Prześlij dalej:

Nowe słowo króluje w eterze, przynajmniej dla mnie zupełnie nowe. Poszperałem po słownikach, bo nie potrafiłem „ekologizmu” umieścić wśród słów, które są mi znane i postawiłbym sporą gotówkę, że to neologizm, jednak myliłem się. Wyszła ze mnie ignorancja, „nie byłem w temacie”. Mam jednak usprawiedliwienie, wszystkie edytory tekstu podkreślają „ekologizm” jako błąd. Co innego twierdzi słownik PWN i tutaj czytamy: 1. zob. ekologia w zn. 2. 2. «pogląd zakładający możliwość wpływu środowiska społecznego na cechy psychiczne i zachowania człowieka». Jak widać „ekologizm” to jest taki trochę Miodek: „obie formy są dopuszczalne, ze względu na uzus społeczny”. Odrobiłem lekcje, teraz mogę z czystym sumieniem przejść do wypowiedzi arcybiskupa Jędraszewskiego, któremu „ekologizm” przypisano i celebryckim rechotem potraktowano.

W przeciwieństwie do mnie cała armia celebrytów i reszty „ekspertów” ani nie odrobiła lekcji, ani nie potrafi słuchać ze zrozumieniem, w sumie bardzo prostej oceny powszechnego zjawiska. Cóż takiego powiedział Jędraszewski? Dokładnie brzmiało to tak:

To się kwestionuje przez różne nowe ruchy, a także próbuje się narzucać jako obowiązującą doktrynę. To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś co się na narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga.

Wytężam wzrok powielekroć, czytam powyższe 5 razy (naprawdę) i w głowę zachodzę, co tu jest bulwersującego, „faszystowskiego” i przede wszystkim wrogiego dla segregowania śmieci, czy zakładania katalizatorów na wydechy? Jedyna rzecz, do której można się doczepić, to nieszczęsny „ekologizm”, istniejący termin niewłaściwie użyty przez dziennikarza jako neologizm, czym zapewne chciał sparafrazować inne „izmy” powiązane z ideologiami. Problem w tym, że Jędraszewski „ekologizmu” w swojej wypowiedzi nie użył. Przechodząc do treści, formy i sensu słów Jędraszewskiego, człowiek wykształcony, i to jako tako, nie dostrzeże tu nic niezgodnego ze społeczno-polityczną rzeczywistością oraz przywołaniem nauki Kościoła Katolickiego, co w wykonaniu arcybiskupa może dziwić jedynie celebrytów.

Strony

Źródło foto: 
27264 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

14 (liczba komentarzy)

 1. za tym "ekologizmem" jest drugie dno a raczej potężny mocodawca. I nie są to libertyni-lewacy, to tylko narzędzie. A pierwszy cel to depopulacja, dalej zniszczenie Cywilizacji Łacińskiej i ustanowienie nowej (JAKIEJ?)

 2. Ten cały "ekologizm" to pretekst do niszczenia klasy średniej. Służy do odebrania jej resztek majątku i wolności, pod pozorem szczytnego i trudno weryfikowanego celu. Greta jest tu tylko narzędziem i to jednorazowego użytku. Zresztą po zakończeniu całej tej akcji spotka ją to samo, co wszystkie jednorazówki.

  Klasa średnia jest główną przeszkodą do wprowadzenia rządów satanistycznego marksizmu, czyli nowego porządku światowego.

 3. avatar

  Per analogiam

  komunizm, nazizm, faszyzm, ekologiam.

  Co do Grety – dokładnie tak.

  Oto występ mama -thunberg. Trzeba mieć nieźle nas..ne w głowie, żeby coś takiego wykombinować.Żenua.

 4. He he, to też ważne, ale okazuje się, że tylko 10% inżynierów w Szwecji chce pracować https://www.rp.pl/Uchodzcy/191229751-Tylko-polowa-migrantow-pracuje-Fiasko-programu-za-6-mld-euro.html. A wydano na ich aktywizacje tyle, że nasze pińcet+ to mały pikuś, przepraszam bardzo, pan Pikuś. I bardzo,....., dobrze. 

 5. Wydaje się że biedny biskup obrywa za przytoczenie cytatu ze Słowa Bożego. To tak wkurza lewaków wszelkiej maści. Biblia powoli staje się zakazaną księgą. Co do klangoru lewaków, to jest on jak najbardziej zrozumiały z ich punktu widzenia i nie dziwię się że biskup jest posyłany do piekła przez wieprezydenta miasta, na którego wachcie udało się użyźnić Wisłę milionem ton gówna (pewnie dlatego, że woda była zbyt jałowa). Fakty nie mają znaczenia, ważne tylko by dołożyć słudze znienawidzonego Boga.

 6. "Gdzie oni są, ci wszyscy moi przyjaciele? zabrakło ich... itd" - spiewał kiedyś Obywatel GC. Gdzie są media, które z taką energią opluwały, patriotyczny, propolski Ruch Narodowy? Dlaczego nie stają po stronie atakowanego i opuszczonego Jędraszewskiego? Przecież ten mały, tchórzliwy manipulator z Żoliborza kłapał dziobem o obronie wartości - gdzie są czyny? Gdzie jest spójny front przeciw temu lewackiemu bydłu? Mocodawcy z Azji nie pozwolą na opowiedzenie się tym żydowskim popychadłom po stronie katolickiego hierarchy - to cała prawda, kolejna w tym samym tonie o PiS.

 7. 1. Propolskie i patriotyczne jest Prawo i Sprawiedliwość. RN jest proputinowski.

  2. Wszystkie media prawicowe bronią abp. Jędraszewskiego. P.S. Prawdziwy, propolski i patriotyczny Polak katolik, z szacunku lub z prostej grzeczności przywołując nazwisko biskupa podaje jego tytulaturę, nawet ateista MK tak postąpił. Ty masz to w dupie. To wiele mówi o tobie.

  3. Pytasz gdzie jest wspólny front? Zapytaj swoich kolesi z konfy. Zapytaj ich jak się zachowali w Sejmie w sprawie ustaw sądowniczych i jak to się ma do wspólnego frontu. O wspólny front zapytaj złotoustego Grzesia Brauna, tylko uważaj czy akurat nie wizytuje Krymu pod okupacją rosyjską, bo może mu się pomylić z innym frontem.

  4. Już kiedyś napisałem ci, że podejrzewam cię o zaburzenia psychiczne, o tak zwane spostrzeganie tunelowe. To polega na podświadomym filtrowaniu informacji prowadzącym do zauważania tylko jednego aspektu danej sytuacji i ignorowaniu reszty. Zazwyczaj myślenie skupia się na negatywnych stronach i cała sytuacja jest zabarwiona jednym negatywnym detalem przy ignorowaniu pozytywów. Kiedyś tylko cię podejrzewałem, teraz mam pewność.

  Problem z tobą nie polega nawet na tym - sądząc po twoich tekstach - że jesteś prymitywem i analfabetą, ale na tym, że stan twojego umysłu i jad jaki ty i tobie podobni wylewacie na forach, jest balastem dla całej konserwatywno-prawicowej społeczności w Polsce. Ubzdurałeś sobie, że partia putinistów jest "propolska i patriotyczna", nabiłeś sobie do łba, że facet "z Żoliborza", który chce wojsk amerykańskich w Polsce (fort Trump) jest zdrajcą, a ten który chce wojsk chińskich w Polsce (Fort Xi) jest patriotą... Nie dyskutujesz na argumenty, nie proponujesz rozwiązań, nie wskazujesz kierunków, nie nakreślasz wizji, jedynie ziejesz opętańczym jadem. To jest problem, ponieważ przez takich szaleńców prawica jest z łatwością przedstawiana jako grono groźnych świrów, prymitywów, rasistów, ksenofobów, faszystów, nazistów i co tam jeszcze wymyślą. Owszem, to są bzdury, ale gdy ujawnią posty Mikiego to przeciętny Polak zaczyna się zastanawiać, czy bezpiecznie jest powierzyć władzę nad swoim losem takim fiksatom. Opamiętaj się opętańcze!

   

 8. No cóż, po tym bełkocie wąchacza ruskich onuc, można odpowiedzieć tylko starym, już mocno oklepanym cytatem: " Próżnoś repliki się spodziewał, nie dam ci prztyczka ani klapsa, nie powiem nawet pies cię j....ł, bo to mezalians byłby dla psa". 

 9. Koleżko Putina - to ty bełkoczesz, napisałeś stek histerycznych bzdur, które z łatwością wypunktowałem, na co nie masz odpowiedzi. Po odchodach Putina nie spodziewałem się niczego innego niż zakłamania i unikania odpowiedzi - a jednak trochę żal.

  Dzisiaj konfa po raz kolejny poparła Putina w sprawie szkalowania Polski.  Wiele razy pisałem, że uważam konfę za zdrajców Polski, antypolskie, ruskie szmaty, a oni zdają się potwierdzać to każdego dnia.

   

 10. 60 lat temu obżeraliśmy się papierówkami,spadami na ulicy w mieście średniej wielkości. W rzece były raki.Dzisiaj można tylko sadzić kwiatki bo gleba i powietrze jest zatrute.Samochody,fabryka chemiczna,palące się składowiska itp. Co będzie za następne 60 lat .To nie czas na pitulenie o Księdze Rodzaju a czas ,żeby wziąć za ryj wszystkich trucicieli . Kilka wyroków jak za umyślne morderstwo tak na początek

 11. Strony