Prezydent Andrzej Duda i PiS są bardziej żydowscy, czy amerykańscy?

Prześlij dalej:

Najprościej odpowiadając to jedno i drugie, bo te papużki są nierozłączne, ale chciałbym proste sprawy skomplikować. Modele teoretyczne mają to do siebie, że zawsze są poniewierane przez praktyczne zastosowanie. Odwołam się zatem do praktyki nie do słabowitej teorii. Gdy onuca władzy, znana również pod kodem kreskowym Tomasz Lis, poszukiwała żydowskich korzeni w rodzinie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, każdemu „żydożercy” i krytykowi USA powinna się zapalić czerwona latarnia. Stało się trochę inaczej i honorowy mieszkaniec Czerwonej Góry osiągnął kawałek celu. Naród zaczął szumieć i gubić się w ocenach. Lewacy zachwyceni, narodowcy zgorszeni. Przyznam się bez bicia, że należę do tych ludzi, którzy nienawidzą jakiegokolwiek wpływu i odruchowo bronię się przed mecenasami serwującymi łatwe rozwiązania. Pójdziesz z nami i niczego ci nie zabraknie – powiadają akwizytorzy sukcesu. Osobiste wybory to jednak coś zupełnie innego niż decydowanie o losach państwa i narodu. Mam swoją prywatną teorię spiskową, że w Polsce dzieją się rzeczy niespotykane ponieważ radziecka bezpieka przegrała z bezpieką amerykańską. Przyjmuję też do wiadomości, że Polska powinna być Polską i niczym więcej się nie przejmować. Pytanie, czy tak się da? Dałoby się, gdybyśmy byli, którymś z kontynentów albo Chinami, czy Rosją Radziecką. Niestety jesteśmy krajem w samym środku geopolitycznego piekła i nie przetrwamy dłużej niż parę miesięcy, jeśli „sąsiedzi” zdecydują się na ofensywę. Zgoda, wszystko albo bardzo wiele wskazuje na to, że historyczna zmiana na polskiej scenie politycznej jest wynikiem obcych wpływów, możemy je nawet nazwać po imieniu, bo jeśli ruscy tracą władzę, to wiadomo kto przejął inicjatywę.

Coś jednak w tej prostej układance nie pasuje i wspomniany Lis nie jest jedynym klockiem stającym w poprzek żydowskiego spisku. Najprostsza zasada i jednocześnie niezawodny wskaźnik zawsze pokazują, kto komu i czemu służy. Z telewizji dowiaduję się, że Prezydent Polski jest Fidelem Castro, bo chodzi do kościoła i modli się do Matki Boskiej. Tego larum nie zagrali polscy narodowcy, ale żydowscy komuniści. Te same źródła grzmią, że Kaczyński i cały PiS zbudują w środku Europy katolickie państwo wyznaniowe. Trudno uwierzyć szanującemu się „antysemicie” i krytykowi Ameryki, który nie cierpi całego zamorskiego plastiku, w podobną intrygę. Jeszcze gorzej to wszystko wygląda, gdy się wsłuchać w niemieckie reakcje. Nasz „sojusznik” z NATO uważa, że jesteśmy awanturnikami, bo chcemy przesuwać granice porozumienia. Innymi słowy Niemcy troskają się, żeby przypadkiem Polska nie była krajem pierwszej linii frontu, oni łaskawie biorą to na siebie, tylko chyba zapomnieli dodać, że to im ułatwi otwarcie drugiego frontu. NATO i UE to raptem kilka pieczątek z ziemniaka na woskowanym papierze, żeby się słowiański lud poczuł dowartościowany. Wszyscy grają, tworzą pozory, budują prawdziwe i fałszywe mitologie, taka jest polityka. W układach i porozumieniach politycznych nie ma nic złego, dopóki jedna strona nie godzi się na oddanie wszystkiego, żeby paru sprzedawczyków poczuło się królami życia.

Strony

32290 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

28 (liczba komentarzy)

 1. ale dotrwałem do końca wpisu i nie mam uwag (poza aprobatą dla Autora).

 2. avatar

  Ucięło mi puentę, poprawiłem.

 3. Według mnie.
  Jak by na to nie patrzeć, to baza w Ramstein jest kołem zamachowym gospodarki Niemiec. Bo przecież tym amerykańskim żołnierzom trzeba dostarczyć nie tylko paliwo do samolotów i uzbrojenie, ale chleb, masło i srajtaśmę - a robią to Niemcy, którzy na tym zarabiają.
  Przesunięcie, nawet tylko częściowe, mocy US Army z terenu Niemiec do Polski powoduje również, że na terenie Polski następują tarcia pomiędzy CIA a BND, bo CIA wspiera swoich i ma w dupie, że BND ma jakieś inne interesy (na przykład zamiast montowni VW byłaby montownia Chrysler).

  Główny wrzask jest ze strony żydokomuny i to jest oczywiste, bo oni mogą żerować tylko w przypadku, gdy społeczeństwo jest zatomizowane. Pojawienie się spoiwa, które wytwarza większościową grupę z jasno określonym celem wspólnotowym jest dla nich końcem i to nie w sensie fizycznej eliminacji, ale w sensie życia w dobrobycie - wręcz luksusie w porównaniu do reszty.

  Dopisek
  To też jest kwestia mentalności - oni się dobrze czują, gdy sami żrą kawior, a reszty na kaszankę nie stac

 4. avatar

  tzw "paradygmaty" obecnosci jankesow w niemczarni moga ulec zmianie..czy liczebnosc wojsk amerykanskich sie zmniejszy??nie wiem..raczej nie..to ze maja sie pojawic liczebnie sila kilku brygad;moze znaczyc ze zwieksza liczebnosc i u nas i w niemczarni...mam nadzieje ze nie beda sie zachowywac jak niegdysiejsza "krolowa morz i oceanow-->armia brytyjska..gdzie po barbarzynskiej dekapitacji  2 lata temu na ulicy przez dwoch czarnych popaprancow czlonka garnizonowej orkiestry wojskowej....żołnierzom pelnacym sluzbe zakazano wychodzenia poza brame jednostki w mundurach i z bronią...sytuacja sie zmienia diametralnie...amerykance..a zwlaszcza odpowiednie komorki smutnych panow maja swoich analitykow i chyba niezle główkują nad tym ze w niemczarni jest wyjatkowa sytuacja zwiazana z tzw "spolecznoscia muzulmanska"..problem ten jest stale krzywa rosnaca...ja mam taka wizje ...co to bedzie jak jednego dnia na wezwanie dzihadu setki tysiecy "prawowiernych synow proroka" wyjdzie na miasto z nozami do kebaba w imie obrony imienia proroka??lub co bardziej prawdopodobne w protescie p-ko zamknieciu granic druciano-kolczastym plotem i masowymi deportacjami poza granice??problem zamkniecia granic (MOGE SIE ZALOZYC O SWOJA KOLEKCJE MONET) jest juz od dawna omawiany w dzwiekoszczelnych pokojach w bundestagu..tylko ta nieszczesna poprawnosc polityczna i obawa o tzw "protesty spolecznosci turecko-innej-muzulmanskiej" na razie zaciskaja usta kanclerowej...

 5. Trudno rozpoznać amerykanizację, bo właściwie nie ma w poważnej europie krajów groźnie zamerykanizowanych, i brak porównania. Niemcy i Islandia zamerykanizowały się tylko militarnie na czym zarobiły kupę forsy i drugie tyle zaoszczędziły na własnych zbrojeniach. Łaskawie zezwoliły by ich bronić za cudze pieniądze. Czyli to są przykłady skrajnie przeciwne naszej marnej sytuacji.
  Amerykanie nie wchodzą z sieciami sklepów, nie zalewają nas swoim wyrobami, ani żadnych tu nie kupują, praktycznie nie stawiają montowni, więc ich nie widać.
  Sądzę że amerykanizacja byłaby widoczna od strony wprowadzania w Polsce tamtejszego prawa. Głównie autorskiego, własnościowego, podpisania cyrografu TTIP, wejścia GMO, opylania lasów, katastru, i tym podobnych rozwiązań. Można to przeoczyć, więc potrzebna jest czujność czekisty.

 6. czasie - po aneksji przez radzieckich Krymu. Putin wybitnie zagrał jankesom na nosie (USA i GB były gwarantami nietykalności granic Ukrainy po likwidacji jej atomowego arsenału - układ budapeszteński). Od tego momentu jankesi uważają (to moja spekulacja), że żadne układy z Rosją już nie obowiązują. To politycznie, ale sama pomoc dla pomocy w polityce nie występuje, więc trochę tego US uzbrojenia musimy kupić (to gospodarczo). Ale możemy się też targować - stajemy się państwem frontowym i to nie malowanym.

 7. avatar

  -Zakładając,że heartland, rimland, piwot tzn. mec. Bartosiak a muzułmanie w UE mają spełnić taką rolę w UE jaką Żydzi spełnili w carskiej Rosji, TO

  -Jakiś urzędas uświiadomił  sobie, że UE może zaryzykować słodki trójkącik UE+FR+Chiny na jedwabnym szlaku i..e. do czasów przed Krzysiem  skoczyć, a wtedy Stany mogą  co najwyżej same się  je*ać a i to tylko wtedy, gdy ktoś pożyczy bankrutom na lubrikowane prezerwatywy, STĄD

  -Urzędas zauważył, że istnieje dobrze położony kraik mały gdzie nie  lubią Rosjan, Niemców, Żydów (nikt nie jest doskonały), kraik ten spełnić może rolę gwożdzia w bucie dla niebezpiecznej koncepcji trójkącika poprzednio przedstawionej, WIĘC

  -Obserwujemy realizację, niewątpliwie urzędas się uczy.

 8. Chyba coś w tym stylu. Nie da się zarobić ani grosza na byciu gwoździem w bucie. Amerykanie za sowitą opłatą zgodzą się udawać swoją obecność militarną w Polsce. Oczywiście Ruscy wiedzą, że to tylko interes, nic prawdziwie dla nich niebezpiecznego.
  Jakby co, to te bazy załadują się do samolotów i odlecą, kupione okręty i samoloty ewakuują się do Niemiec i Anglii, Z rakiet nie da się strzelić, bo nie dostaniemy kodów.
  Czarna dupa.

 9. avatar

  Sie zobaczy. JOW, inteligentnie  zrealizowany, jest szansą..

 10. Akurat w tym temacie, system wyborczy nie ma znaczenia.

 11. avatar

  PS
  .Zajezdzimy kobyle historii - Karol Modzelewski,  gdzieś od ~950 strony kilka ciekawych spostrzeżeń

 12. Że też się MatkoKurko nie boisz - tak prosto z mostu? Prawdę?
  Podziwiam.
  I gdybyż ten tekst traffił pod strzechy....

 13. avatar

  Te Qrwy są współczesne tzn. stanowczo rozmyte. Lub gorzej!

 14. avatar

  Jak sugerujecie, panowie jeszcze zatęsknić do czasów w którym byliśmy sowiecko -szkopskim kondominium tudzież do naszego drogiego Donalda i jego spółki z nieograniczoną nieodpowiedzialnościa?
  Bo pamiętamy, jak USA walczy z ZSRR. Np do ostatniego Wietnamczyka (a teraz Polaka?) Nasze wybory i starania możemy sobie więc o kant potłuc.

  Więc na razie trzeba żyć i cieszyć się, póki jest z czego. Używajmy, póki czas, bo za ?? lat nie będzie nas.
  https://www.you...
  Siekiera, motyka et caetera...
  Czeka nas ciężka cholera..

 15. No oko, to albo do kondominium doszedł trzeci partner, i też chce zarobić, albo faktycznie pełna zmiana zarządu, spod rusko-niemieckiego pod inny. Chyba że Duda będzie jakoś w tym wszystkim sprytnie lawirować. Zobaczy się.

 16. avatar

  To do tego ewentualnie jeżeli już tęsknimy, do możliwości, do nadziei...
  Problemy, gdy jakieś będą to i tak na klatę/biuścik weżmiemy, z przyzwyczajenia.

 17. avatar

  Bywało gorzej, albo nie.
  Chyba, ze obaj jesteście agentami wpływu. :)

 18. avatar

  Intelektualnie to pod wpływem  "KingsmanTajne służby".
  Miało padać i klops.

 19. U mnie idzie "okocim mocne". Agent wpływy chyba dostaje jakieś korzyści materialne, lub inne. A tu nic. Jest też inna grupa agentów: "pożyteczni idioci". O Jezu, oby nie to.
  Nie, ci drudzy są dość zamożni, mają załatwiane granty, wystawy, i noble.
  Czyli jednak nie jestem.

 20. avatar

  U nas też nie pada. Ja się nie upieram przy nawałnicach, ale zeby tak spokojnie popadało, jakieś 30 na metr kwadratowy. Trawa spopielała na nic. Nawet koty już mają dosyć
  hej,johnny walker,aż po drzewce rej.

  hej,johnny walker,aż po drzewce rej.

  hej,johnny walker,aż po drzewce rej.

  hej,johnny walker,aż po drzewce rej.

 21. Rum, koniak, whisky, i tekila, to najgorsze paskudztwa.

 22. avatar

  ale jak skończę, to Namysłów mierzony w pintach (imperialnych)

 23. Obamy w związku z Syrią, Putin wykolegował Amerykanów i zamiast interwencji było zrobienie z gęby cholewy (czerwona linia Obamy). To rok 2013. W 2014 doszedł Krym i w tym momencie nawet taki lewak, jak Obama, nie mógł dłużej tolerować sowieckiej agresji. Do gry weszła Polska, ale i kraje bałtyckie, bardzo wyczulone na sowieckie sąsiedztwo. A. Duda mówił o sojuszu i wspólnej polityce, nie wymieniając z imienia przeciw komu miałby być zawiązany, ale to przecież oczywista oczywistość.
  My możemy na tym dużo ugrać, warunkiem jest wysokie zwycięstwo PiS w październiku.

 24. Troche inaczej to widze.Najpierw nalezaloby sobie zdac sprawe z tego ze "zydzi" to nie jest grupa etnicznie spojna i posiada wiele odlamow i ugrupowan,nastepnie trzeba uznac ze odlamy te bezpardonowo walcza ze soba o wladze i strefy wplywow, zazarcie przy tym sie zwalczajac.
  Potwierdzeniem tego jest rowniez "przestawienie wajchy" i wymiana Komorowskiego na Dude (obaj oni maja zony zydowki co daje teoretycznie jednakowe mozliwosci"trzymania reki na pulsie"-zgodnie z zasada, ze mezczyzna jest glowa a kobieta szyja,-)
  Poniewaz jednak trwa walka o wplywy miedzy zydami aszkenazyjskimi(ci pochodzenia wschodniego ,takiejz mentalnosci i upodobaniach) z tymi mieszkajacymi za oceanem (dla ktorych ubodzy" krewni w wierze" sa sola w oku) dlatego nastapila(wbrew pozorom czasownik dotyczy formy niedokonanej) "zmiana warty".
  Nastepnym potwierdzeniem jest krzyk ktory podnosi sie ze strony aktualnej "wladzy" ,przedstawicieli gospodarki,bankow i szeroko pojetych mediow.(zdaja oni sobie sprawe z tego ,ze beda rowniez podlegac "wymianie").Poza tym sa oni strasznie rozgoryczeni i czuja sie oszukani -no bo jak to mozliwe ze caly czas bylo"tak dobrze" i nikomu to nie przeszkadzalo, a nagle i bez ostrzezenia ktos im to zabiera..i to na dodatek "swoj".

  ps Z podobnym procederem podmiany/zastapienia "zydow rosyjskich" na "amerykanskich" mamy do czynienia na Ukrainie gdzie ministerstwa gospodarki i finasow(2 osobne stanowiska) zostaly (na szybko znaturalizowane-otrzymaly ukrainskie obywatelstwo)  osoby : byla szefowa amerykanskiego banku inwestycyjnego oraz wysoko postawiony bankier ,szef dzialu wschodniego innego amerykanskiego banku...(a tak a propos to premier Jaceniuk byl rowniez bankierem;-)

  ps MK napisales ze ocenial bedziesz po czynach i wrogach-proponuje poszerzyc kryteria oceny rowniez o przeciwnosci :
  czyli oceniac rowniez po zaniechaniach(tychze czynow) jak i po donatorach,"profiterach"

 25. Gwoli wyjaśnienia.
  Nie wolno nam było znać twórczości Hemara.

  Marian Hemar "Trzy powody"


  Nie idę z biegiem mody,
  Na żadne jakieś ugody


  Z żadnymi reżymieszkami.

  Mam trzy ważne powody:

  Raz, że jestem ze Lwowa.
  Lwów - tak wmówiłem sobie-
  Polega na mnie że mu
  Do śmierci świństwa nie zrobię,

  Że się nie będę bratał
  Z żadną rodzinną szują,
  Z tych co się Lwowa wyparły
  I jeszcze zbójom dziękują

  Za to, że nam go ukradli.
  Czas mija, świat się kręci
  Lwów jak "Titanic" tonie
  W ciemnościach niepamięci

  A cień zdaje się rosnąć,
  Nie maleć lecz ogromnieć.
  Im nie wolno pamiętać.
  Nam nie wolno zapomnieć.

  Tak mało nas zostało.
  Każdy dzień nas wytraca,
  Każda noc nas przerzedza
  Ostatnia moja praca,

  Ostatnie obowiązki
  I ostatnie posługi
  Nie przynieść Lwowi wstydu
  To mój powód pierwszy. A drugi,

  Że niezależnie od tego
  Z jakiego pochodzę miasta
  Ja w ogóle nie jestem
  Polakiem od Króla Piasta,

  Z krwi lechickiej, z przypadku
  Nie z metrykalnych przyczyn.
  Moja ambicja, że jestem
  Polakiem ochotniczym,

  Z zaciągu, nie z poboru.
  Nie pamiętam od kiedy-
  Od "Ojca zadżumionych"
  Czy od "Lilli Wenedy"?
  Czy od tej Alpuhary,
  Z której Almanzor ocalał?
  Od walki Ursusa z bykiem,
  Gdy "amfiteatr oszalał"?

  Od mojego pojedynku
  Z Bohunem? Czy byłem zaczęty
  Od mojej śmierci w ciele
  Longina Podbipięty?

  Mogłem urodzić się w Pińsku,
  W Radomiu, czy w Leżajsku,
  Mógłbym dziś Horacjusza
  Przekładać po hebrajsku,

  Mógłbym być Izraelu
  Satyrycznym gwiazdorem-
  W tym sęk, żebym nie mógł, bo jestem
  Polakiem amatorem,

  Z miłości od pierwszego
  Wejrzenia, a nie z przymusu
  Tym bardziej muszę strzec mego
  Amatorskiego statusu.
  Mnie sobie nie wolno na to
  Z lekceważeniem beztroskim
  Pozwolić, aby w moim
  Paszporcie nansenowskim,

  Aby w moim uchodźczym
  Podróżnym dokumencie
  Ubeccy milicjanci
  Przybijali pieczęcie.

  Gdy mi ubecki stempel
  Twarz w paszporcie poplami-
  Jakże ja stanę kiedyś
  Przed mymi pradziadami,

  Co powiem, gdy pytać będą
  Z ironią i zgryzotą:
  To na toś ty od nas odszedł?
  By tak dać się strefnić? To po to?

  Co ja o tym pomyślę,
  I już dziś mnie strach obleci
  I to mój drugi powód.
  Ale mam jeszcze trzeci:

  Jestem z zawodu poetą.
  Kolegą nie byle duchów.
  Nie komiwojażerem
  I handełesem ciuchów.

  Ja nikomu nie bronię
  Patriotycznej fantazji.
  Życie ludzkie jest krótkie,
  Korzystajcie z okazji.

  Póki jeszcze wymienny
  Kurs funta korzystny taki,
  Jedźcie na tanią wódę,
  Na półdarmowe kociaki,

  Na gościnne przyjęcia,
  Oni was tam zabawią.
  Sobie od gęb odejmą
  A przed wami postawią.

  Jedną, jeżeli mogę,
  Dam wam tylko przestrogę:
  Nie zabierajcie z sobą
  Moich książek na drogę.

  One tam same pojadą,
  One tam trafią same-
  Poprzez ręce celników,
  Za mur, za kratę, za bramę,
  Poza plecy cenzorów,
  Nie ostatnie, nie pierwsze
  Rymy, sonety, ody,
  Fraszki moje i wiersze -
  A ja już tu zostanę
  Ja już się stąd nie ruszę.
  Wasze życie jest krótkie
  Moje życie jest dłuższe.

  Polecam!!!

  Więcej o Marianie Hemarze i kilka utworów
   

 26. dołożyła Pani dowody. Dziękuję. Myślę, że dziękujemy.

 27. DO PUKI  politycy za złe decyzje szkodliwe dla POLSKI nie pójdą SIEDZIEĆ to zawsze znajdzie się jakaś sprzedajna kurwa ,nawet w PIS-e .PENDOLINO ,UMOWA gazowa "PAWLAKA ",ŚMIGŁOWCE ,TERMINAL W wiecznej BUDOWIE itd...Apetyt rośnie.......ale PO odpierdala od  8 lat  jakieś WIELKIE ŻARCIE ,i już myślała ,że tak będzie zawsze .Teraz PIS musi wygrać tak jak w swoim  czasie ADAM Małysz nie 0,5 metra  , a 10 metrów dalej od reszty bo inaczej jak ADAMA będą udupiać to za złe narty a to za   ciulaty kombinezon. I  potem możemy sobie kombinować       kto wajhe przestawił    ,  ale najważniejsze NIC O NAS, BEZ NAS .

 28. Tak naprawdę nie wiemy, w co grają Amerykanie. W połowie 2012, dokładnie przy okazji spotkania Obama-Putin amerykańskie firmy jednym tchem obwieściły, że w Polsce nie ma łupków i wynoszą się na Północ, bo akurat przechodzący z tragarzami Ruscy dali im do eksploatacji ogromne połacie Syberii. 

  Jeśli zaledwie trzy lata temu, wkrótce po Smoleńsku tak łatwo nas sprzedali, boję się pomyśleć, jakie deale odchodzą teraz.

 29. Strony