rady zrobić z tego sukcesu i odważyła się na krytyczny komentarz. W samej PO też się spora cześć, głównie przeciwników Schetyny, obraziła się na demokrację i krzyczą, że zachowanie „tajnego” Jacka Jaśkowiaka jest nieodpowiedzialne i hamuje kampanię Kidawy-Błońskiej. Stare powiedzenie, że nie ma takiej zbrodni, której „liberałowie” nie popełniliby dla pieniędzy, znajdują w tych dwóch komediowych odcinkach, pełne odzwierciedlenie. Co charakterystyczne, przeciętny, a nawet nieco bezczelny polityk zapadłby się pod ziemię po takich występach, ale Tusk i PO nadal wychodzą przed kamery, by bez mrugnięcia oka mówić o wielkich sukcesach demokracji, krytykując przy tym populistów.

Strony

Źródło foto: 
25631 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

16 (liczba komentarzy)

 1. Od dawna wiadomo, że siły NWO chcą wykorzenić chrześcijaństwo. Dotąd miało ono jakąś swoją reprezentację polityczną w formie partii chadeckich i ludowych. Przyszedł czas na zniszczenie i tego, więc znaleziono odpowiedniego człowieka. Jeżeli zrobi to, co zrobił z polską sceną polityczną, to cel będzie osiągnięty. Biedni chadecy - teraz dopiero zobaczą co jak działa prawdziwa socjopatia i jak łatwo jest napuścić jednych na drugich.

 2. "... a siły piekielne Go nie przemogą." Na Skale jest zbudowny. Ale w Europie Zach. jest bardzo źle i będzie Armagedon

 3. Drugi temat to Jaśkowiak. Przyznaję się do błędu, że nie wziąłem go pod uwagę, stawiając raczej na Bodnara lub Spurek. To idealny kandydat tęczowego eurolewactwa. Ma właściwe dla nich poglądy i jest wystarczająco posłuszny. Takiego prezydenta mogą sobie wymarzyć.

  Na szczęście Schetyna musi walczyć o przetrwanie, a Jaśkowiak to dla niego teraz największe zagrożenie. Mam nadzieję że walka między nimi będzie długa, zaciekła i skończy się wzajemną jatką.

 4. A może: "Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk rozkłada ręce."
  To naprawdę osiągnięcie żeby w pół roku rozłożyć Wrocław na łopatki. A Prezydent Sutryk dopiero się rozkręca...

 5. avatar

  ... a Czaskoski dzielnie mu sekunduje --- szczególnie na niwie utylizacji ścieków i wszelakich odpadków.

 6. Platforma to partia jawnej antypolskiej zdrady i jako tako taka powinna być zmieciona ze sceny politycznej. Miejmy nadzieję, że po najbliższych prawyborach w PO ten sztuczny twór skierowany przeciwko Polsce popadnie w jeszcze większe problemy. Pozwoli to oczyszczać polski dom z wielu przewlekłych schorzeń zainstalowanych w różnych politycznych obozach:

  https://www.you...

  Fala solidarnościowych, mega patriotycznych "zadymiarzy" będzie od tej pory szybko rosła. Ta fala zniesie postkomunę w każdym ugrupowaniu. W PiS-ie również.

   

 7. avatar

  ... konfo-komuną na czele!

 8. Dziwna ta konfo-komuna, chce dać pieniądze ludziom zamiast biurokracji.

 9. avatar

  Pieniądze? Te to oni chętnie przytulą, na razie w jedenastkę niesporo im to idzie.

 10. Wczoraj Tygodnik  "Do Rzeczy"– Gratulacje dla Donalda Tuska w związku z wyborem na funkcję Przewodniczącego EPP. Życzę powodzenia i wielu osobistych sukcesów! – skomentował sukces polityka prezydent Andrzej Duda. 

  Tak sobie tylko mysle czy nie byloby lepiej tego nie zauwazyc poprzez prezydenta A.Dude. Ech szkoda slow.

  Dzisiaj Tygodnik " Do Rzeczy"  Rafał Ziemkiewicz przekonuje, że Tuska nie było stać na taki gest, kiedy w 2015 r. Duda wygrał wybory prezydenckie. Zdaniem dziennikarza Tusk był wtedy "jedynym przywódcą europejskim, który demonstracyjnie nie złożył oficjalnych gratulacji nowo wybranemu prezydentowi RP".

 11. Strony