Reklama

20.01.2017r. – to data inauguracji Prezydenta Donalda Trumpa na 45 Prezydenta USA. Kontrowersyjny polityk – biznesmen, którego pokochała połowa Ameryki a druga równie znienawidziła – obiecał stworzyć Amerykę ponownie wielką – czy po pół roku udaje mu się? Czy Donald Trump to Ronald Reagan naszych czasów?

Przytoczmy słowa Wiceprezydenta USA, najbliższego członka administracji Trumpa –  Mike’a Pence’a, który udzielił wywiadu amerykańskim mediom.

Reklama

„Jako człowiek związany z armią nie mogłem być bardziej dumny, że służę obok prezydenta, który tak głęboko dba o mężczyzn i kobiety sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki.” –Mike Pence (wiceprezydent USA)

Official VP Headshot.jpg

Wice-prezydent USA – Mike Pence

Po pół roku rządów tej administracji prezydent Donald Trump walczył codziennie, aby spełniać obietnice dla obywateli Stanów Zjednoczonych. W historycznym tempie ten prezydent podjął śmiałe działania w celu przywrócenia dobrobytu, utrzymania Stanów w bezpieczeństwie, ich obronie ze sprawną i odpowiedzialną administracją.

Prezydent Trump podpisał ponad 40 ustaw i prawie 40 dekretów prezydenckich  na wszystko, od opieki zdrowotnej po energię, infrastrukturę i inne.

Podczas gdy poprzednia zagubiona administracja zwracała się do agencji federalnych. Prezydent Trump podpisał więcej dokumentów, aby skończyć z federalną biurokrację niż jakikolwiek amerykański prezydent i uratował firmy, które zaoszczędziły  18 miliardów dolarów rocznie.

Mając na uwadze, że ostatnia administracja ignorowała korzystanie z ogromnych zasobów energii w Ameryce, prezydent Trump przywiązał wielką wagę do energii amerykańskiej – zatwierdzając rurociągi Keystone XL i Dakota Access, wycofując tzw. Plan Czystej Energii oraz wycofując się z paryskiego porozumienia klimatycznego. Pokazał, że stawia Amerykę jako pierwszą, jako najważniejszą (hasło z kampanii: „American First).

chris-morris-donald-trump-inauguration-oath

Inauguracja na 45 Prezydenta Stanów Zjednoczonych

Prezydent Trump odziedziczył gospodarkę, która była ledwo stabilna – ale pod jego okiem amerykańskie firmy małe i średnie już stworzyły od stycznia ponad 800 000 nowych miejsc pracy. Firmy po firmie z optymizmem odpowiadają na plan prezydenta – inwestując miliardy dolarów w amerykańskie miejsca pracy, amerykańskich pracowników i przyszłość Ameryki.

Po latach tzw. „sekwestracji” i cięć budżetowych dla amerykańskich sił zbrojnych. Prezydent Trump podpisał już plan zakładający największy wzrost wydatków (w stosunku do ostatniej dekady) na obronę i wezwał do największej inwestycji w obronę militarną od czasów prezydenta Ronalda Reagana.

„To największy przywilej mojego życia, aby służyć jako wiceprezydent prezydenta, który walczy każdego dnia, aby przywrócić Ameryce wolność, dobrobyt i szansę dla wszystkich.” Mike Pence (wiceprezydent USA)

To Donald Trump mówi jak jest, nazywając prostymi słowami naszego wroga – radykalny islamski terroryzm. Razem z  kierownictwem  sił zbrojnych podejmuje przywództwo w walce z ISIS na naszych warunkach na ich ziemi.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w kraju, Prezydent Trump podjął zdecydowane kroki w celu obrony granic i egzekwowania praw obywateli – bezpośredni kontrast z poprzednią administracją.

Chociaż nielegalna imigracja była szaleństwem w ostatnich latach – amerykańska administracja współpracuje z lokalnymi organami ścigania, aby zabronić funkcjonować sprzedawcom narkotyków, członkom gangów, takich jak MS-13 (gang założony na ulicach Los Angeles przez imigrantów z Salwadoru w celach obrony przed gangami Afroamerykanów i Meksykanów.), i innym poważnym przestępcom z naszych ulic. Nielegalne przekroczenia na amerykańskiej południowej granicy spadają o ponad 60 procent od początku bieżącego roku.

Po tym, jak poprzedni prezydent starał się podejmować decyzję według opinii liberalnych, Trump złożył zobowiązanie do powołania sędziów federalnych, którzy będą przestrzegać Konstytucji i ustanowionych praw naturalnych. Przykład Neil Gorsuch’a – nowego sędzi Sądu Najwyższego nominowanego przez Trumpa.

Administracja uważa osiągnięcia Prezydenta Trumpa za nic innego jak historyczne. Ale jak  lubi powiedzieć w Białym Domu prezydent Trump: właśnie to jest tym co nazywamy dobrym początkiem.

 

058e1d01-42ba-4725-8752-957a76ae5d0b

Administracja Trumpa

 

Prezydent Trump nie spocznie i nie będzie zwalniał, dopóki nie dotrzyma obietnicy danej amerykańskiej ludności: uchylenia i zastąpienia ObamaCare.

Prezydent wezwał Kongres do ciężkiej pracy, a administracja nadal będzie współpracować zarówno z Izbą, jak i Senatem, aby amerykańska reforma opieki zdrowotnej była oparta na zasadach osobistej odpowiedzialności, wolnej konkurencji i reformach państwowych.

Prezydent Trump zdecydowanie angażuje się w umniejszanie najcięższych podatków od czasów prezydenta Reagana. Obniża podatki całej rodzinie, małym firmom i rodzinnym gospodarstwom.

 

US-POLITICS-TRUMP-CONGRESS

I przemowa w Kongresie

 

Ma zamiar uprościć kodeks podatkowy. Wyeliminować alternatywny podatek minimalny.  Ma zamiar uczynić kodeks płaskim i sprawiedliwym dla każdego. Razem z administracją chcę znosić każde niepotrzebne i absurdalne podatki.

Aby gospodarka znów się ruszyła, administracja będzie obcinać podatki handlowe w Ameryce, aby firmy z tego kraju mogły konkurować z firmami z całego świata i tworzyć dobre miejsca pracy w Ameryce.

Chce skończyć z nieprzyjaznym systemem, który nakłada kary dla przedsiębiorców i ich rodzin. Będzie obcinać podatki na biliony dolarów, aby amerykańskie przedsiębiorstwa mogły inwestować w przyszłość Ameryki.

„Tak więc z bezgraniczną wiarą w lud amerykański, z wiarą w wizję i determinację Prezydenta Trumpa oraz z wiarą w Boga, który kiedykolwiek patrzył na tę Wolną Ziemię, mówię z całą pewnością: sprawimy, że Ameryka stanie się bezpieczna. Znowu sprawimy, że Ameryka stanie się zamożna. I cytując: Stworzymy Amerykę Znowu Wielką” – Mike Pence (wiceprezydent USA)

Reklama