PO nie ma żadnych argumentów, a „niepokorni” jak zwykle biadolą nad PiS

Prześlij dalej:

Ciężki jest los publicysty, czego się oczywiście jako amator jedynie domyślam. Taki publicysta gdy już przeczyta wszystkie teksty konkurencji i dzieła kolegów, zaczyna popadać w panikę i wymyśla najbardziej oryginalne cuda na kiju. Jeśli 10 autorów, zwłaszcza z większym dorobkiem i rozpoznawalnym nazwiskiem, napisze, że jest fajnie, uroczyście i w końcu pojawiła się jakaś nadzieja, to napisanie jedenastego artykułu w identycznym duchu grozi redakcyjnym odrzuceniem. Co robić? W nawalne rozhisteryzowanych pomysłów najczęściej powstaje dzieło całkowicie przeciwne do zatwierdzonych wcześniej felietonów i analiz politycznych. Skoro wam tak wesoło i kolorowo, to ja wam pokażę, jak jest smutno, szaro i do… bani. Nie zajmowałbym się rozterkami i męczarniami pisarskim spóźnionych wieszczów, ale niestety takie produkcje maja dwie wady. Po pierwsze ktoś tam zawsze to przeczyta, po drugie wielu nagłośni i z niczego robi się afera. Przez 8 lat nad przeciwnikami niestrudzonej PO wisiała klątwa „moralnego zwycięstwa”. Jarek powtarzał, że przy takim morale i bez wiary w sens działań, można sobie pomarzyć o zwycięstwie. W końcu się udało i zamiast na nowej fali jak najdłużej nieść optymizm i wiarę w kolejne zwycięstwo, zaczynają nas zalewać kubły zimnej wody i lamentujące wierszówki. Żeby chociaż ten wydumany triumfalizm rzeczywiście był zauważalny, ale niczego takiego i pod mikroskopem nie widać. Dziwaczy tylko przewrotna natura ludzka, bo jak czegoś nie ma, to trzeba to wymyślić. W taki naturalny sposób wykuwają się przeróżne widły z niewidzialnych igieł. Jeden krzyknie, że redaktor X coś napisał i teraz wszystko szlag trafi. Drugi jęknie, że Krystyna Pawłowicz pogroziła palcem Pawłowi Kukizowi i nakrzyczała „zdolny, ale leniwy”, a takich rzeczy „O Matko Boska! Się nie robi”. Zdecydowanie lepiej czuje się w towarzystwie ludzi, którzy nie zmieniają kursu i wołają, by go utrzymać do jesieni, no ale jak napisałem wcześniej, jestem tylko amatorem, nie zawodowym kierownikiem wycieczki.

Strony

22904 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. 1) Siła nawyku, 8 a właściwie 10 lat glanowania za poglądy kaczystowskie wykształciło odruch no nazwijmy to powściągliwości w wyrażaniu swoich prawdziwych uczuć
  2) doza rozsądku tzn - Cieszyć to się będziemy w październiku. Już tyle razy byliśmy w ogródku i witaliśmy się z gąską a i tak hydra podnosiła głowę. 
  Od tygodnia do kogo nie zadzwonię z bliższych lub dalszych znajmych idiotycznie zagajam: No jak tam się czujesz w wolnej Polsce? i zawsze jest ta sama mądra odpowiedź - Dziękuję dobrze ale do wolności daleko trzeba wygrać w październiku....
  Każdy robi swoje. 

 2. avatar

  dziś widzialem w tivi cudowny obrazek..bez fonii..wylaczylem sobie glosnik..widok samopakujacych sie notabli do autobusu..i te odjazd w nieznane..i te mikrofony na stelarzach..aaaaach..i te gębulki jakies takie strasznie osowiałe i przygaszone..acha..no i te autobus..nie mial zakratowanych okien i reflektorów...

 3. I jeszcze te garsonki, ten szarm, szyk..

 4. Izrael użył taktyczną nuklearną broń w Jemenie?:
  http://bit.ly/1I8Bgeq

 5. avatar

  Termin wyborów nie jest szczęśliwy. Sezon ogórkowo-urlopowy spowoduje rozprężenie ludzi przed ostateczną decyzją. Wakacyjny okres, dla młodych wyborców przedłużony o dodatkowy wrzesień przyniesie ponowne rozczłonkowanie się głosu "świeżego" elektoratu. Tym bardziej potrzebny jest głos o maksymalną mobilizację niepokornych PiS-maków i samego klasztoru w PiS-ie. Taką mobilizację, o jaką min. apelował prof. Nowak w lutym br., jeszcze przed pierwszą konwencją AD.

  Nie mniej istotną NASZĄ rolą, jest odpowiednio szybka i WŁAŚCIWA reakcja na ewentualne próby torpedowania Andrzeja Dudy i jego prezydencki obóz. I to zarówno na powrót „przemysłu pogardy” jak i posunięć dialektyczno-legislacyjnych „w literze obowiązującego prawa”.

 6. Rudej Małpy.
  Trzeba się pilnować,

  adin, dwa, tri, czetyrie, petru...

 7. Pewien niepokorny portal zdecydował się na podział na dwie lub nawet trzy części tekstów niepokornych publicystów. Klik, klik, klik... Tylko pozornie nie ma to związku z tekstem:).

  Pzdr.

 8. Drobna literówka w drugim akapicie:

  PO chciała by mieć taki komfort i dywagować na nieistotne tematy
  Niepotrzebna spacja.

  Do jesieni - praca organiczna: rozmawiać z ludźmi.
  Konkrety, argumenty...

  Nie obrażać, bo ktoś to odbierze jako personalny atak - i koniec. 
  Trzeba dać szansę: a nuż da się do kogoś dotrzeć.

  Trzeba odzyskać, co się tylko da!

  Ja założyłam swój humorystyczny blog. To mój sposób... Może i głupi.

  Wkrótce się ujawniam - podpiszę się imieniem i nazwiskiem.
  To też ważne, bo medialna nagonka sprawiła, że ludzie się wstydzą przyznać do swoich poglądów.

  I jeszcze jedno: nie zawsze rozmowa jest możliwa...
  Bywają osobniki niereformowalne.
  Ale zwykle da się zauważyć, kiedy to można porozmawiać po ludzku, a kiedy to tylko rzucanie pereł przed... ludzi z sąsiedztwa.

  Nowe wpisy:
  http://fraszki-...
  http://fraszki-...

  i sąsiedni:

  Nieszczęsna.pl
  (nazwa by Stan Tymiński - tak, tak - ten sam... logo by Krzysztof Karnkowski)

 9. Zdecydowanie wolę trzymać sztamę z amatorem niż kierownikiem wycieczki. Wielkie dzięki za ten tekst.

 10. argumenty (siły medialnej, bo przecież że nie merytorycznej). Ściekowe media przebierają się na potęgę w szaty obiektywizmu - i co pompują? Że młodym na umowach śmieciowych jest potrzebna ustawa o in vitro, tym co już mają umowy stałe odcięcie finansowania partii z budżetu, a emerytom JOW-y. To ja się kurwa mać pytam - czy jak już będzie ustawa o in vitro to młodzi nie będą musieli wyjeżdżać na "zmywaki" żeby żyć (biologicznie istnieć? Czy jak już będzie ustawa o dofinansowaniu partii z budżetu to starczy kasy "do pierwszego"? Czy jak już będą JOW-y, to emeryci w okienku aptecznym nie będą już obracali w ręku każdej złotówki pięć razy? (jak ich przyjmie lekarz pierwszego kontaktu). Czy tą Partię Obłudników naprawdę już tak popierdoliło?

 11. borczą. Tłumacząc na ludzki język:co prawda Nowak "kupował" sobie zegarki, Pawlak kupił njadroższy na świecie gaz, budowaliśmy najdroższe w  świecie autostrady, podnosiliśmy podatki zamiast obniżać, to chuj że Wam zaciskamy pętlę na szyi nie waloryzując od lat kwoty wolnej od podatku,  ale źle oszukiwaliśmy wyborców w czasie kampanii wyborczej. Pyszne po prostu przyznanie się do winy (oszustwa wyborczego).

 12. To się nazywa meritum!

 13. Tak jak Wojciech Cichy myśli większość młodych ludzi i żaden Trzaskowski czy jarosław Wałęsa tego nie zmienią.

 14. Zacytuję klasyka - nie każdy zagląda do bloga:

  Szmaciaków wyhodował ustrój
  ze trzy już chyba pokolenia.            

  Pierwsze wkroczyło na arenę
  tuż po tak zwanym wyzwoleniu.
  Szeregi zasilając partii,
  czynili jednak to z rezerwą,
  bowiem nie byli jeszcze pewni,
  czy kiedyś za to nie oberwą.

  Lecz ustrój przetrwał pierwszą próbę,
  wstąpili zatem i do UB,
  albowiem mając szmal na względzie,
  gdzież lepiej działać niż w Urzędzie (...)

  Najwyższy czas zmienić aparat !
  Wśród ciągłych zebrań, swarów, narad
  zgnuśniała całkiem kadra stara,
  a tu już czeka nowa wiara,
  zwarta i prężna, i gotowa
  wszystkich za mordę wziąć od nowa !
  Że atrakcyjność starych zgasła,
  wysuwa ona nowe hasła.
   
  Janusz Szpotański, "Towarzysz Szmaciak"*

  *Kiedy Towarzysz Wiesław Gomułka, w marcu 1968 roku, piętnował Autora  tych słów, nazywając go "Człowiekiem o moralności alfonsa", 45-letni W. Jaruzelski, zasłużony w walce z zaplutymi karłami reakcji, został Generałem Broni, L. Balcerowicz i A. Olechowski byli studentami, W. Frasyniuk kończył podstawówkę,  a Pan R. Petru miał 4 latka.  

  Uwaga! Do braci szkolnej: LEKTURA OBOWIĄZKOWA!!!

  Do starszych roczników: NADRABIAĆ ZALEGŁOŚCI!

  "Cisi i Gęgacze" - inaczej "Opera za trzy lata"

  Polecam wszystkie filmy ze Szpotem i jego teksty - jeśli ich nie znacie - lektura nie tylko pouczająca, ale i przyjemna (są też pliki audio i nagrania).

  Ten: https://www.youtube.com/watch?v=V6kA4P6mqYk
  Też warto obejrzeć!

 15. Korwin minus 55 lat minus kłopoty z wymową = Wojciech Cichy

 16. Cholera jasna. Przecie 80% elektoratu to roszczeniowcy tyrający za 2300 brutto. Dlaczego żadna partia ich nie chce?
  Gdzie jest lewica walcząca o płacę minimalną i o jakiś względny wypas socjalny.

 17. i czynu.

 18. wołowych, czy dopiero po ośmiorniczkach?

 19. jak na artystę przystało jest emocjonalnie rozchwiany i kompletnie nie zorganizowany (to jego zorganizują).

 20. avatar

  że się partia i „niepokorni” wezmą za robotę...

  No tak ale skąd tu wziąć niepokornych jak mamy tylko "niepokornych"?
  A propos zdjęcia a czyjaż to taka yntelygentna buzia. mój buldog też ma taką.
  Rodzina czy ki diabeł?

 21. znów zacznie się pompowanie antysystemowców, tych zarówno z powołania, jak i z nadania. Propblem polega na tym, że wyborcy tych drugich często myślą, że oni są tymi pierwszymi, a potem płaczą, jak się im udowodni, że ci ludzie mają bardzo dużo za uszami, tylko ukryli to swoistą polityczną "zmianą płci" (jak najbardziej znany posełanka III RP, tylko mentalnie, bez radykalnych "cięć"), i za utopijnymi obietnicami na pograniczu populizmu. Niemniej jednak zboczyłem z głównego wątku, a dotyczył on tego, że będą oni wszyscy bardo silnie promowani w mediach, tak jak przed pierwszą turą wyborów. Uszczkną po kilka procent, po czym albo zabiorą po kilka mandatów i będą "rozwalać sejm", albo znikną w popdrogowym niebycie. Z tych wszystkich ugrupowań, realnie szansę uzyskania czegoś więcej niż kilka siedzeń w parlamencie matylko Kukiz, ale po jego zachowaniach w ostatnich dniach (jak naburmuszony przedszkolaczek, a nie człowiek, któremu rzekomo zależy na zmianie jakościowej w Polsce), nie wiem co o nim myśleć...

 22. Wczoraj był taki news, że Kopacz chce wsi i młodych w czym dopomoże jej PSL. Dzisiaj czytam, że Petru chce nasyconych i JOW-ów mieszanych. Czy to nie tworzy przypadkiem całości?

 23. nie bagatelizowałabym znaczenia partii Petru. Będą mieli nieskończone bankierskie fundusze. Jak pisał Kochanowski: "Polak mądr po szkodzie (...) nową przypowieść Polak sobie kupi, tak że i przed szkodą i po szkodzie głupi". Taką przypowieścią będzie, obecna wszędzie - w mediach, na plakatach, partia Petru... Ludzie to kupią, chyba, że adwersarze dobitnie będą wskazywać na ich bankierskie pochodzenie. Obawiam się jednak, że na czas kampanii judeopozytywni 'pozwolą' im odciąć się od pochodzenia.

 24. Strony