Reklama

Barwy języka polityki byłyby szaro-bure, gdyby nie poseł PiS,

Barwy języka polityki byłyby szaro-bure, gdyby nie poseł PiS, znany i lubiany Tadek Cymański. Tadek jak co powie, to nie ma szans, aby taka wypowiedź przeszła bez echa i jeszcze do tego, żeby nie odbijała się przez kolejne miesiące.

Reklama

„Zbyszek Ziobro – symbol PiS – jest ostrzeliwany jak w kanionie”, takim sformułowaniem popisał się tym razem poseł Cymański i już trafił na topy popularnych portali. Zbyszek Ziobro w kanionie? Komu przyszłaby do głowy taka lokalizacja i jeszcze do tego strzały z każdej strony? Poza posłem Cymańskim chyba niewielu. Samo porównanie polityka do szeryfa jest nieco wybrzmiałe i banalne, ale urokliwy poseł wcale nie mówi kim poseł Ziobro, poza symbolem PiS, w tym kanionie jest.

Czy to jest poszukiwany żywy lub martwy, może żołnierz jankesów, a może Indianin walczący samotnie z osadnikami. Pewnie i nadużyciem i przykrością byłoby dla posła Cymańskiego stwierdzenie, że tym razem metafora okazała się zbyt płytka, ale już wątpliwości co do czytelności metafory, niestety pozostają. Pozostają i pytają co podmiot liryczny miał na myśli? Być może, aby rzucić to wszystko i zabrać się razem ze Zbyszkiem do Europy, gdzie nikt im rysek na laptopach liczył nie będzie.

Reklama