Panie prezesie, a może słoik wrzucił pan do pralki?

Prześlij dalej:

Po ostatniej publikacji pokazującej czarno na białym prymitywne kłamstwa „filantropa”, cisza jak makiem zasiał, jedynie między wierszami Owsiak błaga polityków władzy o przesyłanie listów ze wsparciem i podziękowaniem. Tłumacząc to na język ludzki, pan „Jurek” apeluje: „ratujcie mnie!”. Nie będzie żadnego wsparcia, a jeden jedyny list od Komorowskiego pięknie się wpisuje w historię dwóch członków PO, którym po spotkaniu z Bronkiem prokuratura skróciła nazwiska do jednej litery. Zgodnie z obietnicą będę publikował cały cykl artykułów pokazujących dowody, fakty, proste operacje matematyczne i prawdziwe oblicze Jerzego Owsiaka oraz jego działalności. Rzecz jasna jestem do pełnej dyspozycji procesowej. Ba! Nawet dostarczam konkretne mocne „oskarżenia” w takiej oto postaci: „Jerzy Owsiak kłamie podając nieprawdziwe kwoty zbiórki publicznej”, „Fundacja WOŚP rozlicza sztaby zaniżając kwoty zadeklarowane w bezpiecznych kopertach”, „Fundacja WOŚP nie rozlicza sztabów z walut obcych, biżuterii i innych przedmiotów wartościowych”, „Podana przez Jerzego Owsiaka kwota 40 milionów zebranych do „puszek” jest bezczelnym łgarstwem”, „Jerzy Owsiak podając łączną kwotę zbiórki w ramach tzw. Finału dopuścił się szeregu manipulacji, ujmując w zbiórce koszty (ok. 2,1 miliona), wpłaty nie mające nic wspólnego z Finałem i zdublował wpływy z aukcji Allegro poprzez podanie kwoty łącznej i kwot cząstkowych w rozliczeniach sztabu”. To pisałem ja – Piotr Wielgucki, zamieszkały w Biskupinie 85A, 59-225 Chojnów. Stać mnie na takie stwierdzenia, ponieważ jestem bogaty w dowody, które będę kolejno ujawniał.

Dziś pokażę przykładowe rozliczenia sztabów potwierdzające, że mamy do czynienia ze społecznym absurdem nie "fenomenem", a liczenie gotówki w WOŚP urąga wszelkim zasadom księgowości i rachunkowości. Ktokolwiek rozliczyłby się z pieniędzy w taki sposób, jaki prezentuję poniżej, miałby US i najpewniej prokuraturę na głowie. Jeśli ktoś mnie chce spytać dlaczego nie powiadamiam odpowiednich organów, to powiem, że głupi nie jestem. Usłyszałem od prokuratury, że Owsiak może kłamać w sądzie, jako świadek we własnej sprawie, usłyszałem w sądzie, że Owsiak może do mnie mówić „pierdol się”, a ja do Owsiaka nie mam prawa pisnąć „król żebraków”. Będę Owsiaka pokazywał w pełnej krasie i poddawał jedynemu sprawiedliwemu procesowi – osądowi opinii publicznej. Pan prezes wie lepiej ode mnie, że dramatycznie spadają kwoty zebrane do puszek i to nawet pompowane poprzez lokalne firmy przyklejone do lokalnej władzy. Na początek proszę się przyjrzeć strukturze wpływów i wydatków z wybranego sztabu (Kraszewice):

1. Puszki kwestarskie – 7 709,28 zł
2. Licytacja – 3 699,30 zł
3. Turniej piłki siatkowej – 600,00 zł
4. Jedzenie – 365,74 zł
5. Usługi fryzjerskie + makijaż – 290,69 zł
6. Sklepik – 124,37 zł
Od lokalnych przedsiębiorców otrzymano darowiznę rzeczową w wysokości 4 700,00zł
Koszty organizacji: 2 088,32zł
Kwota wpłacona na konto WOŚP: 12 201,15 zł

Dane upublicznione i do pełnego wglądu.

Strony

33851 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

28 (liczba komentarzy)

 1. Miniatura rozliczenia Ostrowca Świętokrzyskiego (dokument od Owsiaka) jest źle podlinkowana.

 2. Obawiam się niestety, że społeczeństwo ma to głęboko w nosie i jest za głupie żeby cokolwiek z tego rozumieć. Bo każda mamuśka powie:" nie obchodzi mnie co robi Owsiak-dla mnie ważne jest, że moje dziecko korzystało w szpitalu z jego sprzętu i być może żyje dzięki jego akcjom". Wiele razy słyszałam podobne bzdury.
  Ale. Ale podziwiam Pana za upór i odwagę i z zainteresowaniem śledzę bieg wydarzeń. We własnym kręgu opowiadam co i jak tym, którzy pytają mnie czy "Duda jest z PO" -na zasadzie ziarnko do ziarnka...
  Trzymam kciuki za wytrwałość i...dobrych informatorów:-))

 3. Niestety Owsiak przez ponad dwadzieścia lat uskuteczniał pranie mózgów więc żeby to odkręcić musi minąć dużo czasu. Stawiam, że nawet jakby go zamknęli, to będą pielgrzymki do mamra.

 4. Z tym ze tu chodzi o niezdecydowanych, moze co prawda popierali   Owsiaka ale mają swój mózg który  jeszcze elastycznie pracuje. Z braku czasu i ochoty na wnikanie,  mają  podobne zdanie jak mainstream . Dlatego te wpisy są tak wazne.  Zawsze jak mam za dobre zdanie o np. Komorowskim to czytam Kurkę ( ale czas leci, to juz ponad dekadę ) , żeby swój światopogląd nieco "naprostować". Wiadomo ze jak ktoś ma IQ termosu to juz nic nie pomoże, takich ludzi jest 20 procent.  Jest duża grupa ludzi,  w której systematycznie, logicznie bez emocji, punktując przekręta, włączy sie myślenie. 

 5. @ aneczka
  Też jestem podobnego zdania i również słyszałam podobne opinie o "wartości" jaką O. daje swoim sprzętem szpitalom. Nawet od osób "światłych". To zdumiewa i boli :(

  Ciężko mi jest jednak sobie wyobrazić, że w małych mistach, gdzie władza (od lat przytwierdzona do stołków) przyjęłaby fakt, że nagle, dyrektor szkoły, powie NIE.
  Więc mówi TAK! Niezależnie od tego, co naprawdę o sprawie sądzi...

  ALE... jakoś tak dziwnie, nie pojawił się wpis o tegorocznym finale wośp na stronie szkoły i skasowane zostały z poprzedniego...???
  Światełko w tunelu?

  W takich małych środowiskach, gdzie finał wośp, to jedna z nielicznych imprez, rodzice są zachwyceni możliwością występu swoich pociech, nawet, jeśli są to nieudolne czirliderki..., No cóż, będą zawiedzeni... :)

 6. avatar

  Wokół Owsiaka jest podobnie jak wokół pułkownika.. wszyscy z otoczenia "udają że udają"..a'propos tego listu gajowego z poparciem dla owsiaka..po co mu ten "myk" w środku kampanii jak zaczyna wszystko smierdziec coraz mocniej..p.s..szkoda tylko ze parafrazuje pan chiczkoka..sam juz nie wiem co zrobić lepiej.. wywalic wszystkie papiery na raz na stół.czy dozowac jak kroplowke na OIOM-ie..niech pan dalej go cisnie..aż mu wszystko zsinieje..

 7. Bo nastąpi coś w rodzaju pasywacji.
  Zdolności percepcyjne zwoleniników słoika zostaną zablokowane na dobre, z takiego stanu ciężko będzie ich wyrwać. To zadziała jak szczepionka. Co za dużo to niezdrowo. Zablokują im się mózgi.
  Informacje muszą się pojawiać powoli, jak kropla drążąca skałę. Na początek mają nieco zmącić obraz później zaniepokoić, później zmusić do poszukiwania odpowiedzi i myślenia i na koniec przekonać.

 8. avatar

  To jest normalne zjawisko.są ludzie którzy do końca życia będą twierdzić że Jaruzelski był patriotą i bohaterem,że w Smoleńsku żadnego zamachu nie było. ze owsiak jest filantropem.. etc...etc...etc...zdolność postrzegania świata nie jest równoznaczna z rzeczywistością...

 9. Na dodatek z jednej strony masz zorganizowaną maszyne do prania krochmalenia i maglowania rozumów a z drugiej nielicznych bojowników o prawdę i sprawiedliwość.
  Samo deformatowanie tych wyprasowanych to żmudny proces, choć daje efekty :-)) Trzebaby piachu w te maszynę!

 10. niestety to samo ,było po wojnie.Gupki walczyły z okupantem,który,nie tylko zabijał,j ak niemcy, ale ,zabijajac, zabijli dusze większosci,której, było wszystko obojętne, tak jak obecnie,Wtedy ,stowano trerror fizyczny, a teraz psychiczny, poprzez, nie polskie media podatne,które mają ułatwione zadanie przez 5o lat okupacji sowieckiej

 11. Strony