Prześlij dalej:

Od wczoraj biegały po Internecie sensacyjne zapowiedzi sensacyjnego sondażu. Wiadomo jak to jest z sondażami, przede wszystkim trzeba wiedzieć kto, dla kogo i za ile to robi. Tym razem IBRIS zrobił dla RMF FM i Gazety Prawnej, co ma szczególne znaczenie dla kierunku komunikatu. Same wyniki sondażu praktycznie nie zawierają żadnych sensacji, poza jedną śmiesznością, ale taką nie do końca. Andrzej Duda ma poparcie na poziomie 42%, druga jest Kidawa Błońska z 22%, trzeci Kosiniak-Kamysz z 10%. Tak wygląda I tura, ale w drugiej IBRIS daje 45% Kosiniakowi-Kamyszowi i 43% Andrzejowi Dudzie, przy 7% niezdecydowanych, no i to jest do połowy śmieszne, o czym szerzej za chwilkę.

Warto w ogóle zajmować się sondażami? Tak, ale w odpowiedni sposób, same wyniki sondażowe, szczególnie w trakcie kampanii, mają niewiele wspólnego z preferencjami wyborczymi, ale są elementem politycznej agitacji i próby nakłaniania do konkretnych zachowań wyborczych. Naturalnie takie rzeczy nie dzieją się same, kto płaci ten wymaga i to dopiero pierwszy warunek, bo potrzebne jest jeszcze przyzwolenia odgórne na konkretne zamówienie. Dzieci felietonów na kontrowersje.net raczej nie czytają, to nie będę po raz setny pisał o tych samych prymitywnych mechanizmach. W skrócie sondaż TVN wygląda zupełnie inaczej niż sondaż TVP. Natomiast najbardziej wiarygodne są sondaże wewnętrzne poszczególnych partii, które przecież same siebie oszukiwać nie będą, dlatego płacą trzy razy więcej, ale dostają w miarę uczciwe wyniki badania przeprowadzonego na szerszej próbie.

Co nam w takim razie mówi sondaż RMF FM i Gazety Prawnej? Przy odpowiednim filtrze jest on rzeczywiście sensacyjny. Andrzej Duda nie stracił nic, chociaż miała zaszkodzić mu Lichocka, potem lokalny zadymiarz „pogryziony” przez szefową sztabu. Wniosek? „Hejt” nie działa, co było do przewidzenia i czemu poświęciłem kilka kolejnych felietonów. Zwłaszcza w wyborach prezydenckich obrzucanie kontrkandydata błotem i żeby tylko błotem, jest podwójnie nieskuteczne. Po pierwsze rosną notowania ofiary agresji, po drugie spadają notowania agresora i tak się stało z Kidawą-Błońską. Akcje w Wejherowie, Pucku, Łowiczu, populistyczne grzanie onkologii plus wyczyny sztabowców pod szyldem „Sok z burka”, sprowadziły kandydatkę POKO do 22%. Przypomnę, że to jest o 5% mniej, niż uzyskała sama PO.

Fatalne wiadomości dla Kidawy-Błońskiej, która nie tylko nie potrafiła przeciągnąć na swoją stronę najbardziej radykalnego elektoratu antypisowskiego, ale straciła elektorat własnej partii. Jak to bywa w przypadku PO, oni nie mają żadnego planu i bazują jedynie na tym, co nowego powiedzą w TVN albo napiszą w GW. Jedyny szkic jaki posiadali, to agresywna kampania prowokująca Andrzeja Dudę i ściągająca radykalny elektorat lewicowo-liberalny. Nic z tego nie wychodzi i wyjść nie może, zatem pozostaje… frustracja i jeszcze więcej głupich ruchów, będących wynikiem frustracji. Kidawa-Błońska to taki drugi Bronisław Komorowski, tylko ona nie startowała z poziomu 73% i na 30% nie ma żadnych szans, co widzą już ośrodki medialno-polityczne starające się funkcjonować pomiędzy bunkrami dwóch wojujących plemion.

Strony

Źródło foto: 
29040 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

14 (liczba komentarzy)

 1. Klka razy wzięłam udział w sondażach telefonicznych aż stały się tak debilne że odpuściłam całkowicie.Na dokładkę zaczęły przychodzić SMSy typu ....wygraj szanse na 100 tys.itp. więc sądzę ,że zostałam sprzedana oszustom w nagrode za wzięcie  udziału w kilku sondażach. Kto  bierze udział w tych sondażach? Potencjalnie ofiaryi na przekręty i tyle.

 2. Dlaczego nie zwróciłeś uwagi na NAJŚMIESZNIEJSZY element tego "sondażu"?

  Wg "sondażu" w drugiej turze Władek uzyskałby dodatkowo 35 proc., a PAD ...1 proc. Czyli Władek uzyskałby 35 razy więcej dodatkowych głosów niż obecny prezydent! Brzuch boli ze śmiechu. Takich numerów nie ma ani w polityce ani nigdzie. Właśnie to 35 do 1 (!!!) co do nowych głosów pozwala myśleć, że wręcz nie było żadnego sondażu. Po prostu RMF (radio o zdecydowanie największej słuchalności w Polsce) słusznie podaje, że taki antytalent jak 63 - letnia MKB nie daje nadzieji na nic, a z reszty najmniej śmieszny jest Władek no to podali taki "sondaż".

  Przed PAD widzę dwie rafy: to co odwali TSUE 9 marca (jutro mamy dzień w TK przypominam przy okazji) oraz to nieszczęście związane z 2 mld na Kurskiego (właśnie tak ludzie myślą - 2 mld na Jacka Kurskiego to sposób myślenia w tej sprawie). Naprawdę niech to prezydent prześle Przyłębskiej i niech to zamrożą na kilka miesięcy. Największym wrogiem Andrzeja Dudy jest ten niezmierzony i nieokiełznany czereśniak Jacek Kurski. To największa wpadka PiS w historii (on jest nawet większym nieszczęściem od debila Kazia Marcinkiewicza). To co się od...la codziennie o 19.30 jest jakimś horrendum. Tam nawet nie rozumieją takiej prostej sprawy jak to, że pokazywanie wychodzących na środek studia Eduni Lewandowskiej i Beci Holeckiej z góry to pokazywanie toczących się niezgrabnych grubych kulek (przepraszam, ale tak to wygląda). Tego (choćby tego) ten patafian Kurski nie ogarnia, a o warstwie merytorycznej nawet nie wspomnę, bo mi (wyborcy PAD i PiS) jest potwornie wstyd. Jedna z tych lalek z TVP Info plus Karol Gnat już byliby o wiele bardziej strawni od kojarzonych z Koreą Północną Holeckiej, Lewandowskiej i Adamczyka.

 3. G300.                                                                                                                                                                                                                                                                Co do Kurskiego pełna zgoda! Fizjonomia inteligetnego inaczej, zawsze zadowolonego z siebie downa. No ale czego oczekiwać, skoro Zjednoczona Prawica to zbieranina w większości karierowiczów (a propos tekstu MK, że Konfederacja to zbieranina), grubo ciosanych prostaków, lizusów i odrażających lawirantów. Tak. Postaci typu Czaputowicz, Gliński, Sasin, Kurski, Gowin ("tęczowy Rejtan") czy ostatnio kretynka Lichocka, albo też Ci od promocji Polski za Granicą. Złodziejska banda. Czy też Gosiewska, wielka miłośniczka Ukrainy.W dodatku zdrajcy. Przecież już raz to towarzystwo wbiło nóż w plecy Pisowi. W dodatku popychadła żydowskie; polskimi rękoma, na żydowskie polecenie zwalczające patriotyczny, propolski Ruch narodowy. Haniebne. Zabawne, że działająca na tym blogu żydo-komunistyczna agentura (Bart, oli, Septimus, JaPolonus i paru innych wsiarzy widzi "ruskie onuce" w Ruchu narodowym a nie np. w PSL, czy w Lewicy. To wszystko wyjaśnia.

 4. Wyjaśnijmy sobie kacapie raz na zawsze:

  1. Jedyną patriotyczną i propolską formacją jest Prawo i Sprawiedliwość.

  2. Najwięcej zdrajców jest w Konfederacji.

  3. Na polecenie Żyda Putina Konfederaci ze zwierzęcą nienawiścią zwalczają jedyną realną siłę patriotyczną w Polsce: PiS. A w dodatku starają zrobić wszystko, żeby Duda przegrał wybory prezydenckie.

  4. Zabawne, że Rosyjscy Żydzi na czele z Putinem zażarcie atakują PiS, a nie PSL ani PO. Konfederacja wręcz idzie ręka w rękę z POKO.

  Tak podłej, podstępnej, rusofilskiej, antypolskiej partii jak Konfederacja nie widziałem od 30 lat, od czasów PZPR. Chcecie zniszczyć PiS, ale wam się nie uda kacapy. Pozdrowienia dla Brauna, tego co się fotografuje na Placu Czerwonym ze Swiridowem (co za zbieg okoliczności, że tak się przypadkiem spotkali w 8-milionowej Moskwie!), który zapuścił brodę jak stary rabin, no i nazwisko ma czysto polskie. Pazdrawliajem maładcy!

   

 5. No i na pohybel zdrajcom, spolszczonym czerwonoarmistom, bolszewicko-czekistowskim siepaczom i ich wnukom, swołoczy z sowieckiego mordoru.

 6. avatar

  Zauważyłam, że Konferderację popierają ludzie związanie ze służbami, z wojskiem. Kiedyś czytałam komentarze Taktycznego z przyjemnością, jako zwarte i logiczne, nie mogę uwierzyć, że on skręcił w lewo. W moim otoczeniu mam dwóch wojskowych, co to kiedyś, i jak im się wydaje, teraz, są za Bóg Honor Ojczyzna, ale teraz głoszą to w ramach Konfederacji. Ktoś chyba się przeleciał po tych środowiskach, samo się nie zadziało.

 7. Słuchaj no Miki'04; kacapski ryju niemyty, uwalany w ruskich kopiejkach po pachy, łachu zaprzedany, ruska zgniła onuco, waląca gangreną na odległość. Czarcim gównem od ciebie wali, bo żresz je spod siebie ruski gnomie. Nie będziesz ty płatny żydobolszewiku urządzał tutaj tanich scenek "wyparcia i projekcji" swoich własnych cech pomiota na innych, bo tutaj na takich fajansjarzy nikt się nie da nabrać. Jesteś taką samą ludzką kurwą, jak żydobolszewia spolszczona i jej zstępni tworzący KODomitów.   

 8. Do "ruskiej onucy"!

  O ty chooju posrany! Jesli ja jestem "zydo-komunistyczna...", to ty jestes skunk!

 9. Z braku czasu, od kilku miesięcy korzystam wyłącznie z informacji przychodzących "z automatu". Ogromna większość z nich bije w obecnie rządzących. Zacząłem doceniać rolę TVP. Niuanse i estetyka nie mają tutaj większego znaczenia. Liczy się wyłącznie "łopatologia".

 10. avatar

  Zastanawiam się czy "totalni" są zdolni do wykonania manewru,który wydaje się być nieprawdopodobnym.Kidawa - Błońska mimo malejącego poparcia zapewne uzyska drugi wynik w I turze wyborow.W drugiej turze z Anrzejem Dudą - mimo mobilizacji anty-PiSu - to obecny przydent jest faworytem .Kidawa-Błońska może... nagle poważnie zachorować.Na tyle poważnie ,że musi zrezygnować z kandydowania.Wówczas TVN uzna,że teraz kandydatem jest Kosiniak -Kamysz.On wejdzie wtedy do II tury.Z nim Andrzej Duda będzie miał duży problem.Oczywiście mało kto uwierzy w chorobę,ale dla części przeciwniów obecnego prezydenta brak Kidawy-Błońskiej na liście wyborczej może być ulgą.POKO twarzy nie straci bo ja straciło dawno temu.

 11. Strony