PiS-owi rzeczywiście spada, bo Rydzyk rzuca tratwę Tuskowi

Prześlij dalej:

Na początku wypowiem magiczne zaklęcie: „sondaże, jakie są każdy wie”, ale sondaże połączone ze zmianą retoryki i to w środku kampanii PiS dają pełen obraz tego, co się dzieje. Potencjał wyborczy słuchaczy Radia Maryja oceniam na 5% i sądzę, że jest to uczciwa wartość idealnie wpisująca się w obniżenie notowań PiS, które trzeba uznać za fakt. Kaczyński uruchamiając kilka frontów naraz próbuje gwałtownie odrobić straty, o czym pisałem parę dni temu. Wielu łapało się za głowy, gdy szef PiS-u zaczął ostro mówić o Niemcach, Rosji i znów wrócił do Smoleńska, ale powtórzę, że po pierwsze to nie jest przypadek, po drugie Kaczyński nie miał wyjścia. Smutna prawda jest taka, że to nie środek odpływa PiS-owi, ale najtwardsi z twardych moherów. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy szukać w dwóch miejscach. Dla mnie jest to niepojętne, że twardy moher ma jakieś dziwne inklinacje do zachwycania się takimi „mężami stanu” jak Putin i jego podopieczni w rodzaju Łukaszenki, czy Janukowycza, ale taki stan rzeczy ma miejsce. Z moich mikro obserwacji wynika, że starsze pokolenie słuchaczy RM posługuje się niemal identyczną opinią, która wychwala pod niebiosa nie tyle radzieckiego przywódcę, co sam sposób uprawiania polityki. Od takiego niezrozumiałego zachwytu do czystego szaleństwa jest tylko jeden krok, który właśnie został zrobiony. Na złość Kaczyńskiemu twardy moher odmraża sobie uszy i tym sposobem dochodzimy do drugiej przyczyny, czyli samego ojca Tadeusza. Rewanż za wykoszenie kandydatów Rydzyka z list do parlamentu europejskiego wywołuje takie, a nie inne skutki. Kaczyński mógłby klęknąć przez Merkel albo pokłonić się Putinowi i każdą z tych nieprawdopodobnych scen Rydzyk jest w stanie sprzedać w swoich mediach jako gesty patriotyczne. I odwrotnie, Kaczyński może ostro przeciwstawiać się Ruskim i Niemcom, jednak nic nie wskóra, gdy Rydzyk powie, że PiS jest zwolennikiem Bandery.

Strony

29444 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. Na co Rydzykowi miejsca w EUparlamencie?
  Odpowiedź: Na tacę.

  Odpływ wełnianego elektoratu powinien być zrekompensowany przypływem przeciwników mody moherowej, a nie jest. Dlaczego? Może wiadomość o fochu  nie dotarła jeszcze do tej części wybierających i się wahających...

 2. Wybory parlamentarne na Węgrzech bez Rydzyka wygrał Fidesz (48%).

  A oto fragment (dosłowny) dzisiejszego komentarza z serwisu informacyjnego tvn24 o tych wyborach, który cytujemy ze względu na brak oryginalności:
      " Viktor Orbán zapowiedział, że w razie reelekcji będzie kontynuował obniżanie cen energii i rozwiązanie problemu kredytów hipotecznych w obcych walutach.
        Jednak krytycy Orbána twierdzą, że w ciągu ubiegłych 4 lat, na Węgrzech doszło do zachwiania równowagi między uprawnieniami poszczególnych instytucji państwowych a osłabieniem niezależności mediów".

  O co chodzi Orbánowi   rozumiemy.
  Co chca powiedzieć krytycy Viktora Orbána?

 3. wyemitowali już w TV program o jego faszyzmie i nieludzkim traktowaniu artystów (żadnej forsy na pierdoły)/Cyganów (do roboty)/dziennikarzy (nie kłam bo morda w kaganiec) ...
  Do wyboru do koloru wg najklasyczniejszych reguł propagandy :)

 4. Ten pierwszy ostatnio - w swej większości - okazywał się głuPOlem.
  W odróżnieniu od bratanka.
  Jak najszybciej zatrzeć tę różnicę, kiedy nawet Rydzyk Tuska pompuje?

 5. jak się pomodlić o rozum dla niektórych, nawet krzyżem poleżeć ...
  Ponoć bratanki to zastosowali, ze skutkiem jaki możemy obserwować.

 6. o rydzyk ma kase ale brakuje mu nobilitacji na... polityka 'swiatowej klasy' jednak wie, ze  mu tam baardzo daleko - zrobi wiec wszystko, zeby swoim-innym nabruzdzic... po chrzescijansku nie odpusci i zrobi, a kaczor bedzie kustykal na przez siebie samego postrzelonej nodze i skoro lepera juz nie ma (a to byl ci mezalians prawa i sprawiedliwosci z prowincjonalnym kurokradem!) wiec zostanie sam bez zadnego 'koalicjanta-palanta' - a tuskobuc (mialo byc s) dojedzie pierwszy na mete z bimbrem pedzonym przez radziecko-rajchowski tandem

 7. avatar

  Pierwszy to oddanie za bezcen, za free, władzy Tuskowi z Platformą i PSL-em. Efektem tej katastrofalnej w skutkach decyzji był Smoleńsk i dalej to już leciało na łeb na szyję.

  Drugi błąd to zadarcie z Rydzykiem, po jaką cholerę Kaczyński uparł się przy tych kilku marnych miejscach na listach do "PE"? Przecież trza było odpuścić Rydzykowi, a tych nieobsadzonych, swoich, poustawiałby po wyborach w równie ważnych i lukratywnych miejscach.

  Kaczyński ma słabość do podejmowania ważnych rozwiązań w chwilach krytycznych, wtedy prawie zawsze zawodzi. Raz puszczonej kości te psy już nie oddadzą, wiedzą, że z sytuacją na Ukrainie i Rydzykowym "vetem" złapali jedyny wiatr w żagle jaki pozostał do wyborów.
  Dobrze, że to nie wybory do Sejmu i Senatu, ale czy PIS wyciągnie właściwe wnioski, wątpię.

 8. avatar

  To nie jest takie proste. Komentujemy skutki, Kaczor musi zdefiniować przyczyny, Gdyby na listach PiS był "Toruń", to media zjadłyby PiS. Poza wszystkim czas najwyższy odmienić proporcje. Cały czas powtarzam, że nie wojna z Rydzykiem, ale przesunięcie na właściwe miejsce jest konieczne. Tak czy siak jedno jest pewne, od PiS odpłynął elektorat RM, bo PO nie wzrosło, to PiS odpadło.

 9. który został do wyborów, jako bardziej centrowy, i pchnąć ich do urny?

 10. Osobiście nie zauważyłem ogłoszonej przez Newsweek wojny Rydzyka z Kaczorem. Inna sprawa, że ja TVTrwam nie oglądam (a mam) i RM nie słucham. Przyjmijmy jednak, że ten rozwód jest faktem.
  Otóż każdy rozwód niesie ze sobą straty, cierpią głównie dzieci (wyborcy). Ale kiedy już opadnie bitewny kurz i wróci rozum, to pozostanie niesmak. Moim zdaniem bardziej stratny będzie Rydzyk, paradoksalnie Kaczor i PiS może na tym w przyszłości skorzystać. Skończy się argument o sterowalniu PiS-em z Torunia.
  Alleluja i do przodu:-)

 11. Strony