Prześlij dalej:

Pożalę się trochę na wstępie, jak wiadomo jestem „codziennym felietonistą” i co za tym idzie muszę tak kombinować, aby samego siebie nie zanudzić i jeszcze przy tym przykuć uwagę Czytelnika. Czasami felietony piszą się z palca albo są przepisywane prosto z głowy. Bywa jednak, że przychodzą trudne dni i nie tyle weny brakuje, co dobrego tematu. Jak się łatwo po moich żalach domyślić, dokładnie dziś jest jeden z takich trudnych dni. Nie ma o czym pisać, można jedynie wałkować w kółko te same tematy. Wprawdzie krąży po prawej stronie medialnej nowa „taśma”, tym razem z Millerem i Kulczykiem, ale na kim to zrobi wrażenie, że „Bolek nie przeskoczył płotu”? Od lat wiadomo, że nie przeskoczył i jeszcze więcej wiemy o Banasiu.

Jednym podsumowującym zdaniem, mamy flautę polityczną, nie licząc na siłę rozdmuchiwanych sensacyjek i towarzyskich wojenek pomiędzy dziennikarzami, prowadzonych na Twitterze, zupełnie nic się nie dzieje. Na starcie kampanii, która mogłaby zdecydować o prawdziwej rewolucji na polskiej scenie politycznej, tematami dnia są pączki i wyeksploatowany na śmierć środkowy palec posłanki. Nawet onkologia jakoś przycichła i jeśli się już coś nowego w eterze pojawia, to dotyczy jednej jedynej kampanii Andrzeja Dudy. Trudno w to uwierzyć, ale w tej chwili urzędujący Prezydent RP wykazuje większe zaangażowanie niż wszyscy pozostali kandydaci. Dla mnie, felietonisty, taki stan rzeczy jest prawdziwą katorgą, przecież nie będę klepał tych samych frazesów o gigantycznej przewadze i coraz bliższym zwycięstwie w pierwszej turze?! Ani mnie się nie chce powielać znanych opinii, ani Czytelnicy nie pozostaną dłużej na stronie niż parę sekund.

Co robić, o czym pisać na stracie kampanii prezydenckiej? Przedziwna sytuacja, ale prawda jest taka, że niczego nowego napisać się nie da, co w porównaniu z kampanią 2015 szczególnie nieprawdopodobnie wygląda. Wówczas nie była dnia, żeby nie padła jakaś rewelacja, czy to „szogun”, czy „macać kury”, czy „przytul panią”. Po pięciu latach prezydentury Andrzeja Dudy dyżurne bandziory z KOD stają na głowie, aby zrobić powtórkę z Komorowskiego, ale to się z oczywistych względów nie udaje i po drugie bije w Kidawę-Błońską. Z drugiej strony trzeba być uczciwym i powiedzieć, że kampania urzędującego prezydenta też jest nudna, z bardzo prostego względu, to powtórka z 2015 roku. Andrzej Duda w taki sam sposób walczy o drugą kadencję, jak walczył o pierwszą, ciężko pracuje, głównie w teranie i ściska tysiące rąk Polaków. Zewsząd nuda, ale tylko jedna nuda jest pożyteczna i decydująca o zwycięstwie w wyborach.

Strony

Źródło foto: 
23033 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

9 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Ja proszę nie uspokajać. 

 2. W takim razie zaniepokoję - nowe elementy kampanii prezydenckiej pojawią się dopiero po 26.03.2020. A staną się widoczne dla opinii publicznej dopiero po 02.04.2020.

  Do tego momentu będzie nuda.

   

 3. Przy okazji gratuluję poprzednich, niezwykle trafnych felietonów Gospodarzowi bloga. Bardzo serdecznie!

  Najdurniejsza na świecie opozycja nie jest w stanie nauczyć się juź niczego ani od nikogo. Gdy 5 lat temu propagowałem w Internecie określenia na temat tego typu ludzi i środowisk -  pod hasłami  "debile", "polszewiki", "tuskoidy" - nawet nie przypuszczałem, że ci ludzie aż tak nisko umysłowo upadną. To faktycznie debile. Nie da się zachować dla nich najmniejszego choćby szacunku. 

 4. KO robi falstart z tą agresywną, chamską i dość skuteczną kampanią. Ona byłaby skuteczniejsza 2-3 tygodnie przed wyborami. Ale szczerze mówiąc wcale mnie ten falstart nie martwi.

 5. A co konkretnie? Bo takie "wiem ale nie powiem" to brzmi trochę infantylnie.

 6. avatar

  Moja prośba była zasadniczo skierowana do Pana Kurki, a nie w prestrzeń

 7. Leszek Miller publicznie oskarżył Leszka Millera, że ten kłamał w prywatnej rozmowie z Kulczykiem.

  Samokrytyka posunięta do granic fizycznych możliwości. 

 8. Też. 

 9. Tak, to prawda, opozycja to głupki, ale tych głupków ktoś chyba wybrał, więc i może następnych.

  "Polaków nie stać na kupno mieszkania, bo Polacy masowo wykupują mieszkania".

  https://streama...

 10. Strony