Prześlij dalej:

Czy sensownym jest pisanie o chorobie w kontekście politycznym? O chorobie nie, ale mówimy o wirusie i to głównie polityczno-gospodarczym. Powtarzał się nie będę, wszystko o tym reżyserowanym obłędzie już napisałem. Co bardziej rozsądni fachowcy mówią krótko i dosadnie, mamy kolejny wirus sezonowy, do którego trzeba się będzie przyzwyczaić, jak do setki innych. Naturalny porządek rzeczy, o czym każdy myślący człowiek wie, tyle tylko, że to nie na myślących zbija się polityczny kapitał, jak i obdziera ze skóry, przy czym maseczki to naprawdę drobiazg. Kto ma na panice zarobić ten zarobi, kto się okaże frajerem wiadomo od dawna.

W każdym razie wirus w końcu do Polski dotarł, ale czas oczekiwania rozładował wszelkie emocje. Oczywiście w mediach nagłówki świecą się na czerwono i w TVN przewijają się żółte paski, jednak to wszystko jakieś takie leniwe i bezpłciowe. Do tego stopnia nic się nie dzieje, że od rana jeszcze nie widziałem jednej konferencji Gasiuk-Pihowicz, czy innej Lubnauer. Państwo zdało egzamin? Nie zwykłem oszukiwać ludzi, wszyscy wiedzą jak wyglądają wizyty na SOR i to w „normalnych” warunkach, o takich zadymach jak medialny wirus nie wspominając. Pewnie, że istnieją procedury i w ostatnich dniach rząd i wszystkie służby dodatkowo stały na baczność dzień i noc, ale gdyby przyszła prawdziwa pandemia, żaden system i żadna służba zdrowia sobie z tym nie poradzi. Natomiast doskonale poradził sobie PiS, politycznie zostało to rozegrane naprawdę po mistrzowsku.

Najpierw PiS wciągnął opozycję do rzeczowej dyskusji, a w konsekwencji podzielił się polityczną odpowiedzialnością poprzez wspólne przegłosowanie ustawy. Wydawałoby się, że takie rzeczy są niemożliwe, jednak udało się, głównie z tego powodu, że w trakcie kampanii byłoby strasznie trudno kontestować ustawę, która w założeniu ma pomagać w zwalczaniu wirusa. Tak, czy siak opozycja grzecznie podniosła łapki, wcześniej w balonie emocji rozdymanym do monstrualnych rozmiarów, puścił zwór bezpieczeństwa i prawie całe niezdrowe powietrze zeszło. Dziś nie ma chętnych do zbijania kapitału na „pandemii” i zgodnie z moimi przewidywaniami PiS wyszedł na tym najlepiej, bo po prostu ma narzędzia, aby się przed społeczeństwem popisywać. Nie ma konferencji pozycji, nie licząc wygłupów lubuskiej marszałek z PO, nawiasem mówiąc ulubienicy Owsiaka, co mówi wszystko, za to są liczne konferencje przedstawicieli rządu. Tak to się musiało skończyć i tak się skończyło.

Strony

Źródło foto: 
25365 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

9 (liczba komentarzy)

 1. Większym zagrożeniem od samego wirusa są skutki paniki oraz niektórych działań zapobiegawczych. Tu niestety ucierpimy na skutek spowolnienia wymiany handlowej. Będzie to trzeba szybko wytłumaczyć ludziom, gdyż opozycja na pewno skorzysta z okazji by obciążyć tym rządzących.

 2. ja trochę z innej beczki- dlaczego Duda z PISem nie grają kartą ruchu bezwizowego do USA? Czyżby to był niepewny temat?Takie osiągnięcie po tylu latach starań zwieńczone sukcesem w czasie prezydentury Dudy to przecież samograj

 3. pete!

  To prawda!

 4. avatar

  i tak z boku, do chama Owsiaka: tak, masz chamie rację:

  to była kolejowa chamówa żydowiny bydłoelity Michnika.

  Obrzydliwy Michnik dłubał, wiercił kopał w nosie gluty i wycierał w siedzenie pociągu

  to coś chamie Owsiak na twoim poziomie- jesteś parszywym glutem

 5. MOLAS!

  ;)))))))))))))))

 6. avatar

  ale niby co? żarty? NIE

  fakty fakty i ocena,

  tu żadnego mrugania okiem nie było

 7. avatar

  "...wszystko przebiega podręcznikowo i jest pod pełną kontrolą"

  **uja tam. Sorry, nie będę się wypowiadał ale ...

 8. Moj kumpel dzis powiedzial, cytuje: "chcieli Q**a "Schengen", to maja!"

  Trudno sie z nim nie zgodzic! 

 9. Patrząc na zdjęcie widzę unoszącą się nad głowami,jedyną myśl przewodnią:"Jak kolejny raz zrobić w ch.ja wyborców?.Nie żadne programy rozwoju czy obojętnie jacy kandydaci na prezydenta.Tylko ta jedyna myśl jest ważna.Polacy pamiętają takie programy dla młodych jak" ZMYWAK!",połączony z akcją kredytową "DŁUG HORROR I OBCZYZNA".Pamiętają wsparcie emerytów programem "UDKO +",czyli podwyżki emerytur i rent o kilka zł .Pamiętają również znakomity obywatelski projekt POlityczny"ZABIERZ BABCI DOWÓD".Co robić,co robić,jak kolejny raz ........? .

 10. Strony