Prześlij dalej:

W świecie modnych słów na topie znajduje się makaronizm „fake news”, czyli nieprawdziwa informacja. Kiedyś to się po prostu nazywało kłamstwo albo propaganda, dziś jest „hejtem”. Określenie to jest eufemizmem medialnego łgarstwa, ale służy też jako eufemizm nieudolności i ignorancji. Od wczoraj krąży po Internecie oczywiste kłamstwo, podparte szyderstwem, jak to Krystyna Pawłowicz wylosowała trzy razy z rzędu szóstkę w Toto Lotka. Dokładnie chodzi o wylosowanie sędziego Świderskiego, którego nazwisko jest odmieniane przez wszystkie przypadki i tę oczywistą brednię powtarzają wszystkie „wolne media”, a za nimi Grzegorz Schetyna.

Sprawy cywilne Krystyny Pawłowicz przeciw Owsiakowi i Nierasowi stały się pretekstem do uderzenia w samą Krystynę Pawłowicz i miały pokazać patologię „pisowskiego” wymiaru sprawiedliwości, w którym losowania są ustawiane. Co więcej „zamówiony” sędzia miał rzekomo wydać wyroki według życzenia powódki, ale i pozwanej, w przypadku procesu z Nitrasem. Tyle łgarstw i bredni, a teraz same fakty i zaczynam od kwestii podstawowej. Tak zwane losowanie sędziów obowiązuje od 3 stycznia 2018 roku, tymczasem w sprawach Krystyny Pawłowicz sędzia Swiderski został WYZNACZONY, na starych „peowskich” zasadach, ponieważ wszystkie pozwy wniesiono przed 2018 rokiem, na co wskazuje już sama sygnatura, po „/” mamy podany rok:

1. Pawłowicz przeciw Owsiakowi sygn. akt XXIV 996/17
2. Pawłowicz przeciw Owsiakowi sygn. akt XXIV 997/17
3. Nitras przeciw Pawłowicz, nie znam sygnatury, ale sprawa jest starsza niż powyższe, https://koduj24...

Jak widać nie było, żadnego losowania, bo po prostu nie mogło go być, ale znajdźcie chociaż jedną informację w mediach, na temat tych podstawowych faktów. Tak się składa, że znam przedmiot spraw cywilnych Krystyny Pawłowicz z Owsiakiem, chyba nawet lepiej, niż sama Krystyna Pawłowicz, co nie wynika z mojej arogancji, ale znów z faktów. Pierwsza sprawa dotyczyła „konkursu” na rozszyfrowanie skrótu R.W.K.P.W. K. (Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Koskos), jaki Owsiak zorganizował. Głównym dowodem w sprawie był mój artykuł, w którym wszystko opisałem. W tej sprawie zeznawałem również, jako świadek. Proste pytanie. Jakim cudem przy takim poziomie chamstwa i lżenia człowieka, wyrok mógł być inny, niż stwierdzający naruszenie dóbr osobistych? I taki był, przy czym obie strony niezadowolone z wyroku wniosły apelację.

Strony

Źródło foto: 
28377 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

13 (liczba komentarzy)

 1. Tokarczuk dostała Nobla razem z austriackim pisarzem gloryfikujacym zbrodniarzy i negujacym oczywiste ludobójstwo... Miał być jak najlepiej, wyszło jak zwykle.. 

   

 2. avatar

  Lemingi przeżywają totalny orgazm a gie im to w wyborach pomoże ...

 3. Tak, ludzie nie będą głosować na Nobla ani przeciw. Podobnie jak z Wałęsą kilka dni temu pisałem, jeszcze zanim to się stało modne, że sam się wykończył i nic nie znaczy. Ale podobnie jak profesor??? Hartman, mam nadzieję że Tokarczuk się zaangażuje w kampanię. 

 4. avatar

  Proszę pomyśleć o równie (albo bardziej) ideowej i utalentowanej Manueli Gretkowskiej. Ona raczej nie przeżywa orgazmu

 5. avatar

 6. Jaki " Bolek" taki Nobel, ale zdarzają się wyjątki. Twórczość Pani Olgi zasługuje na prawdziwą nagrodę, bez podtekstów politycznych. Jej celebrycka postawa jest sprawą drugorzędną.

  /edit/    Jestem przekonany, że szybko dostrzeże, iż gwarancję dialogu i wolności znajdzie wyłącznie po stronie prawicy.

 7. Co powiesz zatem o jej powieści "Prowadź swój pług przez kości umarłych", na podstawie której Holland nakręciła paskudnego gniota pt. "Pokot" ? Przecież powstał na kanwie pomysłów Tokarczuk...

  Postawa celebrycka wcale nie jest sprawą drugorzędną, jest pierwszorzędną - o ile jest postawą lewacką.

   

 8. My dobry zmysł, wie jak zarobić na nagrodę za granicę.

  Tak jak myślałem, polski rząd potępił działania państwa NATO - Turcji.

 9. Jest oczywiste, że przyznanie nagród miało podtekst polityczny. Musisz jednak przyznać, że klimat Sztekli oddany jest znakomicie.

 10. Dobra, dobra..., "klimat" klimatem, ale siekierka siekierką.

  Ona oskarżyła publicznie Polaków o mordowanie Żydów. Tak, ona to powiedziała, jeszcze we wrześniu tego roku. Powiedziała, że Polacy byli kolonizatorami, włascicielami niewolników i mordercami Żydów. Więc wyspowiadaj się teraz TY z tych... zbrodni. No przyznaj się, bo skoro noblistka tak twierdzi, to nie w kij dmuchał... Nieprawdaż ?

  To jest próba wmawiania odpowiedzialności zbiorowej Polaków za czyny zdegenerowanych jednostek, które dopuszczały się zbrodni, również na Żydach.

  Jakoś inne kraje Europy nie mają problemu z mordowaniem Żydów, a brali udział w ich mordowaniu masowo, w ramach wstępowania do oddziałów SS.  TO SĄ FAKTY OBIEKTYWNE.

  Polska ma go mieć, bo chodzi o mienie pożydowskie, zrównane z ziemią przez Niemcy, a my, Polacy mamy niby za to zapłacić...?

  Nie jest moim zamiarem Ciebie urazić, ale nie toleruję zachowań ludzi z polskim obywatelstwem, bo raczej nie Polaków, takich, jak chociażby Tokarczuk, którzy z pełną premedytacją srają we własne gniazdo. Srają z pełną świadomością i bez pardonu.

 11. Z twoim osądem trudno dyskutować, gdyż oparty jest na faktach. Doceniam jednak talent pisarki.

 12. Czekamy na Nobla dla "Jurka" Owsiaka, oczywiście pokojowego. HA HA HA

 13. To wcale nie jest takie śmieszne, bo jak najbardziej możliwe.

  Europa cofa się o 102 lata i jest zapatrzona w tą przeszłość na październik, rok siedemnasty... Warto uzmysłowić sobie fakt, kto, a precyzyjniej mówiąc, jaka nacja sprowokowała tę zarazę...

 14. Strony