Reklama

Po tragedii 96 osób na pokładzie samolotu za wszelką cenę poznać chciałem reakcje mieszkańców tego miasta.

Po tragedii 96 osób na pokładzie samolotu za wszelką cenę poznać chciałem reakcje mieszkańców tego miasta. Doszukałem się forum miasta Smoleńska i zacząłem dogłębnie analizować to, co oni myślą o tym wydarzeniu. Czytam i poza naprawdę nielicznymi nacjonalistycznymi wpisami widzę wpisy naprawdę pełne empatii. Na forum tym ludzie omawiają własne spostrzeżenia, cytują świadków, omawiają warunki atmosferyczne, szukają przyczyn tragedii…Są ludźmi… Są takimi samymi ludźmi jak my. Mało tego – umawiają się, by oddać cześć zmarłym w katastrofie. Może nie znają naszych kontekstów. Może w ogóle nie znają kontekstów jawnej walki o władzę, bowiem u nich tego nie ma, a przynajmniej jawnie o tym nie mówią. Wątek do wpisów o "upadku samolotu" jest dynamiczny, ciekawy i – jest w nim więcej informacji od tych, które są nam podawane.
Oczywiście są tam i subiektywne oceny. Ale z informacji na nim podanych przynajmniej posiadam informacje co do warunków atmosferycznym tam panujących w chwili tragedii.
Nie będę tego streszczał – poczytajcie sami. Nie polecam translatora google. Czytajcie po rosyjsku – dobra szkoła przypomnienia tego języka.
Powiem tyle: www.forum.smolensk.ws to naprawdę dobre źródło informacji o nastrojach Rosjan będących bezpośrednimi świadkami tragedii.
PS.
Czytam to forum i w pewnym momencie mówię do żony: Kurczę, oni są naprawdę ludźmi.
Żona mi na to: A co, mają być robakami…?

POLITYCY WIELE ZŁEGO WYRZĄDZAJĄ W UMYSŁACH LUDZI…

Reklama

4 KOMENTARZE

   • To ja też spróbuję. Już to
    To ja też spróbuję. Już to robiłam kiedyś na rosyjskich forach. Spotykałam się tylko i wyłącznie z życzliwością. Szkoda, że nie mam cyrylicy. Byłoby mi łatwiej.

    Pozdrawiam raz jeszcze dziękując za link.:)

    PS: Właściwie to dopiero dziś do mnie dotarło co się właściwie wydarzyło. Zbyt wiele bodźców jednocześnie zewsząd. Udzielało mi się. Przyszło wyciszenie i najmniejszej ochoty na włączanie się do dyskusji, nie tylko tu, w których i tak nikt nikogo przecież nie przekona.

    Smoleńsk…gdzieś tam na dnie pamięci pałętało się to, wypłynęło gdy przeczytałam Twój tekst. W wykonaniu Bułata Okudżawy nie znalazłam, ale to też moim zdaniem piękne.

 1. Здесь должен быть Смоленский
  Здесь должен быть Смоленский веб сайт, но сейчас сервер перегружен и не справляется с запросами. Пожалуйста, попробуйте открыть эту странцу через несколько минут снова.

  Соболезнуем родным и близким погибших, всему польскому народу.

  Mam nadzieję, że Ci wszyscy ludzie nie śledzą tego co wyprawia się w mojej Ojczyźnie.
  Już nie jestem taka pewna czy chcę się tam zarejestrować.