Reklama

Z dużym komfortem, także procesowym, obnażam kolejne kłamstwa Jerzego Owsiaka i sztabu propagandowego WOŚP. Kilka tygodni temu słyszeliśmy cały cykl bajek wyjaśniających dlaczego kwota deklarowana stoi w miejscu, jak nigdy w historii WOŚP. Pewnie niewiele ludzi pamięta, że dopiero w ostatnim tygodniu przed zamknięciem licznika na stronie WOŚP spłynęło w astronomicznym tempie kilkanaście brakujących milionów. W między czasie Jerzy Owsiak reagując na moje informacje, które posiadam od dawna, wymyślał bajkę za bajką. Na początku wszystkiemu były winne „bezpieczne koperty” składane do banku. Ta „nowość” miała wydłużyć procedury związane z liczeniem kasy z puszek. Zweryfikowałem pierwsze kłamstwo i podałem do publicznej wiadomości, że „nowość” funkcjonuje od kilku lat. Bajkę o kopercie natychmiast zastąpiła bajka o firmie wyspecjalizowanej w liczeniu. Za górami, za lasami pieniądze spływają wolno jak nigdy, ponieważ liczeniem zajmuje się profesjonalna firma. Naprawdę Owsiak to powiedział i to parę razy, nie wklejam linka, bo nie mam zdrowia, żeby grzebać na jego videoblogu, wytrwałym polecam przejrzeć nagrania ze stycznia. Tego skeczu nie powstydziłby się Władysław Sikora, twórca kultowego kabaretu „Potem” i cyklu „Bajki dla potłuczonych”, ale Owsiak zapewne zawstydził Sikorę ostatnią opowieścią z „Mchu i paproci”. Po wyśmianiu „profesjonalnej firmy” przyszła kolej na „skarbiec”. Oto pan prezes bez najmniejszej żenady sprzedał gawiedzi legendę o „sezamie zamkniętym”. Cała kasa miała spłynąć do centralnego skarbca PEKAO S.A i być tam składowana przez blisko półtora miesiąca. A jak było naprawdę? Kto nam opowie? Spokojnie, nie oszołom Matka Kurka, tylko dokumenty, które 134 raz pokażą, jak śmieszne, bezczelne i pozbawione cienia racjonalności są bajki Owsiaka.

Cykl rozliczeń między lokalnymi sztabami WOŚP i centralą w Warszawie wygląda banalnie. W dniu finału po godz. 20.00 (23 Finał odbył się 11 stycznia) sztaby zaczynają liczyć. Na tym etapie są to wstępne szacunki, ale góra po kilku dniach zdecydowana większość definitywnie rozlicza zebrane środki i wpłaca do banku. Dzieje się tak z prostej przyczyny, sztaby odpowiadają za kasę, a sztaby to ludzie, głównie uzależnieni od lokalnych władz (domy kultury, hufce harcerskie, itp.). Nikt nie chce mieć na głowie takiej odpowiedzialności, z chwilą przekazania gotówki do banku sztab oddycha z ulgą. I teraz sprawdźmy jak wygląda ten obieg gotówkowy w praktyce, co na wstępie zdemaskuje całą serię kłamstw Owsiaka, a na końcu musi paść kilka fundamentalnych pytań. Pierwszy dokument rozliczeniowy wygląda tak.

Reklama

rozliczsztab.jpg

Wbrew pozorom widzimy tu wszystko co potrzeba, czyli poszczególne rubryki, datę i bank w jakim zostały złożone pieniądze. Zakryte i zmodyfikowane dane służą tylko jednemu – ochronie źródła informacji, czyli po prostu sztabu, właściwie wielu sztabów, które same dostrzegły kpinę i zgłosiły się do mnie. Takie dokumenty zgodnie z prawem można uzyskać w trybie ustawy o dostępności do informacji publicznej, ale to w interesie każdej uczciwej Organizacji Pożytku Publicznego powinno leżeć samodzielne opublikowanie poszczególnych rozliczeń, ostatecznie zamykających buzię każdemu krytykowi. WOŚP zamiast publikować potwierdzenia i wyniki zbiórki, wysłała do przestraszonych ludzi instrukcje, w jaki sposób omijać zapisy ustawy i nie udzielać informacji nawet na temat zebranej kwoty, co jest absurdem dla każdego postronnego obserwatora. Co absurdalne dla ludzi, to fundamentalne dla Owsiaka, bo on z ukrywania i żonglowania podstawowymi danymi żyje jak pączek w maśle. Tak czy owak dokument jest i mamy na nim datę 14 stycznia. Oznacza to, że każdy szanujący się bank, góra 16 stycznia księguje kwotę na koncie WOŚP. Proszę wejść na odpowiednie strony internetowe i zapoznać się z jakąkolwiek ofertą w pozycji: „bezpieczne koperty”. Od Ludowej Kasy w Hrubieszowie po PKO BP Stolica, dwa dni robocze na księgowanie to norma. Nikt tego nie wysyła do żadnych firm, czy centralnych skarbców, każdy oddział po prostu weryfikuje i przelewa kwotę na konto, bo nie dla bajek Owsiaka stworzono bezpieczne koperty, tylko dla podmiotów, które obracają sporą i jednocześnie rozdrobnioną gotówką. Firmy od automatów do kawy albo inne „Żabki” miały poważne problemy z szybkim księgowaniem i przelewaniem rozdrobnionej gotówki na firmowe konto. Kierowniczka „Biedronki” musiała iść do banku i okupować okienko, w którym liczono wszystkie grosze i złotówki. Dlatego powstało inne rozwiązanie, do banku przychodzi pani “Biedronka” i zostawia „bezpieczną kopertę” z zadeklarowaną kwotą. Zgodnie z obietnicą i ofertą banku, najdalej 2 dnia roboczego gotówka ma być zaksięgowana.

Proste jak kłębek drutu kolczastego! Wchodzenie w dywagacje kto i jak liczy kasę jest mi całkowicie obojętne, śmieję się tylko z bredni Owsiaka o gotówce, która jeździła koleją albo pancerną karocą do jakiejś centralnej „liczarki” firmowej, czy głównego skarbca PEKAO S.A. Swoją drogą ludzie, którzy się mienią oświeconymi, logicznymi, ba!, erudytami, połykają te idiotyzmy bez popicia. Podsumowując fakty, nie bajdurzenie, 16 stycznia WOŚP ma kasę na koncie i tak 1467 razy (liczba sztabów). Przyjmując skrajnie niekorzystne parametry, czyli księgowanie gotówki w końcowym terminie wyznaczonym sztabom (31 stycznia 2015 roku), ostatnie wpływ na konto powinny się pojawić 2 lutego. Co to oznacza? Ano tyle i AŻ, że 2 lutego po południu na liczniku WOŚP musiała się pojawić pełna kwota, którą rzekomo deklarowały sztaby. A co się ukazało 2 lutego?

wynik 2 lutego.png

Przypomnę, że przyjąłem absurdalnie zawyżone parametry! Z kilkuset informacji, które posiadam od sztabów, 99% rozliczyło się przed 20 stycznia. W ciemno można przyjąć, że 90% pieniędzy z puszek wpłynęło do WOŚP najpóźniej 30 stycznia. Z tej wyliczanki wynika wprost, że kwota zebrana przez sztaby to grubo poniżej 30 milionów złotych, bo tzw. kwota deklarowana umieszczona w liczniku WOŚP zawierała wpływy z sms-ów, aukcje serduszek, przelewy elektroniczne z charytatywni.allegro.pl itp., itd, w sumie około 6,7 miliona. No ale pan Owsiak może się trzymać swojej bajki dla ubogich, zakładać maskę konia i wygłaszać kolejne śmieszne sentencje. Matka Kurka się nie zna, bank liczył pieniądze skrupulatnie w centralnym skarbcu i dopiero po wpływie na konto WOŚP rozliczała kwotę. Panie prezesie, zapraszam do obejrzenia następnego dokumentu.

rozwosp.jpg

Tak wygląda rozliczenie wysyłane z WOŚP do sztabu i znów pomimo zakrytych danych wiemy wszystko. 27 lutego pan prezes zatwierdził… no właśnie, nie zatwierdził, ale podał sztabowi swoją wersję rozliczenia. I teraz pytanie, skoro Matka Kurka jest głupi, to proszę jak głupiemu wyjaśnić, co się dzieje z kasą przez 17 dni stycznia i 27 lutego, co razem daje magiczne 40 i 4? W jakim skarbcu, w jakiej firmie przez półtora miesiąca leżała gotówka i kto zebrał odsetki? Jedno z dwóch panie Owsiak albo kłamiesz, co do wyniku zbiórki i kwot deklarowanych albo jest jeszcze inny biznes, który zajmuje się „liczeniem kasy”. Co wybierasz prezesie? Radzę się dobrze zastanowić, bo jak zwykle mamy do czynienia z piramidą kłamstw w pionie propagandowym WOŚP. Jedno patrolowe dziecko z Bolesławca (sztab zamknięty za przekręty) macha łopatką w piaskownicy i piszczy, że ma potwierdzane dane z każdego źródła: skarbonki, skarbony, domówki, a drugi Krzysio beztrosko pisze tak:

Szanowny Panie Sebastianie, 

Przesyłam w załączeniu link do zbiorczej informacji o wynikach 23. Finału WOŚP. W tym momencie nie dysponuję bardziej szczegółowym zestawem danych.  

http://www.wosp.org.pl/fundacja/aktualnosci/w_czasie_23_finalu_zebralismy_53_109_70283_pln

Z poważaniem, 
Krzysztof Dobies
Rzecznik Prasowy WOŚP
tel. kom.:  +48695870020

Szanowny pionie propagandowy WOŚP, jakim cudem podaliście „ostateczną kwotę zbiórki”, nie dysponując „szczegółowym zestawem danych”? Krzysio „pomachaj łapką do kamery” obejrzyj się za siebie, bo młodsi i bardziej rządni sławy idą na całość i w ciemno. Zaczynają rządzić piaskownicą, przejmują wiernych i prężą muły 100% danymi policzonymi “co do grosza”. Ja też mam dane, nawet 1000% i ułożone w listę sztabów.

Nazwa Sztabu Szef Sztabu
ADH DRAGONS Tychy Mariusz Gabrek
Agencja Emclat Monika Orłowska
Augustowskie Placówki Kultury Anna Bożena Jastrzębska
Biblioteka Publiczna TERESA Debaere
Centrum Artystyczno-Kulturalne Tomasz Browarczyk
Centrum Integracji Społecznej Lidia Jagiełło
Centrum Kultury Jerzy Kosowski
CENTRUM KULTURY Grażyna Balcarek
Centrum Kultury i Rekreacji Adam Śliwiński
Centrum Kultury w Tykocinie Tadeusz Wądołowski
Centrum Trójki Karol Świerzbin
CPS ACTIVE Arkadiusz Klimczak
Dom Kultury Renata Pyrek
Fundacja Elementarz Kamila Smozik
Fundacja na rzecz Rozwoju Anna Porębska
Fundacja SOUNDCORE Maciej Hajnos
Gazeta Co Tydzień Mirosława Matysik
GCKiI w Kochanowicach Małgorzata Derkowska
GCKiS Żaneta Chłostowsk-Szwaczka
Gimnazjum Paulina Sosnecka
Gimnazjum Aneta Grabowska
Gimnazjum Lucyna Bejm
Gimnazjum im. Ireny Sendler Tomasz Podbrożny
Gimnazjum im. Jana Pawła II Dorota Dymnicka
Gimnazjum im. Karola Miarki Beata Pielczyk
Gimnazjum im. UE Małgorzata Wyrozumska
Gimnazjum im.m J Piłsudskiego Dorota Laskowska
Gimnazjum nr 1 Barbara Jaszczyk
Gimnazjum nr 1 im. H.Kołłątaja Anna Tylec
Gimnazjum nr 13 Janusz Kłosowicz
Gimnazjum nr 2 Orzesze- Zawada Ilona Czardybon
Gimnazjum Psary Jolanta Musik
Gimnazjum w Marklowicach Agnieszka Marczykowska
Gimnazjum w Ornontowicach Kornelia Osińska-Kurpas
GIMNAZJUM WE WŁODOWICACH AGNIESZKA GRUK
Gimnazjumnr 1 w Gierałtowicach Aleksandra Bargiel – Firlit
Gmina Olsztyn Paulina Bartkowiak
Gminna Biblioteka Publiczna Ewelina Kaczmarczyk
Gminne Centrum Bibliot.-Kult. Magda Łucja Makowska – Karpiesiuk
Gminne Centrum Kultury Grzegorz Lisiewicz
Gminne Centrum Kultury Jerzy Chmielewski
Gminny Dom Kultury Iwona Brzozowska
Gminny Ośrodek Kultury Anna Zachurzok
Gminny Ośrodek Kultury Zofia Szołdra
Gminny Ośrodek Kultury Mieczysław Krzak
Gminny Ośrodek Kultury Sylwester Ratajczak
GMINNY OŚRODEK KULTURY ANETA TYNDORF
Gminny Ośrodek Kultury Anita Podgórska
Gminny Ośrodek Kultury Zuzanna Śmierska
Gminny Ośrodek Kultury Magdalena Szydełko
Gminny Ośrodek Kultury Teresa Ostałowska
Gminny Ośrodek Kultury Małgorzata Tarasewicz
Gminny Ośrodek Kultury Renata Krajewska
Gminny Ośrodek Sportu Jan Mokwa
GOK w Milówce Marlena Biela
GOK w Suszcu Katarzyna Krzempek
GOKiS Stanisław Wrzesiński
GOKiS Trzciel Kazimierz Szpigun
GOKiS w Rajczy Jan Ślęzak
GPP im. J. Brzechwy Ligia Salita
GR PCK Bielsko-Biała Janusz Głaz
Gubiński Dom Kultury Marcin Gwizdalski
Hala Sportowa Lubuszanka Dominik Brzezicki
Hufiec Bytom Krzysztof Dzicher
Hufiec Szprotawa ZHP Przemysław Lisiecki
Hufiec ZHP Dąbrowa Górnicza Michał Nawrot
Hufiec ZHP Katowice Karolina Chrobok
Hufiec ZHP Węgierska Górka Dominika Matuszewska
Hufiec ZHP Ziemi Mikołowskiej Agata Piwońska
Hufiec ZHP Ziemi Tarnogórskiej Michał Pińczyński
Hufiec Ziemi Cieszyńskiej Joanna Brenicka
Hufiec Ziemi Wodzisławskiej Łukasz Skrzyszowski
I Liceum Ogólnokształcące Marta Szulc-Jędrusik
I LO im.M.KOPERNIKA MAŁGORZATA MRÓZEK
II LO im. E.Plater EWELINA STASIK
II LO im. Jana Matejki Beata Zaręba
Instytucja Kulturalna Marian Wasiczek
Jastrzębskie Centrum Kultury Marcin Martynowski
Kartel Kulturalny Przemysław Grygiel
Klub HDK PCK przy UG Bestwina Jerzy Zużałek
KOKiS ZAMEK Jadwiga Osikowska
Kolno 4×4 Marcin Orłowski
Kostrzyńskie Centrum Kultury Zdzisław Garczarek
Kreatywny Bielsk Podlaski Jacek Zdrojkowski
LO im. KEN w Siemiatyczach Luiza Bergcholc
LUBUSKIE CENTRUM WOLONTARIATU Krzysztof Świderski
MBP w Dąbrowie Górniczej Wiesław Olszewski
MDK Tęcza Anna Nowak
M-GCK w Choroszczy Przemysław Waczyński
M-GOK Hanna Łabudzińska
MGOK Żarki Janusz Garncarz
Miejska Biblioteka Publiczna Ewa Ambroży
Miejski Dom Kultury Karolina Groblińska
MIEJSKI DOM KULTURY Andrzej Skałuba
Miejski Dom Kultury Artur Stojanowski
Miejski Dom Kultury Bogusława Rydzewska
Miejski Dom Kultury Prażakówka Anna Darmstaedter
MIEJSKI DOM KULTURY W KALETACH Marian Lisiecki
MIEJSKI OŚRODEK KULTURY Katarzyna DITTRICH
MIEJSKI OŚRODEK KULTURY Marcin Grzenia
Miejski Ośrodek Kultury Zbigniew Krówka
Miejskie Centrum Kultury MAREK REGEL
Miejskie Gimnazjum nr 1 Andrzej Trochimowicz
Miejskie Gimnazjum nr 3 Bożena Wilczek
Miejskie Przedszkole nr 3 Jolanta Baworowska
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Maciej Sulik
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Cezary Gładczuk
Międzyrzecki Ośrodek Kultury Monika Górzna
MOK Centrum Przemysław Pałucha
MOKPiI Mateusz Kurowski
MOKSiR Anna Kijek
Ognisko Pracy Pozaszkolnej Anna Smyl
OSP Ogrodzieniec Michał Mikoda
Ośrodek Kultury w Sejnach Dariusz Tomczyk
PAŁAC MŁODZIEŻY w KATOWICACH Karolina Niejodek
Powiatowy Zespół Szkół Beata Szczok-Janota
Pryw. L.O. im. Wańkowicza Janusz Woźniak
Przedszkole Miejskie Nr.15 Agnieszka Marat
Publiczna Szkoła Podstawowa Beata Kłos-Wygas
Publiczne Gimnazjum Mirosława Niedźwiedź
Publiczne Gimnazjum im. KOP Alicja Łanczkowska
Raciborskie Centrum Kultury Janina Wystub
Rydułtowskie Centrum Kultury Jan Rduch
Samorząd Studencki UŚ Martha Wieczorek
SCKiW w Sławie Henryk Cyran
SDK w Sulechowie Tomasz Furtak
SKF HUBERTUS Piotr Lech
Skwierzyński Ośrodek Kultury Paweł Grusza
Sm Staszica Klub U Szefa Marta Ciećwierz
SMOK Tomasz Pilarski
Sokólski Ośrodek Kultury Krystyna Kostera
SP WILKOWICE Ewa Tobiczyk
SPD Aspera Katarzyna Kaźmierczak
Stowarzyszenie Bartosz Puch
Stowarzyszenie GTW Dariusz Opoka
Stowarzyszenie KIK Piotr Kaczmarczyk
Stowarzyszenie Nasz Region Jan Odelga
Stowarzyszenie Wielka Flota Anna Tamas
SULĘCIŃSKI OŚRODEK KULTURY Bartłomiej Skrzypczak
Szczaniecki Ośrodek Kultury Teresa Starzyńska
Szkoła Alicja Glebowicz-Gazurek
szkoła Sylwia Pańkowska
Szkoła Podstawowa Dorota Witanek-Wach
Szkoła Podstawowa Grzegorz Kuboszek
Szkoła Podstawowa JOLANTA PAWLAK
SZKOŁA PODSTAWOWA Iwona Wcisło
Szkoła Podstawowa Tomasz Karaś
Szkoła Podstawowa Maria Chwiedziuk
Szkoła Podstawowa Dorota Laskowska – Kabała
Szkoła Podstawowa im. J. Lompy Ewa Lisek
Szkoła Podstawowa nr 13 Krzysztof Zyska
Szkoła Podstawowa w Dąbiu Dorota Dzielawska
Szkoła Podstawowa w Pradłach Iwona Migdał-Nemś
Szt.Owsiakówka-Cesarski Ogród Małgorzata Klorek
SZTAB MIEJSKI ZS2 Joanna Rozmus-Cader
Sztab Nadzieja Helena Błaszczyk
Świebodziński Dom Kultury Kinga Wojdan
Świetlica Gminna w Wieszowie Kornelia Sikora
Torzymski Ośrodek Kultury Andrzej Kuchnio
Towarzystwo Sportowe LIBERO Rafał Kępski
Towarzystwo Ulepszania Świata Marcin Adam Wróbel
Urząd Gminy Małgorzata Wierzbicka
Urząd Gminy Wojciech Krzysztof ZWIERUHO
Urząd Gminy Łagów Krzysztof Dolatowski
V Liceum Ogólnokształcace Małgorzata Przeździk-Zynek
Wiślańskie Centrum Kultury anna łupieżowiec
Wodzisławski Klub Naszej Ziemi Witold Bornikowski
Z.G.M Kamil Leszczyński
Zakład Karny Czerwony Bór Dariusz Śmiechowski
Zbąszynecki Ośrodek Kultury Malwina Kubicka
Zespół Edukacyjny w Osiecznicy Małgorzata Brodzińska
Zespół Placówek Oświatowych Ewa Skóra
Zespół S-P dla Dzieci Niesł. Piotr Babryła
Zespół Szkolno -Przedszkolny Adriana K Kułdosz
Zespół Szkół Tatiana Ciuraj
Zespół Szkół Bożena Drab
Zespół Szkół Anita Mazik
Zespół Szkół Radosław Nowak
Zespół Szkół Mirosława Duchnowska
ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH Beata Kowalska
Zespół Szkół Ekonomicznych Adrianna Garbulowska-Gulec
Zespół Szkół Ekonomicznych Piotr Romanowski
Zespół Szkół Gastronomicznych Przemysław Uss
Zespół Szkół im. Gostkowskiego Andrzej Czapla
Zespół Szkół Nr 2 Piotr Bartosik
Zespół Szkół RCKU JOANNA WITKOWSKA
Zespół Szkół Samorządowych Anna Rzemieniecka
Zespół Szkół Samorządowych Ilma Hawran-Kobeszko
Zespół Szkół Sportowych Agata Strójwąs
Zespół Szkół w Bogdańcu Marek Sokół
Zespół Szkół w Chełmie Śląskim Damian Urbańczyk
Zespół Szkół w Cybince Dominika Kuczkowiak
Zespół Szkół w Dąbrowie Ziel. Olga Bojarska
Zespół Szkół w Koniecpolu Maria Machera
ZESPÓŁ SZKÓŁ W KONIECPOLU Renata Capiga
Zespół Szkół w Maszewi Dorota Bąkowska
Zespół Szkół w Mszanie Renata Gałaszek
Zespół Szkół w Pilicy Aleksander Chmielewski
ZESPÓŁ SZKÓŁ W PRUCHNEJ Anita Świtała
ZESPÓŁ SZKÓŁ W PRZYSTAJNI Joanna Poraj
Zespół Szkół w Sidrze Małgorzata Gral
ZESPÓŁ SZKÓŁ W SIEWIERZU Jacek Gruszczyński
Zespół Szkół w Suchowoli Danuta Rusel
Zespół Szkół w Szczekocinach Mariusz Grzelka
Zespół Szkół w Truskolasach Aleksandra Rabenda-Tukaj
Zespół Szkół w Węglowicach Grażyna Chrząstek
Zespół Szkół w Zwardoniu Ewa Mroczka
ZHP Hufiec Kłobuck Danuta Papierz
ZHP Komenda Hufca Marek Looze
ZS nr1 Joanna Franek-Szczotka
ZS w Lubięcinie Monika Niczyporuk
ZSO nr 3 w Rudzie Śląskiej Michał Kozera
ZSO nr 4 im. H.C. Hoovera Józef Sarek
ZSOiT w Wojkowicach Michał Niedbała
ZSOiZ w Czyżewie Krzysztof Aronowicz
ZSP nr 2 Anna Maćkowiak
ZSP NR2 W SARNOWIE Marzena Gałka-Frejowska
ZS-P w Ciasnej. Gimnazjum Anna Brzezina
ZSP w Hutkach Tamara Gwóźdź
ZSP1 Mysłowice Tomasz Wybraniec
ZSTI Benedykta Krogulec
ZSTiO MERITUM Adam Korzyniec
ZSTiO nr 1 Magdalena Wojtowicz
ZSTiO Nr 3 ROBERT GIEREK
ZSTiO w Skoczowie Tadeusz Gaś
Żarski Dom Kultury Katarzyna Walczak

Razem 6 343 205,82 zł, precyzyjna łączna kwota “co do grosza” zebrana przez wymienione sztaby! Coś się nie zgadza? Jak zwykle! I dlatego od razu wyprzedzę „dowcipy” poważną ripostą. WOŚP liczy co chce i jak chce, poza wszelką kontrolą, ale to się za chwilę radykalnie zmieni. W dokumentach, które opublikowałem prócz dramatycznej przepaści w datach mamy dwa równie ciekawe kwiatki. Pierwszy wskazuje na różnicę między złożonymi do banku „bezpiecznymi kopertami” i rozliczeniem przesłanym przez WOŚP – brakuje blisko 200 zł. Drugi to już prawdziwy i unikalny storczyk, otóż „waluta obca” w ogóle nie została ujęta w rozliczeniu WOŚP, „wzięła i znikła”. Dodatkowo kreatywni magicy z WOŚP liczą dwa razy kwotę Allegro, raz jako ogólną (3 miliony), drugi raz jako cząstkowe rozliczenie sztabu. Dziwi? No jeśli do wyników zbiórki wrzuca się koszty zbiórki i wpłaty sponsorów na imprezy niezwiązane z „Finałem”, to kogo może dziwić cudowne rozmnożenie Allegro? Ten materiał jest wystarczający (mam oryginały), żeby NAWET pan prezes miał poważne problemy z odpowiednimi organami ścigania i nadzoru, ale póki co uspokajam pana prezesa. Po pierwsze dokumenty otrzymałem w trybie prasowym, a nie w trybie informacji publicznej, to oznacza, że wcześniej sam pójdę siedzieć niż narażę ludzi, którzy mają dość ogłupiania i kreatywnych bajek wokół puszek. Przy okazji! Proszę informatorów nie szukać, bo w każdym sztabie są zwolennicy i przeciwnicy WOŚP, a do kwitów dostęp mają wszyscy. Po drugie takich kwitów będzie więcej, po trzecie są jeszcze cztery firmy rodziny Owsiak, które z bajek żyją i to wszystko razem zostanie wpięte do jednych akt. Śmiać się można ile wlezie, ale przyszedł czas prawdziwych rozliczeń, koniec „Bajek dla potłuczonych”.

Reklama

48 KOMENTARZE

   • a’propos
    wiec pozwolę sobie poprosić pana by przy następnym postępowaniu sądowym wniósł pan wniosek do sądu o to by chyba prezes okazał papiery ile przez całe lata otrzymał od obywateli obrączek, kolczyków,lancuszkow, złotych i srebrnych monet….etc… etc… etc….i co ważniejsze… co się z nimi stało..bo mi jest łatwo zrozumieć zbiórkę publiczna.. kasjerka w banku nie zdziwi się na widok worków z pieniedzmi… ale co kasjerka w banku zrobi na widok woreczka z lancuszkami z krzyzykami i woreczkiem slubnych obraczek???OTO JEST PYTANIE…

   • a’propos
    wiec pozwolę sobie poprosić pana by przy następnym postępowaniu sądowym wniósł pan wniosek do sądu o to by chyba prezes okazał papiery ile przez całe lata otrzymał od obywateli obrączek, kolczyków,lancuszkow, złotych i srebrnych monet….etc… etc… etc….i co ważniejsze… co się z nimi stało..bo mi jest łatwo zrozumieć zbiórkę publiczna.. kasjerka w banku nie zdziwi się na widok worków z pieniedzmi… ale co kasjerka w banku zrobi na widok woreczka z lancuszkami z krzyzykami i woreczkiem slubnych obraczek???OTO JEST PYTANIE…

 1. On jest po prostu głupi
  Głupi i zachłanny, zachłannie głupi i głupio zachłanny.
  Bo jakby jadł łyżeczką od herbaty, to starczyłoby jemu, jego dzieciom i pewnie wnukom. A tu się zachciało chochlą od wojskowej kuchni polowej, a podejrzewam, że i czymś większym.
  A jak ktoś myśli, że z gołodupca można w przeciągu 25 lat bezkarnie stać się milionerem, nie robiąc nic, nic nie produkując, ani nie wymyślając, to takie są efekty.
  W tym momencie to już tylko lipa coraz większa wychodzi i tyle.
  Zachodzi tylko pytanie, czy to było z góry nastawione na zrobienie wałka finansowego, czy tez pomysł przyszedł z czasem?

 2. On jest po prostu głupi
  Głupi i zachłanny, zachłannie głupi i głupio zachłanny.
  Bo jakby jadł łyżeczką od herbaty, to starczyłoby jemu, jego dzieciom i pewnie wnukom. A tu się zachciało chochlą od wojskowej kuchni polowej, a podejrzewam, że i czymś większym.
  A jak ktoś myśli, że z gołodupca można w przeciągu 25 lat bezkarnie stać się milionerem, nie robiąc nic, nic nie produkując, ani nie wymyślając, to takie są efekty.
  W tym momencie to już tylko lipa coraz większa wychodzi i tyle.
  Zachodzi tylko pytanie, czy to było z góry nastawione na zrobienie wałka finansowego, czy tez pomysł przyszedł z czasem?

 3. 1. Jedź z tym dziadem do
  1. Jedź z tym dziadem do końca. Ja Ci Człowieku jestem wdzięczny nie tylko za to, że uwalasz tego wielokrotnego przestępcę, ale za to, że dzięki Twoim tekstom w temacie wośp uratowałem dwóch członków familii.

  2. Co ten Duda odwala z tym in vitro teraz? – mainstream go zje z łatwością i lekkością – teraz to trzeba wałkować kolejne wpadki przestępców z platformy (codziennie łapią średnio po dwie sztuki – na tapecie mamy teraz Adamowicza, ministrów Biernata,  Halickiego i Grabarczyka – ten od spluwy bez pozwolenia, tego z Piaszeczna, który w sobotę witał Bronkozaura, Miśka Kamińskiego – zegarki) i przypomnieć temat waluty euro, który Komorowski promuje często, a nie zapętlać się w mniej ważnej sprawie sztucznego zapłodnienia, którą jednak Polacy generalnie popierają.

  3. Dzisiejsze umorzenie sprawy Jaka to polityka balansu jaką uprawia wojskowa "prokuratura" – dziś parę godzin po wezwaniu PE do ruskich dołączyła danie spokoju Wosztylowi i Kowaleczce, a w ostatnich dniach marca z ekspertyzy całościowej od powołanej grupy biegłych podtrzymają tezy Anodiny i Laskomillera (jednym z biegłych od tej całościowej opinii u złamanego Milkiewicza jest brat Artymowicza). Ma być tylko sugestia możliwości postawienia zarzutów ruskim "kontrolerom lotu", a reszta to co u Anodiny czyli brzoza i beczka.

  4. Czy CBOS jest organizacją przestępszą czy kabaretem? Skoro defraudują 4 miliony dotacji budżetowej z podatków to jednak tymi "sondażami" powinien zająć się prokurator.
  Ze znanych gęb CBOS w telewizji co drugi dzień oglądacie m.in. tego siwego Radzia Markowskiego (w Polsat News przedstawiany jest jako "niezależny ekspert"), Grabowską (ta z zajęczą wargą) czy Heńka Domańskiego.

  • Na Dudę wyciągnięto wygodny
   Na Dudę wyciągnięto wygodny kwit i musiał odpowiedzieć. Nie wierzę, że poszedł po bandzie bez badań sondażowym, tym bardziej, że Bronek o in vitro gadał jak to on, że nikt nie wiedział o co chodzi. Podejrzewam, że badania są pół na pół, a po ostatnich doniesieniach co się dzieje z zamianami i chorobami embrionów może nawet “większa połowa” jest przeciw. Jeśli się mylę, to faktycznie Duda głupio daje się wciągać.

   • Chorobami ludzi …
    Badania opisywane w Human Reproduction journal zebrane w 25 ośrodkach na świecie wskazują, że defekty występują w 30-40 % ciąż z IVF i że nawet te pozornie zdrowe ciąże przenoszą tyle ukrytych defektów, że genetycznie oznacza to bombę która może rozwalić populację w ciągu 2-3 pokoleń. Implozja. Bum.

    Miłego "leczenia" niepłodności.

    W kwestii JO kłaniam się nisko …..

 4. 1. Jedź z tym dziadem do
  1. Jedź z tym dziadem do końca. Ja Ci Człowieku jestem wdzięczny nie tylko za to, że uwalasz tego wielokrotnego przestępcę, ale za to, że dzięki Twoim tekstom w temacie wośp uratowałem dwóch członków familii.

  2. Co ten Duda odwala z tym in vitro teraz? – mainstream go zje z łatwością i lekkością – teraz to trzeba wałkować kolejne wpadki przestępców z platformy (codziennie łapią średnio po dwie sztuki – na tapecie mamy teraz Adamowicza, ministrów Biernata,  Halickiego i Grabarczyka – ten od spluwy bez pozwolenia, tego z Piaszeczna, który w sobotę witał Bronkozaura, Miśka Kamińskiego – zegarki) i przypomnieć temat waluty euro, który Komorowski promuje często, a nie zapętlać się w mniej ważnej sprawie sztucznego zapłodnienia, którą jednak Polacy generalnie popierają.

  3. Dzisiejsze umorzenie sprawy Jaka to polityka balansu jaką uprawia wojskowa "prokuratura" – dziś parę godzin po wezwaniu PE do ruskich dołączyła danie spokoju Wosztylowi i Kowaleczce, a w ostatnich dniach marca z ekspertyzy całościowej od powołanej grupy biegłych podtrzymają tezy Anodiny i Laskomillera (jednym z biegłych od tej całościowej opinii u złamanego Milkiewicza jest brat Artymowicza). Ma być tylko sugestia możliwości postawienia zarzutów ruskim "kontrolerom lotu", a reszta to co u Anodiny czyli brzoza i beczka.

  4. Czy CBOS jest organizacją przestępszą czy kabaretem? Skoro defraudują 4 miliony dotacji budżetowej z podatków to jednak tymi "sondażami" powinien zająć się prokurator.
  Ze znanych gęb CBOS w telewizji co drugi dzień oglądacie m.in. tego siwego Radzia Markowskiego (w Polsat News przedstawiany jest jako "niezależny ekspert"), Grabowską (ta z zajęczą wargą) czy Heńka Domańskiego.

  • Na Dudę wyciągnięto wygodny
   Na Dudę wyciągnięto wygodny kwit i musiał odpowiedzieć. Nie wierzę, że poszedł po bandzie bez badań sondażowym, tym bardziej, że Bronek o in vitro gadał jak to on, że nikt nie wiedział o co chodzi. Podejrzewam, że badania są pół na pół, a po ostatnich doniesieniach co się dzieje z zamianami i chorobami embrionów może nawet “większa połowa” jest przeciw. Jeśli się mylę, to faktycznie Duda głupio daje się wciągać.

   • Chorobami ludzi …
    Badania opisywane w Human Reproduction journal zebrane w 25 ośrodkach na świecie wskazują, że defekty występują w 30-40 % ciąż z IVF i że nawet te pozornie zdrowe ciąże przenoszą tyle ukrytych defektów, że genetycznie oznacza to bombę która może rozwalić populację w ciągu 2-3 pokoleń. Implozja. Bum.

    Miłego "leczenia" niepłodności.

    W kwestii JO kłaniam się nisko …..

 5. Ile kasy było w puszkach?
  Może i jestem potłuczony, ale skoro było 1467 sztabów, a 226 z nich zebrało razem ponad 6 mln to, wychodzi na to że pozostałe 1241 sztabów zebrało pi razy oko prawie 35 baniek
  Czyli możliwe że do puszek wpadło 40 mln? Czy popełniam gdzieś błąd w działaniach na poziomie klas 1-3 albo nie potrafię czytać ze zrozumieniem, bo nie kończyłem gimnazjum.

  Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie, bo z tego co dziś widzę, nijak się to ma do obliczeń z poprzednich wpisów, i faktu że z puszek nie było więcej niż 30 mln…

  • Słuszna uwaga i spodziewałem
   Słuszna uwaga i spodziewałem się, że szybko ktoś to policzy, ale w przeciwieństwie do WOŚP nie uprawiam kreatywnej rachunkowości. Wyjaśnienie jest banalne. Podałem tylko i wyłącznie potwierdzone dane, a tak się składa, że wśród nich jest cały najbogatszy oddział regionalny WOŚP i to wcale nie Warszawa. Łatwo się domyślić, że chodzi o Śląsk, którego wynik to… uwaga… wartość zebrana w pięciu innych województwach. To zawyża średnią w tym zestawie i to wielokrotnie. Z posiadanych danych pewnych i szacunkowych (błąd plus minus 10%), średnia dla sztabu to 16 500 zł.

 6. Ile kasy było w puszkach?
  Może i jestem potłuczony, ale skoro było 1467 sztabów, a 226 z nich zebrało razem ponad 6 mln to, wychodzi na to że pozostałe 1241 sztabów zebrało pi razy oko prawie 35 baniek
  Czyli możliwe że do puszek wpadło 40 mln? Czy popełniam gdzieś błąd w działaniach na poziomie klas 1-3 albo nie potrafię czytać ze zrozumieniem, bo nie kończyłem gimnazjum.

  Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie, bo z tego co dziś widzę, nijak się to ma do obliczeń z poprzednich wpisów, i faktu że z puszek nie było więcej niż 30 mln…

  • Słuszna uwaga i spodziewałem
   Słuszna uwaga i spodziewałem się, że szybko ktoś to policzy, ale w przeciwieństwie do WOŚP nie uprawiam kreatywnej rachunkowości. Wyjaśnienie jest banalne. Podałem tylko i wyłącznie potwierdzone dane, a tak się składa, że wśród nich jest cały najbogatszy oddział regionalny WOŚP i to wcale nie Warszawa. Łatwo się domyślić, że chodzi o Śląsk, którego wynik to… uwaga… wartość zebrana w pięciu innych województwach. To zawyża średnią w tym zestawie i to wielokrotnie. Z posiadanych danych pewnych i szacunkowych (błąd plus minus 10%), średnia dla sztabu to 16 500 zł.

 7. Panie Piotrze…I co tu komentowac…
  Po prostu super wykonana, mozolna praca. Uklony dla Pana i panskiej "strazy przybocznej" (informatorow). "Jeszcze Polska nie zginela…" skoro mamy jeszcze takie "sumienne kwiaty" w spoleczenstwie.

  Powielajac klasyka (Kaszpirovskiego): Raz, dwa, trzy…wiosna idzie, a tu Gacie Dzej-Ow (nie mylic z J-Lo) w zawrotnym tepie staja sie brazowe – co to! Jesien idzie?… Nie, to Matka Kurka cisnie "resorciaka", a ten nam po stolach skaka. Co za draka, co za draka!

  PS. Pozdrawiam Autora i "Sumienne Kwiaty"

 8. Panie Piotrze…I co tu komentowac…
  Po prostu super wykonana, mozolna praca. Uklony dla Pana i panskiej "strazy przybocznej" (informatorow). "Jeszcze Polska nie zginela…" skoro mamy jeszcze takie "sumienne kwiaty" w spoleczenstwie.

  Powielajac klasyka (Kaszpirovskiego): Raz, dwa, trzy…wiosna idzie, a tu Gacie Dzej-Ow (nie mylic z J-Lo) w zawrotnym tepie staja sie brazowe – co to! Jesien idzie?… Nie, to Matka Kurka cisnie "resorciaka", a ten nam po stolach skaka. Co za draka, co za draka!

  PS. Pozdrawiam Autora i "Sumienne Kwiaty"

  • Desperacja
   Podobnie oceniam ten "list". Nie wiem kto mu podsunął ten kompletnie od czapy pomysł, ale wygląda mi na to że BK przeszedł lub został przestawiony na tryb "ręczny".

   Zostawiłem szerszy komentarz u Stacha.

   To ładnie, że wsparł go Pan SG! Z lektury komentarzy pod wieloma tutejszymi artykułami wynika, że sporo potu w "słusznej sprawie" wylał, a że Stach pisze w słusznej sprawie demaskacji BK, kimkolwiek by owa postać nie była, to tylko dodatkowy argument.

  • Desperacja
   Podobnie oceniam ten "list". Nie wiem kto mu podsunął ten kompletnie od czapy pomysł, ale wygląda mi na to że BK przeszedł lub został przestawiony na tryb "ręczny".

   Zostawiłem szerszy komentarz u Stacha.

   To ładnie, że wsparł go Pan SG! Z lektury komentarzy pod wieloma tutejszymi artykułami wynika, że sporo potu w "słusznej sprawie" wylał, a że Stach pisze w słusznej sprawie demaskacji BK, kimkolwiek by owa postać nie była, to tylko dodatkowy argument.

 9. gdybym
  na własne uszy nie słyszał dżejoł plotącego duby smalone o "liczącej firmie" i o "skarbcu" to bym pewnie Kurce nie uwierzył.
  Czy ta cała ichnia OPP składa się tylko z potakiwaczy i poklaskiwaczy? Nie ma tam jednego ogarniętego? Kogoś, komu ziemniaki w piwnicy gniją od tych pierdół wygadywanych przez prezesa? Tak żeby potrząsnąć trochę tym durniem? Chyba widzą, że słoik sam osobiście nabija Kurce armaty?

 10. gdybym
  na własne uszy nie słyszał dżejoł plotącego duby smalone o "liczącej firmie" i o "skarbcu" to bym pewnie Kurce nie uwierzył.
  Czy ta cała ichnia OPP składa się tylko z potakiwaczy i poklaskiwaczy? Nie ma tam jednego ogarniętego? Kogoś, komu ziemniaki w piwnicy gniją od tych pierdół wygadywanych przez prezesa? Tak żeby potrząsnąć trochę tym durniem? Chyba widzą, że słoik sam osobiście nabija Kurce armaty?