Prześlij dalej:

Dziś poniedziałek, ciężki dzień dla wielu Polaków i dla mnie również, ale podejmuję się wyzwania, któremu nie jest w stanie podołać 40% maturzystów i 90% polityków. Zaprezentuję program szczepień Niedzielskiego w liczbach, bazując na podstawach matematyki, jednak ze wzglądu na kondycję fizyczną i psychiczną mogę się gdzieś pomylić, dlatego zapraszam do sprawdzania wartości razem ze mną. Do jakichkolwiek obliczeń potrzebne są dane i tutaj wyjątkowo przydadzą się nam media, które od rana trąbią, jak według ministra zdrowia i premiera Morawieckiego ma wyglądać „strategia szczepień”?

Co wiemy z tych doniesień medialnych i wypowiedzi polityków również? Ma być około 1000 punktów szczepiennych w Polsce, które tygodniowo będą szczepić po 180 Polaków. Pomnóżmy na początek te dane i wyjdzie nam 180 000 szczepień tygodniowo w całej Polsce. Dalej mnożymy przez cztery, czyli liczbę tygodni w miesiącu i mamy 750 000 szczepień miesięcznie. Ponieważ miesiąc ma 30 lub 31 dni, nie 28, a według zapewnień rządzących, zabiegi będą wykonywane również w soboty i niedziele, dołóżmy jeszcze 30 000 i przyjmijmy, że miesięcznie 780 000 Polaków dostanie szczepionkę. Kolejne optymistyczne założenie matematyczne jest takie, że proces zacznie się od styczniu, w co nie wierzy nikt, ale dla łatwego rachunku liczmy od stycznia, wtedy wyjdzie nam pełen rok i 9 360 000 zaszczepionych. Tylko czy na pewno tyle nam wyjdzie? Nie, zdecydowanie nie, wyszłoby, gdyby nie jedna bardzo ważna zmienna matematyczna, otóż szczepionka składa się z dwóch dawek, co oznacza, że rocznie nie uda się zaszczepić więcej niż 4 680 000 Polaków. Teraz wystarczy policzyć dwie wartości i będziemy wiedzieć wszystko.

Pamiętamy, że ambitny plan dotyczył wszczepienia całej populacji, no to liczymy 4 680 000 zaszczepionych rocznie, przez 30 000 000 milionów dorosłych Polaków. Wychodzi nam prawie sześć i pół roku szczepienia i „pandemii” w Polsce. Teraz dane dla połowy populacji, co ma nam zapewnić odporność stadną. Wystarczy wziąć trzy palce plus dłuższy paznokieć i tyle będzie Niedzielski szczepił połowę dorosłej populacji Polaków. Wszystkie te dane pochodzą albo od samych rządzących albo od mediów, które dotarły do projektu „strategii szczepień”. Jeśli się komuś wydaje, że to niemożliwe lub za bardzo pesymistyczne, to podkreślę, że są to założenia ministerialne, nie moje, którymi mogę się podzielić. Według mnie to jest nie do zrobienia w Polsce, z wielu względów, no i co gorsze prowadzi do kolejnej rzezi Polaków. Wspomniane 1000 placówek, to nic innego jak znane wszystkim przychodnie i ośrodki zdrowia, te placówki zostaną całkowicie wyłączone z leczenia, bo ich moce przerobowe to 180 szczepień tygodniowo i nic więcej. Plany polityków toczą się swoim torem, życie swoim i nie ma takiej siły, żeby gdzieś się coś nie wysypało, nie wykluczając strajku lekarzy i pielęgniarek o czym mówi się coraz głośniej.

W mojej ocenie nawet tak minimalistyczny plan ministerialny ma marne szanse powodzenia i już na stracie obsunie się o trzy miesiące, z tego względu, że wcześniej niż w marcu szczepień się nie spodziewam. Do wszystkich sznurkiem powiązanych „planów” dochodzi jeszcze opór społeczny, z każdym dniem coraz silniejszy. Dla wielu Polaków prosty zabieg szczepienia będzie się wiązał z wyprawą, w skrajnych przypadkach kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę. Na początku rząd rozpali propagandę i jak przy każdej nowości najbardziej „prości” ludzie dostaną małpiego rozumu, pewnie powstaną kolejki społeczne, ale po dwóch trzech miesiącach, gdy przyjdzie lato, nikt się do ośrodków w kolejce ustawiał nie będzie. 180 szczepień na punkt, przy tych okolicznościach, o ile w ogóle jest możliwy, to tylko na początku, potem wszystkim zapał siądzie. Wobec powyższego między bajki można włożyć, że szczepionka zamknie „pandemię”. Nic takiego się nie stanie i piszę o tym od wielu tygodni. „Pandemię” zamknie zakończenie „testów”, ale to ogłosi ktoś ważny na świecie, nie Morawiecki i Niedzielski.

Źródło foto: 
24275 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

36 (liczba komentarzy)

 1. Jeśli 1000 punktów będzie "wyszczepiać" po 180 naiwnych dziennie, to w miesiącu wychodzi:

  30x180x1000=5,4 miliona / mies.

  Jeśli wszystkie 1000 punktów "wyszczepi" dziennie w sumie 180 to i tak nie pasuje:

  30x180=5400 / mies.

  Coś w tych rachunkach w felietonie jest pokręcone? Gdyby 180 "wyszczepionych było tygodniowo w 1000 puntków, to musieliby tych "naiwniaków" dowozić sukami milicyjnymi :D

  Jeżeli 180 przez tydzień ma wyszczepic jeden punkt, to bedzie "szczepił" 180/7=25,7 i tu by prawie pasowało, gdyby nie jeden czynnik: skąd wezmą tylu chętnych każdego dnia do każdego punktu, do eksperymentów medycznych na niespotykaną w dziejach Ziemi skalę, eksperymentów, których wyniki poznają dopiero nasze wnuki i prawnuki (jeśli takowe w ogóle się urodzą po tym eksperymencie)?

 2. 180 tygodniowo, co z kolei daje podejrzanie niskie 25-26 dziennie a to ~3 na godzinę przy 8 godzinnym dniu pracy (trochę dziwne przy pracujacych sobotach i niedzielach). Raczej liczyłbym na 12godzinny dzień pracy... jak będą mieli obłożenie.

  Jeżeli trzymamy się tych 180*1000*52 (tygodnie) to wychodzi 9 360k. Tylu mogą mieć chętnych. To jest do zrobienia w rok. Do tego czasu raczej nie przewiduje presji na obowiązkowość bo nie mają tej obowiązkowości czym obsłużyć. Jak dojdą do tego "obiektywne" trudności to tempo jeszcze bardziej spadnie i okres wyszczepienia chętnych sie wydłuży. Z jednej strony co się odwlecze to nie uciecze ale z drugiej strony wszystko może się zdażyć przez dwa lata.

   

 3. Tak wynika z analizy podaży. Popyt może być zupełnie inny. Oczywiste, że najpierw entuzjaści szczepień poustawiają się w kolejkach, co może wzbudzić złudne poczucie sukcesu akcji. Później może być różnie, a to będzie zależało od częstotliwości i dolegliwości występowania efektów ubocznych. Może się nawet tak zdarzyć, że codziennie będzie zgłaszać się kilkadziesiąt tysięcy osób z powikłaniami. Tego nie zaabsorbują szpitale tymczasowe i sprawa stanie się głośna, nie wspominając już o paraliżu pozostałej części służby zdrowia.

 4. Czy tak trudno policzyć? 8000 punktów szczepień x 180 tygodniowo=1 440 000 x 4 (tygodnie w miesiącu)=5 760 000 miesięcznie. Zatem jak sk.....y znajdą tylu chętnych debili, to wyszczepią bardzo szybko.

  Polecam opinię dr Martyki na temat szczepionki: https://www.pch...

  Może być zabójcza, a w USA Pfizer już wielokrotnie był karany iścigany.

 5. A skąd wziąłeś 8000? W tekście jest mowa o 1000.

 6. Tak mówią w mediach.

 7. Nie wiadomo jak długo potrwa akcja szczepień. Może okazać się że epidemia sama z siebie wygaśnie, zanim jeszcze na dobre rozpoczną się szczepienia. Ciekawe, czy rząd wtedy odtrąbi tryumf.

  Pozostają jeszcze komplikacje po długotrwałym noszeniu masek (szczególnie na świeżym powietrzu). Tego problemu nie załatwią szczepionkami. 

 8. "epidemia sama z siebie wygaśnie"

  skoro epidemia, to gigantyczna akcja socjotechniczna i dezinformacyjna, to sama z siebie nie wygaśnie. Wygaśnie wówczas, gdy:

  1. wymknie się sprawcom i reżyserom spod kontroli,

  2. gdy sprawcy i reżyserzy uznają, że zakładane cele już osiągnęli.

  Możemy zastanawiać się nad punktem pierwszym. Ten jest możliwy tylko i wyłącznie w takim przypadku, gdy polskiemu rządowi i polskiej opozycji lejce wysuną się z brudnych łapek. Jak spowodować wymknięcie się sytuacji spod kontroli wszystkim mendom kojarzonym z polską polityką, a stale widocznym w mediach?

  Moim zdaniem jest na to sposób i wyłącznie na tym jednym punkcie należałoby się skoncentrować.

 9. Epidemia, jako zjawisko medyczne, a nie socjotechniczne, wygaśnie w ciągu kilku miesięcy. Tak wiele osób przeszło lub przechodzi zakażenie, że niedługo nie będzie prawie nikogo, kto by mógł się zarazić.

  "Zajob", czyli warstwa socjotechniczna, może trwać tak długo, jak to Bestiowym demiurgom będzie potrzebne.

  Może być bardzo zabawnie, jak zdychająca epidemia zderzy się z monstrualnie pompowanym "zajobem".

 10. Wejdzie nowa mutacja i pod nią nowy test i nowe oczekiwanie na szczepionkę,,  poprzedzone dręczeniem psychologicznym i ekonomicznym.

 11. dokładnie tak. Bestia może uruchamiać dowolną ilość wirusów, "wirusów" i mutacji. Dysponuje zarówno dostępem do tajnych laboratoriów wojskowych USA, jak i niepodzielną władzą na mediami i nad politykami. Nic tu się samo, ani w wyniku działania sił przyrody, nie stanie.

 12. Jeśli Trump zdoła odkręcić "wybory" w USA to z tej waszej "bestii" nie zostanie nawet macica.

 13. Polacy nie powinni zakładać nic więcej, niż pełne zniszczenie polskiego obecnego rządu, PiS-u i niemal całej polskiej (rzekomej i oficjalnej) opozycji rządowej.

  To wystarczy.

 14. Przede wszystkim, można zrobić tak, że osoby które przeszły chorobę mogą przez pół roku chodzić bez maseczek.

  W autoryzowanych punktach zrobić test na przeciwciała, który jest wprowadzany do aplikacji mObywatel. I można bary otworzyć i hotele... I stoki. 

  Jakąś firma z Wrocławia chwaliła się że robi szybki test za 30 zł. Ludzie mogliby zapłacić 50 zł w autoryzowanych punktach, następnego dnia glejt w mObywatel. I życie zaczyna wracać do normalności, PiS wychodzi na herosa który pozwolą nam w miarę normalnie przchodic te trudne czasy. 

 15. Oczywiście można... problem polega na tym, że rozkazy są inne. To co proponujesz jest nie po liniii i nie na rękę. Pandemia to jest narzędzie rządzenia a nie problem medyczny.

  Generalnie wiele rzeczy można, problem polega tylko na tym, że straciliśmy wpływ na nasze państwo.

 16. A po co test jak mozna żądać okazania paszportu zdrowotnego - znamienia bestii.

  Takie pierd*****ie to tylko przyzwolenie na kolejne zniewolenia.

 17. Jak bank zablokuje kartę, to nigdzie nie kupimy...

  Czy ktoś w PiSie, mógłby rzucić propozycje wspólnej dywizji Polsko-Litewsko-łotewskiej, z siedzibą w Wilnie? Wygląda na to że władze Litwy zaczynają się oglądać na Warszawę, może czas bardziej rozpalić ten polityczny romans? 

 18. > ktoś w PiSie

  Wieruszka jest zdeterminowana do obrzydzenia stronnictwa patriotyczo-konserwatywnego Polakom. Nie zrobi nic w interesie Polski. Szeregowy PiSowiec to sobie może palcem w bucie pomachać, żeby nikt nie zauważył i nie doniósł wyżej.

 19. Zintegrowana tożsamość cyfrowa wejdzie tak czy siak,.. to o czym tu rozmawiamy to czy będą tam wpisane szczepienia czy szczepienia plus nabyte (naturalnie) odporności. Jak nie będzie tego drugiego wariantu to niewyszczepieni będą mieli coraz mniej i mniej możliwości. W tym drugim przypadku można się uchronić przed szczepionkami i w miarę normalnie żyć. 

 20. Kolego, to nie tak winno działać. Nie ma czegoś takiego, jak domniemanie "nosicielstwa", choroby. To lekarz powinien stwierdzić chorobę, a nie ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Twój tok rozumowania to już mały krok do odwrócenia podstawowej zasady w prawie - domniemania niewinności (KK) i zasad odpowiedzialnośc (art. 405 KC, z wyjątkami oczywiście). Zasada ta jest jedną z podstawowych swobód obywatelskich.

 21. kiedy usłyszałe ze "zespół" ma robić 180 szczepień na tydzień (zakładam 6 dni) to parsknełem smiechem, 

  bo gdyby w takim (niskim) tempie były robione testy na virusa (przez "zespół) to mieli byśmy 90% mniej zrealizowanych testwów

  ( no powiedzmy od 2/3 mniej do 90% mniej)

  polecam zobaczyć na yt filmiki z tego "jak mnie testowano na wirusa"

 22. Apokalipsa Św. Jana

  15 I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii,
  tak iż nawet przemówił obraz Bestii
  i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici,
  którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii.

  16. I sprawia, że wszyscy:
  mali i wielcy,
  bogaci i biedni,
  wolni i niewolnicy
  otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło

  17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
  kto nie ma znamienia -
  imienia Bestii

  lub liczby jej imienia.

 23. Ten pan wie, że za pół roku go już nie będzie. To jest cyborg od brudnej roboty, który miał przygotować grunt pod wyszczepianie jak to się ostatnio subtelnie określa. Mieli przerazić suwerena skumulowaniem zgonów, dlatego mieliśmy rzeź październikowo listopadową. Do tego plan był maksymalnie udręczyć ludzi obostrzeniami (pełny lockdown koalicjancii zablokowali na szczęście), żeby suweren przerażony + umęczony aresztem domowym i biedą w firmie sam błagał o "wyszczepienie". Nie udało się wygenerować potrzeby jak to inna kanalia z tej kliki Pinkas powiedział. Wśród znajomych znam tylko jednego chętnego na strzała w żyłę. Nie wiem skąd oni 30% chętnych wzięli w sondażach.

 24. Małpy z brzytwami czyli szczepienia na kowida
  więcej tutaj:
  http://pospolit...

 25. Wedlug praw epidemiologii wirus powinien slabnac im wiecej ludzi ma juz odpornosc, poniewaz szanse na rozprzestrzenianie ma tylko szczep nieletalny. Chyba, ze bestia rozrzuca rozne wirusy.

 26. myślę, że trzeba brać pod uwagę tylko zdrowych ludzi, tych którzy przechorowali chyba nie będą szczepić, ale może się mylę

 27. https://busines...

   

  łał, juz modelem chińskim jadą..

 28. Czyli jednak segregacja kowidowa, Nur Fur Wyszczepieni i osobne tramwaje, pociągi itp. oraz zakaz wstępu w przestrzeń publiczną dla niewyszczepionych. Jak o tym pisano w necie już w kwietniu to mało kto wierzył i twierdził, że to teorie spiskowe. Mamy powrót do obozów koncentracyjnych i lat 1939-1945 - zamiast gazu mamy się dać "wyszczepić" - bo tylko wtedy będziemy "przydatni i niegroźni dla społeczeństwa". Kur**** ja chyba śnię??? Który mamy rok? Dlaczego tacy ludzie, którzy głoszą takie teorie, że maja zamiar to wprowadzić i mają zamiar przeprowadzić eksperymenty medyczne a'la Mengele - jeszcze nie są ścigani z urzędu przez prokuraturę?

 29. Może dla niezaszczepionych jeszcze jakieś jaskrawe opaski z literą N? (gdzieś już to widziałem) A zaszczepionym można implantować mikrochipa lub tatuaż w prawą rękę lub w czoło? (gdzieś już to czytałem)

  Każda dyskryminacja niezaszczepionych będzie niekonstytucyjna. Jedyny legalny i konstytucyjny przywilej dla zaszczepionych to słitfocia z Morawieckim, Niedzielskim lub jakimś wynajętym celebrytą.

 30. @ Egon O. "Każda dyskryminacja niezaszczepionych będzie niekonstytucyjna."

  A czy ich w ogóle interesuje jakaś Konstytucja? Czy dotychczasowe łamanie praw obywatelskich jest w jakomkolwiek stopniu konstytucyjne? Czy ustawa Mengele+ jest w którymkolwiek z punktów konstytucyjna?

  Dla nich konstytucją jest pan Soros.

 31. Strony