Prześlij dalej:

Jako człowiek stojący samotnie naprzeciw rozjuszonego emocjami tłumu, który każdego dnia połyka nieprawdopodobne brednie i nie przyjmuje żadnych argumentów, mogę z dużą precyzją wskazać na skalę zjawiska. Precyzyjnie, czyli z podaniem nazwisk konkretnych ludzi, którzy na co dzień zachowują się normalnie, ale w czasach „pandemii” kompletnie zgłupieli lub realizują linię redakcyjną. Poprzestanę jednak na stwierdzeniu ogólnym, co zresztą potwierdzają badanie sondażowe, jakie one by nie były. 70% wyborców nie chce wyborów w terminie i w te nastroje społeczne nie tyle wierzę, co je po prostu dzień w dzień widzę.

Ofensywa PiS zmierzająca do przeprowadzenia wyborów 10 maja, jest politycznie w pełni zrozumiała, PiS lepszego terminu nie znajdzie i zdyskontuje zyski z pandemii, tyle mówi teoria. Jest tylko jeden mały problem, da się zrobić wybory wbrew opozycji, ale nie da się wbrew wyborcom. Znając naturę Polaka w ciemno zakładam, że przy próbie zmuszania do czegokolwiek, reakcją będzie ostry sprzeciw. Gdy Polak czegoś nie chce, to zwyczajnie tego nie robi i żadna specustawa nastrojów nie zmieni. I to uwaga ogólna, z kategorii psychologia społeczna, ale są poważniejsze okoliczności, które w sposób bezlitosny obnażają słabość pomysłu pod kryptonimem „Robimy wybory na chama”. Roboczy podział wygląda następująco. PiS na część rzeczy ma wpływ, na większość wpływu nie ma. Łatwiej zacząć od tego obszaru, gdzie rządzący posiadają narzędzia do budowania odpowiedniej atmosfery społecznej. Na coś trzeba się zdecydować albo podkrążone oczy ministra Szumowskiego i epickie wywody Morawieckiego o pomorze albo uspakajanie ludzi i pokazywanie, że wszystko jest już w porządku.

Przestraszeni pandemią, dzień w dzień słyszą „zostań w domu” i dzwonią do sanepidu, jak tylko zobaczą, że sąsiad odpala grilla. Strach odbiera rozum i nastawia na działania automatyczne, ci ludzie jeszcze przez wiele miesięcy będą przekonani, że śmierć czai się przy kasie Biedronki, w kościele, w autobusie. Do Świąt komunikaty podkręcające stan zagrożenia nie tylko się nie zmienią, ale będą podkręcane, choćby przez statystyki naturalnych zgonów przypisanych do „wirusa”. Niektóre kraje, jak USA, dopiero się rozkręcają i jeśli gdziekolwiek na świecie będzie „dramatycznie”, to właściciele maseczek i pięciolitrowych płynów z Orlenu przy urnie nie będą umierać. Sam PiS już to zrozumiał i jeszcze tyle dotarło do władz partii, że najbardziej przestraszyli własny elektorat, czyli głęboko wierzących ponad sześćdziesięcioletnich wyborców, którym stan zagrożenia wyznaczono na najwyższym poziomie – nawet kościół może zabić.

Strony

Źródło foto: 
34562 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. Ależ Pan wywija. Jeszcze niedawno Pan twierdził, że pozostawanie przy dacie majowych wyborów, to zabieg sprytny. Przestał być takim? Kiedy?

  PiS może 12.04.2020 ogłosić, że wybory przeprowadzi w terminie ewentualnie, że wybory przesuwa o kilka miesięcy. Dlatego że informacje na temat SARS-CoV-2 cały czas spływają i jeszcze przez dwa tygodnie (!) będą spływać. PiS zachowuje się racjonalnie, z kolei opozycja w stosunku do PiS coraz bardziej odpływa.

  Szkoda, że PiS nie jest partią ludzi inteligentnych. Gdyby był, nie mielibyśmy wątpliwości, na kogo głosować. PiS to partia, na którą głosują ludzie uczciwi, ale to partia opleciona i wymieszana dzisiaj ze strasznymi cynikami. Ze skurwielami, mówiąc wprost. PiS pozostaje u władzy wyłącznie dlatego, że w Platformie i Konfederacji funkcjonują w najlepsze jeszcze większe muły, niż te z PiS-u i jeszcze więksi cynicy. Żeby nie powiedzieć - debile. Typu Janusz Korwin Mikke.

  Debilizm i cynizm obecnej opozycji to zjawisko przytłaczające i niezwykle smutne. Z cynizmem i małostkowością PiS-u zdążyliśmy się jako tako oswoić, ale z cynizmem i z debilizmem Konfederacji jeszcze nie. Prawdę mówiąc, nie wiem dzisiaj, co wybrać. Z dwóch stron sceny politycznej - PiS kontra reszta świata - otaczają nas debile. Mimo wszystko PiS posiada bardziej sensowne argumenty na swoją obronę.

 2. Ojojoj! Tak pluć na Mikke! Zaraz jak Cię dopadną narodowcy, to tylko będą fruwały argumenty.

  A tak poza tym to 1,5 metra musi być - przed chwilą zrobione zdjęcie ze spotkania rodzinnego sąsiadów.

 3. Narodowcy sami wywindowali tego kretyna sowieckiego Korwina na piedestał. Sami są sobie winni.

  Sąsiedzi postępują racjonalnie, bo nie wiadomo, jak duże jest to zagrożenie. Tylko MK - gospodarz bloga - wie, że nieduże. Jeden jedyny na całym świecie. Oczywiście obok kretynów z Konfederacji.

   

   

 4. KIEDY powinny się odbyć wybory, jeśli je odwołujemy ze względu na wirusa?

  eksperci twierdzą, że potrwa CO NAJMNIEJ do końca przyszłego roku. KIEDY KIEDY KIEDY?

 5. avatar

  W 2025 roku, w maju!

 6. No widzisz, nie jedyny, bo ja na ten przykład mam w 60% takie samo zdanie na temat obecnego zajoba jak Gospodarz.

  I to nie dlatego, żeby lekceważyć zajoba, a dlatego, że mamy działanie stadne, w którym środki są nieadekwatne do zagrożenia i wg mnie bardzo nietrafione.

  Od 10 tysięcy lat nic się nie zmieniło. Współcześni magowie, macherzy od losu wykorzystują zaćmienia/"pandemie"/kryzysy/(wpisz co chcesz) do zmiany zachowań ludzkich, które bez zajoba byłyby nie do realizacji. Wykorzystują głupotę ludzi, nie potrafiących połączyć paru kropek liniami (niezależnie czy mają tytuł prof., dra czy mgra przed imieniem, czy nie).

  I żeby nie było, zawsze uważałem, że osoby chore, powinny albo siedzieć w domu albo zakładać maseczki.

   

 7. To nie jest zwykła epidemia, bo w Chinach głupi SARS lata 2002-2003, który nie wypalił na cały świat, już ich tak porządnie przestraszył, że zrobili docelowo kwarantannę dla 400 mln. ludzi a nieaktywne telefony u nich od 3 miesięcy to aż 21 mln sztuk ... Z kolei zaniżane dane zarażonych i zmarłych to minimum 5 do 10 razy czyli koło 1 mln zarażonych i 50 tys, zmarłych

  Info z dziś ! Możni tego świata już ujawniają swoje plany ...

  Czy jako rozwiązanie kryzysu planują wprowadzenie wszczepianych implantów ID2020?

  http://www.pris...

 8. Problem w tym, że nie wiesz, kto jest zarażony.

  Poczekaj na testy immunologiczne - sprawdzające pojawienie się przeciwciał - dostępne dla każdego i dające szybko wiarygodny wynik. Dopiero wówczas będzie wiadomo, kto jest zarażony bezobjawowo, a kto całkowicie czysty. Dwa tygodnie można spokojnie posiedzieć na d...., by móc precyzyjnie zdefiniować zagrożenie. Na razie nie wiemy, na ile to co przyszło jest groźne dla całego społeczeństwa i jak ułożą się statystyki dla Polski. Czekamy na testy, zwłaszcza te sprawdzające u każdego pojawienie się - lub nie - przeciwciał. Czas dla rządu jest do 12.04.2020, na razie polski rząd działa racjonalnie.

   

 9. Pierwsze pytanie, ważniejsze.

  Nie czy odwołać wybory, tylko skoro odwołujemy, to kiedy mają się odbyć.

  Jeśli odwołujemy ze względu na epidemię, to wybory powinny się odbyć 9 miesięcy po zakończeniu epidemii w Europie.

  Czy jest na to zgoda? Bo przesunięcie wyborów na jesień oznacza tyle że... to nie epidemia jest powodem.

   

 10. Matka Kurka głupoty gadasz ! Pożyjemy, zobaczymy, bo jest aż 44 dni do wyborów i ludzie z chęcią wyjdą na dwór jak odkręcą psychozę i poluzują kwarantanne. Weź się chłopie lepiej zajmij tym co będzie po zarazie i co nam od lat szykują możni tego świata w tym główny eko-świr i najprawdopodobniej pośrednio lub bezpośrednio winny tej zarazy lewak BIL GATES (jego ojciec to międzynarodowa szycha od EUGENIKI), który już teraz prawie za półdarmo sprzedaje szczepionki w Afryce, które to sterylizują murzynów bez ich wiedzy. W Kenii już go księża wyczuli, co im tam podsuwają ...
  Parę linków do portalu, który jako jedyny jeszcze nie jest blokowany i nie jest to portal rosyjski. Przejrzałem z grubsza większość tam poruszanych tematów i raczej nie są to brednie ani teorie spiskowe ale potwierdzone już fakty lub dobrze wysnute wnioski.
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...

 11. Strony