Reklama

W tym felietonie będę zajmował się „śmieciami” wyłącznie w kontekście aktu oskarżenia, do nowej afery, która wynikła po komentarzu Zbigniewa Ziobro odniosę się w dzisiejszym odcinku „Polskiej Chaty Biskupin”. Władysław F. został oskarżony, co ważne z oskarżenia publicznego, o znieważenie funkcjonariuszy publicznych w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Podstawę prawną aktu oskarżenia i całej serii zawiadomień do prokuratury, stanowił art. 226 k.k. Ktokolwiek zna okoliczności sprawy ten wie, że Władysław F. ponad wszelką wątpliwość nazwał polskich żołnierzy „śmieciami” i uczynił to odnosząc się do pełnionych przez nich obowiązków służbowych. Z powyższego wprost wynika, że Władysław F. w całości wypełnił przesłanki popełnienia czynu zabronionego, CO STWIERDZIŁ Sąd Rejonowy Wrocław-Śródmieście.

Najmocniej przepraszam za wstawkę pisaną wielkimi literami, ale to jest informacja kierowana do „dziennikarzy”, którzy nie odróżniają aktu oskarżenia od pozwu, ale biorą się za komentowanie „uniewinnienia” Władysław F., chociaż faktycznie oskarżony został przez sąd uznany za winnego. Dokładnie w sprawie zapadł dość częsty wyrok, niestety zarezerwowany dla „lepszego towarzystwa”! Warunkowe umorzenie postępowania na okres próby z samej nazwy i definicji mówi, że sąd uznaje zarzuty stawiane w akcie oskarżenia, natomiast zajmuje odrębne stanowisko w kwestii wymiaru kary, o ile oczywiście sam oskarżyciel nie wnosi o warunkowe umorzenie, co się praktycznie nie zdarza. Ze słów rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Warszawie płynie dokładnie ta sama konkluzja, bo inaczej po prostu być nie może:

Reklama

Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia we Wrocławiu przedmiotowym wyrokiem de facto podzielił tezy sformułowane w akcie oskarżenia, a tym samym potwierdził winę i sprawstwo oskarżonego.

Warunkowe umorzenie postępowania zawsze i wszędzie jest uznaniem winy, w takich przypadkach oskarżony dostaje szansę na poprawę, jednak muszą być wypełnione przesłanki zawarte w:

Art. 66. [Warunkowe umorzenie postępowania. Przesłanki stosowania]

§ 1. Sąd może warunkowo umorzyć postępowanie karne, jeżeli wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, okoliczności jego popełnienia nie budzą wątpliwości, a postawa sprawcy niekaranego za przestępstwo umyślne, jego właściwości i warunki osobiste oraz dotychczasowy sposób życia uzasadniają przypuszczenie, że pomimo umorzenia postępowania będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni przestępstwa.

Jak widać sąd dokonał bardzo swobodnej oceny zarówno dowodów zgromadzonych w sprawie, jak i posłużył się wręcz frywolną wykładnią nieznacznej społecznej szkodliwości czynu. Trudno przyjąć, przy kierowaniu się wiedzą, doświadczeniem życiowym i logiką, że nazywanie polskich żołnierzy „śmieciami”, przez znanego celebrytę, którego słowa obiegły całą Polskę, noszą znamiona znikomej szkodliwości społecznej. Oczywiście jest dokładnie odwrotnie, szkodliwość jest bardzo wysoka, ponieważ daje przyzwolenie nie tylko na bezkarne znieważanie polskiego munduru, ale zagraża bezpieczeństwu państwa. O ile pisanie bzdur o tym, że Władysław F. został przez sąd uniewinniony jest wyłącznie obrazem żenującego stanu wiedzy prawnej, co niestety jest „dziennikarską” normą, to już sam wyrok sądu, jak najbardziej można i należy uznać za skandaliczny. Nie jest to pierwszy „wybryk” Władysława F., a wiec przesłanka odnosząca się do: „postawa sprawcy niekaranego za przestępstwo umyślne, jego właściwości i warunki osobiste oraz dotychczasowy sposób życia uzasadniają przypuszczenie, że pomimo umorzenia postępowania będzie przestrzegał porządku prawnego” również została przez sąd potraktowana „dowcipnie”.

Reklama

15 KOMENTARZE

 1. Polscy żołnierze to “śmieci” Polacy to “idioci” i tu buło łagodnie. Ale gdyby Frasyniuk albo Tokarczuk powiedzieli “pedały czarnuchy żydzi to śmieci” czy tez byłoby tak llagodnie i “pośmiejcie się z tego z nami”?

  Muszę się pochwalić. Kiedyś pisałem, żeby nie zaciągać kredytu z tytułu COVID KPO, bo będziemy musieli spłacać za inne kraje a sami nie dostanie nic. I….

  Nerwowe reakcje wywołała informacja, że mimo iż dziś Polska – z powodu blokady ze strony KE – nie ma szans na zyskanie miliardów ze wspólnego budżetu UE, to i tak polscy podatnicy będą musieli płacić olbrzymie odsetki od zaciągniętego wraz z innymi państwami kredytu.

  Polska zapłaci miliony za kredyt innych państw UE. “Wściekłość w PiS”

  • Graczu, nie trac wiary w dawki przypominające

   Jak podaje CDC gdy Omikron BA.1 był wariantem dominującym, skuteczność szczepionki przeciwko hospitalizacjom wynosiła 61% dla dwóch dawek i wzrosła do 85-92% po otrzymaniu trzeciej dawki
   Kiedy dominował BA.2 skuteczność szczepionki z dwiema dawkami wynosiła 24% i wzrosła do 52–69% po trzeciej dawce
   Wśród osób dorosłych w wieku 50+ dla BA.2 skuteczność szczepionki przeciwko hospitalizacji wynosiła 55% po trzeciej dawce i wzrosła do 80% po czwartej dawce

   dzis mamy omikron BA.4 ….

   zachod mało wykrwawiony, jak sie nie doszczepią może sie polać krew na ulicach bo “każde zycie bezcenne” i tylko haj hitla lockdown da zycie wieczne

   • @corinthians
    Nie wiem skąd te “dane” o skuteczności szczepionek. Wystarczy poobserwować jak chronią biorców na przykładzie wielokrotnie szczepionych polityków i celebrytów. W analizie danych ważne jest coś takiego, jak “data integrity”. Tu nie ma żadnego “integrity”. To, co nam serwują to nie dane, ale propagandowa papka, pozująca na naukę.

    Nie twierdzę jednak że preparaty nie są skuteczne. Te wszystkie zgony młodych ludzi od prysznica, drzemki, spacerów i biegania, te wszystkie “małpie ospy” i “long covidy” świadczą o uch skuteczności. Dokładnie takiej, jak zaprojektowano.

    • Egon. Ty w tych danych widzisz skutecznosc a ja nieskutecznosc bo trzeba nieustannie sie doszczepiac, nawet nie co rok.
     No i widze zagrozenie że zdradzieckie mordy w Polsce beda pod wielką presję mediow by powielac blizej nieokreslone c.ujstwa z zachodu.
     Jesli w Niemczech zmarlo poki co 4x mniej niz w Polsce to obawy sa uzasadnione.

     • @corintians
      Wszystko zależy od tego jak są liczone przypadki śmiertelne i czy istnieją bodźce polityczne i finansowe by zwiększać śmiertelność przypisaną covidowi. Wyniki z różnych krajów nie są porównywalne, bo covid to bardziej spektakl polityczny, niż choroba. Celem tej całej “pandemii” jest podanie jak największej ilości ludzi eksperymentalnej i jak się później okazało, depopulacyjnej szczepionki.

     • Egon. Z drobnymi wyjatkami oficjalne covidy nigdy nie byly wyzej zgonow nadmiarowych za ktore w zdecydowanej wiekszosci sa odpowiedzialne.Niemcy sa bliskie proporcji 10-9.
      Ta hucpa od poczatku nie miala zadnego celu poza jednym – zdradzieckie mordy w roznych krajach udawały że robią cos dobrego. Chcieli zbijac kapital polityczny, a przy okazji krasc i zwiekszac zakresy swojej wladzy.

      https://www.theguardian.com/world/2020/aug/17/swedens-covid-19-strategist-under-fire-over-herd-immunity-emails
      Skoro Finowie mieli analizy ze zamkniecie szkol zmniejszy zakazenia u najstarszych o 10% to szalenstwem bylo isc tą drogą ktorą i tak poszli.
      A psychopaci nawet dla 1% byli gotowi zamknąć lasy.
      Szczepionki, nawet najgorszy chlam zawsze bedzie miec jakis ulamek skutecznosci wiec do wszelakiego gowna ludzie beda namawiani.
      Chocby po to by w Eurostacie nie byc gorszym od Bulgarii. Bo to do tego PISiory doprowadzily – jestesmy na przedostatnim miejscu

   • @corintians
    Nie wiem po co podajesz bez przerwy jakieś “dane” organizacji od których wali czosnkiem na odległość. No ale jeśli musisz, to trudno. Myślałem, że wywiad z Dr. Jaśkowiakiem dostatecznie objaśnił skalę kłamstwa i manipulacji we w temacie szczepień i szczepionek. Pozdrawiam.

 2. Faktycznie
  od lewej do prawej piszą o…uniwinnieniu Frasyniuka a w najlepszym wypadku o umorzeniu sprawy.
  Ci z prawej podają to jako dowód degeneracji kasty a ci z lewej jako dowód, że według niezależnego… sądu Frasyniuk miał rację.

  Co się naprawdę stało znika i wyrok żyje swoją zdekonstruowaną rzeczywistością.

  Bardzo podobnie dzieje się prawie ze wszystkim.
  Nikt nie sprawdza faktów tylko bije wirtualną pianę na swoją potrzebę.

 3. Prawde mowiac za SLOWA nawet obrazliwe nie powinni sadzic. Wolnosc wypowiedzi. Kazdy moze sie pbrazac za cokolwiek, nie tedy droga. Mozna zrobic jalies wyjatki dla grozb karalnych. Mam nadzieje,ze Polska kiedys stanie sie panstwem jak USA i kazdy bedzie sie Mogul obrazac i obrazac innych bezkarnie. Takie zycie.

 4. Ilekroć czytam całkiem słuszne i prawdziwe informacje to zawsze szlag mnie trafia dlaczego piszący nie napisał nazwiska “sędziego”. To jakaś tajemnica państwowa ? Z treści dowiedziałem się że ten haniebny wyrok wydały drzwi, okna , schody i poręcze w sądzie. O cegłach i cemencie wydającym wyroki w imieniu Państwa Polskiego nie wspomnę. Co się dzieje z wami Panowie i Panie ? Boicie się tych opasów sądowych które wydaja tak haniebne wyroki ? Proszę was wszystkich podawajcie publicznie nazwiska sędziów i sędzin. “Nie lękajcie się…”