Ofensywa Lewicy w Cieniu Masakry w Newtown...

Prześlij dalej:

 
Kiedy umiera stary człowiek, na swoje miejsce odchodzi przeszłość.  Kiedy umiera dziecko, umiera przyszłość. Rozsądni ludzie mówią, że broń nie zabija, zabijają ludzie.  Niepokojącym jest fakt, że co roku więcej Amerykanów ginie od użycia prywatnej broni, niż w wyniku prowadzonych przez ten kraj wojen...

Tak na poważnie to szanse stania się ofiarą „masowego mordercy”, są statystycznie podobne do bycia uderzonym przez piorun! 

Wcześniej w Piątek, zabiły serca dzwonów kościołów na Wschodnim Wybrzeżu (o 9.30 rano) upamiętniając ofiary ataku 14 grudnia, w którym zginęło 28 osób.

W 2010 r., aż 10,288 ludzi zginęło w USA z „ręki” pijanych kierowców.  Czy powinniśmy zakazać spożywania  i posiadania alkoholu, no i oczywiscie używania śmiertelnej broni: samochodów?

W 48 godzin od morderstwa w Sandy Hook School  na stronie internetowej Białego Domu pojawiła się obywatelska petycja żądająca ograniczenia praw do posiadania broni (druga poprawka do Konstytucji USA) , która w tym czasie zdążyła zebrać 140,000 podpisów, wyprzedzając nastepną z 120,000 podpisami, nawołujacą do wycofania się stanu Teksas, z federacji USA.

W odpowiedzi ruszyła machina propagandowa zwolenników swobodnego dostępu do broni.  Wice-prezydent wpływowej National Rifle Association (roczny dochód ok. $ 250 mln, 4 mln członków), Wayne LaPierre podkreślił, że nie dopuści do ograniczenia praw do posiadania broni.

„Od kiedy ‘broń’ stała się brzydkim słowem? Broń w rękach agenta Secret Service ochraniającego naszego prezydenta, nie jest brzydkim słowem.  Broń w dłoniach żołnierzy zapewniających bezpieczeństwo USA nie jest brzydkim słowem. I kiedy o 3 rano usłyszysz rozbijane szkło  i dzwonisz na policję, nie będziesz mógł modlić się dość gorąco o broń w przyjaznych dłoniach wybawcy, który pojawiłby się jak najszybciej aby cię ocalić.”

LaPierre przypomniał, że banki jak i lotnicze porty są patrolowane przez uzbrojonych ochroniarzy, a szkoły gdzie przebywają bezbronne dzieci, nie mają podobnej ochrony, dbamy o nie mniej.

„Jedyną przeszkodą, która jest w stanie zatrzymać bandytę z bronią, jest uzbrojony dobry człowiek.”

NRA w ciągu ostatnich 20 lat wydało powyżej $100 mln na lobbowanie i polityczną działalność ($22 mln na lobbowanie i $75 mln na  wybory).  Co zapewnia im zaszczytne 3 miejsce wśród lobbystów, na pierwszym w/g . Washington Post, od 1989 r. plasuje się lewicowy związek zawodowy (Service Employees International Union).

Materiały i publikacje NRA  uczą nie tylko bezpiecznego obchodzenia się z bronią, ale informują o czymś, o czy nie dowiemy się z mass mediów.  Opisują niezliczone ilości przypadków udaremnienia zbrodni przez odpowiedzialnych właścicieli broni.

W 2007 r. uzbrojony mężczyzna wkroczył do New Life Church w Colorado Springs i zabił dwie dziewczynki. Była policjantka  Jeanne Assam, która ochotniczo piastowała funkcję ochroniarską tego kościoła strzelając do napastnika zatrzymała pasmo zbrodni.

Strony

2562 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Jacek K.M.

Autor artykułu: Jacek K.M.