Prześlij dalej:

Jako człowiek stojący samotnie naprzeciw rozjuszonego emocjami tłumu, który każdego dnia połyka nieprawdopodobne brednie i nie przyjmuje żadnych argumentów, mogę z dużą precyzją wskazać na skalę zjawiska. Precyzyjnie, czyli z podaniem nazwisk konkretnych ludzi, którzy na co dzień zachowują się normalnie, ale w czasach „pandemii” kompletnie zgłupieli lub realizują linię redakcyjną. Poprzestanę jednak na stwierdzeniu ogólnym, co zresztą potwierdzają badanie sondażowe, jakie one by nie były. 70% wyborców nie chce wyborów w terminie i w te nastroje społeczne nie tyle wierzę, co je po prostu dzień w dzień widzę.

Ofensywa PiS zmierzająca do przeprowadzenia wyborów 10 maja, jest politycznie w pełni zrozumiała, PiS lepszego terminu nie znajdzie i zdyskontuje zyski z pandemii, tyle mówi teoria. Jest tylko jeden mały problem, da się zrobić wybory wbrew opozycji, ale nie da się wbrew wyborcom. Znając naturę Polaka w ciemno zakładam, że przy próbie zmuszania do czegokolwiek, reakcją będzie ostry sprzeciw. Gdy Polak czegoś nie chce, to zwyczajnie tego nie robi i żadna specustawa nastrojów nie zmieni. I to uwaga ogólna, z kategorii psychologia społeczna, ale są poważniejsze okoliczności, które w sposób bezlitosny obnażają słabość pomysłu pod kryptonimem „Robimy wybory na chama”. Roboczy podział wygląda następująco. PiS na część rzeczy ma wpływ, na większość wpływu nie ma. Łatwiej zacząć od tego obszaru, gdzie rządzący posiadają narzędzia do budowania odpowiedniej atmosfery społecznej. Na coś trzeba się zdecydować albo podkrążone oczy ministra Szumowskiego i epickie wywody Morawieckiego o pomorze albo uspakajanie ludzi i pokazywanie, że wszystko jest już w porządku.

Przestraszeni pandemią, dzień w dzień słyszą „zostań w domu” i dzwonią do sanepidu, jak tylko zobaczą, że sąsiad odpala grilla. Strach odbiera rozum i nastawia na działania automatyczne, ci ludzie jeszcze przez wiele miesięcy będą przekonani, że śmierć czai się przy kasie Biedronki, w kościele, w autobusie. Do Świąt komunikaty podkręcające stan zagrożenia nie tylko się nie zmienią, ale będą podkręcane, choćby przez statystyki naturalnych zgonów przypisanych do „wirusa”. Niektóre kraje, jak USA, dopiero się rozkręcają i jeśli gdziekolwiek na świecie będzie „dramatycznie”, to właściciele maseczek i pięciolitrowych płynów z Orlenu przy urnie nie będą umierać. Sam PiS już to zrozumiał i jeszcze tyle dotarło do władz partii, że najbardziej przestraszyli własny elektorat, czyli głęboko wierzących ponad sześćdziesięcioletnich wyborców, którym stan zagrożenia wyznaczono na najwyższym poziomie – nawet kościół może zabić.

Strony

Źródło foto: 
35207 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. Ależ Pan wywija. Jeszcze niedawno Pan twierdził, że pozostawanie przy dacie majowych wyborów, to zabieg sprytny. Przestał być takim? Kiedy?

  PiS może 12.04.2020 ogłosić, że wybory przeprowadzi w terminie ewentualnie, że wybory przesuwa o kilka miesięcy. Dlatego że informacje na temat SARS-CoV-2 cały czas spływają i jeszcze przez dwa tygodnie (!) będą spływać. PiS zachowuje się racjonalnie, z kolei opozycja w stosunku do PiS coraz bardziej odpływa.

  Szkoda, że PiS nie jest partią ludzi inteligentnych. Gdyby był, nie mielibyśmy wątpliwości, na kogo głosować. PiS to partia, na którą głosują ludzie uczciwi, ale to partia opleciona i wymieszana dzisiaj ze strasznymi cynikami. Ze skurwielami, mówiąc wprost. PiS pozostaje u władzy wyłącznie dlatego, że w Platformie i Konfederacji funkcjonują w najlepsze jeszcze większe muły, niż te z PiS-u i jeszcze więksi cynicy. Żeby nie powiedzieć - debile. Typu Janusz Korwin Mikke.

  Debilizm i cynizm obecnej opozycji to zjawisko przytłaczające i niezwykle smutne. Z cynizmem i małostkowością PiS-u zdążyliśmy się jako tako oswoić, ale z cynizmem i z debilizmem Konfederacji jeszcze nie. Prawdę mówiąc, nie wiem dzisiaj, co wybrać. Z dwóch stron sceny politycznej - PiS kontra reszta świata - otaczają nas debile. Mimo wszystko PiS posiada bardziej sensowne argumenty na swoją obronę.

 2. Ojojoj! Tak pluć na Mikke! Zaraz jak Cię dopadną narodowcy, to tylko będą fruwały argumenty.

  A tak poza tym to 1,5 metra musi być - przed chwilą zrobione zdjęcie ze spotkania rodzinnego sąsiadów.

 3. Narodowcy sami wywindowali tego kretyna sowieckiego Korwina na piedestał. Sami są sobie winni.

  Sąsiedzi postępują racjonalnie, bo nie wiadomo, jak duże jest to zagrożenie. Tylko MK - gospodarz bloga - wie, że nieduże. Jeden jedyny na całym świecie. Oczywiście obok kretynów z Konfederacji.

   

   

 4. KIEDY powinny się odbyć wybory, jeśli je odwołujemy ze względu na wirusa?

  eksperci twierdzą, że potrwa CO NAJMNIEJ do końca przyszłego roku. KIEDY KIEDY KIEDY?

 5. avatar

  W 2025 roku, w maju!

 6. No widzisz, nie jedyny, bo ja na ten przykład mam w 60% takie samo zdanie na temat obecnego zajoba jak Gospodarz.

  I to nie dlatego, żeby lekceważyć zajoba, a dlatego, że mamy działanie stadne, w którym środki są nieadekwatne do zagrożenia i wg mnie bardzo nietrafione.

  Od 10 tysięcy lat nic się nie zmieniło. Współcześni magowie, macherzy od losu wykorzystują zaćmienia/"pandemie"/kryzysy/(wpisz co chcesz) do zmiany zachowań ludzkich, które bez zajoba byłyby nie do realizacji. Wykorzystują głupotę ludzi, nie potrafiących połączyć paru kropek liniami (niezależnie czy mają tytuł prof., dra czy mgra przed imieniem, czy nie).

  I żeby nie było, zawsze uważałem, że osoby chore, powinny albo siedzieć w domu albo zakładać maseczki.

   

 7. To nie jest zwykła epidemia, bo w Chinach głupi SARS lata 2002-2003, który nie wypalił na cały świat, już ich tak porządnie przestraszył, że zrobili docelowo kwarantannę dla 400 mln. ludzi a nieaktywne telefony u nich od 3 miesięcy to aż 21 mln sztuk ... Z kolei zaniżane dane zarażonych i zmarłych to minimum 5 do 10 razy czyli koło 1 mln zarażonych i 50 tys, zmarłych

  Info z dziś ! Możni tego świata już ujawniają swoje plany ...

  Czy jako rozwiązanie kryzysu planują wprowadzenie wszczepianych implantów ID2020?

  http://www.pris...

 8. Problem w tym, że nie wiesz, kto jest zarażony.

  Poczekaj na testy immunologiczne - sprawdzające pojawienie się przeciwciał - dostępne dla każdego i dające szybko wiarygodny wynik. Dopiero wówczas będzie wiadomo, kto jest zarażony bezobjawowo, a kto całkowicie czysty. Dwa tygodnie można spokojnie posiedzieć na d...., by móc precyzyjnie zdefiniować zagrożenie. Na razie nie wiemy, na ile to co przyszło jest groźne dla całego społeczeństwa i jak ułożą się statystyki dla Polski. Czekamy na testy, zwłaszcza te sprawdzające u każdego pojawienie się - lub nie - przeciwciał. Czas dla rządu jest do 12.04.2020, na razie polski rząd działa racjonalnie.

   

 9. Pierwsze pytanie, ważniejsze.

  Nie czy odwołać wybory, tylko skoro odwołujemy, to kiedy mają się odbyć.

  Jeśli odwołujemy ze względu na epidemię, to wybory powinny się odbyć 9 miesięcy po zakończeniu epidemii w Europie.

  Czy jest na to zgoda? Bo przesunięcie wyborów na jesień oznacza tyle że... to nie epidemia jest powodem.

   

 10. Matka Kurka głupoty gadasz ! Pożyjemy, zobaczymy, bo jest aż 44 dni do wyborów i ludzie z chęcią wyjdą na dwór jak odkręcą psychozę i poluzują kwarantanne. Weź się chłopie lepiej zajmij tym co będzie po zarazie i co nam od lat szykują możni tego świata w tym główny eko-świr i najprawdopodobniej pośrednio lub bezpośrednio winny tej zarazy lewak BIL GATES (jego ojciec to międzynarodowa szycha od EUGENIKI), który już teraz prawie za półdarmo sprzedaje szczepionki w Afryce, które to sterylizują murzynów bez ich wiedzy. W Kenii już go księża wyczuli, co im tam podsuwają ...
  Parę linków do portalu, który jako jedyny jeszcze nie jest blokowany i nie jest to portal rosyjski. Przejrzałem z grubsza większość tam poruszanych tematów i raczej nie są to brednie ani teorie spiskowe ale potwierdzone już fakty lub dobrze wysnute wnioski.
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...
  http://www.pris...

 11. Być może to właśnie tacy, jak Bill Gates uruchomili dwa zwalczające się obozy w takim kraju jak Polska. Dwa zwalczające się obozy skrajnych cyników, skurwieli i debili. No i teraz możemy se wybrać.

  Na razie tak to wszystko wygląda. Kretyńska morda Janusza Korwina Mikke, że o Winnickim czy innym Macierewiczu już nie wspomnę, zdaje się taką tezę potwierdzać.

   

   

 12. avatar

  właśnie przed chwilą z USA przyszło potwierdzenie mojej teorii,

  że lewactwo amerykanskie (Pelosi/Demokraci)

  dogadało się z komuchami chińskimi w celu obalenia Trumpa.

  dziennikarka, która TO powiedziała na antenie została wyrzucona z pracy

  https://youtu.b...

 13. Czyli mamy teraz grać z tymi, którzy zawiązali spisek w celu obalenia Trumpa? Trumpa i całego Zachodu.

  Tak by wynikało z wypowiedzi tych, którzy w realność zagrożenia SARS-CoV-2 nie wierzą.

   

 14. avatar

  nie grać, tylko bronić się wszelkimi sposobami/

  Polska nie ma żadnego wpływu na walkę lewactwa z Trumpem

 15. Bronić się, oznacza powrót do twardych argumentów i do rozumu.

  Jeszcze nie wiemy, czym były wydarzenia w Chinach i w Iranie w związku z SARS-CoV-2. Jeszcze nie wiemy, czy oskarżenie chińskie o to, że agenci USA - w ramach prowadzonej wojny handlowej - im to zrzucili w grudniu 2019, jest nieprawdziwe. Po cholerę mnożyć kolejne dezinformacyjne teorie, skoro te najprostsze nie zostały zweryfikowane?

  Bronić się oznacza sojusz z rozumem. Czyli zero kontaku z Korwinnem Mikke, z Platformą Obywatelską i z Macierewiczem.

   

 16. avatar

  jakie dezinformacyjne teorie?

  moja prywatna teoria (Demokraci przeciw Trumpowi) nikogo nie dezinformuje 

  ponieważ nie wywołuje żadnych reakcji typu gra na giełdzie,

   a co najwyżej uśmieszek. nie muszę wracać do rozumu,

  zawsze miałem go w nadmiarze, a to pierwszy powód do zwolnienia z pracy

 17. avatar

  na skróty dla tych, którzy znają tylko polski albo rosyjski

  BREAKING: FOX Business Network Fires Trish Regan

  for Telling the Truth About How Liberal Media Was Using Coronavirus to Take Down Trump (Video)

  Tłumaczę: Z ostatniej chwili: Sieć biznesowa FOX

  (mój dopisek FOX telewizja, coś jak TVN w charakterze)

  wywaliła (na zbity dziób wieloletnią dziennikarkę) Trish Regan

  za powiedzenie prawdy o tym, jak liberalne media używało koronawirusa, aby zdjąć (obalić) Trumpa (wideo)

   

 18. No cóż ... Oskarżyli ją o to, że siała zamęt i że nie mówiła prawdy o samej duuuużej nadchodzącej zarazie ... Jak się okaże faktycznie, że ten koronawirus był wypuszczony w celu obalenia Trumpa to mamy przewalone ! Bo opozycja w USA będzie wszystko robić aby było jak najgorzej a my na TVN będziemy oglądać tylko tragedie i dramaty z USA. W tej chwili już jest dowiedzione, że ci co przeszli zarażenie będą w 99% bezpłodni a ci co są i byli nosicielami tego syfu korona, to się to dopiero okaże ... Jedynym plusem tej zarazy będzie to, że następni po Anglikach do wyjścia z Unii będą najpewniej Włosi i być może Hiszpanie i w końcu to pierdylnie ... albo zaczną się liczyć z nami i naszym obecnym rządem

 19. avatar

  "W tej chwili już jest DOWIEDZIONE, że ci co przeszli zarażenie będą w 99% bezpłodni a ci co są i byli nosicielami tego syfu korona, to się to dopiero okaże"

  Link można prosić?

 20. Akurat to jest z nczas.com ale szukając w necie po angielskich stronach, to jest tego sporo.

  Depopulacja nadchodzi wielkimi krokami :(

  Naukowcy ze szpitala Tongji w Wuhan na początku marca opublikowali raport dotyczący koronawirusa. Jednak chińskie władze usunęły go już po kilku godzinach, twierdząc że zawarte w nim tezy nie zostały potwierdzone żadnymi badaniami. W Internecie jednak nic nie ginie. Wnioski naukowców z Wuhan szybko zaczęły krążyć w mediach społecznościowych. Szczególnie trafiają one do mężczyzn w sile wieku, którzy mimo że nie są w grupie ryzyka, jeśli chodzi o ciężki przebieg COVID-19, mają wiele do stracenia. Zespół naukowców z Centrum Medycyny Rozrodu Szpitala Tongji pod wodzą prof. Li Yufenga w swoim raporcie przestrzegał przed skutkami ubocznymi koronawirusa. SARS CoV-2 uszkadza głównie płuca i układ odpornościowy. Może jednak wpływać także na układ moczowy i rozrodczy mężczyzn. W rezultacie może dojść do powstania guzów jąder i poważnych zaburzeń płodności lub całkowitej bezpłodności. Zgodnie z najnowszymi badaniami, nowy koronawirus wnika w komórki organizmu, gdy jego otoczka białkowa łączy się z enzymem ACE2. Znajduje się on w komórkach ludzkiego układu oddechowego. Jednak receptory ACE2 są także obecne w dużej liczbie w innych narządach – jelicie cienkim, nerkach, sercu, tarczycy i jądrach. W ostatnim przypadku białko i ekspresja mRNA ACE2 są znacznie wyższe niż w wielu innych narządach i tkankach. Wysoki poziom ekspresji ACE2 wykryto zarówno w kanalikach nasiennych, w których są obecne komórki Sertolego odpowiedzialne za produkcję plemników, jak i w komórkach śródmiąższowych jąder (zwanych komórkami Leydiga) odpowiadających za produkcję testosteronu. Uszkodzenie obu typów komórek może skutkować powstawaniem w jądrach guzów, poważnymi zaburzeniami płodności, a nawet całkowitą jej utratą” – czytamy na łamach portalu poradnikzdrowie.pl. Co więcej, obawy naukowców nie są bezpodstawne. Wykazały to bowiem badania zarażonych wirusem SARS-CoV-1, który wywołał epidemię w latach 2002-2003. Tamten koronawirus był bardzo podobny w działaniu do wirusa z Wuhan. Wówczas badacze przeanalizowali zmiany patologiczne w jądrach 6 pacjentów. Stwierdzili, że wszyscy mieli rozległe zapalenie jąder. Doszło także do uszkodzenia gonad, a w kanalikach nasiennych nie było plemników lub była niewielka ich ilość. Co więcej, u pacjentów występowały pogrubiała błona podstawna i nacieki z leukocytów.

  https://nczas.c...

 21. avatar

  Depopulacja poszła by szybciej, gdyby bezpłodne stały się kobiety. Oczywiście takie obniżenie płodności mężczyzn jest smutne z pańskiego punktu widzenia, ale jeden zdrowt szeik z pięćdziesięcioosobowym haremem może mieć rocznie pięćdziesięcioro dzieci i depopulacja nie nastapi.

 22. avatar

  Skoro koronawirus dopada głownie osoby po 80 roku życia, to te 99% bezpłodności może być wielce prawdopodobne. A nawet 100%

 23. Zejdz z dachu i włącz myślenie. Komu zależałoby na 80 latkach jak ci padną od byle czego przy zarażeniu koronką.

 24. avatar

  Ależ zależy, zależy. Jak padną, to nie trzeba będzie swiadczeń wypłacać, opieki organizować, przecież to kosztowne. Lekarze, pielęgniarki, medykamenty, fizjoterapeuci..

 25. Młodzi ,wykształceni z wielkich miast nie pójdą tłumnie w grupie na wybory, bo to osoby chyba najbardziej bojące się pandemii. Tak mają zryte umysły

 26. Możesz mieć rację, i to nie tylko jeśli chodzi o młodych i wykształconych. Dni niewiele temu obejrzałem od dechy do dechy wiadomości TVN o 19. To nie bylo nawet siania strachu - to było sianie wielkiej histerii.

 27. Właśnie w środku " pandemii" przeprowadzono wybory uzupełniające w Australii. Trzeba było przynieść swój długopis...I można było głosować korespondencyjnie. 

   

  Za miesiąc w Polsce może być po histerii. W Chinach już powoli sie uspakaja.

  A jak się  nie unormuje to zawsze można wybory odłożyć powiedzmy za 3 tygodnie

 28. Właśnie w środku " pandemii" przeprowadzono wybory uzupełniające w Australii. Trzeba było przynieść swój długopis...I można było głosować korespondencyjnie. 

   

  Za miesiąc w Polsce może być po histerii. W Chinach już powoli sie uspakaja.

  A jak się  nie unormuje to zawsze można wybory odłożyć powiedzmy za 3 tygodnie

 29. Z tego co wiem i każdy wie to PIS ostatnio wygrał wybory parlamentarne. Nie widzę żadnego tłumu chyba, że ten mniejszościowy. Wybory są legalne wyznaczone zgodnie z konstytucją. Każdy z kadydatów ma równe szanse no może poza Dudą bo jego nie widać w TVN,GW,Newsweeku, onecie, czy Polsacie gdzie jego konkurenci codziennie tam chodza i uprawiają kampanię. Kampanię antypolską, komunistyczną.

 30. Strony