Reklama

Bardzo nie lubię tego robić, bo od łamania słowa to są politycy i dziennikarze głównego obiegu bredni, ale jest jedna rzecz, która mnie do tego zmusiła. Miałem zachować duże działo na potrzeby procesu, aby prezes „Słoik” tłumaczył się w warunkach „uprzedzam świadka, że istnieje artykuł 233 i 234 kk.), miałem też dać odpocząć sobie i innym od tematu, który po prostu męczy – ile razy można powtarzać, że Owsiak i jego wyznawcy kłamią. Łamię dane słowo i za chwilę wystrzelę pierwszą kulę, ponieważ kolportaż łgarstw GW i wyznawców WOŚP zaczyna robić karierę i podaje tlen organizacji profit, która kona w fatalnym stylu. „Użytkownik Wykopu „rineo” obala oskarżenia przeciwko WOŚP”. Jakoś tak brzmiały zapowiedzi ze strony głównej GW, a dalej mamy analizę mojej tabeli, którą „rineo”, rzekomo obala, chociaż w pierwszym zdaniu pisze, że dane są prawdziwe, czego nie można powiedzieć o świstku z Worda, jakim jest tak zwane „Rozliczenie finału”. Na początek odsyłam do dwóch podstawowych dokumentów: ustawa z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach (Dz. U. z 1984 r. Nr 21, poz. 97, z późn. zm.) i drugi dokument ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2003 r. Nr 96, poz. 873). Proszę wrzucić te magiczne znaki do Google i wskazać mi taką pozycję jak: „Rozliczenie finału”. Nie ma czegoś takiego i żadna fundacja takich jaj dla ubogich, jak WOŚP sobie nie robi. Teraz proszę kliknąć na ten link i obejrzeć tylko pierwsze strony: http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf

Widać co tam jest napisane? Pod tym kwitem podpisują się konkretne osoby, w tym prezes „Słoik”, tam są konkretne dane na temat adresu fundacji, celów statutowych, podstawy prawnej i przede wszystkim liczby podlegające odpowiedzialności karnej i skarbowej. Słowem mamy do czynienia z pismem urzędowym, spełniającym wszelkie wymogi formalne i prawne. Klikamy na „Listę zakupów z Biedronki”, czyli tę ostatnią deskę ratunku i ostatnią butlę tlenu WOŚP: http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/20Finalsprawozdanie.pdf Widzimy, że nic nie widzimy? A to jeszcze nie wszystko, taki świstek z Worda może sobie wyprodukować każdy i co więcej każdy może go przesłać do ministerstwa, dowolnego, jeśli ma ochotę. Nic się z takim pismem od strony odpowiedzialności karnej i skarbowej nie wiąże, co najwyżej jeśli autor przesadzi z treścią (na przykład „będziesz miał w dupę”), trzeba go będzie po adresie IP szukać, tak jak tego stażystę, który wkleił biedronkową listę na stronę WOŚP. „Lista zakupów z Biedronki” jest przeciwstawiana dokumentom prawnym i obligatoryjnym, zatem na starcie możemy puknąć w czoło każdego użytkownika Wykopu i czytelnika GW, który podniecony biega z linkiem niejakiego „rineo”. Na znam się na terapii Krisznowców z WOŚP, ale matematykę chętnie i wbrew wszelkim przeszkodom propaguję nawet wśród dzikich. Zapraszam do e-szkoły podstawowej.
 
Życie jest brutalne, a brutalność polega między innymi na tym, że na „Liście z Biedronki” prezes Słoik jedzie 22 rok i dopiero w tym roku zaczął biegać po stole. Pozbawiam ostatniej nadziei i pokazuję krok po kroku na czym polega nie żadna manipulacja, ale bezczelne wciskanie propagandowego szmelcu nie tylko fanatykom, ale Bogu ducha winnym chorym dzieciom, wolontariuszom, donatorom. W przeciwieństwie do „rineo”, który ma święte prawo niczego nie rozumieć, na niczym się nie znać i pisać brednie bez żadnej odpowiedzialności, wszystko, co sam napiszę podlega paragrafom i jestem gotów stanąć przed każdym sądem, nie tylko w sądzie w Złotoryi, aby poniższe fakty bronić z pełną swobodą. Zdaję sobie sprawę, że ten tekst będzie w dużej mierze lekturą dla tak zwanej „gimbazy”, dlatego zaczynam od prostej matematyki i dołączam technologię sciaga.pl. Idźmy za „Listą zakupów z Biedronki” spisaną przez anonimowego zaopatrzeniowca z WOŚP. „Rineo” ściągnął ze strony pana „Słoika” całe kolumny z anonimowego komentarza i wkleił je jako kontrargument dla mojej czytelnej tabeli, opierającej się na danych z ustawowych sprawozdań. „Rineo” jest leń lub/i cienki Bolek, bo nie dogrzebał się do dokumentów, których ja mam całe tomy i zapewniam, że te wyliczanki są jedynie zabawą. Długo dyskutował nie będę, poprawiam leniwego Bolka „rineo”, podaję pełną listę i pokazuję najprościej, jak można, że w swojej naiwności dostarczył kolejnych dowodów na upadek WOŚP.

Reklama

Przechwytywanie_11.PNG

Na żółto zaznaczyłem magiczny rok 2004, czyli połączenie WOŚP ze Złotym Melonem i cuda księgowe, ze stratą 17 milionów włącznie. Po robocie pozwolę sobie zadać proste pytanie. Gdzie jest 110 Słoików? Podpowiem kamikadze oddelegowanemu na propagandowy front, pozostałym wyznawcom, prezesowi „Słoikowi”, GW, TVN i mecenasowi Zagajewskiemu – nie w sprzęcie i w programach medycznych z rozliczenia. Spójrzcie na tę tabelkę jeszcze raz i policzcie na paluszkach 12 lat beztroskiego życia, o poprzednie 10 pytajcie WOŚP. I to koniec dyskusji na poziomie gimnazjalnym. Cwanych rozumiem, taka robota, ale naiwnych prezes „Słoik” tak kręci, że nie tylko pasą mu brzuszek większy od mojego, ale jeszcze ogołoceni pójdą za nim w ogień, póki w telewizji nie przestaną pokazywać. Pocieszam, że przestaną, na pewno przestaną albo zaczną pokazywać zupełnie inaczej, bo to już jest po zawodach. Póki co biedni jesteście, bo niedouczeni. Trzeba było uważać na matematyce w podstawówce, to byście wiedzieli sieroty po licencjacie z GW i niebożęta rozpaczliwie poszukujący wiedzy na obrazkowych ściągach, że jeśli Jasio ma 100 jabłuszek, to wszystko zależy od apetytu kiedy jabłuszka zje, ale jabłuszka się nie rozmnożą, co najwyżej można je wymienić na Melony. Kumacie bazę? Co wy liczycie dzieci zajęte karmieniem Pou? 100 zjedzonych jabłuszek w 10 dni, to nie to samo, co 100 jabłuszek zjedzone w 15 dni? Ano nie to samo, w pierwszej wersji zwiększa się ryzyko rozstroju żołądka i dopóki prezes „Słoik” jadł łyżeczką i zamieniał pół jabłuszka na jednego Melona, to jeszcze jakoś „się kręciło”. Ale prezes, dzięki waszej ślepocie, niebożęta pochłonięte trenowaniem kciuka, dostał wilczego, czy też Mrówczego apetytu i teraz oddaje jednego Melona za 2 jabłuszka. Dodatkowy problem jest taki, że w tym roku jabłuszek będzie mniej, a „Słoik” na głodzie biega po stole i szuka towaru.
 
W swojej tabeli wykazałem tylko i wyłącznie sprzęt kupiony przez WOŚP, ponieważ to jest jedyna rzecz, którą można potraktować jako coś wymiernego. Oczywiście w sprzęcie też są ukryte rozmaite tajemnice, do których dobrać się będzie bardzo ciężko, co nie znaczy, że się nie uda, ja na pewno będę próbował. Były też wykupywane zapasy magazynowe, które sam producent wymieniał na nowsze, ale jeśli czegoś można się nie czepiać, to właśnie sprzętu.  Kamikadze od Owsiaka dodał do sprzętu tak zwane programy medyczne, wśród których są biznesy Złotego Melona. Takie „RUR” i jego koszty są ewidentną kpiną z homo sapiens, w każdej gminie, czy mieścinie jest co najmniej jedna osoba, która w ramach pełnienia funkcji publicznych ma obowiązek i przyjemność przyjść do szkoły, by pokazać jak się robi sztuczne oddychanie, czy też zawiesza rękę na temblaku. Takie kursy są wszędzie, pani z WF ma odpowiednią wiedzę, pan strażak, pani pielęgniarka i żadne z nich nie bierze za przekazanie wiedzy ciężkich milionów. Może program dotyczący badania słuchu dałoby się obronić, pomimo awantur, jakie wywoływał Owsiak przypisując sobie nie swoje zasługi. Kto chce niech broni, byle z rozumem, mnie nie zależy na walaniu w bęben na jedną nutę, ale trzeba znać proporcje. Do kolumny ze sprzętem da się dołożyć średnio po 2 bańki na rok i to będzie ta część kompromisu, którą uznaje za proporcjonalnie rozsądną, a także uwzględniającą cześć „szkoleniowych” działań WOŚP za pożyteczną. Cóż z tego, gdy całość tej organizacji profit to kombinacja na kombinacji, półprawda na fałszu, manipulacja na propagandzie, co wszystko razem pochłonęło grubo ponad 100 milionów w ciągu 12 lat. Te pieniądze zostały przeznaczone na wszystko tylko nie na sprzęt medyczny i programy medyczne. WOŚP już obronić się nie da, będzie coraz gorzej z wizerunkiem tej organizacji i przede wszystkim jej szefa, jestem tego pewien. Za dużo panie „Słoik”, za dużo naraz!

 

Reklama

118 KOMENTARZE

 1. Witam po przerwie i gratuluję kolejnego rzeczowego artykułu.
  Z niecierpliwością czekam na sprawozdanie z procesu bo na pewno "Oj! Będzie się działo!" 🙂
  Jedyne czego mogę się czepić – zastąp Piotrze ten żółty kolor czerwonym lub coś. Ten żółty jest tak "żarówiasty", że aż nieczytelny. Pozdrawiam i powodzenia życzę.

 2. Witam po przerwie i gratuluję kolejnego rzeczowego artykułu.
  Z niecierpliwością czekam na sprawozdanie z procesu bo na pewno "Oj! Będzie się działo!" 🙂
  Jedyne czego mogę się czepić – zastąp Piotrze ten żółty kolor czerwonym lub coś. Ten żółty jest tak "żarówiasty", że aż nieczytelny. Pozdrawiam i powodzenia życzę.

 3. Niejaki “rineo” strzelił extra dwie głupoty.
  Po pierwsze – że woodstock nie był finansowany ze zbiórek i licytacji, a jedynie z odsetek od tych kwot. Panie "rineo", jeśli ktoś wrzuca do puszki na sprzęt dla dzieci, to raczej oczekuje że z procentów od tych wrzutek będą jakieś dodatkowe sprzęty dla dzieci, a nie woodstock? Czy może mam coś z głową?
  Po drugie – to jednack WOŚP organizuje woodstock (nie ważne pod jakim szyldem formalnym)? I jak się to ma do celów statutowych WOŚP?

 4. Niejaki “rineo” strzelił extra dwie głupoty.
  Po pierwsze – że woodstock nie był finansowany ze zbiórek i licytacji, a jedynie z odsetek od tych kwot. Panie "rineo", jeśli ktoś wrzuca do puszki na sprzęt dla dzieci, to raczej oczekuje że z procentów od tych wrzutek będą jakieś dodatkowe sprzęty dla dzieci, a nie woodstock? Czy może mam coś z głową?
  Po drugie – to jednack WOŚP organizuje woodstock (nie ważne pod jakim szyldem formalnym)? I jak się to ma do celów statutowych WOŚP?

  • Rineo,
   Skoro tyle wiesz, to możesz napiszesz co Owsiak robi z 32 mln złotych i ile dzieci można uratować za taką kasę? To jest 1 finał WOŚPu, setki dzieci zbiera w zimie z poświęceniem i dobrym sercem pieniądze, by te w ciepełku leżały sobie przez parę lat. CZTERY LATA kwota przynajmniej 32 mln złotych jest niewykorzystana. Owsiak jest nieefektywny, marnotrawi zaangażowanie innych. A co roku ten bęcwał twierdzi, że potrzeby nadal są, że trzeba grać.

   Stan środków na 31.12 W MILIONACH:

   2007 13 186
   2008 22 648
   2009 32 241
   2010 32 134
   2011 34 729
   2012 50 181

   • Łał! To jest bardzoważna
    Łał! To jest bardzoważna informacja, która mi się wpisuję w jeszcze ważniejszą niespodziankę dla pana "Słoika", którą przyniosę do sądu. Mam tylko prośbę, bo sam już mam mroczki przed oczami, żeby jeszcze raz te kwoty spardzić, bo w sądzie nie ma żartów. To bardzo ważna informacja.

    • Kiedy
     to wpisywałam nie pomyślałam by odjąć zobowiązania, ale i tak wygląda, że jest pewna kwota, która bezużytecznie siedzi niewykorzystana:

     Po odjęciu zobowiązań
     2007 9 069
     2008 16 322
     2009 25 533
     2010 17 966
     2011 32 422
     2012 47 906

     Jakieś 16 mln stałe od pięciu lat plus kolejne kilkanaście milionów w 2011 i 2012.

     • Jeszcze
      jak to jest, że na koniec 2010 jest 16 mln zapasów. On to wydał w 2011 ale fakt, że zbiórka kasy jest z początkiem roku, spływa to powiedzmy pierwsze parę miesięcy. W tym czasie już powinny być zrobione przetargi. I przed końcem roku sprzęt powinien trafić gdzie trzeba i ratować chorych. Czemu to się tak rozwleka w czasie, a on ma jeszcze czas by organizować Woodstock.

     • Zobowiazania nie mają tu nic
      Zobowiazania nie mają tu nic do rzeczy, bo mnie interesuje tylko i wyłącznie kapitał uzyskany z odsetek od lokat.

     • W roku
      2008 1,6 mln, w roku 2009 2,9 mln w roku 2010 1,5 mln

      Niesamowite kwoty kosztów finansowych. Nie umiem się doczytać w sprawozdaniu na co poszły?

     • Ważne jest to co doczytałem,
      Ważne jest to co doczytałem, że WOŚP inwestuje w FUNDUSZE INWESTYCYJNE, czy to jest w ogóle zgodne ze statutem FUNDACJI????

      5. Koszty finansowe  
      Pozostałe  koszty  finansowe-  strata  na  wykupionych  jednostkach  uczestnictwa  w  funduszach 
      inwestycyjnych – 1.612.259,89 złotych  

      http://s.wosp.org.pl/Files/Sprawozdanie_2008.pdf

      Doprecyzuje. MOŻE. 

       Organizacje mogą dokonywać inwestycji finansowych zarówno w bezpieczne 
      instrumenty  finansowe  takie  jak  dłużne  papiery  skarbowe  czy  komunalne                        
      oraz  w  bardziej  ryzykowne  papiery  czyli  jednostki  uczestnictwa  funduszy 
      inwestycyjnych. 

     • Tu jest odpowiedź.
      A tak w TOK FM odpowiadał na te zarzuty Owsiak:
       
      „Nie jest tak, że z pieniędzy, które ktoś wrzuca do skarbonki organizujmy Przystanek. Ale odsetki możemy wydać na to, na co chcemy. Jak to się komuś nie podoba, to może nie wrzucać następnym razem.”
       
       
      http://wpolityce.pl/wydarzenia/71536-na-co-ida-pieniadze-orkiestry-owsiaka-caritas-przeznaczal-na-pomoc-potrzebujacym-99-proc-wplywow-czy-wosp-zaledwie-54-proc

      Tak wyglądało stanowisko Owsiaka w sprawie gospodarowania, rozliczania i wydatkowania przez jego pieniędzy pochodzących ze zbiórek publicznych, licytacji, 1% darowizn z podatku dochodowego od osób fizycznych oraz nawiązek sądowych zasądzanych na rzecz WOŚP przez sądy różnych instancji w III RP od podsądnych.
       

      Zaś zadaję pytanie, czy stan środków załóżmy na gzień  1 grudnia i dajmy na to 1 lutego każdego następnego roku jest taki sam jaki wykazany był na koniec okresu sprawozdawczego WOŚP tj. na dzień 31 grudnia każdego roku.

      Czy oby lokaty te w trakcie okresy sprawozdawczego nie fruwają po innych kontach bankowych należących do rónych Melonów i Mrówek?

      Tak Vincent łatał dzury budżetowe przelewając z próżnego próżne, ale cyterki w budżecie załganej respubliki bananowej jak najbardziej sie zgadzały, prawda?

      Wytnę z cytatu ten fragment, który prawia wszystko wyjaśnia.

      "Ale odsetki możemy wydać na to, na co chcemy. " – Jerzy Owsiak w TOK FM.

      Może spróbować wezwać na świadków przedstawicieli bankowych, w których na przestrzeni lat były lokowane środki finansowe, które od roku 2001 są wykazane w sprawozdaniach.
      Tajemnica bankowa i takie tam……, a przecież sąd może zwolnić z tajemnicy bankowej wezwanych na świadków ich przedstwaicieli, bo dobro jednostki w procesie karnym jest najważniejsze (MK) jak i dobro społeczne, a nie prywata Owsiaka i jego prywatnej fundacji, której statut jest sprzeczny nie tylko z ustawami ale i orzeczeniami sądów w tym Sądu Najwyższego PRL Bis.

     • A jeśli ich
      nie miał? Bo na lokatach zarobił a stracił na kosztach finansowych?  Bo gdy zobaczymy na wyniki na działalności finansowej z roku 2008 to była strata 483 tys, z 2009 strata 1mln 389 tysk, z 2010 zysk 176 tys.

     • Tak, zgoda, bo jest
      1001 do potęgi N-tej sposobów by wytworzyć fikcyjne koszty.

      Zauważam, że opiersz się jedynie na danych zawartych w słoikach tańczącej małpy w czerwonych gaciach.

      Może Matka Kurka byłby łaskaw i podesłał Tobie sprawozdania za 12 okresów sprawozdawczych tj. za lata 2001 – 2012, bo w tym przedmiocie decyzję może podjąć tylko i wyłącznie On.

      Pozdrawiam.

     • Magiczny kalkulator Rostowskiego w służbie WOŚP
      Mogę się dowiedzieć skąd wziął te poniższe dane Pan, Panie Radku vel rineo, działaczu WOŚP z Bolesławca ?

      XX: 48.049.843,99 zł, 48.051.808,71 zł (+2k)
      główny temat Finału: 32.345.291,66 zł
      pomoc indywidualna: 1.589.614,03 zł
      RUR: 3.654.820,56 zł
      okulistyka: 1.754.745,66 zł
      cukrzyca: 3.702.000,00 zł
      Infant Flow: 1.227.894,17 zł
      słuch: 1.986.920,82 zł
      pediatria: 1.367.960,24 zł
      Budzik: 422.561,57 zł

      W oficjalnym sprawozdaniu zawartym na stronie WOŚP widnieją zupełnie inne kwoty:
      http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf

      na stronie 12:

      Na przykład:

       

      – zaopatrzenie placówek medycznych i pomoc medyczna 34.166.807,02

       

      – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków   1.974.210,10

      – Program Infant Flow                                                                 100.840,31    

      Program „Ratujemy i Uczymy Ratować”                                   2.859.075,36

      na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego   7.898.950,39

      —————–

      Może zamiast dowcipkować, potrafi mi Pan wyjaśnić jak doszło do cudownego rozmnożenia kwoty wydanej na program Infant Flow ? Ja podejrzewam, że po prostu doliczył Pan dwukrotnie koszt sprzętu zakupionego na ten sam cel podczas XX finału, żeby podrasować statstykę. Podobnie z kategorią "budzik", "okulistyka" i "pediatra", które nie są wyszczególnione w oficjalnym sprawozdaniu a jedynie przez Pana dopisane z głowy.

      Czemu Pan zastosował taki manewr ? Żeby przykryć koszty poniesione na m.in. działalność propagatorską przekraczające finansowanie różnych programów zdrowotnych, na wypadek, gdyby ktoś się pofatygował i sprawdził jakie ma Pan karty w ręku, w przeciwieństwie do gimnazjalistów z serwisu wykop ? 
      Czy poprostu rozmnożył Pan cyferki, aby zgnoić i ośmieszyć blogera w tandetny sposób ? A może są jakieś sprawozdania dla "wtajemniczonych" w proceder ?

       

       

       

       

       

       

     • Zachęcam do przeczytania
      Zachęcam do przeczytania tekstu, wszystko w nim jest, ze źródłami włącznie. Zdaję sobie sprawę, że obnażenie bredni i manipulacji waszego półbożka jest niemal zamachem stanu, jednak w odróżnieniu od niego opieram się na faktach, a nie urojeniach pod tezę okraszonych bełkotliwymi wyzwiskami.

      Widzę też, że z braku możliwości uderzenia merytorycznego uderzacie w stalking i obelgi – poczytuję to jako komplement. Na szczęście mój tekst broni się sam, a kurka będzie bronił się przed sądem (przed którym póki co robi z siebie idiotę), stąd nie uważam, żeby dyskusja z wami miała sens – nie ten poziom, kurczęta 🙂

     • Festiwal mnożenia cyferek na wykopie
      Na wykopie, nad przykładowymi rozliczeniami z poszczególnych finałów, podałeś ten link: http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe 
      Dokładnie umieściłeś go w tym zdaniu, które wkleiłem (zachowana oryginalna pisownia): "Właściwym wskaźnikiem są pomiędzy przychodami z finału, a wydatkami na cele statutowe:
      Rozliczenia zbiórek WOŚP"

      Wchodzę i sprawdzam XX finał z 2012 roku –http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf.

      A tam stoi jak byk, np. strona 7

      4. Koszty realizacji zadań statutowych i pożytku publicznego- to wydatki związane z celami zbiórki:

      a) zaopatrzenie placówek medycznych i pomoc medyczna 34.166.807,02

      b) Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków 1.974.210,10

      c) Program Infant Flow 100.840,31

      d) Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” 2.859.075,36

      e) Wydatki na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego 7.898.950,39

      I krótka piłka. Skąd wzięły się poniższe dane, które "wykopałeś' ?

      m.in.XX: 48.049.843,99 zł, 48.051.808,71 zł (+2k)
      główny temat Finału: 32.345.291,66 zł
      pomoc indywidualna: 1.589.614,03 zł
      RUR: 3.654.820,56 zł
      okulistyka: 1.754.745,66 zł
      cukrzyca: 3.702.000,00 zł
      Infant Flow: 1.227.894,17 zł
      słuch: 1.986.920,82 zł
      pediatria: 1.367.960,24 zł
      Budzik: 422.561,57 zł

      To nie są pytania merytoryczne ? Mój komentarz jest złośliwy, bo jestem zmęczony ordynarną manipulacją ze strony anonimowego czynownika, próbującego robić za oficjalnego reprezentanta WOŚP.

      Jeśli jesteś taki odważny Radziu, to proponuje wydrukować ten tekst z wykopu i zabrać go do sądu oraz wytłumaczyć sędziemu cudowne rozmnożenie się liczb np. w rubryce Infant Flow.
      Na pewno będzie mnóstwo śmiechu, jeśli wcześniej nie stchórzysz i nie schowasz się za kilkoma głupkowatymi prztyczkami, za pomocą których unikasz merytorycznej odpowiedzi.

      PS. W swoim felietoniku zarzuciłeś Wielguckiemu, że on sugerował w swoich tekstach dokonywanie kradzieży przez WOŚP (cyt. "Autor pokazuje różnice pomiędzy przychodami, a wydatkami na sprzęt sugerując, że zostały zmarnowane i/lub rozkradzione."). Tego też będziesz bronił przed obliczem Temidy ?

     • To nie są pytania

      To nie są pytania merytoryczne ?
      Odpowiedź na nie znajduje się w tekście. Wybiórcza ślepota to nie mój problem.
       

      Jeśli jesteś taki odważny Radziu (…)
      Nie jestem stroną w procesie. Przypomnę też, że ciężar dowodu spoczywa na kurce, a nie na mnie.

      Tego też będziesz bronił przed obliczem Temidy ?
      Przypomnę, że nie jestem stroną w procesie.

      Jak już wspomniałem – nie jestem zainteresowany dyskusją z wami.


     • Dobra, dość tych gierek, teraz ja odkrywam karty:

      Doliczyłeś sobie do programu Inflant Flow, do kosztów jego obsługi, cenę zakupu sprzętu:

       

      f) finansowanie Programu Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków Infant Flow:

      kontrakt 21/12/XX – 4 respiratory oscylacyjne

      kontrakt 22/12/XX – 7 respiratorów Avea

      koszty obsługi Programu – 100.840,31 zł (!)

      tj. łącznie: 1.227.894,17 zł

      Drugi przykład z "budzikiem"

       

      i) zakup aparatury i sprzętu medycznego dla Kliniki „BUDZIK”

      kontrakt 31/13/XX – 3 pompy infuzyjne, 3 pompy objętościowe, aparat EKG, 3 inhalatory, 5 ssaków, defibrylator

      kontrakt 34/13/XX – 4 podnośniki i 10 wanien

      tj. łącznie: 422.561,57 zł

      ___

      Dla wyjaśnienia, te dane zostały wzięte z niepodpisanego przez nikogo świstka, nie z oficjalnego sprawozdania ze zbiórki.
      Nie wiadomo do jakich szpitali wędruje ten "dodatkowy" sprzęt. Nie podana została ani marka ani model wielu nadprogramowych apartów.
      Możliwe, że zostały zakupione dopiero w 2013 roku, bo rozliczenie jest do 31 grudnia 2012 roku.

       

  • Rineo,
   Skoro tyle wiesz, to możesz napiszesz co Owsiak robi z 32 mln złotych i ile dzieci można uratować za taką kasę? To jest 1 finał WOŚPu, setki dzieci zbiera w zimie z poświęceniem i dobrym sercem pieniądze, by te w ciepełku leżały sobie przez parę lat. CZTERY LATA kwota przynajmniej 32 mln złotych jest niewykorzystana. Owsiak jest nieefektywny, marnotrawi zaangażowanie innych. A co roku ten bęcwał twierdzi, że potrzeby nadal są, że trzeba grać.

   Stan środków na 31.12 W MILIONACH:

   2007 13 186
   2008 22 648
   2009 32 241
   2010 32 134
   2011 34 729
   2012 50 181

   • Łał! To jest bardzoważna
    Łał! To jest bardzoważna informacja, która mi się wpisuję w jeszcze ważniejszą niespodziankę dla pana "Słoika", którą przyniosę do sądu. Mam tylko prośbę, bo sam już mam mroczki przed oczami, żeby jeszcze raz te kwoty spardzić, bo w sądzie nie ma żartów. To bardzo ważna informacja.

    • Kiedy
     to wpisywałam nie pomyślałam by odjąć zobowiązania, ale i tak wygląda, że jest pewna kwota, która bezużytecznie siedzi niewykorzystana:

     Po odjęciu zobowiązań
     2007 9 069
     2008 16 322
     2009 25 533
     2010 17 966
     2011 32 422
     2012 47 906

     Jakieś 16 mln stałe od pięciu lat plus kolejne kilkanaście milionów w 2011 i 2012.

     • Jeszcze
      jak to jest, że na koniec 2010 jest 16 mln zapasów. On to wydał w 2011 ale fakt, że zbiórka kasy jest z początkiem roku, spływa to powiedzmy pierwsze parę miesięcy. W tym czasie już powinny być zrobione przetargi. I przed końcem roku sprzęt powinien trafić gdzie trzeba i ratować chorych. Czemu to się tak rozwleka w czasie, a on ma jeszcze czas by organizować Woodstock.

     • Zobowiazania nie mają tu nic
      Zobowiazania nie mają tu nic do rzeczy, bo mnie interesuje tylko i wyłącznie kapitał uzyskany z odsetek od lokat.

     • W roku
      2008 1,6 mln, w roku 2009 2,9 mln w roku 2010 1,5 mln

      Niesamowite kwoty kosztów finansowych. Nie umiem się doczytać w sprawozdaniu na co poszły?

     • Ważne jest to co doczytałem,
      Ważne jest to co doczytałem, że WOŚP inwestuje w FUNDUSZE INWESTYCYJNE, czy to jest w ogóle zgodne ze statutem FUNDACJI????

      5. Koszty finansowe  
      Pozostałe  koszty  finansowe-  strata  na  wykupionych  jednostkach  uczestnictwa  w  funduszach 
      inwestycyjnych – 1.612.259,89 złotych  

      http://s.wosp.org.pl/Files/Sprawozdanie_2008.pdf

      Doprecyzuje. MOŻE. 

       Organizacje mogą dokonywać inwestycji finansowych zarówno w bezpieczne 
      instrumenty  finansowe  takie  jak  dłużne  papiery  skarbowe  czy  komunalne                        
      oraz  w  bardziej  ryzykowne  papiery  czyli  jednostki  uczestnictwa  funduszy 
      inwestycyjnych. 

     • Tu jest odpowiedź.
      A tak w TOK FM odpowiadał na te zarzuty Owsiak:
       
      „Nie jest tak, że z pieniędzy, które ktoś wrzuca do skarbonki organizujmy Przystanek. Ale odsetki możemy wydać na to, na co chcemy. Jak to się komuś nie podoba, to może nie wrzucać następnym razem.”
       
       
      http://wpolityce.pl/wydarzenia/71536-na-co-ida-pieniadze-orkiestry-owsiaka-caritas-przeznaczal-na-pomoc-potrzebujacym-99-proc-wplywow-czy-wosp-zaledwie-54-proc

      Tak wyglądało stanowisko Owsiaka w sprawie gospodarowania, rozliczania i wydatkowania przez jego pieniędzy pochodzących ze zbiórek publicznych, licytacji, 1% darowizn z podatku dochodowego od osób fizycznych oraz nawiązek sądowych zasądzanych na rzecz WOŚP przez sądy różnych instancji w III RP od podsądnych.
       

      Zaś zadaję pytanie, czy stan środków załóżmy na gzień  1 grudnia i dajmy na to 1 lutego każdego następnego roku jest taki sam jaki wykazany był na koniec okresu sprawozdawczego WOŚP tj. na dzień 31 grudnia każdego roku.

      Czy oby lokaty te w trakcie okresy sprawozdawczego nie fruwają po innych kontach bankowych należących do rónych Melonów i Mrówek?

      Tak Vincent łatał dzury budżetowe przelewając z próżnego próżne, ale cyterki w budżecie załganej respubliki bananowej jak najbardziej sie zgadzały, prawda?

      Wytnę z cytatu ten fragment, który prawia wszystko wyjaśnia.

      "Ale odsetki możemy wydać na to, na co chcemy. " – Jerzy Owsiak w TOK FM.

      Może spróbować wezwać na świadków przedstawicieli bankowych, w których na przestrzeni lat były lokowane środki finansowe, które od roku 2001 są wykazane w sprawozdaniach.
      Tajemnica bankowa i takie tam……, a przecież sąd może zwolnić z tajemnicy bankowej wezwanych na świadków ich przedstwaicieli, bo dobro jednostki w procesie karnym jest najważniejsze (MK) jak i dobro społeczne, a nie prywata Owsiaka i jego prywatnej fundacji, której statut jest sprzeczny nie tylko z ustawami ale i orzeczeniami sądów w tym Sądu Najwyższego PRL Bis.

     • A jeśli ich
      nie miał? Bo na lokatach zarobił a stracił na kosztach finansowych?  Bo gdy zobaczymy na wyniki na działalności finansowej z roku 2008 to była strata 483 tys, z 2009 strata 1mln 389 tysk, z 2010 zysk 176 tys.

     • Tak, zgoda, bo jest
      1001 do potęgi N-tej sposobów by wytworzyć fikcyjne koszty.

      Zauważam, że opiersz się jedynie na danych zawartych w słoikach tańczącej małpy w czerwonych gaciach.

      Może Matka Kurka byłby łaskaw i podesłał Tobie sprawozdania za 12 okresów sprawozdawczych tj. za lata 2001 – 2012, bo w tym przedmiocie decyzję może podjąć tylko i wyłącznie On.

      Pozdrawiam.

     • Magiczny kalkulator Rostowskiego w służbie WOŚP
      Mogę się dowiedzieć skąd wziął te poniższe dane Pan, Panie Radku vel rineo, działaczu WOŚP z Bolesławca ?

      XX: 48.049.843,99 zł, 48.051.808,71 zł (+2k)
      główny temat Finału: 32.345.291,66 zł
      pomoc indywidualna: 1.589.614,03 zł
      RUR: 3.654.820,56 zł
      okulistyka: 1.754.745,66 zł
      cukrzyca: 3.702.000,00 zł
      Infant Flow: 1.227.894,17 zł
      słuch: 1.986.920,82 zł
      pediatria: 1.367.960,24 zł
      Budzik: 422.561,57 zł

      W oficjalnym sprawozdaniu zawartym na stronie WOŚP widnieją zupełnie inne kwoty:
      http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf

      na stronie 12:

      Na przykład:

       

      – zaopatrzenie placówek medycznych i pomoc medyczna 34.166.807,02

       

      – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków   1.974.210,10

      – Program Infant Flow                                                                 100.840,31    

      Program „Ratujemy i Uczymy Ratować”                                   2.859.075,36

      na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego   7.898.950,39

      —————–

      Może zamiast dowcipkować, potrafi mi Pan wyjaśnić jak doszło do cudownego rozmnożenia kwoty wydanej na program Infant Flow ? Ja podejrzewam, że po prostu doliczył Pan dwukrotnie koszt sprzętu zakupionego na ten sam cel podczas XX finału, żeby podrasować statstykę. Podobnie z kategorią "budzik", "okulistyka" i "pediatra", które nie są wyszczególnione w oficjalnym sprawozdaniu a jedynie przez Pana dopisane z głowy.

      Czemu Pan zastosował taki manewr ? Żeby przykryć koszty poniesione na m.in. działalność propagatorską przekraczające finansowanie różnych programów zdrowotnych, na wypadek, gdyby ktoś się pofatygował i sprawdził jakie ma Pan karty w ręku, w przeciwieństwie do gimnazjalistów z serwisu wykop ? 
      Czy poprostu rozmnożył Pan cyferki, aby zgnoić i ośmieszyć blogera w tandetny sposób ? A może są jakieś sprawozdania dla "wtajemniczonych" w proceder ?

       

       

       

       

       

       

     • Zachęcam do przeczytania
      Zachęcam do przeczytania tekstu, wszystko w nim jest, ze źródłami włącznie. Zdaję sobie sprawę, że obnażenie bredni i manipulacji waszego półbożka jest niemal zamachem stanu, jednak w odróżnieniu od niego opieram się na faktach, a nie urojeniach pod tezę okraszonych bełkotliwymi wyzwiskami.

      Widzę też, że z braku możliwości uderzenia merytorycznego uderzacie w stalking i obelgi – poczytuję to jako komplement. Na szczęście mój tekst broni się sam, a kurka będzie bronił się przed sądem (przed którym póki co robi z siebie idiotę), stąd nie uważam, żeby dyskusja z wami miała sens – nie ten poziom, kurczęta 🙂

     • Festiwal mnożenia cyferek na wykopie
      Na wykopie, nad przykładowymi rozliczeniami z poszczególnych finałów, podałeś ten link: http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe 
      Dokładnie umieściłeś go w tym zdaniu, które wkleiłem (zachowana oryginalna pisownia): "Właściwym wskaźnikiem są pomiędzy przychodami z finału, a wydatkami na cele statutowe:
      Rozliczenia zbiórek WOŚP"

      Wchodzę i sprawdzam XX finał z 2012 roku –http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf.

      A tam stoi jak byk, np. strona 7

      4. Koszty realizacji zadań statutowych i pożytku publicznego- to wydatki związane z celami zbiórki:

      a) zaopatrzenie placówek medycznych i pomoc medyczna 34.166.807,02

      b) Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków 1.974.210,10

      c) Program Infant Flow 100.840,31

      d) Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” 2.859.075,36

      e) Wydatki na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego 7.898.950,39

      I krótka piłka. Skąd wzięły się poniższe dane, które "wykopałeś' ?

      m.in.XX: 48.049.843,99 zł, 48.051.808,71 zł (+2k)
      główny temat Finału: 32.345.291,66 zł
      pomoc indywidualna: 1.589.614,03 zł
      RUR: 3.654.820,56 zł
      okulistyka: 1.754.745,66 zł
      cukrzyca: 3.702.000,00 zł
      Infant Flow: 1.227.894,17 zł
      słuch: 1.986.920,82 zł
      pediatria: 1.367.960,24 zł
      Budzik: 422.561,57 zł

      To nie są pytania merytoryczne ? Mój komentarz jest złośliwy, bo jestem zmęczony ordynarną manipulacją ze strony anonimowego czynownika, próbującego robić za oficjalnego reprezentanta WOŚP.

      Jeśli jesteś taki odważny Radziu, to proponuje wydrukować ten tekst z wykopu i zabrać go do sądu oraz wytłumaczyć sędziemu cudowne rozmnożenie się liczb np. w rubryce Infant Flow.
      Na pewno będzie mnóstwo śmiechu, jeśli wcześniej nie stchórzysz i nie schowasz się za kilkoma głupkowatymi prztyczkami, za pomocą których unikasz merytorycznej odpowiedzi.

      PS. W swoim felietoniku zarzuciłeś Wielguckiemu, że on sugerował w swoich tekstach dokonywanie kradzieży przez WOŚP (cyt. "Autor pokazuje różnice pomiędzy przychodami, a wydatkami na sprzęt sugerując, że zostały zmarnowane i/lub rozkradzione."). Tego też będziesz bronił przed obliczem Temidy ?

     • To nie są pytania

      To nie są pytania merytoryczne ?
      Odpowiedź na nie znajduje się w tekście. Wybiórcza ślepota to nie mój problem.
       

      Jeśli jesteś taki odważny Radziu (…)
      Nie jestem stroną w procesie. Przypomnę też, że ciężar dowodu spoczywa na kurce, a nie na mnie.

      Tego też będziesz bronił przed obliczem Temidy ?
      Przypomnę, że nie jestem stroną w procesie.

      Jak już wspomniałem – nie jestem zainteresowany dyskusją z wami.


     • Dobra, dość tych gierek, teraz ja odkrywam karty:

      Doliczyłeś sobie do programu Inflant Flow, do kosztów jego obsługi, cenę zakupu sprzętu:

       

      f) finansowanie Programu Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków Infant Flow:

      kontrakt 21/12/XX – 4 respiratory oscylacyjne

      kontrakt 22/12/XX – 7 respiratorów Avea

      koszty obsługi Programu – 100.840,31 zł (!)

      tj. łącznie: 1.227.894,17 zł

      Drugi przykład z "budzikiem"

       

      i) zakup aparatury i sprzętu medycznego dla Kliniki „BUDZIK”

      kontrakt 31/13/XX – 3 pompy infuzyjne, 3 pompy objętościowe, aparat EKG, 3 inhalatory, 5 ssaków, defibrylator

      kontrakt 34/13/XX – 4 podnośniki i 10 wanien

      tj. łącznie: 422.561,57 zł

      ___

      Dla wyjaśnienia, te dane zostały wzięte z niepodpisanego przez nikogo świstka, nie z oficjalnego sprawozdania ze zbiórki.
      Nie wiadomo do jakich szpitali wędruje ten "dodatkowy" sprzęt. Nie podana została ani marka ani model wielu nadprogramowych apartów.
      Możliwe, że zostały zakupione dopiero w 2013 roku, bo rozliczenie jest do 31 grudnia 2012 roku.

       

 5. Będzie jak ze Smoleńskiem.
  Wrak Owsiaka, po ciężkim zawale albo rozstroju nerwowym, zawinionym- co oczywiste- przez nienawistnych pisiaków- osiądzie na wyspach płd. Pacyfiku, bo przy okazji od Fukushimy daleko, a jej "dobroczynny" wpływ na ziemską biosferę zamilczany jest skutecznie.
  Tymczasem w Polsce powstanie Komisja Zagajnika, która udowadniać będzie niewinność Owsiaka aż do usmarkanej śmierci, przy wsparciu mediów głównego ścieku i kanadyjsko- białoruskich spadochroniarzy.
  WOSP jest być albo nie być dla całej IIPRL. Jej sztandarowy produkt okazuje się tym, co zwykle.
  Dopiero któryś z postów ciut wyżej uświadomił mi grozę sytuacji.
  Przecież MUSI pierdyknąć wszystko, z rządem i tvn-em na czele.
  I przecież nie mogą na to pozwolić…

 6. Będzie jak ze Smoleńskiem.
  Wrak Owsiaka, po ciężkim zawale albo rozstroju nerwowym, zawinionym- co oczywiste- przez nienawistnych pisiaków- osiądzie na wyspach płd. Pacyfiku, bo przy okazji od Fukushimy daleko, a jej "dobroczynny" wpływ na ziemską biosferę zamilczany jest skutecznie.
  Tymczasem w Polsce powstanie Komisja Zagajnika, która udowadniać będzie niewinność Owsiaka aż do usmarkanej śmierci, przy wsparciu mediów głównego ścieku i kanadyjsko- białoruskich spadochroniarzy.
  WOSP jest być albo nie być dla całej IIPRL. Jej sztandarowy produkt okazuje się tym, co zwykle.
  Dopiero któryś z postów ciut wyżej uświadomił mi grozę sytuacji.
  Przecież MUSI pierdyknąć wszystko, z rządem i tvn-em na czele.
  I przecież nie mogą na to pozwolić…

 7. Daleki jestem od triumfalizmu
  Daleki jestem od triumfalizmu przed procesem i mam na myśli uzyskanie drogą procesu karnego dokumentów, które wszystkich interesują. Jeśli to się nie uda, reszta tak naprawdę jest biciem piany, ma niewiele sensu i ograniczy się do orzeczenia, czy król żebraków to zniewaga. Dlatego już teraz zachęcam do uruchomienia planu "B", mianowicie drogi administracyjnej. Pierwszy ruch został wykonany, poszło zapytanie w trybie dostępu do informacji publicznej. Potrzebny jest prawnik, który to poprowadzi dalej zgodnie z KPA. Ja się też powoli zapoznaję ze ścieżką prawną, aż po NSA i nie wygląda to na nic skomplikowanego, ale prawdę mówiąc rzygać mi się chce tym wszystkim i w końcu muszę sobie zrobić urlop. Kto ma ochotę i widzi sens może się tym pobawić. Moim zdaniem ta droga jest pewniejsza, chociaż Bóg raczy wiedzieć, co jest pewne w RPIII.

 8. Daleki jestem od triumfalizmu
  Daleki jestem od triumfalizmu przed procesem i mam na myśli uzyskanie drogą procesu karnego dokumentów, które wszystkich interesują. Jeśli to się nie uda, reszta tak naprawdę jest biciem piany, ma niewiele sensu i ograniczy się do orzeczenia, czy król żebraków to zniewaga. Dlatego już teraz zachęcam do uruchomienia planu "B", mianowicie drogi administracyjnej. Pierwszy ruch został wykonany, poszło zapytanie w trybie dostępu do informacji publicznej. Potrzebny jest prawnik, który to poprowadzi dalej zgodnie z KPA. Ja się też powoli zapoznaję ze ścieżką prawną, aż po NSA i nie wygląda to na nic skomplikowanego, ale prawdę mówiąc rzygać mi się chce tym wszystkim i w końcu muszę sobie zrobić urlop. Kto ma ochotę i widzi sens może się tym pobawić. Moim zdaniem ta droga jest pewniejsza, chociaż Bóg raczy wiedzieć, co jest pewne w RPIII.

 9. W sądzie z “baśki” Ci nie
  W sądzie z "baśki" Ci nie przyłoży, bo jesteś duży chłop, ale jeśli zaczniesz dostawać maile, telefony czy zobaczysz na posesji wynajętych przez tą zgraję kolesi to oprócz zgłoszenia do właściwych organów, pisz o tym tutaj, np. podając numery z tablicy rejestracyjnej itp. 

 10. W sądzie z “baśki” Ci nie
  W sądzie z "baśki" Ci nie przyłoży, bo jesteś duży chłop, ale jeśli zaczniesz dostawać maile, telefony czy zobaczysz na posesji wynajętych przez tą zgraję kolesi to oprócz zgłoszenia do właściwych organów, pisz o tym tutaj, np. podając numery z tablicy rejestracyjnej itp. 

 11. Każdy może pomóc lub chociaż spróbować
  Każdy może spróbować szukać w sieci z pomocą wujka Google i to raczej w jego kopiach tworzonych losowo, w których możemy odnaleźć dawno usunięte wpisy, w tym i WOŚP.

  Ponadto polecam narzędzie do szukania treści zarchiwizowanych pod podanym przeze mnie nizej linkiem.

  378 bilionów stron stoi przezd każdym z Nas TU:

  http://archive.org/web/web.php

  Tak więć niech każdy poświęci chociaż godzinkę, a efekt swoich poszukiwań prześle mailem na adres @Matki Kurki.

  Rzekłaem

  Do pracy Rodacy!

 12. Każdy może pomóc lub chociaż spróbować
  Każdy może spróbować szukać w sieci z pomocą wujka Google i to raczej w jego kopiach tworzonych losowo, w których możemy odnaleźć dawno usunięte wpisy, w tym i WOŚP.

  Ponadto polecam narzędzie do szukania treści zarchiwizowanych pod podanym przeze mnie nizej linkiem.

  378 bilionów stron stoi przezd każdym z Nas TU:

  http://archive.org/web/web.php

  Tak więć niech każdy poświęci chociaż godzinkę, a efekt swoich poszukiwań prześle mailem na adres @Matki Kurki.

  Rzekłaem

  Do pracy Rodacy!

 13. Obawy
  Mam powazne obawy dotyczace  wiary w nieomylne i "sprawiedliwe" wyroki naszych sadow.

  Jezeli MatkoKurko pokladasz nadzieje w sadach – to delikatnie mowiac przejawiasz daleko posunieta naiwnosc, o ktora nie chcialbym Cie ani przez chwile posadzac.

  Wedlug mnie to sprawa dotyczaca "powagi establiszmentu" i najprawdopodobniej Ci – jak obiecal swiety Jerzy co w zlobie lezy – dokopia.

  Moje obawy poglebia fakt, ze udowodnienie, ze roznego rodzaju szkolenia i zakup fantomow… np. jest conajmniej kontrowersyjne moze byc trudne. i z tego powodu Twoja naglasniania tabelka 171 milionow moze sie zaczac kurczyc …a z nia Twoja wiarygodnosc –  I moja!

  Ostatnia rzecza jaka nalezy sie spodziewac to jest zwyciestwo tzw. prawdy.


 14. Obawy
  Mam powazne obawy dotyczace  wiary w nieomylne i "sprawiedliwe" wyroki naszych sadow.

  Jezeli MatkoKurko pokladasz nadzieje w sadach – to delikatnie mowiac przejawiasz daleko posunieta naiwnosc, o ktora nie chcialbym Cie ani przez chwile posadzac.

  Wedlug mnie to sprawa dotyczaca "powagi establiszmentu" i najprawdopodobniej Ci – jak obiecal swiety Jerzy co w zlobie lezy – dokopia.

  Moje obawy poglebia fakt, ze udowodnienie, ze roznego rodzaju szkolenia i zakup fantomow… np. jest conajmniej kontrowersyjne moze byc trudne. i z tego powodu Twoja naglasniania tabelka 171 milionow moze sie zaczac kurczyc …a z nia Twoja wiarygodnosc –  I moja!

  Ostatnia rzecza jaka nalezy sie spodziewac to jest zwyciestwo tzw. prawdy.


 15. Gorzelny sponsoring
  Jeszcze jeden drobiazdzek.

  Z mojego podworka – prawdpodobnie po wycofaniu sie wielu najwiekszych australijskich komitetow sportowych z umow sponsorowania z przemyslem gorzelnianym – sponsorowanie imprez publicznych a zwlaszcza skierowanych do mlodziezy – z powodow oczywistych – przejdzie do niechlubnej przeszlosci tak jak zdrowe palenie…

  Fakt, ze Fundacja zajmujaca sie ogolnie mowiac zdrowiem – organizuje imprezy sponsorowane przez Browary zainteresowane z oczywistych powodow jak najwiekszym spozyciem alkoholu…to absurd.

  10% chorob w Polsce i olbrzymie morze nieszczesc warte grube miliardy rocznie jest spowodowane naduzywaniem alkoholu.

  Interesujacy wydaje mi sie rowniez zapis statutowy Fundacji o "dziedziczeniu" …majatku i stanowisk przez dzieci Swietego Jerzego…

  Kiedys dzialalnosc charytatywna z zalozenia byla bezinteresowna … ale jak widac czasy sie zmienily.

  Przypomina mi to kupowanie odpustow za grzechy w postaci ostencyjnych orderow dobroczynnosci – czerwonych serduszek.

  Niby wszystko pieknie ale niesmak potezny.

  Przywiazany do czolgu Owsiaka – wyruszajacego do boju miedzy innymi z Matka Kurka – umierajacy Lukasz… !?

  Nie walczysz o prawde – walczysz w jakims sensie z podstawowym picem zalozycielski III RP  w wydaniu PO.

  Moze byc ciezko – nadzieja w wynikach (niepewnych) najblizszych wyborow.

  Sprobowalem policzyc koszt czasu antenowego TVP dla WOSP -gdyby poszedl na reklamy po cenach komercyjnych… mozna by bylo wybudowac niezly szpital.
  Ale byla to wspaniala okazja do pokazania ludzkiej twarzy wladzy – sam Arlukowicz podobno dal Owsiakowi 100 zlp na sluzbe zdrowia…


 16. Gorzelny sponsoring
  Jeszcze jeden drobiazdzek.

  Z mojego podworka – prawdpodobnie po wycofaniu sie wielu najwiekszych australijskich komitetow sportowych z umow sponsorowania z przemyslem gorzelnianym – sponsorowanie imprez publicznych a zwlaszcza skierowanych do mlodziezy – z powodow oczywistych – przejdzie do niechlubnej przeszlosci tak jak zdrowe palenie…

  Fakt, ze Fundacja zajmujaca sie ogolnie mowiac zdrowiem – organizuje imprezy sponsorowane przez Browary zainteresowane z oczywistych powodow jak najwiekszym spozyciem alkoholu…to absurd.

  10% chorob w Polsce i olbrzymie morze nieszczesc warte grube miliardy rocznie jest spowodowane naduzywaniem alkoholu.

  Interesujacy wydaje mi sie rowniez zapis statutowy Fundacji o "dziedziczeniu" …majatku i stanowisk przez dzieci Swietego Jerzego…

  Kiedys dzialalnosc charytatywna z zalozenia byla bezinteresowna … ale jak widac czasy sie zmienily.

  Przypomina mi to kupowanie odpustow za grzechy w postaci ostencyjnych orderow dobroczynnosci – czerwonych serduszek.

  Niby wszystko pieknie ale niesmak potezny.

  Przywiazany do czolgu Owsiaka – wyruszajacego do boju miedzy innymi z Matka Kurka – umierajacy Lukasz… !?

  Nie walczysz o prawde – walczysz w jakims sensie z podstawowym picem zalozycielski III RP  w wydaniu PO.

  Moze byc ciezko – nadzieja w wynikach (niepewnych) najblizszych wyborow.

  Sprobowalem policzyc koszt czasu antenowego TVP dla WOSP -gdyby poszedl na reklamy po cenach komercyjnych… mozna by bylo wybudowac niezly szpital.
  Ale byla to wspaniala okazja do pokazania ludzkiej twarzy wladzy – sam Arlukowicz podobno dal Owsiakowi 100 zlp na sluzbe zdrowia…


 17. w ramach programu pełnej jawności naszych działań
  To jest strona na której powinny się pojawić moim zdaniem pełne sprawozdania finansowe od początku prowadzenia działalności:
  http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe
  Zamiast tego jest kilka kolorowych kółek, sprawozdania z wydatkowania "zbiórki publicznej" – jak by reszta pieniędzy była ze zbiórki niepublicznej, u samego dołu strony sprawozdania za lata 2008-2012 i odnośnik do http://bopp.pozytek.gov.pl.
  Na tej stronie jest napisane, że znajdują się sprawozdania od roku 2004 do 2010. Po wpisaniu KRS WOŚP owszem mamy sprawozdania od 2004 ale do 2009. Dalej jest przekerowanie na stronę:
  http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/ i tam mamy za lata 2011 i 2012. Gdzie jest sprawozdanie za 2010?

 18. w ramach programu pełnej jawności naszych działań
  To jest strona na której powinny się pojawić moim zdaniem pełne sprawozdania finansowe od początku prowadzenia działalności:
  http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe
  Zamiast tego jest kilka kolorowych kółek, sprawozdania z wydatkowania "zbiórki publicznej" – jak by reszta pieniędzy była ze zbiórki niepublicznej, u samego dołu strony sprawozdania za lata 2008-2012 i odnośnik do http://bopp.pozytek.gov.pl.
  Na tej stronie jest napisane, że znajdują się sprawozdania od roku 2004 do 2010. Po wpisaniu KRS WOŚP owszem mamy sprawozdania od 2004 ale do 2009. Dalej jest przekerowanie na stronę:
  http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/ i tam mamy za lata 2011 i 2012. Gdzie jest sprawozdanie za 2010?

 19. W przypadku “anonimowego blogera Rineo”
  mamy do czynienia z klasycznym chwytem made in Gówno Prawda. Tam zawsze znajdzie się jakiś "anonimowy poseł z PiS-u" lub "osoba będąca blisko z Rodziną Kaczyńskich".
  Zasadniczą różnicę pomiędzy Matką Kurką a blogerem Rineo widać gołym okiem, otóż Matka Kurka nie występuje anonimowo, ma swoje imię i nazwisko, a bloger Rineo pozostaje anonimowy. Już w tym momencie można sobie "polemikę" z Rineo o kant dupy potłuc.
  Na mój gust Rineo siedzi sobie w piwnicy na Czerskiej obok niejakiego Ketmana i wypisuje te swoje "rewelacje" dla matołków i ćwierć inteligentów.

 20. W przypadku “anonimowego blogera Rineo”
  mamy do czynienia z klasycznym chwytem made in Gówno Prawda. Tam zawsze znajdzie się jakiś "anonimowy poseł z PiS-u" lub "osoba będąca blisko z Rodziną Kaczyńskich".
  Zasadniczą różnicę pomiędzy Matką Kurką a blogerem Rineo widać gołym okiem, otóż Matka Kurka nie występuje anonimowo, ma swoje imię i nazwisko, a bloger Rineo pozostaje anonimowy. Już w tym momencie można sobie "polemikę" z Rineo o kant dupy potłuc.
  Na mój gust Rineo siedzi sobie w piwnicy na Czerskiej obok niejakiego Ketmana i wypisuje te swoje "rewelacje" dla matołków i ćwierć inteligentów.

 21. @ZMOORKA
  Wiem, że tu zagladasz, bo widziałem Twój komentarz.

  Wiem, że masz odpowiednie kwalifikacje i odpowiednie narzędza by nieformalnie pomóc @Matce Kurce.

  Mam taką do Ciebie prośbę jako były Kataryniarz, bo tu chodzi o coś wiecej niż tylko o uj.. pajaca w czerwonych gaciach.

  Pozdrawiam serdecznie.

  Obibik na własny koszt

 22. @ZMOORKA
  Wiem, że tu zagladasz, bo widziałem Twój komentarz.

  Wiem, że masz odpowiednie kwalifikacje i odpowiednie narzędza by nieformalnie pomóc @Matce Kurce.

  Mam taką do Ciebie prośbę jako były Kataryniarz, bo tu chodzi o coś wiecej niż tylko o uj.. pajaca w czerwonych gaciach.

  Pozdrawiam serdecznie.

  Obibik na własny koszt

 23. Do Matki Kurki
  Ja mam juz 56 lat !!! Cholera, jak ten czas szybko leci ! W młodości obejrzałem film w doborowej obsadzie pt. Kaligula. Teraz, klikając po internecie, natknąłem się ponownie na ten film….i obejrzałem ! Panu też radzę obejrzeć, prawdobodobnie, po raz wtóry. A jeśli już Pan obejrzy, to prąszę sobie zadać pytanie: Kogo przypomina Panu, cesarz Kaligula ? Z fizjonomii i z psychiki. I co przypomina  Panu ówczesny Rzym ? Mnie przypomina dzisiejszą III RP. Jeden wielki BURDEL !

 24. Do Matki Kurki
  Ja mam juz 56 lat !!! Cholera, jak ten czas szybko leci ! W młodości obejrzałem film w doborowej obsadzie pt. Kaligula. Teraz, klikając po internecie, natknąłem się ponownie na ten film….i obejrzałem ! Panu też radzę obejrzeć, prawdobodobnie, po raz wtóry. A jeśli już Pan obejrzy, to prąszę sobie zadać pytanie: Kogo przypomina Panu, cesarz Kaligula ? Z fizjonomii i z psychiki. I co przypomina  Panu ówczesny Rzym ? Mnie przypomina dzisiejszą III RP. Jeden wielki BURDEL !

 25. Z esbeckiej nędzy do kupy pieniędzy
  Dane o strukturze funduszu statutowego z dnia założenia (powstania) Fundacji WOŚP.
   
  Wyszczególnienie źródeł pochodzenia – tworzenia funduszu.
   
  Fundusz założycielski – wpłaty Fundatorów:  2 000,00 złotych.
   
  Dane o źródłach tworzenia i zwiększenia oraz sposobie wykorzystania funduszu statutowego
  w roku obrotowym:

  http://https://drive.google.com/file/d/0B1qIN4jnCmTzZFFnOUZyV1lRUGM/edit?usp=sharing

  Wartości nabytych obligacji, objętych udziałów lub akcji w spółkach prawa handlowego:
   
  Wartość w złotych: 1 550 000,00 złotych
   
  Udział kapitale %: 100 % Złoty Melon Sp. Z o.o. Ul. Niedźwiedzia 2a, Warszawa
   
   
  Uwaga:
   
  Dane zawarte w niniejszym zestawieniu finansowym pochodzą ze sprawozdania finansowego Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za rok 2005 tj. według stanu na 31 grudzień 2005 roku i zostały zaczerpnięte z pliku PDF o nazwie „sprawozdanie_2005.pdf” pobranego z oficjalnej strony www Fundacji WOŚP.
   
   
  Pliku  w formacie PDF z danymi o strukturze funduszu założycielskiego z dnia założenia znajduje się pod adresem:
   
  https://drive.google.com/file/d/0B1qIN4jnCmTzZFFnOUZyV1lRUGM/edit?usp=sharing
   
   
  Pliku  w formacie PDF z tabelą rozliczeniem 12 finałów WOŚP za lata 2001 -2012 autorstwa @MK znajduje się pod adresem:
   
  https://drive.google.com/file/d/0B1qIN4jnCmTzMTQtUVVEQmxzQWc/edit?usp=sharing
   
  Z esbeckiej nędzy do kupy pieniędzy.
   
  I tak z 2 tysiączków namnożyły się setki milionów, z których wygodne i dostatnie gniazdko uwił nie tylko sam fundator ale i jego liczne króliki za jedyne dwa tysie ze słoika schowanego na czarną godzinę transformacji przez zaradnego tatusia z resortu.
   
  Podobnie jak Kulczykowi jego tatuś przekazał rzekomo zakopany „marny grosz” pod rodzinną jarzębiną. Jarzębina kudrawaja …. jest w ciągłym repertuarze resortowych dzieciaków, to taka rodzinna tradycja kolędnicza jak KATIUSZA.

  Warto przypominać choćby i milion razy wskazująć źródło w katalogu IPN z korzonkami tego Słoika w czerwonych gaciach:

  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=OW&katalogId=2&subpageKatalogId=2&pageNo=1&nameId=3796&osobaId=33251&

  Szyfrant w ambasadzie to wywiad cywilny MSW, a Wydział Sledczy KW MO, to wydział V śledczej bezpieki.

 26. Z esbeckiej nędzy do kupy pieniędzy
  Dane o strukturze funduszu statutowego z dnia założenia (powstania) Fundacji WOŚP.
   
  Wyszczególnienie źródeł pochodzenia – tworzenia funduszu.
   
  Fundusz założycielski – wpłaty Fundatorów:  2 000,00 złotych.
   
  Dane o źródłach tworzenia i zwiększenia oraz sposobie wykorzystania funduszu statutowego
  w roku obrotowym:

  http://https://drive.google.com/file/d/0B1qIN4jnCmTzZFFnOUZyV1lRUGM/edit?usp=sharing

  Wartości nabytych obligacji, objętych udziałów lub akcji w spółkach prawa handlowego:
   
  Wartość w złotych: 1 550 000,00 złotych
   
  Udział kapitale %: 100 % Złoty Melon Sp. Z o.o. Ul. Niedźwiedzia 2a, Warszawa
   
   
  Uwaga:
   
  Dane zawarte w niniejszym zestawieniu finansowym pochodzą ze sprawozdania finansowego Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za rok 2005 tj. według stanu na 31 grudzień 2005 roku i zostały zaczerpnięte z pliku PDF o nazwie „sprawozdanie_2005.pdf” pobranego z oficjalnej strony www Fundacji WOŚP.
   
   
  Pliku  w formacie PDF z danymi o strukturze funduszu założycielskiego z dnia założenia znajduje się pod adresem:
   
  https://drive.google.com/file/d/0B1qIN4jnCmTzZFFnOUZyV1lRUGM/edit?usp=sharing
   
   
  Pliku  w formacie PDF z tabelą rozliczeniem 12 finałów WOŚP za lata 2001 -2012 autorstwa @MK znajduje się pod adresem:
   
  https://drive.google.com/file/d/0B1qIN4jnCmTzMTQtUVVEQmxzQWc/edit?usp=sharing
   
  Z esbeckiej nędzy do kupy pieniędzy.
   
  I tak z 2 tysiączków namnożyły się setki milionów, z których wygodne i dostatnie gniazdko uwił nie tylko sam fundator ale i jego liczne króliki za jedyne dwa tysie ze słoika schowanego na czarną godzinę transformacji przez zaradnego tatusia z resortu.
   
  Podobnie jak Kulczykowi jego tatuś przekazał rzekomo zakopany „marny grosz” pod rodzinną jarzębiną. Jarzębina kudrawaja …. jest w ciągłym repertuarze resortowych dzieciaków, to taka rodzinna tradycja kolędnicza jak KATIUSZA.

  Warto przypominać choćby i milion razy wskazująć źródło w katalogu IPN z korzonkami tego Słoika w czerwonych gaciach:

  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?idx=OW&katalogId=2&subpageKatalogId=2&pageNo=1&nameId=3796&osobaId=33251&

  Szyfrant w ambasadzie to wywiad cywilny MSW, a Wydział Sledczy KW MO, to wydział V śledczej bezpieki.

 27. Spróbuję więc jeszcze raz napisać w skrócie co się nie pokazało
  Obecną sytuacje dobrze obrazują słowa chyba Gandhiego: "Na początku będą nas ignorować, później będą się z nas śmiać a kiedy zaczna nas atakować to będzie oznaczać że juz przegrali" czy jakoś tak. Chodziło mi o to że wydaje mi sie że mamy 3 etap choć system jest jeszcze bardzo groźny i nie należy go lekceważyć. I pytanie do MK ale także do reszty bo znalazłem chyba ciekawą rzecz czytając sprawozdania finansowe WOŚP. W roku 2010 w pozycji 5) Przychody jest punkt d) Przychody ze zbiórki dla powodzian – 2.762.407,34 Poszperałem troche w sieci i rzeczywiście było coś takiego w lipcu 2010 (przykładowy link http://www.mmpoznan.pl/318117/2010/7/3/wosp-zbiera-dla-powodzian?category=news) i "Słoik" miał kupić sprzęt do likwidacji skutków powodzi. Może źle patrzyłem ale nigdzie w sprawozdaniu nie znalazłem pozycji o zakupie tego sprzętu. Ciekawe więc na co "Słoik" wydał prawie 3 złote melony zebrane dla powodzian?

  • Na rejs życia po morzach i oceanach, bo woda ma to do siebie,
   że wpierw zbiera sie w górach a później płynie aż do Bałtyku…….. jak by objaśnił to Nam kuszosz PRL i strażnik żyrandoli w Belwederze.

   Gdy pisałem w jednym z komentarzy w 2013 roku na niepoprawni.pl ten finał zaliczyłem do finałów i cofając się wstecz podałm błędny rok pierwszego grania WOŚP, które było w 1993 roku.

   Tak warto poszperać i dopytać choćby wysyłajac zapytanie o informacją publiczną do MSW kiedy i na jaki cel zebrana kwota była wydatkowana czy przekazna.

   Grosz do drosza i całkiem niezłe kieszonkowe sie z tych groszy nazbiera, prawda?

   BINGO!

  • Znalazłam w sprawozdaniu Zarządu za rok 2010
   strona 11/12

   4. Inne – Akcja „Stop Powodziom!” 
   Akcja „Stop Powodziom!” była odzewem Fundacji na zaistniałą sytuację powodziową 
   w naszym kraju. Na podstawie zezwolenia MSWiA Nr 126/2010 z dnia 8 czerwca 2010r., 
   zorganizowaliśmy jednodniową (04.07.2010r.) akcję w czasie której zbieraliśmy środki 
   na doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Pracownicy całej Fundacji zaangażowani 
   zostali w działania związane z przygotowaniem oraz przeprowadzeniem całej akcji. Do zadań 
   członków działu „Pierwszej Pomocy” należało: 
   1. Zebranie sztabów uczestniczących w zbiórce 
   2. Wysyłka puszek, identyfikatorów, serduszek (niebieskich), plakatów 
   3. Prowadzenie bazy danych (sztaby, wolontariusze) 
   4. Prowadzenie sztabu Fundacji WOŚP Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 
   5. Zebranie gości uczestniczących w koncercie na Placu Zamkowym 
   6. Współpraca z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną 
   7. Koordynacja miejsca koncertu 
   8. Zebranie rozliczeń od sztabów 
   9. Zebranie oraz podsumowanie próśb od Ochotniczych Straży Pożarnych 
   10. Współudział przy organizacji przetargu (08.10.2010r.) 
   11. Organizacja przekazania sprzętu (18.12.2010r.) 
   12. Rozliczenie kontraktów zawartych w ramach akcji „Stop Powodziom!” 
   Efektem zbiórki był zakup sprzętu dla 575 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (motopompy do 
   wody zanieczyszczonej, motopompy pływające, agregaty 1-fazowe oraz 
   3-fazowe).” 
   I to niestety wszystko, co na ten temat znalazłam w dokumentach WOŚP. Może ktoś inny znajdzie wykaz sprzętu i sposób jego zakupu. Pozdrawiam.

 28. Spróbuję więc jeszcze raz napisać w skrócie co się nie pokazało
  Obecną sytuacje dobrze obrazują słowa chyba Gandhiego: "Na początku będą nas ignorować, później będą się z nas śmiać a kiedy zaczna nas atakować to będzie oznaczać że juz przegrali" czy jakoś tak. Chodziło mi o to że wydaje mi sie że mamy 3 etap choć system jest jeszcze bardzo groźny i nie należy go lekceważyć. I pytanie do MK ale także do reszty bo znalazłem chyba ciekawą rzecz czytając sprawozdania finansowe WOŚP. W roku 2010 w pozycji 5) Przychody jest punkt d) Przychody ze zbiórki dla powodzian – 2.762.407,34 Poszperałem troche w sieci i rzeczywiście było coś takiego w lipcu 2010 (przykładowy link http://www.mmpoznan.pl/318117/2010/7/3/wosp-zbiera-dla-powodzian?category=news) i "Słoik" miał kupić sprzęt do likwidacji skutków powodzi. Może źle patrzyłem ale nigdzie w sprawozdaniu nie znalazłem pozycji o zakupie tego sprzętu. Ciekawe więc na co "Słoik" wydał prawie 3 złote melony zebrane dla powodzian?

  • Na rejs życia po morzach i oceanach, bo woda ma to do siebie,
   że wpierw zbiera sie w górach a później płynie aż do Bałtyku…….. jak by objaśnił to Nam kuszosz PRL i strażnik żyrandoli w Belwederze.

   Gdy pisałem w jednym z komentarzy w 2013 roku na niepoprawni.pl ten finał zaliczyłem do finałów i cofając się wstecz podałm błędny rok pierwszego grania WOŚP, które było w 1993 roku.

   Tak warto poszperać i dopytać choćby wysyłajac zapytanie o informacją publiczną do MSW kiedy i na jaki cel zebrana kwota była wydatkowana czy przekazna.

   Grosz do drosza i całkiem niezłe kieszonkowe sie z tych groszy nazbiera, prawda?

   BINGO!

  • Znalazłam w sprawozdaniu Zarządu za rok 2010
   strona 11/12

   4. Inne – Akcja „Stop Powodziom!” 
   Akcja „Stop Powodziom!” była odzewem Fundacji na zaistniałą sytuację powodziową 
   w naszym kraju. Na podstawie zezwolenia MSWiA Nr 126/2010 z dnia 8 czerwca 2010r., 
   zorganizowaliśmy jednodniową (04.07.2010r.) akcję w czasie której zbieraliśmy środki 
   na doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Pracownicy całej Fundacji zaangażowani 
   zostali w działania związane z przygotowaniem oraz przeprowadzeniem całej akcji. Do zadań 
   członków działu „Pierwszej Pomocy” należało: 
   1. Zebranie sztabów uczestniczących w zbiórce 
   2. Wysyłka puszek, identyfikatorów, serduszek (niebieskich), plakatów 
   3. Prowadzenie bazy danych (sztaby, wolontariusze) 
   4. Prowadzenie sztabu Fundacji WOŚP Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 
   5. Zebranie gości uczestniczących w koncercie na Placu Zamkowym 
   6. Współpraca z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną 
   7. Koordynacja miejsca koncertu 
   8. Zebranie rozliczeń od sztabów 
   9. Zebranie oraz podsumowanie próśb od Ochotniczych Straży Pożarnych 
   10. Współudział przy organizacji przetargu (08.10.2010r.) 
   11. Organizacja przekazania sprzętu (18.12.2010r.) 
   12. Rozliczenie kontraktów zawartych w ramach akcji „Stop Powodziom!” 
   Efektem zbiórki był zakup sprzętu dla 575 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (motopompy do 
   wody zanieczyszczonej, motopompy pływające, agregaty 1-fazowe oraz 
   3-fazowe).” 
   I to niestety wszystko, co na ten temat znalazłam w dokumentach WOŚP. Może ktoś inny znajdzie wykaz sprzętu i sposób jego zakupu. Pozdrawiam.

 29. O badaniu finansów.
  Dokładne badanie fundacji i sp. z o.o można przeprowadzić w oparciu o następujące normy prawne:

  1. Ustawa z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach ( tekst jednolity).
  http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU19840210097&type=3

  2. Ustawa z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości – Dz. U. z 2013 r. poz. 330, 613.

  3. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 15 listopada 2001 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości dla niektórych jednostek niebędących spółkami handlowymi, nieprowadzących działalności gospodarczej. – Dz.U. 2001 nr 137 poz. 1539.

  Prowadzenie ksiąg rachunkowych reguluje ustawa o rachunkowości (p. 2), gdzie wpisy dokonywane są na podstawie t.zw. dokumentów źródłowych n.p. faktury i inne dokumenty.

  W razie dostępności faktur warto sprawdzać zasadność cen nabywanych towarów lub usług n.p. wykonanie nalepek przyklejanych darczyńcom na ulicy. Ilości tego wyrobu to zapewne kilka milionów lub więcej Sprawdzać należy ceny kolejnych pośredników – pompowanie ceny jednostkowej…
  Jednoznaczne wychwycenie jakiejś nieprawidłowości istotnej kwotowo może być podstawą do uruchomienia Urzędu Kontroli Skarbowej i biegłych rewidentów w celu przeprowadzenia kontroli krzyżowej dla porównania z kopiami faktur i księgami podatkowymi kontrahentów. To może być skuteczne przy systematycznym i odpowiednim nagłaśnianiu całej sprawy.
  Pozdrawiam i sukcesu życzę!

 30. O badaniu finansów.
  Dokładne badanie fundacji i sp. z o.o można przeprowadzić w oparciu o następujące normy prawne:

  1. Ustawa z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach ( tekst jednolity).
  http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU19840210097&type=3

  2. Ustawa z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości – Dz. U. z 2013 r. poz. 330, 613.

  3. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 15 listopada 2001 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości dla niektórych jednostek niebędących spółkami handlowymi, nieprowadzących działalności gospodarczej. – Dz.U. 2001 nr 137 poz. 1539.

  Prowadzenie ksiąg rachunkowych reguluje ustawa o rachunkowości (p. 2), gdzie wpisy dokonywane są na podstawie t.zw. dokumentów źródłowych n.p. faktury i inne dokumenty.

  W razie dostępności faktur warto sprawdzać zasadność cen nabywanych towarów lub usług n.p. wykonanie nalepek przyklejanych darczyńcom na ulicy. Ilości tego wyrobu to zapewne kilka milionów lub więcej Sprawdzać należy ceny kolejnych pośredników – pompowanie ceny jednostkowej…
  Jednoznaczne wychwycenie jakiejś nieprawidłowości istotnej kwotowo może być podstawą do uruchomienia Urzędu Kontroli Skarbowej i biegłych rewidentów w celu przeprowadzenia kontroli krzyżowej dla porównania z kopiami faktur i księgami podatkowymi kontrahentów. To może być skuteczne przy systematycznym i odpowiednim nagłaśnianiu całej sprawy.
  Pozdrawiam i sukcesu życzę!

 31. A miało być maksymalnie 5%
  Nawet gdyby wyliczenia o 8% były prawdą, to i tak oznaczałoby, że Owsiak nas oszukał, bo kilkanaście lat temu mówił, że nie więcej niż 5% idzie na cele inne niż sprzęt. Pamiętam to jak dziś. Pewnie się gdzieś da to odnaleźć bo mówił to w telewizji. Już wtedy wydawało mi się to lekkie marnotrawienie pieniędzy bo 5% to całkiem sporo. Nie słyszałem, żeby w międyczasie wycofał się z tego. Nie wystąpił przed kamerami i nie powiedział, że 5% to mało i zwiększamy tą kwotę. Jestem skłonny uwierzyć że to bliżej 50% niż 8%.

  Proponuje poszukać deklaracji o tych 5% . Może się przydać na rozprawę. Może nie będzie dowodem, że Owsiak to złodziej, ale oszust jak najbardziej.

 32. A miało być maksymalnie 5%
  Nawet gdyby wyliczenia o 8% były prawdą, to i tak oznaczałoby, że Owsiak nas oszukał, bo kilkanaście lat temu mówił, że nie więcej niż 5% idzie na cele inne niż sprzęt. Pamiętam to jak dziś. Pewnie się gdzieś da to odnaleźć bo mówił to w telewizji. Już wtedy wydawało mi się to lekkie marnotrawienie pieniędzy bo 5% to całkiem sporo. Nie słyszałem, żeby w międyczasie wycofał się z tego. Nie wystąpił przed kamerami i nie powiedział, że 5% to mało i zwiększamy tą kwotę. Jestem skłonny uwierzyć że to bliżej 50% niż 8%.

  Proponuje poszukać deklaracji o tych 5% . Może się przydać na rozprawę. Może nie będzie dowodem, że Owsiak to złodziej, ale oszust jak najbardziej.

 33. Dzieje sie!
  Trochę powrzucałem na wykop… trochę na FB i ale zawrzało…

  Dzięki temu wiem już których znajomych brac z rezerwą jako tzw. "pożyteczych idiotów"

  Jeden z nich nawet sam zaczął publikować 😉

  —> http://samachemia.com/post/74633495646/rzuc-sobie-miesem-w-jurka

  Co ciekawe wyjaśniło się dlaczego taki zartwardziały obrońca… to absolwent uczelni Owsiaka… 😉

  Odkryłem dziś ciekawą akcję na FB —> https://www.facebook.com/matkakurka

 34. Dzieje sie!
  Trochę powrzucałem na wykop… trochę na FB i ale zawrzało…

  Dzięki temu wiem już których znajomych brac z rezerwą jako tzw. "pożyteczych idiotów"

  Jeden z nich nawet sam zaczął publikować 😉

  —> http://samachemia.com/post/74633495646/rzuc-sobie-miesem-w-jurka

  Co ciekawe wyjaśniło się dlaczego taki zartwardziały obrońca… to absolwent uczelni Owsiaka… 😉

  Odkryłem dziś ciekawą akcję na FB —> https://www.facebook.com/matkakurka

 35. Obliczenia wyliczenia.
  Witam.
  Tak wszyscy ładnie liczą miliony Owsiaka ze skłoniło mnie to do własnych obliczeń.
  Z artykułu http://www.fronda.pl/a/kryzys-praktyk-religijnych-w-polsce-okolo-40-proc-katolikow-chodzi-na-coniedzielna-msze-swieta,24565.html wynika ze 90% Polaków deklaruje wiarę katolicka.
  No to jedziemy.
  Polaków według GUS na rok 2012 mamy 38,5 mln.
  Z artykułu wynika ze 90% to katolicy a 40% z nich praktykuje i chodzi na coniedzielne msze.
  W mojej wiosce msza jest codzienne i co dziennie jest zbierana taca, ale branie tego pod uwagę byłoby nadużyciem wiec nie będę taki pazerny w obliczeniach policzę tylko niedziele.
  No to zaczynamy.
  90% z 38 500 000 daje nam 34 650 000 mln katolików z tego na coniedzielną mszę chodzi 40 % wiec 13 860 000 mln wiernych.
  Załóżmy ze każdy z nas wrzuca na tace 1zł (każdy wie ile daje, ale zakładamy 1zł) no to bez kalkulatora można śmiało stwierdzić ze w kościele katolickim wielki finał „WOSP” mamy, co trzecią niedziele.
  W tych bardzo ogólnych obliczeniach nie brałem pod uwagę faktu ze np. umieramy w mojej parafii, co łaska 1700zl rodzimy się chrzest, co łaska 500zl pierwsza komunia, co łaska 300zl bierzmowanie, co łaska 300zl aa jeszcze przecież zakładamy rodziny małżeństwo, co łaska 1500zł. Na moim ślubie ksiądz i tak zbierał na tacę!
  Mamy jeszcze „po kolędzie”, puszkę ministrantów.
  Bym zapomniał o funduszu kościelnym w 2013 roku jakieś 94 374 000 mln tak dla zabawy podzielmy przez liczbę Polaków 38,5 mln bo przecież na fundusz składamy się wszyscy, daje nam to na głowę czy chcesz czy nie do puszeczki raz wroku wrzucasz 2,45 złotego.
  W moje wiosce, co miesiąc chodzi grupa i zbiera do puszeczki kasę, bo przecież w koście musza być świeże kwiaty.

  Owsiak raz w roku w jeden dzień zbiera tyle, co kościołowi wrzucamy na tace w trzy niedziele non stop. Rzeka pieniędzy płynie bez przerwy.
  Teraz niech ktoś mi wytłumaczy ile z tej kasy wraca do nas? Czy w ogóle wraca? I w jakiej formie?
  Mile widziane linki.
  Pozdrawiam.

  • źle policzone
   38 milionów luda to stan maksymalny, od noworodka do dziada. Istotna jesst ilość osobników samodzielnie wypłacalnych, faktycznie zdolnych do dawania na tacę. Z grubsza to będzie 40% od ilości pracujących plus emeryci.
   Pracuje coś około 5 mln chyba.

   • Oczywiscie ze zle.
    Witaj.
    Czyli zjawisko, kiedy dziadziuś daje zeta wnuczusiowi żeby sobie z radością wrzucił na tace nie występuje?·Nie przypominam sobie sytuacji, kiedy za młodu szedłem do kosciola żeby mi rodzice nie dali pieniędzy na tace.
    Zwróć uwagę ze policzyłem tylko 1zł. Wybierz sie do kosciola a zabaczysz, jakie rzeczywiscie wartosci wpadaja na tace.

    Pozdrawiam.

 36. Obliczenia wyliczenia.
  Witam.
  Tak wszyscy ładnie liczą miliony Owsiaka ze skłoniło mnie to do własnych obliczeń.
  Z artykułu http://www.fronda.pl/a/kryzys-praktyk-religijnych-w-polsce-okolo-40-proc-katolikow-chodzi-na-coniedzielna-msze-swieta,24565.html wynika ze 90% Polaków deklaruje wiarę katolicka.
  No to jedziemy.
  Polaków według GUS na rok 2012 mamy 38,5 mln.
  Z artykułu wynika ze 90% to katolicy a 40% z nich praktykuje i chodzi na coniedzielne msze.
  W mojej wiosce msza jest codzienne i co dziennie jest zbierana taca, ale branie tego pod uwagę byłoby nadużyciem wiec nie będę taki pazerny w obliczeniach policzę tylko niedziele.
  No to zaczynamy.
  90% z 38 500 000 daje nam 34 650 000 mln katolików z tego na coniedzielną mszę chodzi 40 % wiec 13 860 000 mln wiernych.
  Załóżmy ze każdy z nas wrzuca na tace 1zł (każdy wie ile daje, ale zakładamy 1zł) no to bez kalkulatora można śmiało stwierdzić ze w kościele katolickim wielki finał „WOSP” mamy, co trzecią niedziele.
  W tych bardzo ogólnych obliczeniach nie brałem pod uwagę faktu ze np. umieramy w mojej parafii, co łaska 1700zl rodzimy się chrzest, co łaska 500zl pierwsza komunia, co łaska 300zl bierzmowanie, co łaska 300zl aa jeszcze przecież zakładamy rodziny małżeństwo, co łaska 1500zł. Na moim ślubie ksiądz i tak zbierał na tacę!
  Mamy jeszcze „po kolędzie”, puszkę ministrantów.
  Bym zapomniał o funduszu kościelnym w 2013 roku jakieś 94 374 000 mln tak dla zabawy podzielmy przez liczbę Polaków 38,5 mln bo przecież na fundusz składamy się wszyscy, daje nam to na głowę czy chcesz czy nie do puszeczki raz wroku wrzucasz 2,45 złotego.
  W moje wiosce, co miesiąc chodzi grupa i zbiera do puszeczki kasę, bo przecież w koście musza być świeże kwiaty.

  Owsiak raz w roku w jeden dzień zbiera tyle, co kościołowi wrzucamy na tace w trzy niedziele non stop. Rzeka pieniędzy płynie bez przerwy.
  Teraz niech ktoś mi wytłumaczy ile z tej kasy wraca do nas? Czy w ogóle wraca? I w jakiej formie?
  Mile widziane linki.
  Pozdrawiam.

  • źle policzone
   38 milionów luda to stan maksymalny, od noworodka do dziada. Istotna jesst ilość osobników samodzielnie wypłacalnych, faktycznie zdolnych do dawania na tacę. Z grubsza to będzie 40% od ilości pracujących plus emeryci.
   Pracuje coś około 5 mln chyba.

   • Oczywiscie ze zle.
    Witaj.
    Czyli zjawisko, kiedy dziadziuś daje zeta wnuczusiowi żeby sobie z radością wrzucił na tace nie występuje?·Nie przypominam sobie sytuacji, kiedy za młodu szedłem do kosciola żeby mi rodzice nie dali pieniędzy na tace.
    Zwróć uwagę ze policzyłem tylko 1zł. Wybierz sie do kosciola a zabaczysz, jakie rzeczywiscie wartosci wpadaja na tace.

    Pozdrawiam.