Piotr Wielgucki idealny antysemita i doskonały faszysta, a jednak „Troll nawrócony na Smoleńsk”! Kto ratuje Owsiaka, kto się boi „Berka”?

Prześlij dalej:

Zacznę bardzo poważanie, chociaż dla wielu właśnie ten wstęp i deklaracja powagi wydadzą się śmieszne. Do wczoraj nosiłem w sobie brzemię nie odkupionej głupoty sprzed lat. Życzliwi ludzie czasami przysyłają mi na prywatna pocztę albo zostawiają w komentarzach sympatyczne poirytowanie: „Kurak daj spokój z tym przepraszaniem za przeszłość, odrobiłeś z nawiązką, nie nudź”. Podobne komplementy mają swoją siłę, ale każdy kto ma jakiś wrzód na sumieniu doskonale wie, że prawdziwą ulgę przynosi przecięcie, nie wyciskanie. Od dwóch dni chodzę z czystym sumieniem, ulżyło mi po zabiegu z pełnym znieczuleniem, który wykonała Gazeta Wyborcza. Nie pierwszy raz jestem opinany w kaftan przez sanitariuszy ze szpitala na Czerskiej, ale w końcu jakiś praktykant sięgnął po skalpel i przeciął wrzód jednym zdaniem: „Troll nawrócony na Smoleńsk”. Proszę mi wierzyć, że od środka, czyli na duszy, robi się natychmiast błogo gdy w życie człowieka wchodzi sławetna zasada: „Nie masz lepszej rekomendacji dla inteligencji i przyzwoitości człowieczej niż paszkwil w Gazecie Wyborczej”.

Wdzięczny jestem nie tylko za sam zabieg, wdzięczny jestem za wyjątkową jakość obsługi i użyte narzędzia. Logo wyryte na lancecie rzeczywiście mówi o mnie wszystko i gdyby tylko zimny chirurg z Wyborczej miał kapkę więcej polotu niż zacięcia funkcyjnego, zauważyłby jakie popełnił świętokradztwo. „Troll nawrócony na Smoleńsk” to bardzo prosty do rozbioru równoważnik, który znaczy dokładnie tyle, że osobnik pozbawiony głębszej refleksji pod wpływem wielkiej tragedii wrócił do rozumu. Dokładnie tak było, chociaż pierwsze objawy nawrócenia trolla miały miejsce przed Smoleńskiem. Dziękuję kapryśnemu losowi, że w ostatnich dniach życia Lecha Kaczyńskiego pojąłem już tyle, że nie ma lepszego kandydata na Prezydenta RP i gorszego premiera niż Donald Tusk. Wiedza sama nie przychodzi, ale bierze się ze źródeł i tutaj złota rada dla wszystkich trolli, które jeszcze nie myślą o nawróceniu. Po pierwsze nie karm się Gazetą Wyborczą, a potem stracisz apetyt na TVN i siłą rzeczy zmusisz wygłodzony organizm do myślenia, czy jak woli zimny chirurg z GW – do nawrócenia. Mam też złą informację, jeśli byłeś trollem i Smoleńsk cię nie nawrócił, nie zmusił do myślenia, prawdopodobnie jesteś bardzo ciężkim albo nieuleczalnym przypadkiem, niemniej dla czystej ciekawości i diagnozy powinieneś na tydzień odstawić Gazetę Wyborczą. O ile przeżyjesz znaczy, że da się Ciebie z trolla wyleczyć i przy konsekwentnej terapii będziesz zdrowy na umyśle. Koniec powagi, czas na żarty.

Strony

28163 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. text, palce lizac!
  bravo MK!

 2. To nie było mądre, fakt. Posłuchali Cię cwele i umieścili prostytutkę w RBN. W związku z tym nie czuję się bezpiecznie jako naród.
  Nie, nie potrafią na Czerskiej napisać nawet prognozy pogody w stylu, który nie byłby gwniany.
  Na koniec, wysłałam im maila z gratulacjami, im więcej hałasu, tym wiecej reklamy.

 3. Przy okazji dowiedziałam się dlaczego Matka Kurka :)
  Trzymam kciuki 14 marca! 

 4. Wyszedłeś poza kanon długości tekstu :) "Wybiórczym" kanaliom się należało. 
  Jednak nie liczyłbym by ten tekst ogarneli swoim wyjałowionym rozumem choćby w 5%. 
  Ps. Gdzieś czytałem żart, że Palikot wraz z Radkiem konkurują w dążeniach otrzymania Nobla :) Radek ma przewagę w kategorii literackiej(po ostatnim wystąpieniu "Majdanowym" :/ )
  rowniez przy okazji dowiedziałem się skąd Matka Kurka :)
  Pozdrawiam. Tak trzymać. Albo i jeden dzień dłużej. 

 5. brawo, brawo.
  Za 14-go trzymamy kciuki i życzymy odwagi i wynikającej z niej spokoju.

 6. Byli trolami,a poniewaz po Smolensku nie potrafią  myślec, to już nic im niepomoze .Brawo czekałem na tą replike.

 7. No ciekawe. W tekście z GW widać podziw i uznanie ze strony autora.
  "ojciec z Partii", "niewierzący" - niby wytykanie, ale jakby szukanie bratniej duszy.
  Mogli do kompletu delikatnie zasugerować żydowskie pochodzenie, ale masz rację,  nie chcieli zbytnio kierować na "Berka" przez używanie słów kluczowych.

 8. Ruch wypierdolenia .... Z Polski. I tu sobie możecie wpisać dowolnie kogo chcecie wypierdolic z Polski, sąd zezwala a nawet zachęca. 

 9. Księga Wstępna: Faszysta, nacjonalista, żydożerca,troll MatkaKurka nawrócony - wypisz, wymaluj Święty Augustyn PO przejściach.

  Księga Rodzaju: sprawa jest tego rodzaju GW-niany redaktorze, że MatkaKurka - Piotr Skała Wielgucki, kur zapiał, trzy razy się zaparł i jest autorem Berka, Żywotów Świętych III RP.
  W swoich listach do Polan, jak Szaweł, obnaża niecne występki cór i synów POryntu - resortowych dzieci chowanych pod okrągłym stołem.
  Zdemaskowanie króla cwaniaków jest wstępem do Apokalipsy, po której obnażony zostanie nagi król łgarzy i obietnic, kacyk zielonej wyspy.

  Zakończenie: ze względu na zbyt drastyczną treść klawiatura odmawia posłuszeństwa.
  Możemy tylko powiedzieć: miałeś ośle złoty róg, ostał ci się jeno dyszel.

 10. większa jest radość z jednego Piotra Wielguckiego, który się nawrócił, niż z 99 "niepokornych", którzy tego nie potrzebują.

  Starotestamentowi z Wyborczej nigdy tego nie zrozumieją, mimo, że sami z niejednego faszysty potrafią zrobić pana mecenasa Romana ;-)

 11. Strony