Reklama

Książka, która łamie tabu – z Piotrem Wielguckim, autorem „Berka” i blogerem portalu kontrowersje.net rozmawia Mateusz Rawicz.

– Kim jest tytułowy Berek?
– Z założenia tytułowy Berek jest nikim, takim zwyczajnym nikim, czyli każdym z nas. Berek jest zwykłym chłopcem, dopiero potem żydowskim chłopcem, ale to sprawia, że zderza się w nim poczucie dumy z własnej tożsamości, z poczuciem upokorzenia wywołanym dramatycznymi okolicznościami, czyli po prostu wojną. Jego wyjątkowość polega na tym, że coś zupełnie innego słyszał w dzieciństwie niż nam wszystkim dziś się usiłuje wpoić. Berek słyszał, że świat należy do niego, że jest przedstawicielem wyjątkowego narodu, nad którym czuwa Bóg. Zanim świat wokół niego się zmienił, Berek był dzieckiem wybranym przez Boga, w takiej wychował się religii i w takich sferach. Podświadomie robił wszystko, żeby z nadanego dziedzictwa nie rezygnować.

Reklama

Jerzy Gdula nie czuje jednak związków z rodziną, która go uratowała…
– Czuje, przez pewien czas nawet instynktownie odnajduje się w nowej rodzinie, dzięki temu przetrwał, ale przetrwanie nie jest życiem. Pełnia życia nie polega na zmianie diety i modlitwy, o własnym życiu decyduje wpływ na cudze życie.

– Co pochodzenie bohatera miało znaczenie?
– Pisałem „Berka” bez „słów”, tych wszystkich słów kojarzonych ze schematami myślowymi: Żyd, Polak, komunizm, katolicyzm. Oczywiście, że miało znacznie kim Berek był, tak samo jak ważna była zmiana imienia na Jerzy. Nie ma jednak powodu, żeby się kierować etnicznym uwarunkowaniem, ponieważ taki skrót myślowy jest pozbawiony sensu. Tradycja, wychowanie, podświadomość ukształtowana codziennością dziecka, któremu pokazuje się potęgę narodu, to wystarczające determinanty. Żydzi pod tym względem nie są jedyni, ale są wyjątkowi, mają niezwykły talent do scalania wspólnoty plemiennej. Nie zmienia to faktu, że bandytą może zostać każdy, tak się akurat przydarzyło, że opisałem losy bandyty Żyda, ktoś to musiał w końcu zrobić. Dotąd źli byli Hiszpanie i Niemcy, w Polsce od zawsze Polacy. Złych Żydów i żydowskich bandytów literatura, bądź też wydawnictwa, zaniedbywały.

– Co sprawiało, że wielu Żydów, często uratowanych podczas okupacji przez Polaków, pełniło kluczowe funkcje w aparacie bezpieczeństwa po wojnie?
– W głównej mierze to, co napisałem wcześniej. Gdy ktoś się wychowuje wśród wojowników, nie potrafi funkcjonować jako niewolnik, nie umie przetrwać wśród takich samych, on musi być wyjątkowym zwycięzcą albo ginie. Poczucie wyjątkowości jest silniejsze od traumy przetrwania, gdzieś między zwykłymi ludźmi żyjącymi zwyczajnie nie da się zabijać smoków. Tradycja, wychowanie, religia to wszystko od wieków kształtowało człowieka, wbrew wszelkim bredniom i pseudoteoriom, które głoszą, że dziecko nie odpowiada za grzechy rodziców, życie pokazuje coś zupełnie innego. Religia żydowska na grzechu rodziców się opiera. Grzech pierworodny w tradycji żydowskiej jest przekazem, który przez wiele tysięcy lat ukształtował miliony ludzi.

Pomijając kwestie religijne, wystarczy oprzeć się na codziennej psychologii, obserwacji życia, aby dostrzec oczywistość. Dziecko ma trzy możliwe drogi do wyboru: bunt, dziedzictwo, zagubienie. Żydzi są bezwzględnie przywiązani do dziedzictwa, bunt i obojętność się zdarzają, jednak nie są to postawy dominujące, tylko incydentalne.

II wojna światowa, między innymi, była zamachem na żydowskie dziedzictwo, natomiast Polacy, jako goje, w tradycji żydowskiej powinni się byli poświęcić ratowaniu narodu wybranego. I Polacy się poświęcali, jednak w ocenie wielu Żydów nie wszyscy i za mało się starali. Stara jak świat zemsta wyjaśnia wszystko, z tą różnicą, że Żydzi mścili się na „podręcznej” ofierze. Polacy byli łatwym celem, wystarczyło przenieść na wszystkich Polaków incydenty z wojny, które w sposób naturalny, przy skali tragedii, musiały się zdarzyć. Do dziś krążą takie pedagogiczne musztry: „dopóki na ścianie będzie widnieć choćby jedna szubienica z gwiazdą Dawida, Polacy powinni się wstydzić”.

Od czasu do czasu „nieznani sprawcy” malują gwiazdy, żeby z pełną premedytacją podtrzymać kreowane nastroje. Tuż po wojnie działała inna zasada: „Polak to szmalcownik-antysemita i dopóki żyje choćby jeden taki Polak, wszyscy za to zapłacą”. Duże znacznie miała też polityka, trzeba pamiętać, że mówimy nie tyle o Żydach, co o żydokomunie. Mordowali żydowscy komuniści i z oczywistych względów największymi wrogami musieli się okazać polscy patrioci.

Co ciekawe, dla żydowskich komunistów politycznym punktem odniesienia nie była walka z religią i narodem jako takim, ale celem walki byli Polacy i katolicy. Chodziło o konkretny naród i konkretną religię, przecież w czasach stalinowskich ubecja i Informacja Wojskowa nie prześladowała ortodoksyjnych Żydów i nie im wyrywała paznokcie. Walka klasowa dziwnym trafem objęła polskich katolików, a zapomniała, że istnieją żydowskie siły reakcji, które szerzą ciemnotę religijną i izraelski nacjonalizm. Dopiero w 1968 roku polscy komuniści dokonali odwetu na komunistach żydowskich i tak powstał kolejny kłamliwy mit o polskim antysemityzmie.

Zresztą rok 1968 nie jest dobrym przykładem, wtedy się nałożyło wiele innych czynników, niemniej element zemsty również występował. Żydzi obojętnie jakie wyznają poglądy, co do zasady nie atakują i nie wyśmiewają żydowskiej tradycji i żydowskiego nacjonalizmu, dotyczy to wszystkich Żydów, nie wyłączając żydokomuny.

Czy słyszał ktoś, aby Urban co tydzień szydził z rabinów tak, jak szydzi z biskupów? Czy Michnik grzmi nad żydowskim seksizmem i nacjonalizmem? W tym nie ma żadnego przypadku, to się nazywa przywiązanie do świętości, z naczelną świętością, która głosi wyjątkowość narodu żydowskiego.

Dlaczego Jerzy Gdula-pisarz przedstawił ludzi, którzy bezinteresownie uratowali mu życie, jako zwyrodnialców?
– Wcześniejszy wybór Berka musi się wiązać z naturalną konsekwencją. Ile razy w dramatycznych sytuacjach człowiek sobie obiecuje, że więcej nie będzie pił wódki i zasiadał za kierownicą, ile razy budzi się z krzykiem, bo przyśniła mu się jego własna podłość, kogoś skrzywdził, coś zlało go zimnym potem? Po czasie znów pije sto gram, przegryza śledziem i zapomina o dramacie, staje się ponownie butny i beztroski. Skąd się to bierze? Z człowieka. Istnieją tacy ludzie, zawsze istnieli, dopiero potem jest Żyd, Polak, Niemiec, chociaż oczywiście jednym przychodzi to łatwiej innym się na szczęście nie udaje. Nie sposób porównać samuraja do szkockiego strażnika, który pilnuje pałaców Jej Królewskiej Mości. Drugiemu można napluć w twarz i on się nie ruszy, bo tak pojmuje swoje zaszczytne obowiązki i tak został do nich przygotowany, na pierwszego wystarczy krzywo spojrzeć, aby poczuć stal na grdyce. Nim pojawili się XX-wieczni „myśliciele” i bezstresowi wychowawcy, to rodzina będąca częścią wspólnoty narodowej kształtowała myślenie oraz charaktery nowych pokoleń. Inaczej wygląda świat samuraja, inaczej Mormona, żeby już się nie pastwić nad Bogu ducha winnej Gwardii Szkockiej.

Tylko tyle i aż tyle, dlatego strasznie mnie irytuje teoria, która spadła z nieba, a raczej wystrzeliła z piekła, że Wielgucki zrobił bandytę z Berka, ponieważ ten był Żydem. Trzeba raczej powiedzieć rzecz odwrotną, Wielgucki zrobił bandytę z Berka pomimo tego, że Berek był Żydem. Nikt by nie zadawał pytań skąd pomysł na ubeka, gdyby Berek był Polakiem, ponieważ był Żydem pojawiły się dyskretnie przemycane wątpliwości, co do proweniencji autora. Cóż, dla mnie nie ma w tym nic dziwnego, że Żydzi są gwałcicielami, złodziejami, mordercami, pedofilami i kolekcjonerami znaczków. Takie jednostki znajdziemy w każdym, nawet w wybranym narodzie.

– Redaktor Szefer namawiał Gdulę do walki z lustracją, do wyśmiewania i kompromitowania osób, które „grzebią się” w dokumentach. Tę rozmowę można oczywiście odnieść do rzeczywistości, ale nie chodzi mi o szukanie analogii, ale o to, jakie są źródła niechęci do lustracji? Co sprawia, że ta niechęć spaja tak mocno?

– Lustracja jest złym słowem, znacznie lepszym słowem jest hańba. Oni wszyscy są strażnikami własnej hańby, co by nie mówili i jak się przed faktami nie bronili, większość z nich po prostu się zhańbiła. Chociaż hańba też nie brzmi dobrze, to coś więcej, coś bardziej złożonego i tutaj popularny zwrot „marny życiorys” precyzyjniej oddaje istotę rzeczy. Problem polega też i na tym, że w marnych życiorysach zawarte są tak podłe i niskie uczynki, które żadną miarą nie pasują do dętych postaci wykreowanych na autorytety i ekspertów. Oni wszyscy podrobili indeksy i wystawili sobie najwyższe noty, a ponieważ kształcili się na tej samej „uczelni”, nie mogą postępować inaczej niż ze wszystkich sił strzec tajemnicy. Lustracja oznacza wyjawienie małości tych ludzi, którą to małość zastąpiono fałszywymi hagiografiami.

Dlaczego napisał Pan tę książkę?
Bo nikt inny dotąd takiej książki nie napisał, nikomu się nie chciało albo nie miał odwagi. Dla pisarza to prawdziwa gratka wpaść w dzisiejszych czasach na dziewiczy temat, wielu twierdzi, że takie tematy nie istnieją. Mnie się udało nie tyle odnaleźć temat, co się z nim zmierzyć nim ktokolwiek się tym zainteresował. Mam nadzieję, że efekt jest zadawalający, przynajmniej dotąd nie słyszałem miażdżącej krytyki, co mnie podwójnie dziwi. Teoretycznie można było się spodziewać, że „nowoczesne” towarzystwo zajmie się zwalczaniem faszysty Wielguckiego i podłego antysemity Matki Kurki. Nic podobnego się jednak nie stało i śmiem podejrzewać, że ta omerta ma swoje głębokie uzasadnienie w postaci lęku. „Berek” nie jest ideologicznym manifestem, to powieść, która łamie wiele tabu naraz, ale nie przy pomocy „ulubionych” haseł Michnika „Żydzi do gazu”, tylko z pomocą kawałka ludzkiego życia, pokazującego znacznie więcej niż codzienne, wzajemne okładanie się ideologicznymi cepami. Napisałem „Berka” dla siebie, bo jestem Polakiem i taka książka należała mi się od dawna, będę więcej niż usatysfakcjonowany, gdy inni Polacy uznają tak samo.

wywiad ukazał się w tygodniku „Nasza Polska”, nr 1, 2014 r.
źródło: http://niezlomni.com/?p=5541

Powieść "Berek" dostępna jest głownie w księgarniach internetowych.

Reklama

42 KOMENTARZE

 1. To jeszcze nie koniec.
  Jak na razie Kaczor ie dał się podpuścić,ale nie wątpię ,że walka nie jest skończona..
  Teraz wyleje się rzeka komentarzy o tchórzostwie Kaczora i moralnym zwycięstwie Tuska.
  Spokój i jeszcze raz spokój ….powtarzam olać dziadygę.
  Strzał ze służbą zdrowia był strzałem w dziesiątkę .
  Potwierdza to reakcja niejakiego Płuski z WSI24 ,który z miejsca zarzucił Kaczorowi odwracanie kota ogonem i stwierdził ,że to nie o to chodzi.
  No właśnie nie o to chodziło Tuskowi aby merytorycznie rozmawiać ,lecz przywalić Kaczorowi kastetem.
  Na szczęście nie udało się.

 2. To jeszcze nie koniec.
  Jak na razie Kaczor ie dał się podpuścić,ale nie wątpię ,że walka nie jest skończona..
  Teraz wyleje się rzeka komentarzy o tchórzostwie Kaczora i moralnym zwycięstwie Tuska.
  Spokój i jeszcze raz spokój ….powtarzam olać dziadygę.
  Strzał ze służbą zdrowia był strzałem w dziesiątkę .
  Potwierdza to reakcja niejakiego Płuski z WSI24 ,który z miejsca zarzucił Kaczorowi odwracanie kota ogonem i stwierdził ,że to nie o to chodzi.
  No właśnie nie o to chodziło Tuskowi aby merytorycznie rozmawiać ,lecz przywalić Kaczorowi kastetem.
  Na szczęście nie udało się.

 3. pierdzielenie o dwóch krzyżykach
  Ludzie .
  Ta banda wpisała to co chciała i wrzuciła karty bez poprawek , ingerencji –
  bo. kto to sprawdzi – 
  pewnie (Przypadkiem ) dzisiaj zalało piwnice  lub poprostu zostało to zmielone 
  bo jak nie teraz to kiedy , jak nie my to kto  :)))))))))

 4. pierdzielenie o dwóch krzyżykach
  Ludzie .
  Ta banda wpisała to co chciała i wrzuciła karty bez poprawek , ingerencji –
  bo. kto to sprawdzi – 
  pewnie (Przypadkiem ) dzisiaj zalało piwnice  lub poprostu zostało to zmielone 
  bo jak nie teraz to kiedy , jak nie my to kto  :)))))))))

 5. Prawdziwa przyczyna holokaustu!
  Mało kto, zna prawdziwa przyczyne holokaustu. Dlaczego, Niemcy hitlerowskie najpierw deportowały tysiące Żydów a pózniej nagle zamknęły dla nich granice?  Dlaczego alianci gdzie np. ministrem lotnictwa w USA by Żyd z pochodzenia, ignorowali raporty AK i nie zbombardowali obozow zagłady lub chociaż linii transportowych? Czemu nagle odbiło A. Hitlerowi i przerwal nieco wysyłki Polaków do obozów koncentracyjnych aby w 41 na wielka skalę zastąpic nas w nich Żydami? 

  Musimy zdawać sobie sprawę, że Polskę i Niemcy, zamieszkiwali głównie Żydzi Aszkenazyjscy ktorzy nie są Żydami genetycznymi, tylko czesto Słowianami lub ludami Tureckimi, ktrzy przyjeli ta religię i nie posiadali matek Zydowek genetycznych. 

  Żydzi sefardyjscy, zyli gownie w Hiszpanii i posiadaja geny rodu Judy od pokoleń, nie tylko wiare tego narodu. To oni, stworzyli Talmud, rabiniczna interpretację Tory. 

  To Zydzi sefardyjscy, wpierw zajmowali sie handlem niewolnikami (w tym Slowianami a pózniej murzynami w Afryce), pózniej bankowoscia i masonerią. To oni też, stworzyli Wolną Amerykę i elity polityczne tego kraju. 

  Obecnie, Talmud jest w syjonizmie i elitach zydowskich znacznie wazniejszy niz Tora. To efekt wykorzystania go dla celów politycznych, taka strategia elit. 

  Talmud powstał na przelomie wieków. 

  Talmud, daje prawo do zbawienia i rządzenia światem, wyłącznie Żydom z urodzenia, z pokolenia Judy. Wszyscy inni ludzie, to pól ludzie, przyszli niewolnicy – podobnie jak w Islamie. 

  Żydzi Aszkenazi, (Azarscy), nie mogli stanowic przeważajacej czesci społecznosci przyszłego Izraela i decydować o losach tego kraju, gdyz nie są genetycznymi Żydami. 

  Zachowanie milionów Zydów aszkenazyjskich, ktorzy sami nie byli z urodzenia Żydami, spowodowałoby domaganie si własnym interesie (obronie) szacunku i równoprawnych praw dla nie Żydów – gojów, a nawet prawa do zbawienia po przyjęciu judaizmu i udziału w przyszłym rządzeniu światem. Uniemożliwiloby to, realizacje doktryny rządu światowego – NWO.

  W wojsku niemieckim służło trochę Żydów, a Hitler nadawal tytul honorowego aryjczyka tym z ich arystokracji, ktora dobrze go wspierała. 

  Wydaje się więc, że holokaust byl spowodowany jakims tajnym wspóldziałaniem części środowisk talmudycznych (Talmud to oczywisty rasizm i eksterminacja opornych oraz pochwała niewolnictwa, czym doskonale sie wpisuje w hitlerowski nazizm), z nazizmem. Rękoma nazistów, wykonano plan NWO.

  Hitler nie chciał publicznie grzmiąc na Żydów, blogosławić Sefardyjczyków a kazac mordowac tylko aszkenazyjczykow, bo plan ten zostalby dostrzeżony. Grzmiał więc na wszystkich. 

  Wojna z Hitlerem – zachodu, szczególnie Ameryki, nie zaczęła się z powodu Żydów, nie dla ich obrony, bo dość pużno. Tylko Polska, stawiła samotnie czoła w ich miedzy innymi obronie – bo byli jej obywatelami. Przyjęła tez wielu z Niemiec.

  Już w latach 30-tych naziści prześladowali Żydów w Niemczech, a mimo to, otrzymywali wsparcie od central finansowych Ameryki i Anglii, przemysłowców zachodnich, pochodzenia sefardyjskiego. Dlaczego? 
   
  Wpuszczenie Islamu do Europy, drugiej po Talmudzie ideologii religijno – politycznej pochwalajacej przemoc, niewolnictwo i ekstermionacje opornych, było celowe i podobne do tego co zaplanowalo i zrealizowało NWO w przedmiocie holokaustu. 

  Wprowadzeni do Europy islamiści, maja za zadanie skłonić Europę do zaangażowania się w planowaną wojnę. Zasada "dziel i rządż" tu sie swietnie sprawdza, bo mentalnośc znacznej części islamistów jest znana, zupełnie odmienna od zachodniej. 

  Bez likwidacji Islamu, nie powstanie szeroki bufor wokół Izraela i nie będzie można uaktywnić rządu NWO, o którego konieczności ustanowienia trąbią amerykańscy politycy, w tym żydowskiego pochodzenia. 

  W 2013r analiza amerykanskiej agencji rzadowej NASA, ujawnila plany wielkiego konfliktu ok. 2025r swiata zachodniego z Islamem. Wczesniej, emerytowany generał Clark, ujawnił, że taka wojna jest zaplanowana przez Amerykę. 

  Polska, nie powinna służyc za mięso armatnie w tej zaplanowanej rozgrywce. Nie mozna stawać po jakiejkolwiek stronie zła, tylko dlatego, że jest blizsze naszej kulturze czy bardziej wpływowe, silniejsze. Kopńcowy wynik tej potyczki, przetrywajacy totalną zagładę interwencja, jest opisany w Obj.Św. Jana (Apokalipsa). 

  Dokąd zaprowadzą nas elity polityczne? To zależy kim są te elity, czyj reprezentują interes. 

  Czy zgadzacie sie z moją interpretacją tych zdarzeń, przyczynami ich zaistnienia – jakie wysnułem??? 

 6. Prawdziwa przyczyna holokaustu!
  Mało kto, zna prawdziwa przyczyne holokaustu. Dlaczego, Niemcy hitlerowskie najpierw deportowały tysiące Żydów a pózniej nagle zamknęły dla nich granice?  Dlaczego alianci gdzie np. ministrem lotnictwa w USA by Żyd z pochodzenia, ignorowali raporty AK i nie zbombardowali obozow zagłady lub chociaż linii transportowych? Czemu nagle odbiło A. Hitlerowi i przerwal nieco wysyłki Polaków do obozów koncentracyjnych aby w 41 na wielka skalę zastąpic nas w nich Żydami? 

  Musimy zdawać sobie sprawę, że Polskę i Niemcy, zamieszkiwali głównie Żydzi Aszkenazyjscy ktorzy nie są Żydami genetycznymi, tylko czesto Słowianami lub ludami Tureckimi, ktrzy przyjeli ta religię i nie posiadali matek Zydowek genetycznych. 

  Żydzi sefardyjscy, zyli gownie w Hiszpanii i posiadaja geny rodu Judy od pokoleń, nie tylko wiare tego narodu. To oni, stworzyli Talmud, rabiniczna interpretację Tory. 

  To Zydzi sefardyjscy, wpierw zajmowali sie handlem niewolnikami (w tym Slowianami a pózniej murzynami w Afryce), pózniej bankowoscia i masonerią. To oni też, stworzyli Wolną Amerykę i elity polityczne tego kraju. 

  Obecnie, Talmud jest w syjonizmie i elitach zydowskich znacznie wazniejszy niz Tora. To efekt wykorzystania go dla celów politycznych, taka strategia elit. 

  Talmud powstał na przelomie wieków. 

  Talmud, daje prawo do zbawienia i rządzenia światem, wyłącznie Żydom z urodzenia, z pokolenia Judy. Wszyscy inni ludzie, to pól ludzie, przyszli niewolnicy – podobnie jak w Islamie. 

  Żydzi Aszkenazi, (Azarscy), nie mogli stanowic przeważajacej czesci społecznosci przyszłego Izraela i decydować o losach tego kraju, gdyz nie są genetycznymi Żydami. 

  Zachowanie milionów Zydów aszkenazyjskich, ktorzy sami nie byli z urodzenia Żydami, spowodowałoby domaganie si własnym interesie (obronie) szacunku i równoprawnych praw dla nie Żydów – gojów, a nawet prawa do zbawienia po przyjęciu judaizmu i udziału w przyszłym rządzeniu światem. Uniemożliwiloby to, realizacje doktryny rządu światowego – NWO.

  W wojsku niemieckim służło trochę Żydów, a Hitler nadawal tytul honorowego aryjczyka tym z ich arystokracji, ktora dobrze go wspierała. 

  Wydaje się więc, że holokaust byl spowodowany jakims tajnym wspóldziałaniem części środowisk talmudycznych (Talmud to oczywisty rasizm i eksterminacja opornych oraz pochwała niewolnictwa, czym doskonale sie wpisuje w hitlerowski nazizm), z nazizmem. Rękoma nazistów, wykonano plan NWO.

  Hitler nie chciał publicznie grzmiąc na Żydów, blogosławić Sefardyjczyków a kazac mordowac tylko aszkenazyjczykow, bo plan ten zostalby dostrzeżony. Grzmiał więc na wszystkich. 

  Wojna z Hitlerem – zachodu, szczególnie Ameryki, nie zaczęła się z powodu Żydów, nie dla ich obrony, bo dość pużno. Tylko Polska, stawiła samotnie czoła w ich miedzy innymi obronie – bo byli jej obywatelami. Przyjęła tez wielu z Niemiec.

  Już w latach 30-tych naziści prześladowali Żydów w Niemczech, a mimo to, otrzymywali wsparcie od central finansowych Ameryki i Anglii, przemysłowców zachodnich, pochodzenia sefardyjskiego. Dlaczego? 
   
  Wpuszczenie Islamu do Europy, drugiej po Talmudzie ideologii religijno – politycznej pochwalajacej przemoc, niewolnictwo i ekstermionacje opornych, było celowe i podobne do tego co zaplanowalo i zrealizowało NWO w przedmiocie holokaustu. 

  Wprowadzeni do Europy islamiści, maja za zadanie skłonić Europę do zaangażowania się w planowaną wojnę. Zasada "dziel i rządż" tu sie swietnie sprawdza, bo mentalnośc znacznej części islamistów jest znana, zupełnie odmienna od zachodniej. 

  Bez likwidacji Islamu, nie powstanie szeroki bufor wokół Izraela i nie będzie można uaktywnić rządu NWO, o którego konieczności ustanowienia trąbią amerykańscy politycy, w tym żydowskiego pochodzenia. 

  W 2013r analiza amerykanskiej agencji rzadowej NASA, ujawnila plany wielkiego konfliktu ok. 2025r swiata zachodniego z Islamem. Wczesniej, emerytowany generał Clark, ujawnił, że taka wojna jest zaplanowana przez Amerykę. 

  Polska, nie powinna służyc za mięso armatnie w tej zaplanowanej rozgrywce. Nie mozna stawać po jakiejkolwiek stronie zła, tylko dlatego, że jest blizsze naszej kulturze czy bardziej wpływowe, silniejsze. Kopńcowy wynik tej potyczki, przetrywajacy totalną zagładę interwencja, jest opisany w Obj.Św. Jana (Apokalipsa). 

  Dokąd zaprowadzą nas elity polityczne? To zależy kim są te elity, czyj reprezentują interes. 

  Czy zgadzacie sie z moją interpretacją tych zdarzeń, przyczynami ich zaistnienia – jakie wysnułem??? 

 7. skończyłam czytac Berka
  Jestem poruszona . Jestem Polką i "taka książka należała mi się od dawna ". Poświeciłam na lekture sobote i niedzielę . czyta się świetnie. Dziękuję.
  Od dawna dziwiłam się oskarżeniom  Polaków o antysemityzm w świetle np.obsadzenia kierowniczych stanowisk w placówkach kultury i dziedzictwa narodowego przez Żydów. Nie wspominając naszych ministrów spraw zagranicznych. ładny antysemintyzm. Może bliżej do antypolonizmu w naszej kochanej Polsce.

 8. skończyłam czytac Berka
  Jestem poruszona . Jestem Polką i "taka książka należała mi się od dawna ". Poświeciłam na lekture sobote i niedzielę . czyta się świetnie. Dziękuję.
  Od dawna dziwiłam się oskarżeniom  Polaków o antysemityzm w świetle np.obsadzenia kierowniczych stanowisk w placówkach kultury i dziedzictwa narodowego przez Żydów. Nie wspominając naszych ministrów spraw zagranicznych. ładny antysemintyzm. Może bliżej do antypolonizmu w naszej kochanej Polsce.

 9. W Sulechowie – woj. Lubuskie
  W Sulechowie – woj. Lubuskie grupa osób zorganizowała akcję antyowsiakową. Wolontariuszom – z zawodowej armii zadawano konkretne pytania. Skończyło się na tym, że zjawił się ich dowódca i próbował zaaresztować kamerzystę. Na ulicach pustki. Tylko puszkarze chodzili znudzeni i nawet nikogo nie zaczepiali oprócz wiernych wychodzących z Kościoła. Kompletny brak spontaniczności – czuć było a przyznawali to półgębkiem, że tylko wyraźne profity skłoniły ich do chodzenia po ulicach.

 10. W Sulechowie – woj. Lubuskie
  W Sulechowie – woj. Lubuskie grupa osób zorganizowała akcję antyowsiakową. Wolontariuszom – z zawodowej armii zadawano konkretne pytania. Skończyło się na tym, że zjawił się ich dowódca i próbował zaaresztować kamerzystę. Na ulicach pustki. Tylko puszkarze chodzili znudzeni i nawet nikogo nie zaczepiali oprócz wiernych wychodzących z Kościoła. Kompletny brak spontaniczności – czuć było a przyznawali to półgębkiem, że tylko wyraźne profity skłoniły ich do chodzenia po ulicach.

 11. KUUURKA WODNA?
  Jak to było w" NIE LUBIĘ  PONIEDZIAŁKU "   … ja ci  POKARZĘ  KURKA WODNA MNIE STAREGO WARSZAWIAKA..ITD…Panie PIOTRZE   Owsiak będzie po tym materiale gonił za panem jak TEN taksówkarz  i krzyczał Matko  Kurko  " NU PAGADI" Jak by PANA ktoś zniechęcał to zacytuję Miłosza  dla KURAŻU     ……NIE JESTEŚ JEDNAK TAK BEZWOLNY ,A CHOĆ BYŚ BYŁ JAK KAMIEŃ POLNY, LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA  ,PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH……

  PS.mam nadzieję ,że Owsiak odda wszystkie pieniądze ,które wydał niezgodnie z prawem I TO DO OSTATNIEGO GROSZA i trzeba mu to wbić do głowy i cały czas o tym "trąbić".On musi zasypiać i budzić się z tą świdomością.

 12. KUUURKA WODNA?
  Jak to było w" NIE LUBIĘ  PONIEDZIAŁKU "   … ja ci  POKARZĘ  KURKA WODNA MNIE STAREGO WARSZAWIAKA..ITD…Panie PIOTRZE   Owsiak będzie po tym materiale gonił za panem jak TEN taksówkarz  i krzyczał Matko  Kurko  " NU PAGADI" Jak by PANA ktoś zniechęcał to zacytuję Miłosza  dla KURAŻU     ……NIE JESTEŚ JEDNAK TAK BEZWOLNY ,A CHOĆ BYŚ BYŁ JAK KAMIEŃ POLNY, LAWINA BIEG OD TEGO ZMIENIA  ,PO JAKICH TOCZY SIĘ KAMIENIACH……

  PS.mam nadzieję ,że Owsiak odda wszystkie pieniądze ,które wydał niezgodnie z prawem I TO DO OSTATNIEGO GROSZA i trzeba mu to wbić do głowy i cały czas o tym "trąbić".On musi zasypiać i budzić się z tą świdomością.

 13. Kolejny polonofobiczny kłamca…
  "Książka, która łamie tabu"

  Kolejny patologiczny, polonofobiczny kłamca próbujący zarobić na opluwaniu Polski i Polaków, bo wie, że to ma poklask, wsparcie i darmową promocję.

  Cały temat można by zakończyć w kilku zdaniach.

  Żydów w Polsce do czasu IIWŚ było najwięcej w Europie, nie dlatego że byliśmy antysemitami, ale dlatego, że byliśmy najbardziej gościnni i było im tu dobrze.

  Żydzi wydawali Polaków sowieckiej bezpiece po wejściu rosjan 17 września na wschodnie tereny Rzeczpospolitej. Polacy jako jedynie na świecie nie współpracowali z okupantem niemieckim i jako jedynie pod groźbą kary śmierci dla siebie i swojej rodziny pomagali Żydom w przetrwaniu.

  Najwięcej drzewek "sprawiedliwy wśród narodów świata" należy do Polaków.

  Dzisiaj Żydzi odpłacają nam za tę heroiczną i bezinteresowną pomoc opluwaniem, szkalowaniem i pisaniem antypolskiej historii.

 14. Kolejny polonofobiczny kłamca…
  "Książka, która łamie tabu"

  Kolejny patologiczny, polonofobiczny kłamca próbujący zarobić na opluwaniu Polski i Polaków, bo wie, że to ma poklask, wsparcie i darmową promocję.

  Cały temat można by zakończyć w kilku zdaniach.

  Żydów w Polsce do czasu IIWŚ było najwięcej w Europie, nie dlatego że byliśmy antysemitami, ale dlatego, że byliśmy najbardziej gościnni i było im tu dobrze.

  Żydzi wydawali Polaków sowieckiej bezpiece po wejściu rosjan 17 września na wschodnie tereny Rzeczpospolitej. Polacy jako jedynie na świecie nie współpracowali z okupantem niemieckim i jako jedynie pod groźbą kary śmierci dla siebie i swojej rodziny pomagali Żydom w przetrwaniu.

  Najwięcej drzewek "sprawiedliwy wśród narodów świata" należy do Polaków.

  Dzisiaj Żydzi odpłacają nam za tę heroiczną i bezinteresowną pomoc opluwaniem, szkalowaniem i pisaniem antypolskiej historii.

 15. dwie sprawy …

  • Nie musi Pan się ciągle spowiadać z początków blogowania .
  • Gdybanie o wyniku wyborczym nie ma sensu , podzielam , ale jest jedna wzkazówka . Liczba tych którzy byli na Bronkowym referendum 7% , to beton PO , coby nie bylo glosujący na PO . Myślę , że PO będzie miało naście procent .
  • PiS ma fart z numerem listy 1 . 2-3% jest takich wyborców którzy głosują , ale nie bardzo wiedzą gdzie są i jak się nazywają ..
  • No ja idę , i to z wlasnym długopisem . pozdro .
 16. dwie sprawy …

  • Nie musi Pan się ciągle spowiadać z początków blogowania .
  • Gdybanie o wyniku wyborczym nie ma sensu , podzielam , ale jest jedna wzkazówka . Liczba tych którzy byli na Bronkowym referendum 7% , to beton PO , coby nie bylo glosujący na PO . Myślę , że PO będzie miało naście procent .
  • PiS ma fart z numerem listy 1 . 2-3% jest takich wyborców którzy głosują , ale nie bardzo wiedzą gdzie są i jak się nazywają ..
  • No ja idę , i to z wlasnym długopisem . pozdro .
 17. Berek
  W książce w trafny sposób ukazano istotę nienawiści narodu żydowskiego do polskości. Polacy muszą podejmować ten temat. Nie ma innego wyjścia. Nie zmienimy świata i historii. Zawsze będziemy żyć między sobą. Jak to życie będzie wyglądało zależy od tego czy wysilimy się , aby zrozumieć istotę Berka czy damy się wodzić sie za nos różnym dyktatorom.Berek jest książką , ale powinien być jeszcze filmem. I to nie byłaby odpowiedź np na "Idę", czy "Pokłosie". Takich książek i takich filmów nam Polakom bardzo potrzeba. Gratuluję autorowi.

  • Owszem… przydałoby się…
   Tym bardziej, że żyjemy w cywilizacji obrazkowej.

   W moim mieście właśnie wystawiana jest sztuka teatralna "na motywach" książki dziennikarza GW Marcina Kąckiego. Została okrzyknięta wydarzeniem sezonu [jak swego czasu "Barwy Walki" Moczara wystawione w postaci baletu]. Tytuł dzieła: "Biała siła czarna pamięć".

   Przed spektaklem był protest. Zabrała głos pewna pani. GW napisała, że "zakładała muzeum w synagodze". Szkoda, że gazeta ani słowem nie wspomniała, co tam było wcześniej. Trudno zarzucić tej pani, że działała wiedziona antysemityzmem, ponieważ władza ludowa urządzila tam magazyn obozów sztucznych. Niech władza ludowa przyzna się do swoich dokonań. Także na polu zamieniania cmentarzy żydowskich w parki i targowiska. Z imienia i nazwiska należy ujawnić towarzyszy sekretarzy PZPR, którzy wydali takie decyzje. Bo to oni są za to odpowiedzialni. A nie Bogu ducha winni Polacy, których wtedy na świecie nie było.

   Widziałam gdzieś jak Szpotański opowiadał taką anegdotę, jak obrońcą studentów, którzy protestowali w '68 był jakiś adwokat, który przed wojną należał do ONR (nomen omen – ostatnia afera z mszą i marszem ONR w Białymstoku).
   Zapytano go, czemu broni studentów żydowskiego pochodzenia. A on na to:

   – Bo przed wojną antysemityzm nie był obowiązkowy.

   🙂

   Nie godzę się na to, żeby nam przyprawiano taką gębę.

   I tyle miałabym do powiedzenia o "polskim antysemityzmie".

 18. Berek
  W książce w trafny sposób ukazano istotę nienawiści narodu żydowskiego do polskości. Polacy muszą podejmować ten temat. Nie ma innego wyjścia. Nie zmienimy świata i historii. Zawsze będziemy żyć między sobą. Jak to życie będzie wyglądało zależy od tego czy wysilimy się , aby zrozumieć istotę Berka czy damy się wodzić sie za nos różnym dyktatorom.Berek jest książką , ale powinien być jeszcze filmem. I to nie byłaby odpowiedź np na "Idę", czy "Pokłosie". Takich książek i takich filmów nam Polakom bardzo potrzeba. Gratuluję autorowi.

  • Owszem… przydałoby się…
   Tym bardziej, że żyjemy w cywilizacji obrazkowej.

   W moim mieście właśnie wystawiana jest sztuka teatralna "na motywach" książki dziennikarza GW Marcina Kąckiego. Została okrzyknięta wydarzeniem sezonu [jak swego czasu "Barwy Walki" Moczara wystawione w postaci baletu]. Tytuł dzieła: "Biała siła czarna pamięć".

   Przed spektaklem był protest. Zabrała głos pewna pani. GW napisała, że "zakładała muzeum w synagodze". Szkoda, że gazeta ani słowem nie wspomniała, co tam było wcześniej. Trudno zarzucić tej pani, że działała wiedziona antysemityzmem, ponieważ władza ludowa urządzila tam magazyn obozów sztucznych. Niech władza ludowa przyzna się do swoich dokonań. Także na polu zamieniania cmentarzy żydowskich w parki i targowiska. Z imienia i nazwiska należy ujawnić towarzyszy sekretarzy PZPR, którzy wydali takie decyzje. Bo to oni są za to odpowiedzialni. A nie Bogu ducha winni Polacy, których wtedy na świecie nie było.

   Widziałam gdzieś jak Szpotański opowiadał taką anegdotę, jak obrońcą studentów, którzy protestowali w '68 był jakiś adwokat, który przed wojną należał do ONR (nomen omen – ostatnia afera z mszą i marszem ONR w Białymstoku).
   Zapytano go, czemu broni studentów żydowskiego pochodzenia. A on na to:

   – Bo przed wojną antysemityzm nie był obowiązkowy.

   🙂

   Nie godzę się na to, żeby nam przyprawiano taką gębę.

   I tyle miałabym do powiedzenia o "polskim antysemityzmie".

 19. Wyspiański proroczo o Swetru
  Warchoły żydowskie, to wy! – Wy, co liżecie obcych wrogów podłoże, czołgacie się u obcych rządów i całujecie najeźdźcom łapy, uznając w nich prawowitych wam królów. Wy hołota, którzy nie czuliście dumy nigdy, chyba wobec biedy i nędzy, której nieszczęście potrącaliście sytym brzuchem bezczelników i pięścią sługi. Wy lokaje i fagasy cudzego pyszalstwa, którzy wyciągacie dłoń chciwą po pieniądze – po łupież pieniężną, zdartą z tej ziemi, której złoto i miód należy jej samej i nie wolno ich grabić. Warchoły, to wy, co się nie czujecie Polską i żywym poddaństwa i niewoli protestem. Wy sługi! Drzyjcie, bo wy będziecie nasze sługi i wy będziecie psy, zaprzęgnięte do naszego rydwanu, i zginiecie! I pokryje waszą podłość niepamięć !

  Wyspiański
  "Wyzwolenie"

 20. Wyspiański proroczo o Swetru
  Warchoły żydowskie, to wy! – Wy, co liżecie obcych wrogów podłoże, czołgacie się u obcych rządów i całujecie najeźdźcom łapy, uznając w nich prawowitych wam królów. Wy hołota, którzy nie czuliście dumy nigdy, chyba wobec biedy i nędzy, której nieszczęście potrącaliście sytym brzuchem bezczelników i pięścią sługi. Wy lokaje i fagasy cudzego pyszalstwa, którzy wyciągacie dłoń chciwą po pieniądze – po łupież pieniężną, zdartą z tej ziemi, której złoto i miód należy jej samej i nie wolno ich grabić. Warchoły, to wy, co się nie czujecie Polską i żywym poddaństwa i niewoli protestem. Wy sługi! Drzyjcie, bo wy będziecie nasze sługi i wy będziecie psy, zaprzęgnięte do naszego rydwanu, i zginiecie! I pokryje waszą podłość niepamięć !

  Wyspiański
  "Wyzwolenie"

 21. Realna pomoc
  Chcemy pomóc rządowi Beaty Szydło ? Niech każdy, kto wierzy chwyci do ręki różaniec!!! Kto nie wierzy, niech Jezusa  prosi o wiarę !  Przed nami intronizacja Jezusa na Króla Polski. Kiedy wszystko wydawać sie będzie przegrane, stanie się cud. To słowa Jezusa do s. Celakówny.Warunek tylko jeden – wielka modlitwa Polaków za Polskę i świat. Tyle i tylko tyle. Reszta to przekładanie  z jedej na drugą stronę. 

 22. Realna pomoc
  Chcemy pomóc rządowi Beaty Szydło ? Niech każdy, kto wierzy chwyci do ręki różaniec!!! Kto nie wierzy, niech Jezusa  prosi o wiarę !  Przed nami intronizacja Jezusa na Króla Polski. Kiedy wszystko wydawać sie będzie przegrane, stanie się cud. To słowa Jezusa do s. Celakówny.Warunek tylko jeden – wielka modlitwa Polaków za Polskę i świat. Tyle i tylko tyle. Reszta to przekładanie  z jedej na drugą stronę. 

 23. jeszcze w sprawie podatkow bankowych i marketowych
  Zainteresowala mnie wczesniejsza dyskusja wsrod komentujacych, na temat tzw: “podatku od hipermarketow” i rozmaitych koncepcji, definiujacych podmioty majace byc nim objete. Przyjecie progu wysokosci przychodu (obrotu) lub wielkosci powierzchni sklepu, to slepa uliczka. Jest sprzeczna z zasada rownego traktowania podmiotow przez prawo (Prawo), ale i otwiera droge do jego omijania. Wspomniane juz tu przyklady, gdy jedna hala nagle stanie sie siedziba kilku sklepow, przedzielanie przepierzeniem, i inne kruczki, ktore niewatpliwie beda stosowane. W odpowiedzi fiskus bedzie probowal precyzyjnie okreslic jakies wymogi, zasady to utrudniajace (koniecznosc trwalego podzialu powierzchni, osobnych wejsc lub fundamentow, przedzielenie dachu, zroznicowanie udzialowcow, itp…). Aparat urzedniczy bedzie kontrolowal te podmioty, wydawal decyzje uznaniowe , czy dany punkt jest miejscem dzialalnosci pieciu niezaleznych sklepow, czy tez jednego.-Znamy to; chaos, biurokracja, uznaniowosc, roznorodne interpretacje, jednym slowem- niesprawiedliwosc.
  A przeciez nie o to chodzi pomyslodawcom tego podatku. Ich cel jest jasno sformulowany. Ten podatek ma byc wymierzony w podmioty prowadzace interesy w Polsce, ktore “kreatywnie” nie placa tu CIT’u, lub placa go w wymiarze symbolicznym. Nie popelniajmy bledow poprzednikow ( i poprzednikow poprzednikow, i poprzednikow poprzednikow poprzednikow…), wprowadzmy rozwiazanie ktore bedzie realizowalo ten cel w 100%, a jednoczesnie bedzie proste, logicznie, nie generujace dodatkowych kosztow “obslugi podatkowo-urzedniczej”, i bezwzglednie sprawiedliwe. Da sie.

  Podatek dotyczy platnikow CIT, wiec powien obejmowac wszystkich platnikow tego podatku, bez wzgledu na forme prowadzonej dzialalnosci i wysokosc obrotu. Duze podmioty “bezdochodowe” to wszak nie tylko handlowcy, ale i konsorcja produkcyjno-skladakowe, generalni wykonawcy polskich autostrad do nieba. itd. Nie rozdrabniajmy sie, i zalatwmy wszystkich za jednym zamachem. Tym bardziej ze spelniaja oni warunki “targetu”, dla ktorego ten podatek zostal wymyslony. A co, jesli wsrod tych podmiotow sa takie, ktore uczciwie placa CIT? Nic. NIE BEDZIE W ZADEN SPOSOB PRZEZ NIE ODCZUWALNY DODATKOWY PODATEK, ANI W JAKIKOLWIEK SPOSOB DODATKOWO OBCIAZAL. jak tego dokonac? Wystarczy wprowadzic zasade ze nalezny podatek CIT, mozna pomniejszyc o kwote odprowadzonego podatku obrotowego. I juz. Jak to dziala? Zobaczmy:

  PRZYKLAD 1-< biedronka> notuje obroty roczne 36 mld pln, (zaokraglam wartosci) a wplacila w ostatnim roku CIT w wys. 360 mln pln. Po wprowadzeniu podatku obrotowego 2% (o takiej stawce sie mowi najczesciej) wynik nam sie zmienia: PO2% = 700mln, CIT nalezny 360 mln ale nie musi byc odprowadzany, bo zawiera sie w lkwocie odprowadzonego PO2%. Realnie biedronka zaplacila 360 mln wiecej niz w zeszlym roku.

  PRZYKLAD2-< kluska holding> notuje obroty roczne w wys. 25 mld pln, uczciwie rozliczajac sie, z tytulu CIT wplacil 600 mln pln. Po wprowadzeniu podatku mamy PO2%=500 mln , CITnalezny nadal wynosi 600 mln, ale po pomniejszeniu o kwote odprowadzonego podatku PO2%, pozostaje tylko 100 mln pln przelac na konto fiskusa. Efekt- nie zaplaci ani 1 pln wiecej !!! Podobnie nie beda odczuwac ani ponosic dodatkowych obciazen osoby prowadzace dzialalnosc gospodarcza, male sklepy, firmy uslugowe lub produkcyjne, mimo ze beda rowniez objete tym podatkiem.

  Koszty nadzoru i kontroli ze strony aparatu skarbowego, mozna pominac bo jego odprowadzanie mozna sprawdzac przy okazji kontroli VATu, lub innnych rutynowych kontroli. Powszechnosc uniemozliwi unikanie go, oraz zaskarzanie jako niesprawiedliwego. Piszac ustawe mozna pokazac NOWA JAKOSC PANSTWA:

  -nie powtarzajmy jakis sformulowan urzedniczopseudoprawniczego belkotu, niezrozumialych dla przecietnych obywateli. Podatek obowiazuje platnikow CIT, o jego kwote mozna obnizyc wymiar naleznego podatku CIT, wchodzi w sklad kwoty netto (wazne!) chociaz nie jest wyszczegolniany na paragonach (fakturach)-To mozna napisac w kilku punktach na arkuszu A4, ktore beda wzajemnie spojne,logiczne proste, sprawiedliwe i …nie do obejscia.

  -cel podatku bedzie zrealizowany, mimo jego powszechnosci uderzy dokladnie w tych w ktorych jest wymierzony, pozostalym nie czyniac zadnej krzywdy, ani nie majac zadnego wplywu na wzros cen produktow i uslug u uczciwych biznesmenow. Pod rozwage

  …chociaz to my obywatele jestesmy faktycznymi platnikami wszystkich podatkow…

  P.S: Przepraszam za brak polskich znakow.

 24. jeszcze w sprawie podatkow bankowych i marketowych
  Zainteresowala mnie wczesniejsza dyskusja wsrod komentujacych, na temat tzw: “podatku od hipermarketow” i rozmaitych koncepcji, definiujacych podmioty majace byc nim objete. Przyjecie progu wysokosci przychodu (obrotu) lub wielkosci powierzchni sklepu, to slepa uliczka. Jest sprzeczna z zasada rownego traktowania podmiotow przez prawo (Prawo), ale i otwiera droge do jego omijania. Wspomniane juz tu przyklady, gdy jedna hala nagle stanie sie siedziba kilku sklepow, przedzielanie przepierzeniem, i inne kruczki, ktore niewatpliwie beda stosowane. W odpowiedzi fiskus bedzie probowal precyzyjnie okreslic jakies wymogi, zasady to utrudniajace (koniecznosc trwalego podzialu powierzchni, osobnych wejsc lub fundamentow, przedzielenie dachu, zroznicowanie udzialowcow, itp…). Aparat urzedniczy bedzie kontrolowal te podmioty, wydawal decyzje uznaniowe , czy dany punkt jest miejscem dzialalnosci pieciu niezaleznych sklepow, czy tez jednego.-Znamy to; chaos, biurokracja, uznaniowosc, roznorodne interpretacje, jednym slowem- niesprawiedliwosc.
  A przeciez nie o to chodzi pomyslodawcom tego podatku. Ich cel jest jasno sformulowany. Ten podatek ma byc wymierzony w podmioty prowadzace interesy w Polsce, ktore “kreatywnie” nie placa tu CIT’u, lub placa go w wymiarze symbolicznym. Nie popelniajmy bledow poprzednikow ( i poprzednikow poprzednikow, i poprzednikow poprzednikow poprzednikow…), wprowadzmy rozwiazanie ktore bedzie realizowalo ten cel w 100%, a jednoczesnie bedzie proste, logicznie, nie generujace dodatkowych kosztow “obslugi podatkowo-urzedniczej”, i bezwzglednie sprawiedliwe. Da sie.

  Podatek dotyczy platnikow CIT, wiec powien obejmowac wszystkich platnikow tego podatku, bez wzgledu na forme prowadzonej dzialalnosci i wysokosc obrotu. Duze podmioty “bezdochodowe” to wszak nie tylko handlowcy, ale i konsorcja produkcyjno-skladakowe, generalni wykonawcy polskich autostrad do nieba. itd. Nie rozdrabniajmy sie, i zalatwmy wszystkich za jednym zamachem. Tym bardziej ze spelniaja oni warunki “targetu”, dla ktorego ten podatek zostal wymyslony. A co, jesli wsrod tych podmiotow sa takie, ktore uczciwie placa CIT? Nic. NIE BEDZIE W ZADEN SPOSOB PRZEZ NIE ODCZUWALNY DODATKOWY PODATEK, ANI W JAKIKOLWIEK SPOSOB DODATKOWO OBCIAZAL. jak tego dokonac? Wystarczy wprowadzic zasade ze nalezny podatek CIT, mozna pomniejszyc o kwote odprowadzonego podatku obrotowego. I juz. Jak to dziala? Zobaczmy:

  PRZYKLAD 1-< biedronka> notuje obroty roczne 36 mld pln, (zaokraglam wartosci) a wplacila w ostatnim roku CIT w wys. 360 mln pln. Po wprowadzeniu podatku obrotowego 2% (o takiej stawce sie mowi najczesciej) wynik nam sie zmienia: PO2% = 700mln, CIT nalezny 360 mln ale nie musi byc odprowadzany, bo zawiera sie w lkwocie odprowadzonego PO2%. Realnie biedronka zaplacila 360 mln wiecej niz w zeszlym roku.

  PRZYKLAD2-< kluska holding> notuje obroty roczne w wys. 25 mld pln, uczciwie rozliczajac sie, z tytulu CIT wplacil 600 mln pln. Po wprowadzeniu podatku mamy PO2%=500 mln , CITnalezny nadal wynosi 600 mln, ale po pomniejszeniu o kwote odprowadzonego podatku PO2%, pozostaje tylko 100 mln pln przelac na konto fiskusa. Efekt- nie zaplaci ani 1 pln wiecej !!! Podobnie nie beda odczuwac ani ponosic dodatkowych obciazen osoby prowadzace dzialalnosc gospodarcza, male sklepy, firmy uslugowe lub produkcyjne, mimo ze beda rowniez objete tym podatkiem.

  Koszty nadzoru i kontroli ze strony aparatu skarbowego, mozna pominac bo jego odprowadzanie mozna sprawdzac przy okazji kontroli VATu, lub innnych rutynowych kontroli. Powszechnosc uniemozliwi unikanie go, oraz zaskarzanie jako niesprawiedliwego. Piszac ustawe mozna pokazac NOWA JAKOSC PANSTWA:

  -nie powtarzajmy jakis sformulowan urzedniczopseudoprawniczego belkotu, niezrozumialych dla przecietnych obywateli. Podatek obowiazuje platnikow CIT, o jego kwote mozna obnizyc wymiar naleznego podatku CIT, wchodzi w sklad kwoty netto (wazne!) chociaz nie jest wyszczegolniany na paragonach (fakturach)-To mozna napisac w kilku punktach na arkuszu A4, ktore beda wzajemnie spojne,logiczne proste, sprawiedliwe i …nie do obejscia.

  -cel podatku bedzie zrealizowany, mimo jego powszechnosci uderzy dokladnie w tych w ktorych jest wymierzony, pozostalym nie czyniac zadnej krzywdy, ani nie majac zadnego wplywu na wzros cen produktow i uslug u uczciwych biznesmenow. Pod rozwage

  …chociaz to my obywatele jestesmy faktycznymi platnikami wszystkich podatkow…

  P.S: Przepraszam za brak polskich znakow.

 25. ?Może i nie mogą?
  Ale dzisiaj podana została informacja, że MON w 2014 roku sprzedało aż 240 000 sztuk broni prywatnym firmom. Zapewne jest to legalne, jak też to że pewnie po zaniżonej cenie. Przyjmując jednak, że na Polaka przypada 1,3 szt. broni a ramia liczy 100 000 żołnierzo – urzędników może się okazać że broń ta wystarczy na uzbrojenie pokaźnych sił do obrony "demokracji". Ci ludzie nie cofną sie przed niczym bo mają do stracenia wszystko. A broń chociaż przestarzała do dziś jest obecna w wielu konfliktach lokalnych. Dlatego nie można spuszczać przeciwnika z oczy i odwracać sie tyłem.

 26. ?Może i nie mogą?
  Ale dzisiaj podana została informacja, że MON w 2014 roku sprzedało aż 240 000 sztuk broni prywatnym firmom. Zapewne jest to legalne, jak też to że pewnie po zaniżonej cenie. Przyjmując jednak, że na Polaka przypada 1,3 szt. broni a ramia liczy 100 000 żołnierzo – urzędników może się okazać że broń ta wystarczy na uzbrojenie pokaźnych sił do obrony "demokracji". Ci ludzie nie cofną sie przed niczym bo mają do stracenia wszystko. A broń chociaż przestarzała do dziś jest obecna w wielu konfliktach lokalnych. Dlatego nie można spuszczać przeciwnika z oczy i odwracać sie tyłem.

 27. Wrócmy do historii, tam jest wszystko. Nazwiska również.
  Bardzo proszę o przeczytanie tego artykułu. Tekst ten wyjaśnia w krótkich żołnierskich słowach genialną strategię przechodzenia gospodarki polskiej z komunistycznej centralnie sterowanej na kapitalistyczną. Jeżeli ktoś myślał, ze to jakiś głęboko przemyślany plan tęgich analityków i ekonomistów, to się myli. Tę trudną transformację stworzono w pokoiku Kuronia, w oparach dymu i zamroczeniu alkoholowym w ciągu jednej nocy, opisano na 15 stronach. Przeczytajcie to i przekażcie jak najszerzej. Oto słynny plan Balcerowicza. Horror. Podobno po latach prof. Sachs przyznał, że gdyby wiedział jakie będą konsekwencje naszej reformy to nigdy by się za nią nie brał.
  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/76995-jak-ludzie-sorosa-stworzyli-pierwszy-kod/#

 28. Wrócmy do historii, tam jest wszystko. Nazwiska również.
  Bardzo proszę o przeczytanie tego artykułu. Tekst ten wyjaśnia w krótkich żołnierskich słowach genialną strategię przechodzenia gospodarki polskiej z komunistycznej centralnie sterowanej na kapitalistyczną. Jeżeli ktoś myślał, ze to jakiś głęboko przemyślany plan tęgich analityków i ekonomistów, to się myli. Tę trudną transformację stworzono w pokoiku Kuronia, w oparach dymu i zamroczeniu alkoholowym w ciągu jednej nocy, opisano na 15 stronach. Przeczytajcie to i przekażcie jak najszerzej. Oto słynny plan Balcerowicza. Horror. Podobno po latach prof. Sachs przyznał, że gdyby wiedział jakie będą konsekwencje naszej reformy to nigdy by się za nią nie brał.
  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/76995-jak-ludzie-sorosa-stworzyli-pierwszy-kod/#