Prześlij dalej:

Mam takie cykliczne hobby i w ramach tego przypominam o rzekomych oczywistościach, które jakoś na co dzień tak oczywiste już nie są. Fakt, że jedyną prawdziwą opozycją w Polsce jest amerykańska, a de facto radziecka telewizja TVN, prawie każdy wyborca PiS potwierdzi o dowolnej porze dnia i nocy. Warunek jest jeden, trzeba o tym przypomnieć i najczęściej robi to sam TVN. Co więcej Ci sami wyborcy PiS, którzy nie znoszą TVN i nawet nawołują do bojkotu, prawie zawsze ulegają „narracji” TVN i dodatkowo jeszcze przestrzegają PiS przed krokami politycznymi, dającymi „paliwowo dla tych propagandystów z Wiertniczej”.

Parafrazując znane powiedzenia, jak się nie obrócisz wszędzie TVN i najdobitniej było to widać po kolejnych wyborach wygranych przez PiS. Z wyjątkiem wyborów europejskich, gdzie po prawej stronie była jedna wielka euforia, rekordowo wygrane wybory samorządowe wywołały niemal żałobę w elektoracie PiS, a rekordowo wygrane wybory parlamentarne przygnębiły elektorat. Skąd się wzięły takie irracjonalne reakcje? Naturalnie problem jest znacznie szerszy niż sam wpływ TVN, ale udział tego ostatniego determinuje całą resztę. Oglądam stację wroga 24 na dobę, wbrew apelom o bojkot i traktuję tę katorżniczą pracę, jako swego rodzaju kontrwywiad. Dzięki temu wiem na przykład, że zaraz po wyborach parlamentarnych w TVN24 prawie w ogóle nie pokazywali frustracji i rozczarowania marnym wynikiem PO. Tematem główny, prócz sprawy Banasia, była… przegrana PiS z całą opozycją i przede wszystkim utrata senatu.

Fachowo takie sztuczki nazywają się „przekazem dnia”, które potem przechodzą w „narzucenie narracji”. Jakie są efekty? Wyborcy PiS natychmiast przejęli „narrację” TVN i popadli w rozpacz z powodu „słabego wyniku” PiS i jeszcze ten nieszczęsny senat. Istnieją tacy publicyści i analitycy, którzy powtarzają, że polityka to zimna kalkulacja, nie emocje i takie podejście jest kompletnie bzdurne. Polityka to jedno i drugie, zimną kalkulacją nakręca się społeczne emocje i TVN robi to niestety bardzo dobrze, zastępując opozycję, przynajmniej tę lewicowo-liberalną. Umiejętne żonglowanie tematami, poprzez nagłośnianie wygodnych i wyciszanie niewygodnych wydarzeń politycznych, sprawia, że Stanisław Piotrowicz, zwykły rejonowy prokurator z PRL, stał się prokuratorem komunistycznym i największym zbrodniarzem PRL. Z kolei prominentni sekretarze i członkowie PZPR: Miller, Cimoszewicz, Kwaśniewski, Rosati, uchodzą za europejskich demokratów.

Strony

Źródło foto: 
32074 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

10 (liczba komentarzy)

 1. Wszystko to święta racja, Matko Kurko. Prezes (albo jego przyboczni) powinien to powiesić z duzym powiększeniem we wszystkich ważniejszych pomieszczeniach na Nowogrodzkiej i na Żoliborzu (łacznie z WC:)). Niestety Prezes "od zawsze" nie doceniał destrukcyjnej roli mediów (przykłady: choćby wybory 2007, czas po katastrofie Smoleńskiej i wiele innych). Oprócz złej "polityki kadrowej" jest to podstawowa słabość Prezesa. A do powyższego celnego artykułu oprócz TVN prosze jeszcze dodać ONET i WP (proszę sprawdzić w ostatnich raportach, jaki one mają wpływ na przeciętną opinię). To wszystko, razem z fanatycznym zaślepieniem "lemingów" oraz ociężałością tzw. "przeciętnego Polaka" ma obecnie katastrofalną siłę rażenia w skali całego społeczeństwa. Prezes MUSI znaleźć na to sposób (dość Sasina, więcej młodych w "przekazie"?), bo inaczej może naprawdę być kiepsko.

 2. avatar

  Pojawia się trochę młodych rzeczników obecnych i byłych, którzy robią pozytywne wrażenie. A z tą polityką kadrową to niestety racja. Pozbyto się charyzmatycznej Pani Premier zastępując zupełnie nieudanym Joachimem Brudzińskim, którego ostatnim stanowiskiem zgodnym z jego kompetencjami było wicemarszałkowanie Sejmem. 9 lat temu była niejaka Kluzica, co się okazała najzajadlejszym wrogiem. Byli Dorn, Misiek, etc, etc. 

 3. Lenin był powiedział: kadry, kadry; i jeszcze raz kadry. Obecne elity są rodem z żydokomuny, lewackie i antynarodowe (tj. antypolskie). Są światowe, europejskie i zwalczają Kościół a w rzeczy samej Cywilizację Łacińską. Są sterowane (przez Kogo?) i mają potężne wsparcie medialne i finansowe. Nie będzie łatwo. Ale jest jeszcze nasze położenie geopolityczne, które w przeszłości było naszym przekleństwem, a teraz może się okazać naszym błogosławieństwem

 4. Rzeczywiście propagandowo PiS prawie dogorywa. Próba dogadania się z Totalnymi przez dyskusję społeczną to przecież kpiny z rozsądku. Kto próbuje rozmawiać z kimś kto umyślił sobie, że będzie grał w pomidora, tzn. programowo przecząc każdemu zdaniu wypowiadanemu przez rządzących?

  To nie na koniec 'bojkotu' TVP przez Totalnych powinniśmy czekać, a na to jak przyjdą i odszczekają kornie pod stołem durny pomysł bycia 'totalną opozycją'. Dopóki trwają na takiej pozycji ich wypowiedzi, czy odpowiedzi są przecież całkowicie oczywiste (ZAWSZE 'NIE' I 'SPRZECIW'). Nie ma więc sensu by to potwierdzali, co za każdym razem robią. PiS powinien zakazać jedzenia muchomorów. :)

  I oczywiście miast tracić krocie na kupowanie akolitów Totalnych, lepiej przeznaczyć je na propagandę. Powinno powstać kilka kanałów (dla odbiroców o różnym poziomie i wrażliwości), tak by TVN został rozpuszczony w morzu publicystyki formującej Polaków.

  P.S. Przed chwilą napisałem (po zaniechaniu pisania tam czegokolwiek przez parę tygodni) komentarz do 'TYLKO U NAS. Stołeczny ratusz tłumaczy się z zerwania kontraktu z Pesą: Przekroczenie terminu naraziłoby spółkę na zarzut niegospodarności' na wPolityce treści : "Czego on się obawia? Przecież jest w PO i doktryna Neumanna działa. Czyżby chciał wystąpić?" i dostałem: "Ups...
  Tymczasowo nie możesz dodawać komentarzy." Z kolei do tekstu nt. JK komentarz: 

  Stanu to on jest eunuchem! 55.117.219.*

  wczoraj

  To impotent stanu! Poza zatkaniem mοrd DEΒILOM POLSKIM ryżem za 500, wszystko co poza tym zrobił, zrobił dla żydów na ich polecenie! WYŁĄCZNIE"

  jest dopuszczony i tkwi na stronie w najlepsze.

  Przy takim podejściu do informacji niby prawej strony, długo będziemy czekać na jakieś pozamiatanie złogów głupoty w głowach Narodu.

 5. TVN może przeczołgiwać PiS kiedy tylko chce i może narzucić każdą narrację opozycji. PiS nie może nawet raz przeczołgać TVNu. Wobec powyższego jasno widać kto ma więcej do powiedzenia w Polsce - TVN rządzi, a PiS tylko panuje i ponosi odpowiedzialność. Taki układ zawsze jest korzystny dla rządzących, a kiepski dla panujących. Mam nadzieję że panujący kiedyś się obudzą.

  Tytułem uzupełnienia z ostatniej chwili. Ponoć TVN wyznaczył sobie kandydata na prezydenta. Może to taki czarny koń Sorosa. Ciekawe czy tym posunięciem wkurzą naszą totalną opozycję.

 6. Pracownik TVN Hołownia startuje na Prezydenta Polski? Piotr, Ty to widzisz?

 7. avatar

  Nie jest pierwszy. Kiedyś Lis się przymierzał

 8. Alez to przeciez b. dobrze. Kiedy w "zawodach" blazenek tvnu dostanie w doope,to moze zupelnie w niej zniknie. A skad wezmie kasiorke na wybory? Jak sie z niej "chrzescijansko" wytlumaczy? Mysle ze to tylko plotka w celu promocji jego wypocin "yntelektualnych"

 9. Wicepremierzy - Gliński, Gowin, Sasin. Żelazny kordon wokół Morawieckiego wskazujący, że żadnej antysowieckiej rewolucji za Morawieckiego nie będzie. Każdy z wicepremierów pasuje do TVN-u wręcz idealnie. Czyli, że rządził będzie TVN, a dokładniej, ludzie stojący za oficjalnymi właścicielami TVN. Odnoszę wrażenie, że tym razem Kaczyński został chwycony za gardło.

   

 10. Od zawsze tak było jest i chyba będzie, zło krzykliwe a dobro rodzi się w bólach. Musi się coś wydarzyć na miarę afery z uchodzcami jak było 4 lata temu aby Duda wygrał . Już nie działa 500 + i 14 emerytura, tak przylgnęło, jakby nam się to należało. Opozycja ma kastę sędziowska i Senat, więcej im nie potrzeba do zadym oraz do jazdy po nas Polakach....

 11. Strony