Prześlij dalej:

Ośmielam się przedstawić jako specjalista od tandetnych gierek psychologicznych i innych spektakli pod publiczkę, sześć lat bojów procesowych z Owsiakiem, daje mi do tego pełną legitymację. Patrząc na dzisiejsze wygłupy i kompletną żenadę w wykonaniu Gordzkiego i Duboisa, nie ma najmniejszego problemu z odczytaniem teatrzyku. Wszystkie zgrane sztuczki zostały wykorzystane. Najbardziej tragikomiczne było telefoniczne zeznanie pacjenta, który rzekomo miał być nakłaniany przez jakiegoś dziennikarza lub agenta służb, do fałszywego oskarżenia Grodzkiego o przyjęcie 5000 zł. Takich obrazków ludzie nie zapominają i będzie to na wieki przyklejone do „premiera i prezydenta” senatu, a to dopiero wstęp kompromitacji.

Dalej mieliśmy całą serię typowych zdań na okrągło, w stylu: „nigdy nie uzależniałem wykonania operacji i leczenia od gratyfikacji finansowej”. Ziemia jest okrągła, a bramki są dwie, nieprawdaż? Który lekarz łapówkarz mówił do swoich pacjentów albo dajesz w łapę 1000 zł albo umierasz bez operacji? Nigdy i nigdzie tak to się nie odbywa, zawsze szły jednoznaczne sugestie, że „może coś się da przyśpieszyć, ale niestety będą koszty”. W sumie „nijakiego przymusu nie było”. Grodzki wytrenowany przez Dubois powtarza tę mowę trawę, bo doskonale wie, że procesowo i prawnie zabezpiecza się poprzez gadanie o niczym i nikim. I wszystko byłoby fajnie, tylko przy pierwszym konkretnym pytaniu zadanym przez dziennikarza TVP Info, pan lekarz zrobił z siebie kompletnego błazna. Czy pan pobierał pieniądze od pacjentów? Nie, nigdy! – odpowiada Grodzki. W takim razie pracował pan za darmo w gabinecie? Konsternacja, potem parę desperackich dowcipów pomieszanych z inwektywami.

Tak się zachowuje typowy egzemplarz, który nie mówi prawdy, ale jest spreparowany przez prawników. Podstawowa weryfikacja w takiej sytuacji to prostota przekazu. Jeśli ktoś jest fałszywie oskarżany, po prostu wystawia karty na stół, twarde dowody, natychmiast idzie do sądu i na salę sądową zaprasza świadków. Im bardziej przekaz jest skomplikowany, zawoalowany i co gorsze doposażony w tandetne spektakle, tym więcej odgrywający komedię ma do ukrycia. Wypisz wymaluj największe przeboje z repertuaru takich gwiazd jak Owsiak, czy Kijowski, ale to jeszcze nie wszystko. Po drodze mamy mocne słowa i zagrożenie życia: „tak zaszczuto Adamowicza”, „afera na miarę Watergate”, „służby specjalne muszą się tym zająć”. Modelowe obracanie kota ogonem, przypomnę chodzi o zwykłe gabinetowe koperty, z czym się spotkała zdecydowana większość Polaków, tymczasem Grodzki z Duboisem gotowi zaangażować NATO i na końcu języka mają „kryształową noc”. Tragifarsa odegrana w starym prawniczym schemacie.

Strony

Źródło foto: 
31248 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

15 (liczba komentarzy)

 1. bardzo podoba mi się akcja  "wyślij kopertę marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu", można ją uzupełnić o wpłatę 400 zł przed denominacją - czyli 40 gr a konto jakiejś "dodatkowej usługi profesora"...

 2. Oj, tam! Oj, tam! Czepiacie się faceta na siłę! Zaręczam słowem, iż wczoraj na spacerze napadło mnie zombie! Zamiast zabrać się za konsumowanie mojej zrujnowanej wątroby zapewniło mnie solenie, że marszałek lekarz to naprawdę byczy jegomość! Nie brał, nie dawał! Co najwyżej zbierał na dokształcanie personelu. Albo na orkiestrę tego maestro co to robi z rodzinką w sprzęcie medycznym. A to, że się jemu akurat jako pacjentowi marszałkowemu zmarło. To tylko i wyłącznie wina pacjenta . . .  bo nie stanął na wysokości zadania ew. może nawet i spisek PIS. Za co ono ręczy swoim słowem pozagrobowym! I jeśli ktoś mówi inaczej to jest to ustawiony przez PIS oszczerca! I jak tu teraz mieć jakieś wątpliwości! Tylko dlaczego mecenas jak dotąd nie powołał go na świadka? Nie takie cuda wyprawiały się w "naszych" sądach.

 3. Oj szykuje się temat do grzania na najbliższe cztery lata. To dobrze, bo kadencja Gersdorf niedługo się kończy. Poza tym bez zmian.

 4. w związku z tym ze nie chce mi sie "o grodzkim"

  to zarzuce inny temat: https://www.rp....

  moze by tak pomyślec nad utworzeniem osobnego woj. -> obejmującego sporą część WLKP od wschodu

  tj województwa Kalisko-Konińskiego ...

  mozna by jeszcze pokombinować z północą wlkp, np dołączyć do Kuj.-Pom.

  (kiedys czytałem, ze w/w rejony  to są te biedniejsze)

  ewentualnie mozna zrobić tak jak w mazowieckim?

 5. Grodzki sprawia bardzo niesympatyczne wrażenie.Taki lokalny, szczeciński celebryta. Wśród warszawskiej elitki lekarskiej powszechnie pogardzany. Po prostu DNO

 6. ORYN DZIE, Oryndzie! o ryn dzie! niech zrobi oryndzie teraz :-)

 7. Gdyby PiS mial przyslowiowe jaja to naslalby urzednikow od podatkow ,lub Kaminski powinien zadzialac i Tomasza Grodzkiego rozliczyc z nieplacenia podatkow od ubocznych dochodow. Wszystko jest bardzo latwo w tym przypadku udowodnic , no ale jak napisalem na poczatku , rzadzacym brakuje posiadania przyslowiowych jaj  (jak zwykle ).

 8. avatar

  Jedna poprawka pani Matko: Grodzki nie ZROBIŁ z siebie durnia. On durniem zawsze był. Ponieważ bardzo wyraźnie trzeba u człowieka odróżniać jego kunszt zawodowy, wiedzę i umiejętności od inteligencji i wychowania. Najlepiej widać to na przykładach wielu polskich aktorów: znakomicie wykonujących zawód a prywatnie bedących skończonymi idiotami. Oczywiście nie bedę wymieniał nazwisk, bo debili wszyscy znakomicie znamy :-D

 9. Coraz ciekawiej. Jak się okazuje, ten pacjent, który mówi, że jacyś agenci namawiali, aby zeznawał przeciwko profesorowi "Kopercie", to UB-ek i milicjant z 30-to letnim stażem w resorcie.

  To kim jest "Koperta", który otacza się takimi świadkami? I kto mu tego świadka obstalował?

 10. Są zapewne i nienawidzący PiS ochotnicy, ale gdy się weźmie pod uwagę, że ca. 250 000 000 000 zł., na które okantowano skarb państwa, (jeśli przyjąć, że za 1 000 000 sędzia jest nasz) wystarczy do kupienia 250 000 sędziów - calkiem niemało. Prawda? Przy okazji widać jaki to kawał grosza!

 11. Strony