Prześlij dalej:

Nic się nie zmienia, dalej nuda i same kapiszony. Wczoraj desperat Lis zapowiedział bombę, dziś ledwie syknął kapiszon Polskiej Fundacji Narodowej, która wydała 20 milionów na kampanię w USA. W zaistniałych okolicznościach przyrody przyszedł ciężki czas dla publicystów, zwyczajnie nie ma o czym pisać, jeśli się nie chce zanudzać Czytelników. Nawet nie środek, ale praktycznie finał kampanii przebiega tak leniwie, że trzeba się posiłkować wizją przyszłości. Po co nam druga kadencja PiS? To takie typowo „dziennikarskie” pytanie, w stylu: „Dlaczego chce pan zostać posłem?”, ale odpowiedzi są bardzo konkretne i zdecydują o kluczowych dla Polski sprawach. Wszystkiego nie jestem w stanie w felietonie zawrzeć, dlatego skupiam się na czterech najważniejszych aspektach, a pierwszy narzuca się sam.

Rozpoczęta reforma wymiaru sprawiedliwości będzie dokończona tylko i wyłącznie wtedy, gdy PiS powtórzy manewr z Trybunałem Konstytucyjnym. Niech sobie naiwni z propagandystami mówią o obiektywizmie, niezależności i innych frazesach, dla znających życie i sądownictwo warunek zmian jest jasno określony. W Sądzie Najwyższym wymiana kadr w jak najszerszym zakresie i przede wszystkim zmiana Prezesa SN. Bez tej operacji można zapomnieć, że kasta kolesiów „sama się oczyści”. Żadna ustawa i żadne prawo nic nie zmieni w sądach, dopóki nie wymieni się najważniejszych sędziów, a reszty nie zdyscyplinuje. W pierwszej kadencji było to możliwe, ale mało realne, w drugiej Gersdorf kończy swoją „misję” i wystarczy obsadzić Izby SN nowymi kandydatami, aby prezydent Andrzej Duda mógł wybrać właściwego prezesa.

Druga ważna sprawa to porządek w mediach i tutaj mam bardzo poważne wątpliwości co do forsowanej przez PiS metody. Każda ustawowa repolonizacja będzie wywoływać wielki międzynarodowy kwik i może skończyć się syndromem WOŚP, która na krytyce ze strony przedstawicieli władzy zbiła majątek. Zmieniłbym kierunek działań i poszedł przetartym szlakiem repolonizacji banków. Przejęcie udziałów w TVN i zakulisowe dogadanie się z Polsatem, praktycznie zamyka temat. Cała reszta: GW, Onet.pl, Fakt, Newsweek, itd. w nowym układzie robi za niszę. Potraktowanie „mediów” siłą, choćby siłą ustawy, grozi odwrotnym do zamierzonego skutkiem. Kupić media i „dziennikarzy” to znacznie prostsza i pewniejsza operacja. Przecież dziecko wie, że Lis i cała reszta nie o wolność i demokrację ludową walczy, ale o utraconą kasę. Wielu da się kupić i to za małe pieniądze, reszta pójdzie do „podziemia” i będzie pisać o faszyzmie na jakimś powielaczu typu Oko.press, czy Natemat.

Gospodarka głupcze! Ten punkt powinien być na pierwszym miejscu, ale w realiach III RP, trzeba zacząć od spraw opisanych powyżej, bo to słynny plecak kamieni, o którym mówił Jarosław Kaczyński. Trwałe zerwanie z systemem kolonialnym opartym na taniej siłę roboczej „polskich Murzynów” i wyprzedaży majątku za grosz, wymaga więcej niż jednej kadencji. Natomiast powrót do patologii to kwestia jednego dnia i przejęcia władzy przez dawnych złodziei. PiS nie jest cudotwórcą, PiS po prostu sięgnął po pieniądze, które trafiały do złodziei i oddał okradanym Polakom. Przy zmianie władzy ten proces da się odwrócić jednym posunięciem i nie ma takiej siły, żeby został utrzymany wiek emerytalny, czy 500+. Albo kasa dla złodzieja albo dla Polaków, proste do bólu.

Strony

Źródło foto: 
25432 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

18 (liczba komentarzy)

 1. Prosto ,krótko i na temat wyjaśniłeś Piotrze ,PO CO IŚĆ NA WYBORY .Może ,będziemy mile zaskoczeni frekwencją ,jak w wyborach do UE-daj Boże .

 2. Przed wyborami prezydenckimi ciekawy jest też wynik w miastach...

  Dziś na Litwie oficjalnie rusza kanał TVP Wilno. M.in dzięki działaniom Prezesa Kurskiego. 

   

 3. W kończącej się kadencji PiS zrobił bardzo niewiele by zreformować struktury państwowe. Wszystkie dotąd poczynione "zmiany" opozycja jest w stanie odwrócić w ciągu tygodni. Dlatego ewentualna druga kadencja będzie dla tej partii testem ostatniej szansy. Gdy wtedy nie nastąpią poważne reformy państwa, pisowski elektorat może popaść w apatię i pozwolić reszcie wybrać sobie byle kogo.

  Co do poruszonej w felietonie zmiany prezesa Sądu Najwyższego, to nie polegałbym na wyborze Dudy. To on, poprzez swoje weta i nieudolne mieszanie w ustawach sądowniczych wybrał Gersdorf. To jego kandydatka. Myślicie że następny będzie lepszy?

 4. Zgoda jw. Dodam, że PiS skompromitował się krętactwami w sprawie 447. To nie tylko oszukiwanie opinii publicznej ale także w starym, komunistycznym stylu dyskredytowanie przeciwników politycznych ("ruskie onuce"), ujawniających prawdę, potwierdzoną przecież chociażby przez "sojusznika" Pompeo, w trakcie tego upokarzającego polski rząd show w Warszawie. Jak mówią Niemcy, "Wer einmal lugt, dem glaubt man nicht, und wenn er auch die Warheit spricht" - "kto raz skłamał, temu się nie wierzy nawet, gdy mówi prawdę". JK zmusił nawet Morawieckiego do oszukiwania Polaków przed kamerami. "Nie będziemy płacić odszkodowań"! Tylko że nie o to idzie! Nic mnie tak nie wkurwia, jak robienie ze mnie w biały dzień idioty! I dlatego, po raz drugi nie zagłosuję na PiS. Co prawda, ta antypolska gangsterka z PO-PSL  robiła to całe osiem lat, ale tu, wobec PiS mieliśmy oczekiwania "wyższej kultury bankowości". Całą nadzieją dla PiS (i dla Polski) jest to, że nie będzie on samodzielnie rządził, i brakującym klockiem do większości, będzie Konfederacja (z tym idiotą Korwinem - szkoda narodowców). Będzie ona zawsze alibi dla PiS, (mam nadzieję) blokującym antypolskie ustawy. No, ale czy żydowscy mocodawcy PiS pozwolą na to? Raczej kalkulacja jest na "pożarcie" głosów Konfederacji przez zwycięzcę wyborów ( Konfederacja nieco mniej niż 5%), tak jak to zrobiły "ruskie serwery" w wyborach do PE. Inaczej całkiem realne jest, że PiS wygra, ale nie będzie rządził.

 5. To, czy na podstawie ustawy 447 Polska będzie musiała wypłacać jakieś odszkodowania, zależy tylko od rządu polskiego. Jak się na to nie zgodzą, to nie ma siły by do tego Polskę zmusić. Co do  samej chęci płacenia, to wydaje się że ewentualny rząd POKO będzie dużo bardziej skłonny to zrobić. Zawsze chcieli się przytulać do jakiegoś pana i zasługiwać na miłe słówka.

 6. To tylko kwestia zaufania, że rząd, którego członków widzieliśmy w jarmułkach na różnych kolacjach u Dnielsa, nie zgodzi się na wypłaty roszczeń.

 7. Nie mamy obecnie wyjścia i musimy PiS-owi zaufać.

  Można głosować na Konfederację ale to również kwestia zaufania. Po pierwsze, że dostaną się do Sejmu. Po drugie, że będą skutecznie walczyć o polskie i tylko polskie interesy. 

  Wybór, której z tych dwóch formacji zaufać, prosty nie jest.

   

 8. Proszę zaprzestać rozpowszechniania bredni produkowanych przez ruskie onuce na temat 447. Przedstawiam uchwalony tekst tej ustawy, mówiącej o sporządzaniu sprawozdań. Każdy kto twierdzi, że na podstawie takiej ustawy należy wypłacać odszkodowania, jest albo idiotą albo agentem Kremla szczującym przeciwko Pisowi. Nota bene: to kretyński koncept, że jakieś państwo może uchwalać ustawy mające moc obowiązującą w innym państwie :) Dość już tej debilnej propagandy antypisowskiej!

   

  Prawo Publiczne 115-171, 
  115-ty Kongres

  9 maja 2018 r. [Druk Senatu nr 447]

  Ustawa
   
  Mająca na celu uzyskanie sprawozdania na temat działań niektórych państw w przedmiocie mienia okresu Holokaustu i innych powiązanych zagadnień.    

  Senat oraz Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Ameryki, zgromadzeni jako Kongress, uchwalają:

  USTĘP 1. NAZWA SKRÓCONA.

  Niniejsza ustawa może być przywoływana jako „Dzisiejsza sprawiedliwość dla ocalonych, którzy nie otrzymali rekompensaty (JUST) Ustawa z 2017”.

  USTĘP 2. SPRAWOZDANIE NA TEMAT MIENIA OKRESU HOLOKAUSTU I INNYCH POWIĄZANYCH ZAGADNIEŃ. 

      (a) DEFINICJE.W tym ustępie:
              (1) ODPOWIEDNIE KOMISJE KONGRESU.Pojęcie „odpowiednie komisje Kongresu” oznacza
                     (A) Komisję Spraw Zagranicznych Senatu;
                     (B) Komisję Wydatków Publicznych Senatu;
                     (C) Komisję Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów; oraz
                     (D) Komisję Wydatków Publicznych Izby Reprezentantów.
              (2) ODPOWIEDNIE PAŃSTWA.Pojęcie „odpowiednie państwa” oznacza państwa uczestniczące w konferencji
      na temat Mienia Okresu Holokaustu w 2009 roku, które w ocenie Sekretarza Stanu lub osoby wyznaczonej przez   
      niego, w porozumieniu z eksperckimi organizacjami pozarządowymi, są państwami co do których istnieją szczególne  
      obawy w związku z zagadnieniami wymienionymi w punkcie (b).
              (3) BEZPRAWNE PRZEJĘCIE LUB PRZEKAZANIE.Pojęcie „bezprawne przejęcie lub przekazanie'” obejmuje
      konfiskaty, wywłaszczenia, nacjonalizacje, wymuszoną sprzedaż lub wymuszone przekazanie oraz sprzedaż lub  
      przekazanie pod przymusem podczas okresu Holokaustu lub w okresie rządów komunistycznych w odpowiednich  
      państwach.
      (b) SPRAWOZDANIE.Nie później niż 18 miesięcy po uchwaleniu niniejszej ustawy, Sekretarz Stanu przedłoży odpowiednim komisjom Kongresu sprawozdanie, w którym dokona oceny i opisu natury oraz zakresu praw państwowych i egzekwowalnych procedur w odpowiednich państwach odnośnie identyfikacji i zwrotu lub restytucji bezprawnie przejętego lub przekazanego mienia okresu Holokaustu, która to ocena i opis zostaną dokonane w zgodzie z, i pod kątem założeń i celów konferencji na temat Mienia Okresu Holokaustu w 2009 roku, a w szczególności
              (1) zwracania prawowitemu właścicielowi dowolnego mienia, włącznie z mieniem o charakterze religijnym lub
      komunalnym, które było bezprawnie przejęte lub przekazane; 
              (2) w przypadku gdy zwrot mienia wymienionego w podpunkcie (1) nie jest już możliwy, dostarczania
      porównywalnego mienia zastępczego lub wypłacania prawowitemu właścicielowi równoważnego odszkodowania w 
      zgodzie z zasadami sprawiedliwości i poprzez szybki proces administracyjny na podstawie roszczenia, który to proces  
      jest sprawiedliwy, przejrzysty i uczciwy;
              (3) w przypadku mienia bezspadkowego, dostarczania mienia lub rekompensaty w celu wsparcia będących w
      potrzebie osób ocalałych z Holokaustu, wsparcia edukacji na temat Holokaustu i na inne cele; 
              (4) zakresu w jakim takie prawa i procedury zostały wdrożone i w praktyce zastosowane, a w szczególności
      poprzez dowolne, nadające się do stosowania procedury administracyjne i sądowe; oraz 
              (5) w stopniu w jakim będzie to możliwe, ocena i opis procedur i przegląd postępu w przedmiocie rozpatrywania 
      roszczeń ocalałych z Holokaustu obywateli Stanów Zjednoczonych i obywateli Stanów Zjednoczonych będących  
      członkami rodzin ofiar Holokaustu.
      (c) Postanowienie Kongresu.Kongres postanawia, iż po złożeniu sprawozdania opisanego w punkcie (b), Sekretarz Stanu będzie kontynuował składanie Kongresowi sprawozdań na temat mienia okresu Holokaustu i innych zagadnień z tym związanych, w sposób spójny z tym w jaki Departament Stanu składał sprawozdania w tej kwestii przed datą uchwalenia niniejszej ustawy.   

       Zatwierdzono 9 maja 2018 r.

  HISTORIA LEGISLACJI: DRUK SENATU nr 447:

  REJESTR KONGRESU:
      Tom 163 (2017):  12 grudnia, rozpatrzono i uchwalono w Senacie.
      Tom 164 (2018):  24 kwietnia, rozpatrzono i uchwalono w Izbie Reprezentantów.

   

   

 9. avatar

  „kretyński koncept, że jakieś państwo może uchwalać ustawy mające moc obowiązującą w innym państwie”

  no, Izrael jednak nam raz zredagował jakąś ustawę

   

  Każdy kij ma dwa końce, tu są trzy

  1. Ustawa, na podstawie której trzeba tylko sporządzić sprawozdanie,

  2. Roszczenie Żydów Amerykańskich z których raczej nie zrezygnują (ponoć wysuwają roszczenia też na niektóre kraje arabskie)

  3. I na koniec to, co zrobi Polski rząd

   

 10. w necie są opinie, że jak Niemcy zapłacą reparacje wojenne Polsce - to zapłacimy (bo będzie z czego) Żydom ich rozczenia za mienie bezspadkowe...

 11. Strony